» »

Verjetnosti pri kartah

Verjetnosti pri kartah

««
5 / 13
»»

c3p0 ::

WSOP main event je "le" največji poker event sveta. Snemalec pa od ameriške športne mreže ESPN. Torej gre po tvoje lahko le za rogue dealerja. OK. Jaz bi prej rekel, da so karte bile slabo premešane in je nato tako naneslo. Tako se tista verjetnost 1:2.7G malce zmanjša.

"Kompulzivni pokeraši" so verjetno prvi, ki vidijo mikroskopsko verjetnost takega dogodka.

/močan emocionalni odziv

Gizm0 ::

Denimo, da imamo 10 000 "high fly" posnetkov raznih "poker world cup open" partij, na youtube in podobnih mestih, v zadnjih 10 letih. Po moje je to kar dobra ocena.

10.000 je mnogo premajhna številka tukaj. Če bi bolj grobo ocenjeval le WSOP, imaš na začetku dnevno okoli 200 miz (ker je preveč igralcev, je prvi dan razdeljen na 4 dele ponavadi, okoli 2k igralcev dnevno), na vsaki mizi se odigra približno 1 hand na minuto. Zdaj kadar pride do velikega pota oz. dealer dvigne tisto allin tablo, in ga hitro ujame kaka kamera. Tako, da kamere dnevno sigurno ujamejo več kot 1000 handov. Seveda nezanimivi handi ne končajo na youtubu. Tako, da je tista številka 10.000 je bolj primerna za en sam velik turnir. WSOP seveda ni edini turnir, ki ga snemajo kamere. Tako, če bi ugibal, bi rekel, da kamere letno ujamejo okoli 100k handov.


Poker asov proti royalu, bi pričakovali šele na kakšnem milijardotem posnetku.

To drži, če bi objavljali čisto vsak posnet hand. Objavijo pa se samo zanimivi handi.


Posebno še, ker je pa TAKO LAHKO lažirati tako partijo, s strani delilca kart.

To je seveda res, precej bolj verjetno je, da je nekdo tole nastavil, kot pa da se je zgodila 1:milijarda verjetnost.
Je pa to turnirska igra, tako da delilec nima veliko dobička, če se s kom zmeni, da bo kaj takega nastavil. Turnirski žetoni na začetku niso preveč vredni, tako da vprašanje ali se mu splača tvegat ali ne. Pri cash igri je faktor nastavljenega royala proti poker asov verjetno 1000x večji.

Torej če smo v teh letih ujeli 1 mio handov na kamero, pa že ni več tako neverjetno, da nebi ujeli tudi poker asov proti royalu. Torej je neumno trditi, da smo 100% prepričani, da je bil nastavljen oz. da se je res zgodil.
Se gre kdo stavit in kake oddse ponujate? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

c3p0 ::

Finančnega motiva ni imel dealer nobenega. Tudi allini niso tako zanimivi te prve dni, razen če so v hand udeleženi kaki znani PROji. Torej:

- slabo premešane karte, ki zvišajo verjetnost tega dogodka
- sick dealer, ki je to naredil le za par sekund airtimea, moral je biti tudi precej spreten.
- dobro premešane karte, resnično naključje
- zarota širokih razsežnosti

Glede na to, da ga je po tem hendu menjal drug dealer, je pred tem zmešal že vsaj nekaj handov. Edina opcija bi bila zamenjava decka, a v tej gneči in prisotni kameri - močno dvomim. Pa tudi motiva ni imel.


Zračunajte še možnosti za to: kolega, ki dnevno preigra do 1k handov, je v roku 24 ur dvakrat dobil royal flush. Zarota online poker roomov? Slab random generator?

Thomas ::

Tudi če se je zgodilo samo tisočkrat prezgodaj - je daleč najverjetneje stvar režirana.

Preden bomo imeli kakšen taprav poker asov proti royalu, bomo videli kakšne tisoč ali več lažirani.

Moja začetna trditev velja. Zdej vam to počasi skoraj vsem le pronica v memeplex. Lepo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če se zgodi naključje 1:milijarda - potem, po vsej priliki, to ni bilo naključje 1:1000000000 - pač pa nekaj bolj verjetnega. Recimo scam, laž, prank, pomota ... itd.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gizm0 ::


Preden bomo imeli kakšen taprav poker asov proti royalu, bomo videli kakšne tisoč ali več lažirani.

