» »

zakluciti asto na eBay-u

zakluciti asto na eBay-u

pr2501 ::

Kupiti hocem eno stvar na eBay-u.
Prodajalcu sem ponudil ceno s katero se strinja.
Ne veva pa ne jaz in ne on (vsaj tako pravi (ker sva oba nova)), kako se zakljuci licitacija predcasno.

kaj mi svetujete?
Kje je ponujena opcija za zakljucitev licitacije?
konec

Spc ::

Ni je.
Počakat moraš do konca.
:)
 

pr2501 ::

LINK
Na Italianskem eBay-u sem izvedel da se da na naslednji (zgornji link) nacin.

Ni pa se potrjeno ( cakam: upam da se ni tip predomislil).
konec

borutz ::

pa sej ni važno, da se licitacija zaključi.
ti mu kar nakazi denar, kot sta se zmenila on pa naj ti pošlje
pazi samo da boš ob koncu licitacije ti najvišji ponudnik,da ne bo kdo drug terjal tisto stvar od prodajalca oz da mas neko zagotovilo,
da si ti to stvar kupil pa da si izmenjata "feedbacke"

lp

pingec ::

Vsekakor počakaj da si na ebayu uradni zmagovalec, v nasprotnem primeru lahko prodajalec samo spravi tvoj dnar in se dela neumnega. Kar je mimo ebaya je se toliko manj varno in tudi nimas se kam pritozit.

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pr2501 ::

Hvala

Sem proglasen kot zmagovalec.


Sedaj pa me zanima kaj je to pojem
" feedback " in kako se to naredi.

In se, ce bom sam gdaj kaj prodajal:
kaksne so obveznosti prodajalca do eBay-a ?
konec

bastadu ::

Feedback je funkcija 'povratne informacije'. Se pravi, ko kupec in prodajalec naredita biznis, na koncu dasta drug drugemu pozitivno (če je šlo vse ok), nevtralno (ravnodušno mnenje, ko bi lahko bilo boljše) ali pa negativno (kadar nisi zadovoljen z prodajalcem/kupcom) povratno informacijo. Kako se to naredi ni nič groznega, greš samo na link od dotične avkcije in stisneš gumbek 'Leave feedback' in označiš če gre za pozitivno, nevtralno oz. negativno točko; spodaj imaš še okence, kjer lahko oceni dodaš kratek komentar.
Ta feedback je zelo uporabna funkcija, saj pri potencialnemu kupcu lepo vidiš, kakšna mnenja so imeli predhodni kupci o njem, predvse kakšen odstotek med njimi je bil pozitiven in se glede na to lažje odločiš, če je nakup varen ali ne...

Če hočeš na eBayu prodajati, rabiš eno izmed kreditnih kartic (ala Visa, MC, EC, AE...). Ko prodajano zadevo objaviš na eBayu, ti njihov sistem zaračuna vstopno provizijo, ki je odvisna od začetne cene (poglej si cenik na eBayu). Po zaključki avkcije se k vstopni ceni prišteje še nek procent končne licitirane cene. Kot primer ti lahko navedem, da za zadevo prodano za 800€ plačaš cca. 27€ (ali cca. 6500 SIT) provizije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4108 109 110 111 )

Oddelek: Kaj kupiti
5512977593 (1959) lolipop2
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458590 (6674) grandioso74
»

eBay - "zmaga" na avkciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9912446 (7124) Okapi

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102427 (46974) Tilen
»

Nakupovanje preko ebaya

Oddelek: Loža
3011496 (10918) krneki

Več podobnih tem