» »

LED žarnice & ebay

LED žarnice & ebay

«
1
2

mirch ::

Je že kdo slučajno kupoval kakšne LED žarnice prek ebay-a?

Jaz sem za probo naročil par takšnih:


ampak sem zdaj po enem mescu v temi:)

Ima kdo kakšne izkušnje poceni in kvalitetne LED žarnice?

jurre ::

hm, ne vem slike. Za kaksne ledice gre?
Jaz sem jih ze dosti narocil preko ebaya iz Kitajske za avto pa zaenkrat vse dela (tok,tok):))

Heisenberg ::

Garibaldi ::

Moj nasvet bi bil ne kupovat karkoli pod 400lumni (večinoma 4W ali več) ke čene so prav brljivke! Ponavadi greš skozi bolje z 3 dolarje vrednimi 13-15w varčnimi...

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Pod 400 lumni? Sploh ne vem če sem zasledil kakšno LED gu10 nad 350LM...

mirch ::

http://cgi.ebay.co.uk/38-LED-1-5-2-5W-G...

se opravičujem da ni bilo linka v postu ..
te sem naročil pa so delale kaki mesec, nič več :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirch ()

blackmack ::

GU10 moraji bit 3x2w ali 6w, da je normalno svetlo. Jaz sm naročal tu http://www.sell2buy.co.uk/led-lighting/...

igor0203 ::

No jaz imam take

GU10 48LED SMD3528

mirch ::

blackmack & igor0203 .. vama že dalj časa svetijo? Bojim se da nebodo spet samo kaki mesec ali dva:)

jurre ::

koliko pa to kaj sveti? Da bi jih recimo imel namesto reflektorskih zarnic za osvetlitev sobe, ali pa recimo za branje? To verjetno ni dovolj?

Okapi ::

Takole na pamet bi rekel, da je 3x2 W LED kar enakovreden enemu 40 vatnemu halogenskemu reflektorčku. Za osvetlitev sobe jih pa moraš seveda imeti več, enih ali drugih.

O.

Pyr0Beast ::

6W led ima ~400 lumnov
35W halogenska žarnica ~500+

Sam imam 17W led pa je primerljiva nekje z 20W brljivko, pa je varčna žarnica IMO za odtenek bolj učinkovita z vso elektroniko.
Se pa varčna blazno hitro stara.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

mirch ::

Torej se ne splača kupovat LED žarnic?

Mogoče za kakšen hodnik? Ko se veliko vklaplja in izklaplja in ko ne potrebuješ dost svetlobe

Pyr0Beast ::

Mjah. Tam flikni navadno, je ceneje, traja pa tudi večno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

igor0203 ::

Jaz jih imam sedaj že cca. 2 meseca, imam pa občutek da svetijo bolje od 35W GU10 žarnic. Verjetno tudi zaradi tega, ker imajo moje 120° svetilni kot in bolj razprši svetlobo po sobi kot pa navadne, ki so bolj ali manj usmerjene.
Vsekakor pa samo LED žarnice niso dovolj za neko normalno osvetlitev.

Pyr0Beast ::

Občutek vara

Svetijo res bolje ker so usmerjene v tisto zaslepljujočo točko na tleh. Kupi halogenke z vgrajeno lečo/odsevnikom/UVfiltrom
Zadeva je nora.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ge ::

@Pyr=Beast, katereo so to halogenke in kje se dobijo ?
Ge

Pyr0Beast ::

http://www.emos-si.si/zbozi/1522003500-...

Nekaj takega je, se ne spomnem ali sem kupoval te ali katere druge.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kronik ::

Pyr0Beast je izjavil:

6W led ima ~400 lumnov
35W halogenska žarnica ~500+

Sam imam 17W led pa je primerljiva nekje z 20W brljivko, pa je varčna žarnica IMO za odtenek bolj učinkovita z vso elektroniko.
Se pa varčna blazno hitro stara.


Ne nakladaj. 17W SMD LED sveti za 300W navadne.

Jaz imam na stropu 5 x 12W vgradno led pa je stanovanje svetlo kot da je dan. Treba je pazit kaki kot sevanja imajo, lumne itd..
Torej 12W LED sveti enako kot 12W varčna CFL. Potrebno je samo pazit da je SMD (vidiš po rumeni barvi diode).

Pyr0Beast ::

>Ne nakladaj. 17W SMD LED sveti za 300W navadne.

Yeah right. Eno leto je minilo pa je še vedno isti šit.

To da je smd nima veze.