Torej bi mi ti ponudil milijon € za mojih 1000€? Se pravi, če je bil zrežiran, dobiš 1000€, če je bil pravi, mi daš milijon? ;)

Thomas ::

Nisem noben hazarder. Jaz ne bom tvegal milijona evrov z verjtnostjo ene promile, da bi dobil skoraj zanesljivo 1000 €.

Tako kot ne grem stavit svojega 1€ da ga izgubim, če pade grb na kovancu in pridobim še enega, če pade cifra. Niti take stave mene NE zanimajo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Gizm0 ::

OK, 1000:1 je zgleda break even. Kaj pa, če ti ponudim 100:1?

c3p0 ::

Kaj pa če sosed zadane sedmico na lotu, mu tudi ne boš verjel? Ali če te udari strela, boš rekel da te ni in šel naprej?

]Fusion[ ::

Uf verjetnost je bitch :D
Mene bi samo zanimalo koliko je verjetnost da je stvar zrežirana, neka objektivna ocena na podlaki neke predlagane predpostavke itd. ipd. Ker vsi govorijo da je felširana stvar bolj verjetna, samo to mene ne prepriča :) Bolj zaupam računom in logiki.
Naslednja stvar, ki me muči pa je da Thomas in ostali govorite nekaj v stilu, da rabiš tolko in tolko let da se stvar zgodi. Samo kolko jaz vem po mojem skromnem znanju verjetnosti, verjetnost na čas ne pada. Če mečem kocko 100x bo vedno verjetnost enaka, da mi pade recimo 6. Tak da se lahko zgodi prvič al pa nikoli v 100 metih. Oziroma če je že 10x padla 1, je verjetnost da naslednjič pade 1 še vedno 1/6.

Edit:dodal oziroma...
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

Thomas ::

Če mi ponudiš 10 krat več kot break even - sem najbrž za, ja.

Ampak to je že spet ena distrakcija od teme, kdaj sem jaz za kakšne stave.

Hipotetični sosed, ki se hvali s sedmico na lotu, se apriori bolj verjetno samo heca ali moti. Tudi če jo je dobil, je najverjetneje majhna, razdeljena med mnoge.

Dobrodošli v realnem svetu! Kjer je več fake pozitivnih, kakor dejansko pozitivnih.

Mislim, da je bila poker proti royalu, ki smo ga videli na linku - umeten. Daleč najverjetneje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gizm0 ::


Mene bi samo zanimalo koliko je verjetnost da je stvar zrežirana, neka objektivna ocena na podlaki neke predlagane predpostavke itd. ipd. Ker vsi govorijo da je felširana stvar bolj verjetna, samo to mene ne prepriča :) Bolj zaupam računom in logiki.

Vsak deck kart se pravilno takole zmeša:

Nato se pa razdeli po eno samo karto hkrati. Za mizo tega dealerja opazuje 9 igralcev + railbirds + kamere. Tako, da če že kaj čara, mora biti kar dober v tem. Torej mora biti deck nastavljen tako, da je 1. karta as, ter 10. karta as, 2. karta K (prave barve), 11. karta J (prave barve). To je primer, če je hero na prvi poziciji, žrtev pa na drugi poziciji. Barve se morajo seveda ujemati. Pri devetih igralcih je bilo razdeljeno 18 kart. Predno se odpre katerakoli karta (flop, turn, river), se vedno eno karto "zažge". Torej morajo prave karte biti na 20,21,22,24,26 mestu. Pa še igralci te ne smejo zasrati, da nekdo ne raisa preveč, in da naša žrtev slučajno folda.

Thomas ::

> Mene bi samo zanimalo koliko je verjetnost da je stvar zrežiranaMene bi samo zanimalo koliko je verjetnost da je stvar zrežirana

Kar naprej slišimo o mutenju v kazinih. Baje so do nedavno v Portorožu lepo molzli kazino. Baje so eni Italijani molzli Perlo, par let nazaj. Na Bledu je en pobral ves promet.

Nič neobičajnega. Verjetnosti za tak mutljag so znantne. Za pošten poker proti royalu pa neznate.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Vsak deck kart se pravilno takole zmeša

Kje imaš pa kakšen dokaz, da se je tale "pravilno zamešal". Nimaš.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gizm0 ::

Če mi ponudiš 10 krat več kot break even - sem najbrž za, ja.
Ampak to je že spet ena distrakcija od teme, kdaj sem jaz za kakšne stave.

