» »

Nakupovanje preko ebaya

Nakupovanje preko ebaya

turkx90 ::

No odločil sem se, da bi poskusil nakupovati preko ebaya.

Najprej me zanima, preko katerih ebayev je nam slovencem najbolje kopovat. Sam sem brskal po ebay.uk in ebay.it .

Malo sem gledal telefone in opazil to:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?...

Ta telefon se mi zdi zelo poceni...je res, da piše da ima praske na zslonu, ampak vseeno. Zanima me kako naj jaz vem, če je prodajalec vredu ali ne?

Če bi naročil nekaj takega, bi plačal še 20% davka?

hamax ::

Sam sem brskal po ebay.uk in ebay.it

Tudi ebay.de je ok.

Zanima me kako naj jaz vem, če je prodajalec vredu ali ne?

Pod seller info piše koliko izdelkov je že prodal in kakšen feedback ima.

Če bi naročil nekaj takega, bi plačal še 20% davka?

Davek oziroma carino plačaš le za izdelke izven EU.

turkx90 ::

Aha, hvala. In kolko naj bi bla ta zaupljiva meja feedbacka? (Se ti zdi ta prodajalec, ki sem ga objavil zaupljiv ali ne?)

Pa še to, če zraven izdelka piše Buy it now....pomeni da ta izdelek ni na drazbi ne?


In če zraven cene piše še 7 funtou...to pomeni da je pakiranje ze vsteto pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

gendale ::

iz evropskih boš najhitreje dobil (iz vb traja okoli 1 teden), na ameriškem pa zna bit malo ceneje (izdelki so načeloma vsi cenejši, ampak ko prišteješ carino/davek te pa ponavadi pride približno isto)

turkx90 ::

Kako pa ločiš kaj je novo in kaj ni? Al to pač moreš gledat kaj piše v naslovu?

In še nekaj...se da gledam ebuy.de v anglescini?

St235 ::

ebay.DE tisti DE pomenini nemčija in posledično nemški jezik.

Buy it now pomeni, da lahko izdelek takoj kupiš za napisano ceno ali pa poskusiš srečo z licitacijo. Vendar, če bo kdo pripravljen plačati buy it now ceno boš avtomatično izpadel. Lahko pa je tudi samo buy it now brez licitacije.

Cena je ponavadi sestavljena iz cene izdelka, poštnine in opcijsko zavarovanja. Pakiranja in podobno se ponavadi ne plačuje posebej. Morajo pa biti vsi stroški navedeni že v dražbi. Tako ti naprimer ne more nekdo nabil 100EUR stroškov pakiranja, ker niso bili stroški prej navedeni. Oziroma če to stori lahko odstopiš od pogodbe.

Ali gre za rabljen ali nov artikel vedno piše v opisu predmeta.

turkx90 ::

Mja vec al manj so vse stvari rabljene.

fosil ::

Na ebayu je ogromno novih stvari. Prek ebaya posluje tudi veliko trgovin.
Sicer pa lahko pri iskanju označiš da želiš videt samo nove stvari.
Tako je!

Bias ::

- Kot prvo se registriraj / ustvari akaunt na eBayu.
- Če še nimaš PayPal-a si ga isto naredi
- Jaz vedno iščem in se logiram na eBay.ie (Irska) saj ti vse cene pokaže v evrih! in ti ni potrebno prekalkulirat iz dollarjev al funtov in je edini "angleško govoreči" eBay (na eBay.de je beseda v nemščini in cena v evro ... na eBay.uk je beseda v angleščini in cena v funtu) zastopiš point
- ne kupuj stvari iz Italije (od prodajalcev iz Italije)
- na kateremkoli eBayu boš gledal imaš funkcijo "Location: Worldwide" in ti pokaže artikle po vsem svetu (ali se omejiš le na USA/EU itd).
- vedno bodi pozoren na ceno poštnine (ki zajema strošek pošiljanja in pakiranja!)
- če cena poštnine ni podana ali se ti zdi visoka, vedno pred nakupom kontaktiraj prodajalca (ponavadi se da višino poštnine znižat!)
- obvezno preberi vse kar piše!
- prodajalci s pozitivnim (98 ali 99plus) so zagotovo fer in vredni zaupanja
- jaz leta kupujem na eBayu in še nimam slabe izkušnje!

