» »

grafična GF6600 GT - sekundarni zaslon GA NI ?!?1

grafična GF6600 GT - sekundarni zaslon GA NI ?!?1

Magician ::

Imam grafično Gainward GF66600 GT 128MB, AGP . V nastavitvah mi prikaže samo primarni zaslon, mendtem ko mi sekundarnega ne.

Zadaj imam na grafični priklop DVI1/OUT, DVI27OUT IN TV/OUT. Nabavu sem vse kable za priklop grafične z TV-jem, vendar kaj naj ko mi sploh ne pokaže sekundarnega zaslona ?!?!?!?!?

Driverji so novi z neta !

POMOČ PLZ !!!

kuglvinkl ::

Zelo čudno. Še enkrat naloži driverje. V skrajnem primeru frišne Winse.

Jst ::

Meni je pa Gigabyte 6600GT AGP ves čas težil, kot da bi ga imel vklopljenega in uporabjlal. (TV)

Hecno.

---

Vendar bo pa za tvojo težavo primeren kakšen programček. Poglej na guru3d.com.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Magician ::

Ma hudiča... danes sem še enkrat zbrisal driverje za grafično in z neta potegnil dejansko najnovejše kar obstaja. Spet ne prikaze sekundarnega zaslona.

Damn .... res sem brez idej kaj naj še naredim.

Kaj mi res nič drugega ne preostane kot pa da nabavim eno Tv-Tuner kartico ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()

amigo_no1 ::

Zbriši driverje -> reboot winsev, nato pa uporabi drivercleaner -> reboot winsev
nato namesti zadnjo verzijo driverjev

All ::

vsi tije izhodi naenkrat ne bojo delal, izšteki tv-out pa pol probi če ti pokaže
tv kartica ne bo nč pomagala za tv out

miwche ::

klikni opcijo - force TV detection pa rebootaj.
~ there are more alpha males than beta testers ~

Hob ::

Enako sem opazil na Gigabyte 7600 GT. V device managerju vidim samo eno graficno kartico in samo en zaslon, ceprav drugi zaslon lahko normalno uporabljam prek nvidia control pannel nastavitev.

Problem je da zelim dva zaslona neodvisno, brez clone/spanning, pa ne morem nastavit. Odstranjevanje in novo namescanje gonilnikov ne pomaga (testiral gonilnike na prilozenem CDju in zadnje uradne 93.71, uporabil tudi drivercleaner)

Grrr...;((

Dodatek: Mogoce je to stvar kako Nvidia dela in smo razvajeni ATIja?
debata na dpreview

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hob ()

Magician ::

Tole sem probal...

1. Force TV ne dela ( TV TOOL ), ker mi v Sistemu sploh ne pokaže 2 grafični ampak samo 1 ( primary....seconday manjka ).

2. Driverje sem brisal na vse možne načine z vsemi programi...nameščal nove, starejše, original CD...isto sranje.

Spodaj slika prikazuje samo primary monitor. Sploh nimam opcije za seconday screen.

SLIKA

miwche ::

aha, sem že malo pozabil kako je s temi starimi drajverji. kaj pa če greš na advanced in na nvidia control panel?
~ there are more alpha males than beta testers ~

Magician ::

Če grem v Nvida nastavitve mi pokaže tole:

SLIKA

:(

AngelOfDeath ::

To se meni večkrat pojavla, in to stalno takrat ko se mi kabel izšteka. Kabel priklopim nazaj in voila lahko izbiram med zasloni. Torej če ni nič priklopljeno v druge vtičnice - ti ne ponudi te izbire.
edit: Slovnica

ender ::

Jaz sem vedno oba ekrana omogočil preko običajnih Display Properties - povsem enako tako na Matrox P650, ATI Radeon9500, kot GigaByte 6600GT in 7900GT. Poskrbi, da sta oba kabla trdno priklopljena (privita) in resetiraj računalnik. Če je vse v redu, bi moral že med zaganjanjem videti identično sliko na obeh monitorjih, ko pa prideš v Windows, pojdi na Control Panel -> Display -> Settings, klikni drugi monitor in potrdi "Extend my Windows desktop onto this monitor".

Mimogrede, če je kakšen od monitorjev priključen preko DVI->D-SUB adapterja, poizkusi adapter malo premikat gor/dol, ker sem videl že precej teh adapterjev, kjer je bil slab stik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Hob ::

No koncno sem se se mal spravu sprobat in dejstva na moji konfiguraciji so taka:

povzetek: ender ma prav, treba je priklopit oba zaslona ob bootu.

Ce sta oba zaslona priklopljena ze ob bootu, windowsi lepo vidijo oba zaslona na nvidii, ce pa drugega priklopis kasneje, ga v windows dualview ne vidis, vidis pa ga v Nvidia gonilnikih. Tu je glavna razlika proti ATIju, kjer zazna zaslon za dualview tudi ce ga priklopis kasneje.
Razlika je verjetno v tem da v device managerju ATI kartico vidis dvojno (kartica + kartica secondary), Nvidio pa samo eno, in imajo potem windowsi problem med delom preklopit na dualview.

Magician ::

Ne boste verjeli, ampak zadeva dejansko deluje.... Zaznalo mi je drugi zaslon torej TV... Zdej edino kar je problem da se mi slika ne prikaže na TV-ju. V nastavitvah imam zeleno piko pred TV-jev tko da ne vem kaj bi pa tuakj bilo narobe.
Mogoče tisti SCART priključek v TV ko je že bolj star.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563505 (2834) anjica
»

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Oddelek: Pomoč in nasveti
132743 (2485) shadeX
»

Katera grafična (ATi, nVidia...)

Oddelek: Strojna oprema
91167 (914) SasoS
»

Razširjeno namizje-2 monitorja

Oddelek: Strojna oprema
214739 (4431) LuiIII
»

Geforce 4 mx 440 8x AGP nview problem

Oddelek: Zvok in slika
71340 (1190) Valentin

Več podobnih tem