10 krat več kot break even po tvojem "educated guessu" je to. Moj "educated guess" kaj je break even v tem primeru je drugačen. In sem se pripravljen iti stavit tukaj, ni moja ne prva, ne zadnja podobna stava o podobnih ugibanjih. Tvoj guess tukaj je "vreden" ravno toliko kot moj, oz. je enako vreden kot od soseda Lojzeta, ki pravi, da je verjetnost 1:bilijon.


Mislim, da je bila poker proti royalu, ki smo ga videli na linku - umeten. Daleč najverjetneje.

Tudi jaz mislim, da je nastavljen bolj verjeten, vendar daleč manj kot 1000:1.

Gizm0 ::

> Vsak deck kart se pravilno takole zmeša
Kje imaš pa kakšen dokaz, da se je tale "pravilno zamešal". Nimaš.

In kje trdim, da je bil ta royal vs quads pravilno zmešan?

Thomas ::

> Tudi jaz mislim, da je nastavljen bolj verjeten, vendar daleč manj kot 1000:1.

Glede na frekvenco igranja, je prišel vsaj 1000 krat prezgodaj. Ker nimamo niti milijon posnetih partij na tem nivoju.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

c3p0 ::

Da deck ni bil pravilno/dovolj dobro zmešan, je najboljša možna alternativna teorija. Eno je teoretična verjetnost za takšno situacijo, kjer je predpostavljen true random shuffle, druga pa ob slabem mešanju, a te nimamo. Da je namerno tako zmešal, odpade, ker tako dober nihče ni. Switch decka bi pa zabeležile kamere v kazinoju in sem prepričan da so zadevo pregledali (razen če so vsi "in on it" ;).

http://www.math.wustl.edu/~feres/Math45...

Gizm0 ::

Glede na frekvenco igranja, je prišel vsaj 1000 krat prezgodaj. Ker nimamo niti milijon posnetih partij na tem nivoju.

Seveda, to glede frekvence igranja povsem drži. Če imaš samo 2 podatka: število posnetih handov je 1mio, verjetnost tega dogodka pa je bila milijarda:1. (tisto v linku od 2.7 milijarde:1 mislim, da ne drži). Potem je "break even" seveda 1000:1.

Zdaj pa zaradi same težavnosti, da se takšna zadeva nastavi, pač jaz to verjetnost še malce prilagajam. En tak razlog za to je, da toliko ljudi tam gleda in da niti eden ne opazi kakšno sumljivo potezo delilca? Drugi razlog je, ali je smiselno temu delilcu v tem konkretnem primeru bilo goljufati? Glede na to, da je profesionalni turnirski igralec, ali na celem svetu ni noben poznal kakšnega "prijateljstva" med njim in delilcem? itd...

Si še vedno pripravljen sprejeti stavo 100:1?

Matev ::

vsaka delitev kart je skoraj neverjetna in nemogoča

karkoli se podeli na mizo je po thomasu edinstveno in nemogoče da se je zgodilo

saj razdelitev kot jo naprimer jaz vržem je ena izmed miljard - in po Thomasu je tu vprašanje kako se ravno tako se razdelilo...

po Thomasu - popolnoma nemogoče

Thomas ::

Pojma nimaš. Če me lepo vprašaš, ti bom pa MOGOČE razložil.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gizm0 ::


po Thomasu - popolnoma nemogoče

Ne nemogoče, ampak zelo malo verjetno. Če je verjetnost tega dogodka 1G:1, nam matematika pove, da tudi po 1M posnetih handih, še vedno obstaja samo 0.01% možnosti, da se je ta dogodek vsaj enkrat zgodil.

Ampak Thomas zraven še trdi:
Posebno še, ker je pa TAKO LAHKO lažirati tako partijo, s strani delilca kart.