- ne zapravi preveč :) iz naslonjača, denar prehitro beži :D

turkx90 ::

Mja najprej bom poskusil kupit kasne superge..:P

Gregor P ::

In točno s takimi manjšimi nakupi in prodajami si vsi nabijajo pozitivno zaupanje, potem pa ko sledi kakšen bolj pomemben dražji nakup, lahko sledijo težave (npr. da ti prodajalec ne želi prodati četudi si pošteno zmagal na dražbi ker hoče dobiti za stvar več ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Bias ::

Gregor P je izjavil:

In točno s takimi manjšimi nakupi in prodajami si vsi nabijajo pozitivno zaupanje, potem pa ko sledi kakšen bolj pomemben dražji nakup, lahko sledijo težave (npr. da ti prodajalec ne želi prodati četudi si pošteno zmagal na dražbi ker hoče dobiti za stvar več ipd.).


To se ne more zgoditi, ker te kot kupca ščiti eBay!

turkx90 ::

Nekaj me zanima še, danes sem pač videl ene japonke...in sem jih mislil kupiti...

Nakup sem potrdil, vendar ko je bilo za stisnit plačilo, sem se premislil....
Kupoval pa sem pri eni trgovini, tko da me zanima...kaj naj zdaj naredim?

Naj počakam da oni vidijo da ne mislim plačat?...Al naj pišem komu?

madog ::

Ker si dejansko potrdil da se obvezuješ k nakupu se probaj zmenit z prodajalcem da ti prekine nakup. Lahko da ti bo zaradi tega dal negativen feedback in s tem si boš otežil nakupe v prihodnosti. Vedno prej premisli preden stisneš COMMIT TO BUY.

Bias ::

turkx90 je izjavil:

Nekaj me zanima še, danes sem pač videl ene japonke...in sem jih mislil kupiti...

Nakup sem potrdil, vendar ko je bilo za stisnit plačilo, sem se premislil....
Kupoval pa sem pri eni trgovini, tko da me zanima...kaj naj zdaj naredim?

Naj počakam da oni vidijo da ne mislim plačat?...Al naj pišem komu?



Razlog, da si si premislil?

zee ::

Prejšnji teden sem na angleškem ebayu kupil širokokoten objektiv Canon. Cena je bila za ~300 EUR nižja kot pri naših trgovcih in ima veljavno evropsko garancijo. Za objektiv, zaščitno UV lečo sem skupaj s poštnino dal 715 EUR.

Paket je prisel v slabem tednu od nakupa, lepo zaščiten. Objektiv pa dela ko šus.

Dovolj nakladanja:
Če ne misliš plačati, se spodobi, da prodajalcu to sporočiš in navedeš en toliko spodoben razlog za odstop od nakupa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

LuGi ::

Slovenska navada aka bolha nakupovanje..gremo si premislit pri plačilu.. jaojao.. vse pobenat iz ebay-a.

Če kupis si resen in se spodobi da placas!!

c3p0 ::

Če ne plačaš, ti privoščim en lep trajni ban iz strani eBaya. Takšni osebki potem mečejo slabo luč na vse ostale Slovence.

Ostani potem raje na Bolhi, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

turkx90 ::

Torej ker sem bil prvic na ebuyu in sem si premislil za nakup bi me mogli banat?
Če bi bli vsi trgovci taki kreteni kot ste nekateri tukaj, bi ljudje že zdavnaj nehali kupovat...

No seveda, sem mu lepo povedal, da mi paypal ni delal...daes pa sem ga zrihtal in kupil artiekel.

