» »

Kaksna luc za studij?

Kaksna luc za studij?

fictionel ::

Zadnjič me je prodajalka svetil prepričevala, da je vsekakor bolje brati(študirati) ob (varčni) luči, ki oddaja bolj belo svetlobo, kot pa ob navadni z rumenkasto.

Kaj pa vi pravte? :)
In zakaj tako?
Kaj je bolje za oči in splošno počutje?

Ziga Dolhar ::

Jest pravim, da sem bil ob 'rumeni' zaspan, medtem ko sem ob 'beli' precej lažje prebedel do jutra in se počutil mnogo manj ležerno.

Kaj je pa 'bolje', pa ne vem.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

St@jler ::

mislim da je ravno obratno..ne smeš imeti preveč bele svetlobe ker baje škoduje očem.
Tudi v predavalnicah je kombinacija obeh: bele, torej hladna svetloba in navadna rumena svetloba.
Jaz osebno uporabljam navadno 100W.

Nejc Pintar ::

Osebno za koncentracijo preferiram belo svetlobo, za chill-out pa rumeno.
Lahko je biti prvi, če si edini!

Jackal ::

Moja preferenca je navadna luč s halogensko žarnico. Ne prenesem pa raznih varčnih luči (vsaj v namizni varianti ne), ker me tisto njihovo utripanje spravlja ob živce.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

roli ::

Jaz pa imam v sobi dve beli neonki (2x 58W) pa sta mi zelo všeč.
http://www.r00li.com

para! ::

High pressure sodium (HPS) 600W ;)

It's a JOKE!
Death before dishonor!

OldSkul ::

Jst imam varčno, ki na začetku sveti zelo beli in me celo moti...čez čas ta bela ni več tako bela, ne vem zakaj...je pa super.

;-) ::

Jaz imam 2x po 4 reflektorje...za branje pa tisto luč ko je za brane...nevem kako naj povem:D Luč za branje pač:D

koyotee ::

@para!: za pjante :P
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Doman ::

Jaz uporabljam neko namizno svetilko, ki seva belo-rumeno svetlobo. Se mi zdi, da se sedaj lažje učim kot prej, ko sem imel neko ceneno namizno svetilko z navadno žarnico.

p.s: Pa še solna lučka mi sveti na mizi:))

d0rK ::

Torej te varcne so tiste, ki oddajajo belo svetlobo? Da vem kaj iskat...


In pa kje lahka najdem to vrsto zarnic v velikosti une majhne bucke, fi 4cm dolzina 6-7cm.

Ejsi_Disi ::

V trgovini? :\

d0rK ::

AJA?!?!?


Preden se kksno brezvezno butnes vn....V Merkurju na Vicu, ki je ena najvecjih tovrstnih trgovin, JIH NIMAJO.

Ejsi_Disi ::

A ti samo eno trgovino poznaš?

bluefish ::

lahko poskusiš še v kakšnih specializiranih trgovinah s svetili.

paljer ::

Lani sem si prinesel v Ljubljano neko namizno luč, je nisem rabil. Letos shajam brez nje:D

Keyser Soze ::

Ma sploh ni važno kakšen tip žarnice je. Varčna zna oddajat tako toplejšo kot hladnejšo svetlobo. Ponavadi se označijo z temperaturo v Kelvinih.

tam okrog 5000K za rumeno svetlobo in tam okoli 9000K za modro svetlobo. Torej, višja kot je nekako bolj bela in proti koncu že modra postaja svetloba. Tako na uč povedano.

Megaman je ena dobra firma za žarnice, samo problem je ker so dragi. Pa še pri nas se jih dobi samo v Bauhausu. Vsaj kolikor jaz vem. V tanovem Ljubljanskem sem jih gledal. Sam pa uporabljam žarnice, ki oddajajo "toplo" svetlobo. Ne vem, tista hladna modra mi je preveč sterilna in mi sploh ni prijetno.:\
OM, F, G!

d0rK ::

Ejsi, ce prasam sploh ne vem kva mas za komentirat...Al mi povej tocno kje jih prodajajo ce ves or STFU.


Sprasujem pa, ker sploh ne vem ce obstajajo...Tip v Merkurju prav da ne, na svetila.com ne najdem tut nc.

_marko ::

OBI, baumax, ...
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Keyser Soze ::

d0rK, kot sem že povedal, Megaman. Imajo jih pa v BauHAUSu, ne MAXu. Na žalost.:\
OM, F, G!

bili_39 ::

tam okrog 5000K za rumeno svetlobo in tam okoli 9000K za modro svetlobo. Torej, višja kot je nekako bolj bela in proti koncu že modra postaja svetloba. Tako na uč povedano


5000K je že zelo bela (na 3/4 poti do dnevne). 3000K je taka precej rumena. 2700 je barva navadne žarnice.

V Merkurju sem zadnjič videl posebne Osramove žarnice (ja, navadne žarnice na žarilno nitko), ki s posenimi dodatki sevajo dodatno svetlobo v modrem spektru in jih lahko uporabiš za stimulacijo. Imajo pa tudi ene bolj rumene, ki pomirjajo.

modrikasata svetloba --> dvig pozornosti (za študij), vendar pozor! Lahko privede do spremembe cikla spanja.
rumena šibka --> umirjenost
rumena močna (precej več kot ekvivalen modrikaste) --> začasen dvig koncentracije, ampak brez vpliva na cikel spanja.

Drugače pa glejte, da če kupite varčno namizno svetilko, naj ima elektronsko predstikalno (skoraj vse jo že imajo dandanes) - potem ne bo neželenega utripanja.

Fizikalko ::

>> naj ima elektronsko predstikalno (skoraj vse jo že imajo dandanes)

Kako pa to izgleda? Ker sem se že nategnil.... z utripanjem.

bili_39 ::

Kako pa to izgleda? Ker sem se že nategnil.... z utripanjem.


Dve možnosti imaš: ali vprašaš, ali pa pogledaš, če je napajalnik lahka ali težka škatlica. Če je napajalnik težek = magnetni.
Če je lahki = elektronski.

d0rK ::

Hvala, bom pogledu po teh trgovinah.

Arthur ::

moje izkušnje so ravno kontra: navadna žarnica ima relativno belo, varčne pa vse žarko rumeno svetlobo, in so mi zaradi tega zoprne. enkrat sem imel navadno žarnico z modrim steklom, je bila kar kul, svetloba opazno bolj podobna sončni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Žarnice s celotnim spektrom svetlobe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9842427 (40273) jebiveter2
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121471 (90395) BigWhale
»

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6235199 (32023) RejZoR
»

LED žarnice & ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5015737 (14232) energetik
»

Alternativne žarnice

Oddelek: Loža
132980 (2549) Boeing

Več podobnih tem