S tem se pa ne strinjam. Ni "tako lahko" pri mnogih opazovalcih in kamerah kaj takega nastavit. Malo ljudi je sposobnih neopazno zamenjati ali slediti tolikim kartam. To drugo je še toliko manj verjetno, ker delilec nikoli obrne vseh kart k sebi, torej bi moral te royal karte zbirati in jih držati nekje na dnu že par krogov prej. Potem pa nekaj kart deliti iz vrha, nekdaj od spodaj, zraven pa vedno izvajati fake shuffle v takšnem stilu
Torej bolj verjetno je, da je sredi mešanja nekako zamenjal ta deck. Zdaj pa zakaj bi on to naredil in kdaj naj bi pripravil ta deck? Ta delilec kot prvo sploh ni vedel kdo bo sedel za njegovo mizo, kot drugo sploh ni vedel koliko igralcev bo za mizo. Najbolj verjetni razlog je torej, da je vse naredil za štos. Zelo zanimiv štos bi bil, če bi ga kdo opazil...
Zaradi tega delilca, pa je prostor o "educated guessu" koliko možnosti je, da je vse skupaj nastavljeno. Zato je tukaj prostor za stavo.


Ter na začetku, je še napačno je ocenilil, koliko handov imamo približno posnetih.

Denimo, da imamo 10 000 "high fly" posnetkov raznih "poker world cup open" partij, na youtube in podobnih mestih, v zadnjih 10 letih. Po moje je to kar dobra ocena.

Kar pomeni, da je pri 10k handih dobil faktor, da je vse skupaj nastavljeno, še 10.000x večji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gizm0 ()

Matev ::

vsak hand je praktično nemogoč da se razdeli

vsak hand je ravno en in edini izmed milijarde možnih

vsak hand je zatorej čudež naključja - statistike

Thomas ::

Lepo prosi, pa boš zvedel, v čem je finta.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lymph ::

Že, že Matev. Ampak mi iščemo enega specifičnega in to ti je problem.
"Belief is immune to counter example."

Matev ::

kdo je pa rekel da smo iskali tak hand

tak hand je pač bil

kot bi bil recimo poker trojk proti pokru dvojk
(in bi vsi waw rekli in nato - nemogoče - če bi bil poker dvojk definiran kot najmočnejši, takoj za njim pa poker trojk)

to da je royal najmočnejši in asi takoj za njim je zgolj človeška ocena vrednosti

ponavljam
vsak hand je teoretično skoraj nemogoč

pa kljub temu v stotih vrženih handih - se ravno tolikokrat izkaže da je nemogoča kombinacija vsakič bila realno dosežena

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

Thomas ::

Ene milijon ali kaj takega let bi morali čakati, da pride naokoli vsaka od možnih kombinacij. Toliko jih pač je, nobeno čudo.

Zakaj bi morala biti katerakoli - vključno s pokrom proti rojalu - kaj bolj pogosta, pa ni pravega razloga.

Čudno je, če katerakoli vnaprej napovedana pride v letu, al kolk že je stara tale tema. V povprečju je do nje (VSAKE kombinacije) milijon let daleč.

A se ti kej šajna, Matev? Tema še naprej?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

]Fusion[ ::

Ja samo je pri tem primeru FR:AAAA verjetnost enaka kot da bi iskali katero koli drugo kombinacijo 9 kart(2 vsaki + 5 skupnih)? Potemtakem je recimo partija, ki sem jo igral včeraj in so padle karte xy enako verjetna kot FR:AAAA.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

kdo je pa rekel da smo iskali tak hand


MI smo rekli. MI v tej temi smo rekli, da nas zanima poker proti rojalu. Zdej se je baje pojavil, milijon let prezgodaj. Ali pa 10000 let prezgodaj, ni bistveno.

Nismo pa nič govorili o karinih 23 4567 vs. karo-pikovih 23 89TJQ.

Tudi nanju bo treba počakati kar dolgo vrsto tisočletij. Toliko jih je, da se vse lahko zvrstijo v kar geoloških dobah.

Kaj potem, če tebi intuicija govori drugače? Nič ni vredna, samo to.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Thomas ::

Potemtakem je recimo partija, ki sem jo igral včeraj in so padle karte xy enako verjetna kot FR:AAAA.


Če ne gremo v podrobnosti - ja. Zdej pa špilejte cel eon, pa bo prišla vsake milijon let spet naokoli. V povprečju.

Jaz NE verjamem, da FR:AAAA že hodil po Solzni dolini. Ni še. Vsja ne avtentičen. Nafejkan pa že mogoče!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

]Fusion[ ::

Ene milijon ali kaj takega let bi morali čakati, da pride naokoli vsaka od možnih kombinacij. Toliko jih pač je, nobeno čudo.

