» »

je net prepočasen ?? 10-14/s

je net prepočasen ?? 10-14/s

ffani ::

Imam možnost downloadanja cca10-14 kb/s.
Ker mi pretočne datoteke prekinja, praktično nemorem gledati TV. Ali je sposobnost dowlodanja čisto premajhna ali se morda da kaj narediti z nastavitvami predvajalnika ?
Hvala

OmegaBlue ::

KAj ko bi recmo še zaupal kakšen internet imaš? Pri katerem ponudniku, kabel, optika, baker mogoče še celo kakšen paket? Tudi s kje toliko downloadaš ne bi škodilo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ffani ::

Telemach kabel.
ARNES paket min dostop.

OmegaBlue ::

Kateri paket tukaj imaš klik.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ffani ::

UPC MINI (do 1024/256 kbps) - (učenci, dijaki, študenti in ostali upravičenci po pravilih Arnes).
Ne em če se prav razumeva. Zanima me kakšne so minimalne zahteve za tekoče gledanje pretočnih datotek. Domnevam da bi potreboval močnejši paket, ali pa se da kaj izbolšati z nastavitvami predvajalnika?

OmegaBlue ::

Odvisno kakšne "pretočne datoteke", ni nekih točno in strogo določenih mej. Na primer IPTV zahteva 8Mbit povezavo - vsaj, če želiš gledati HDTV vsaj 20Mbit. Zdaj "pretočne vsebine" ne mnogih straneh po internetu niso v ne vem kako visoki kvaliteti, ponavadi zadostuje 1Mbit večinoma 2Mbit - zdaj nič ti ne pomaga linija če je stran na drugi strani prepočasna.

P.S.
10-14kB/s je izredno prepočasno za 1Mbit, številke se vrtijo okoli 110-120kB/s pri takšnih paketih.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ffani ::

Pravzaprav sem prebral hitrost iz e mule kjer se lahko max giblje med 10-14kB/s.
Kako bi pa drugje lahko prepral hitrost ?
Če te prav razumem, bi moral zadovoljivo z mojim paketom gledati SLOTV, BBC in podobne.

OmegaBlue ::

emule zdaleč ni pokazatelj hitrosti, probaj tukaj primerjaj pa v tej temi Merjenje hitrosti downloada/uploada.

Bi bilo mogoče zadovoljivo, spet odvisno kje to gledaš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

ffani ::

Hvala za pomoč. Speed test mi pokaže dejansko druge rezultate. Res pa mi leti kaj dost ne pomagajo, saj je paket očitno preslab.
Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 69.69Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 124.63kb/s

Tac20 ::

Teli merilci hitrosti na netu ki merijo upload/download mi še nikjer niso pokazali prav, imam povezavo 6mbits/768kbits in mi upload vedno pokaže pravilno, download pa še nikjer ni bil višji od 3,5 mbit pa se meril na različnih straneh, ko pa vlečem torrent ali downloadam s kakega serverja pa hitrosti doegajo 700kb/s in vse dela tko kot mora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449385442 (2000) dussan
»

simobil unlimited

Oddelek: Omrežja in internet
225935 (4433) madmitch
»

Telemach pritozba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
748799 (5925) VASkO
»

adsl siol problemi!!

Oddelek: Omrežja in internet
62127 (1933) mozetic8
»

kako hitra je internetna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
183156 (2979) OmegaBlue

Več podobnih tem