Zdej pa komentirajte naprej nestrpni slovenski kreteni..:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

c3p0 ::

Preberi si drugič splošne pogoje in v slovar poglej prevod besed "Commit to buy".

turkx90 ::

Ker čene kaj bo?

Si boš ti višal tvoj e-ego preko slotecha?

LuGi ::

"sem se premislil...." "No seveda, sem mu lepo povedal, da mi paypal ni delal...daes pa sem ga zrihtal in kupil artiekel."

Kaj od tega drzi=)

No wtv ebay ni bolha -- kupis > placaj(over and out)

St235 ::

Če bi bili vsi kupci taki kreteni bi ebay zgledal kot bolha. Na srečo niso/nismo. Vsakemu se kdaj zgodi, da se zaleti in prehitro kaj kupi. Zavedati pa se moraš da prodajalec ebayu od prodanega izdelka plača provizijo. To provizijo njemu zaračunajo ne glede na to ali je on v resnici dobil denar ali ne. Zato za takšno neodgovorno dejanske dobiš ban zelo hitro, sploh če se narediš francoza in ne odgovarjaš na emile oziroma kar ignoriraš vse skupaj. Če je to tvoj prvi na kup preko ebay pa je ban še toliko bolj upravičen.

Z večino trgovcev (sploh večjih) se da brez težav dogovrit, da se nakup prekliče. Treba je pač bit kulturen. Verjamem da to ni lahko, je pa življenje potem dosti lažje.

turkx90 ::

Pač trgovcu ni bil včeraj problem in je razumel mojo težavo in preklical narocilo..:)
Danes pa sm rešu težavo s paypalom in kupil zadevo.

No očitno so nekateri bolj razumevajoči od vas. Grem lepo na trening, vi pa se obremnjujte s tem, da sm naročil in zaradi težav preklical.

Aja pa še pozitiven feedback sem dobil...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turkx90 ()

c3p0 ::

Čestitke! Drugič pa po pameti...

fosil ::

Še jaz eno vprašanje.
Če v eni ebay trgovini kupiš več predmetov in se s prodajalcem posebej dogovoriš glede poštnine, torej neko fiksno poštnino namesto vsote poštnin, kako potem opraviš nakup?
Ima kdo kej prakse za take primere?
Tako je!

Bias ::

fosil je izjavil:

Še jaz eno vprašanje.
Če v eni ebay trgovini kupiš več predmetov in se s prodajalcem posebej dogovoriš glede poštnine, torej neko fiksno poštnino namesto vsote poštnin, kako potem opraviš nakup?
Ima kdo kej prakse za take primere?



Preprosto.

Kupiš pet izdelkov in se (predno plačaš!) dogovoriš za kombinirano poštnino.
Prodajalec ti poda total znesek (pet izdelkov + poštnina) ti plačaš za vse na-enkrat
Čakaš da pride, odpreš paketek in si zadovoljen.

fosil ::

Ja, tako je bilo kot si rekel, kupiš, vendar ne smeš izbrat pay now, ampak počakaš da ti prodajalec pošlje drug račun in tistega potem plačaš.
Seveda sem se predhodno že dogovoril s prodajalcem.
Tako je!

Bias ::

Koko gre zadeva če želim naročiti izven evrope en manjši nož(ek)? So lahko kakšni problemi?

KoMar- ::

Jp, zna bit. Poglej na strani od carine, kateri predmeti so klasificirani kot nevarni in jih ne pustijo uvažat.

krneki ::

ebay co.uk pa .ie (če si registriran na enem izmed teh dveh) imata za določene špičaste artikle eno prepoved. Dobiš sporočilo da bla bla ne moreš kupit. Pol se pa zmeniš preko ebay sporočil, pa je isti šmorn...sam da ne dobiš +feedbacka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936237 (5589) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311758 (3502) opeter
»

eBay - zakaj tako nizka cena, kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310494 (8807) polde01
»

Dražbe na Ebayju čedalje redkejše

Oddelek: Novice / Ostale najave
287303 (4929) Tilen

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117586 (14238) Tilen

Več podobnih tem