Zakaj bi morala biti katerakoli - vključno s pokrom proti rojalu - kaj bolj pogosta, pa ni pravega razloga.

Kolko jaz razumem ti kombinaciji FR:AAAA pripisuješ manjšo pogostost kot kateri koli drugi. Zakaj bi glih ta kombinacijo morala past na koncu obdobja milijon let? Lahko pade že na začetku.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Gizm0 ::


MI smo rekli. MI v tej temi smo rekli, da nas zanima poker proti rojalu. Zdej se je baje pojavil, milijon let prezgodaj. Ali pa 10000 let prezgodaj, ni bistveno.

No če smo natančni, je bila začetna trditev, da se RF vs AAAA še ni zgodil. Tisti, ki je to rekel pač ni vedel, da se letno odigra okoli 10G handov. Tako, da je začetna trditev seveda napačna, nenavadno bi bilo, da se pri tolikih handih ta dogodek še ni zgodil.

Seveda so se nato začeli dodajati razni pogoji zraven, da bi "začetna trditev" še veljala. V stilu, da mora biti hand posnet na kamero, da mora biti pot precej velik... Ja, če daješ poljubne dodatne pogoje zraven, potem sploh ni problema, lahko narediš poljubno velik dogodek na X let.

Matev ::

na enak način kot zanikanje verjetno pri kartah
počnejo kreacionisti, ki zanikajo verjetnost pojava življenja

ker da je premalo planetov in da so pretežki pogoji v vesolju za pojav življenja
ter da je premalo verjetno da bi se sploh kje pojavilo življenje

... tudi na zemlji se naj ne bi

bilo naj bi ustvarjeno - kot Thomasov hand pri kartah

verjetnost je namreč premajhna

Thomas ::

Eni slabo štekate, to je vse. Jaz sicer mau slabo štekam tele pravila TH, kako točno že gre. Kaj je river in kaj so nemške device in tko naprej. Zato sem par postov nazaj dal tudi čisto kilav vs. primer.

Ampak to vse ni bistveno.

Pri navadnem pokru, kakršen se je igral še nedavno, FR:AAAA NI mogoč, pri TH pa sila malo verjeten. Tako, da se jih precejkrat več zlaže da so ga videli, kot tistih ki so ga res videli.

Kakšna točno je verjetnost za FR:AAAA pri TH .. se mi pa zdejle ne da računat. ~50^9/X ... X je mogoče milijon. Kaj pa vem. Bom pa točno izračunal, če se mi bo kdaj dalo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Jaz NE verjamem, da FR:AAAA že hodil po Solzni dolini. Ni še. Vsja ne avtentičen.


Thomas, zakaj že ni verjetno? A zato, ker si ti tako rekel?

Slab argument.

V lokalnem klubo vsake toliko tudi sam odigram kakšno partijo. Tam nimamo "profesionalnih" delilk (delilcev). Torej takšnih, ki bi "znali" prilagodit partijo.
Pa se je vseeno zgodilo. Ne RF : AAAA, pač pa AAAA : KKKK.

A misliš, da je ta verjetnost kaj manjša od RF : AAAA in če je za koliko let.

Res je, verjetnost je ekstremno majhna, a vendarle je.
Še več. Daleč verjetneje je, da se je zgodilo kar se je, kot da je bilo vse zrežirano (vsaj na takšnem turnirju, kot je bil ta)
Verjetnost, da bi bilo vse zrežirano, je mnogo, mnogo, manjša od vseh teorij zarote.

Ti pa vrjem al pa ne. Men je vseen.

Barakuda1 ::

Pri navadnem pokru, kakršen se je igral še nedavno, FR:AAAA NI mogoč, pri TH pa sila malo verjeten. Tako, da se jih precejkrat več zlaže da so ga videli, kot tistih ki so ga res videli.


No, to pa je že nekaj drugega. S tem se pa tudi jaz strinjam.

Pravzaprav deloma. RF sem sicer videl, vendar ne v tako "morilski" kombinaciji. Drug igralec je imel le AA -KK- Q

Thomas ::

Če se vidi preveč dobrih kombinacij, potem ... nekaj ni v redu.

Dva pokra se srečata enkrat na 20 milijonov partij dveh igralcev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Očitno si tukaj teorija in praksa ne gresta v korak.

Sicer se res dva pokra težko srečata, a se. In samo to šteje

Elemen_T ::

Sicer se res dva pokra težko srečata, a se. In samo to šteje


točno.
v času online pokra, ko se dnevno obrne na miljarje različnih handov in kombinacij, je mogoče vse! Samo na enem networku se vsaj enkrat na 14 dni zgodi, da je monster four of kind premagan z boljšim (TTTT:vsTTTT+), če bi vključili v raziskavo tudi največje online igralnice se pa frekvenca poveča na dnevni nivo.

verjemite ali ne (če si bo kdo zaželel dokaz bom objavil zgodovino - takoj ko rešim staro kišto s podatki in arhiviranimi statistikami), sem se znašel, naivno in za ljudstvo rečeno, v statistično eni izmed najbolj nemogočih situacij. O statističnih fenomenih bi lahko tukaj lahko na dolgo razpravljali ker je verjetnost da se na flop zloži 234 in trije igralci setnejo 22,33,44 enaka kot AAAA premagan proti royal flushu. Recimo, verjento je bliz.
skratka takole pribljižno je šlo:
V roki držim KQ v kari na knofu, pasiven igralec v zgodnji poziciji plača blind.... Stavim na knofu. Igralec kliče. Heads up.
Flop: AT2, flopnem monster flush. Igralec stavi, stavim nazaj, igralec plača. Turn A. Zatkneva allin. River pa seveda J v kari. Igralec pokaže AA.

Ali se je to zgodilo meni, fincu, američanu, švedu, hrvatu, tajcu, kitajcu, islandcu al pa vesolcu je pa le še stvar naključja oziroma (ne)sreče...
Razprava o tem se meni sicer zdi povsem nesmiselna, ker je vzorec v tem primeru tako ogromen, da se statistično na redni frekvenci pokoristijo vse obstoječe kombinacije. ditto.

p.s.
In rough terms this is saying the probability of four-of-a-kind or better being beaten is 1-in-a-100,000; the probability of aces-full-of-kings or better being beaten is 1 in 69,000; and the probability of aces-full-of-10s or better being beaten is 1 in 21,000. A hold'em table that is open 24 hours a day every day and averages 30 hands an hour generates more than 21,000 hands a month. This gives you an idea of the scales involved in the above probabilities.

vir

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

Thomas ::

Da se vsak dan zgodi kar vse, če je milijarda partij odigrana - ni res. To je napaka v razmišljanju. Kaj dovolj neverjetnega se še vedno ne dogaja kar vsak dan.

Če se komu ljubi, naj pomnoži 52*51*50*49*48*47*46*45*44 in to potem deli s številom načinov, na katerega je mogoče napisat FR:AAAA situacije.

1 proti temu številu je verjetnost tega dogodka. Če se komu ljubi. Sicer bom jaz, če se mi bo ljubilo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

@Thomas,
u jao, dej naj se ti vzljubi :D :D

drugače pa imaš prav, da se v enem dnevu vse kombinacije res ne morejo zgoditi - v enem tednu pa morda že. Koliko na rezultat vpliva deviacija je pa vprašanje, ampak deviacija lahko vpliva tudi na tak način, da se taka situacija zgodi večkrat kot je predvideno.

Gizm0 ::

Milijarda handov se verjetno odigra v kakem mesecu, če šteješ še vse offline mize, verjetno še malce prej.
Očitno si tukaj teorija in praksa ne gresta v korak.

Teorija in praksa si morata obvezno iti v korak tukaj. Če ne gresta, smo ga verjetno pri teoriji nekaj usrali.

Glede verjetnosti pa, če imamo 2 igralca:
vseh možnih začetnih kombinacij -> C(52,2) = 1326
da ima prvi igralec AA -> P(A) = 6/1326 = 1/221
da ima drugi igralec nekaj od KQ KJ KT QJ QT JT prave barve -> P(B) = 12/1326 = 2/221

Vseh možnih kombinacij na boardu je C(48,5) = 1,712,304
Da imamo royal vs AAAA, obstaja točno 44 pravih kombinacij na boardu. Saj morajo biti 4 karte točno določene, peta karta pa je poljubna.
Torej P(C) = 44/1712304 = 1/38916

Torej, če ima en igralec AA, drugi pa nekaj kar mu lahko prinese RF, bomo približno na vsakih 40k boardov videli AAAA vs RF. Če imamo samo 2 igralca za mizo je potem verjetnost tega P(A)*P(B)*P(C) kar je približno 1G:1.

Zdaj pa če imamo 10 igralcev za mizo, je pa verjetnost, da ima nekdo AA oz. RF draw preflop, precej večja kot P(A)*P(B).
Da ima kdorkoli od 10ih igralcev AA -> P(D) = 1 - (1-1/221)^10 = 0.0443
Da ima kdorkoli od 10ih igralcev KQ,KJ,KT,QJ,QT,JT prave barve -> P(E) = 1 - (1-2/221)^10 = 0.0869
P(D)*P(E)*P(C) je pa približno 100M:1

Kar pa že pomeni, da AAAA vs RF ni več nekaj tako nepredstavljivega.
Če sem se kje zmotil, naj me nekdo popravi. Tisto, ko v linku piše, da je 2,7G:1 verjetnost AAAA vs RF, mi sumljivo preveč deluje.

Matev ::

Thomas

na nakaj pozabljaš

na dejstvo da je poker večkrat kot bi ti statistično izračunal

to pa azto ker ljudje želijo dobiti tak poker
in igrajo tako da dosežejo - ali pa vsaj poskušajo doseči poker in/alči FR/F/straight/...

v pokru je res veliko naključij

a če bi bila samo naključja - potem ne bi bilo prvakov pokra
in tudi ne tekmovanj

da dobiš poker sploh ni tako neverjetna kombinacija
jaz sem igraj par partij in sem igral ter doživel kar nekaj lepih handov
seveda ker sem zamenjal prave karte

ker sem bil aktiven v smeri dosege te zate nemogoče ali vsaj malo verjetne kombinacije

Matev ::

skratka

igralci igrajo v določeni smeri
in ne menjajo kart kar tako po naključju

je premišljeno

4x asi so zato večkrat kot bi statistično lahko dokazal

]Fusion[ ::

Ja s tem da se pri TH ne menjujejo karte :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Thomas ::

na dejstvo da je poker večkrat kot bi ti statistično izračunal


Pomeni, imajo rezervne ase v rokavih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dejanslo ::

Thomas, a imaš kakšen link o tistih obiranjih igralnic s pokrom? (se opravičujem, če je že bilo)
There`s More Than One Way To Do It

Barakuda1 ::

Thomas, a imaš kakšen link o tistih obiranjih igralnic s pokrom?


Da boš/bo našel link, malce dvomim. Ti pa lahko povem za kaj se je takrat v resnici šlo.

Kot prvo moraš vedet, da se je tam igrala igra imenovana "Carbbien poker". Gre torej za poker, kjer ne igrajo igralci med sabo, igralnica pa le pobira procente, pač pa gre za obliko "pokra" kjer "igra" igralnica proti igralcem.

Pri tej igri ima igralec prednost, če ve kakšno karto ima delilec (karta delilkca je namreč pokrita)
V eni od slovenskih igralnic so uspeli goljufi označiti karte (če se prav spomnim, so bile vidne oznake le skozi posebna očala - gre za nek trik s propustnostjo določene barve skozi zatemnjena očala)

Karte so bile torej označene v naprej in igralec je le čakal ugoden trenutek, ter takrat stavil, sicer pa odstopil.
To je bila vsa umetnost.


Pri igre pokra o kateri pa se pogovarjamo nekaj zadnjih prispevkov, pa gre za povsem drugačno igro, kjer je igralnici povsem vseeno kdo zmaga. Ona svoj procent dobi, in vseeno ji je ali zmga Slepi Kropir ali Bukov Štor. Kapiš;)

dejanslo ::

Aha, ja hvala, sej zato mi ni šlo v račun, kako bi obiral igralnico ;) Te igre pa nisem poznal, hvala :)
There`s More Than One Way To Do It

Thomas ::

Link za pametnjakoviče.

Kdo je rekel s pokrom?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
««
5 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poker (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24227585 (4918) CoreySteel
»

Izgubili smo še v pokru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5616882 (13252) leiito
»

Računalnik in človek v pokru statistično izenačena

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4921117 (14505) oemdzi
»

Online gambling in davek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115718 (11811) superman
»

gembling (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710319 (6400) c3p0

Več podobnih tem