Ti nimaš čisto občutka koliko je 300W navadne svetlobe. To je cirka 5000 lumnov pa še nekaj čez verjetno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

pingo76 ::

Res je. Po mojih malih izkušnjah vse kar je pod 6W in še to kvalitetnih (kakovostnejši emitter) je boljkone nateg.
10W industrijske ledice dajejo od sebe cca. 800 lumnov. Tipična 100W žarnica pa daje cca 1380 lumnov. Resda je pri ledicah ponavadi svetloba usmerjena tako da ni veliko ambientalnega razsipa. Rešitev bi bila lahko domača izdelava z uporabo cree emitterjev a kaj ko le ti niso primerni za daljšo nepretrgano uporabo (8+ur) pa še pošteno se grejejo. En XM-L priganjan na cca 3A na okrog 3,3V zmore nekje 800-900 lumnov. Odvajanje toplote (primerno) bi bilo pa težko izvedljivo za uporabo za v hišni razsvetljavi.
Led žarnmice (poceni) so klump, zaenkrat. Če se pa lotiš izdelave sam pa boš naletel na nemalo problemov in preglavic.
Rešitev za kuhinje morda 6x 3W spodobnih pa bi šlo. Osvetliti dnevno s takimi bi pa moral biti kar lep izziv.

kronik ::

Jaz sem nabavil LED z 720lm z 5000k in 5 komadov teh sveti noro. Sem pa vzel z lečo 120° kotom svetilnosti. Žal mi je edino da nisem vzel dimable verzije, ker je včasih svetloba premočna.
Mam pa tud par komadov 15W z kotom sevanja 180°, ki sem jih dal v navadno plafonjere. Ni primerjave z halogenko ali navadno žarnico.
Ko pride folk na obisk večer vsi samo debelo gledajo kak je lepo svetlo :D In ja, račun za elektriko še ni presegel 25 eur/mes pa ne varčujemo nič.

energetik ::

A 5 halogenk 750lm@40W pa ne sveti noro? So lumni od halogenke kaj drugačni od LED? :|

Si v svoj račun za elektriko vračunal še ceno za vse te ledice, ki si jih nabavil?

kronik ::

Halogenke imajo ogabno rumeno svetlobo, 5000K oko zazna drugače od 3500K. Strošek nabave je bil kr velik (capex), ampak zdaj mi dol visi za to, saj so mesečni stroški nizki (opex). :D
Sem pa že kr nekaj eur porabil za te LED variante, ko sem testiral katera bi bila primerna za zamenjavo žarnic, mam doma zaloge za kako malo halo, ampak svetijo nikak (stran vržen denar).
Pa ne grejejo mi stanovanja poleti, to se mi tudi zdi pomembno. Pa tudi barvna reprodukcija je odlična v primerjavi z ostalimi... problem je samo cena, ki pa menda ni tako visoka, če gledaš LM/W.

pingo76 ::

kronik je izjavil:

Jaz sem nabavil LED z 720lm z 5000k in 5 komadov teh sveti noro. Sem pa vzel z lečo 120° kotom svetilnosti. Žal mi je edino da nisem vzel dimable verzije, ker je včasih svetloba premočna.
Mam pa tud par komadov 15W z kotom sevanja 180°, ki sem jih dal v navadno plafonjere. Ni primerjave z halogenko ali navadno žarnico.
Ko pride folk na obisk večer vsi samo debelo gledajo kak je lepo svetlo :D In ja, račun za elektriko še ni presegel 25 eur/mes pa ne varčujemo nič.


To si pa orenk preplačal...

Vikking ::

Zanima me kakšna je razlika med: Hladno belo in toplo belo LED žarnico.

gendale ::

hladna je bolj modra topla pa rumena imo
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Vikking ::

topla bela je potem nekako kot da bi imel navadno žarnic (rumenkasta svetloba), le z večjo svetilnostjo?

Sem opazil da obstoja tudi led rumena. Pa me zanima kakšna je potem razlika med toplo belo in rumeno.

Pyr0Beast ::

kronik je izjavil:

Jaz sem nabavil LED z 720lm z 5000k in 5 komadov teh sveti noro. Sem pa vzel z lečo 120° kotom svetilnosti. Žal mi je edino da nisem vzel dimable verzije, ker je včasih svetloba premočna.
Mam pa tud par komadov 15W z kotom sevanja 180°, ki sem jih dal v navadno plafonjere. Ni primerjave z halogenko ali navadno žarnico.
Ko pride folk na obisk večer vsi samo debelo gledajo kak je lepo svetlo :D In ja, račun za elektriko še ni presegel 25 eur/mes pa ne varčujemo nič.


9. Light source: 1W high power LED
Dream on ...

>Halogenke imajo ogabno rumeno svetlobo, 5000K oko zazna drugače od 3500K.
Lol
5000K je ogabna svetloba. Ne pa 2700K

Že pri 3500K se začne ogabnost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

Ja, ko stopi opoldan ven, bi človek kar bruhal od te sončne ogabnosti.;((

RGB ledice so zakon, si naštimaš barvo po lastnem okusu.;)

O.

energetik ::

Vikking je izjavil:

topla bela je potem nekako kot da bi imel navadno žarnic (rumenkasta svetloba), le z večjo svetilnostjo?

Sem opazil da obstoja tudi led rumena. Pa me zanima kakšna je potem razlika med toplo belo in rumeno.




http://www.gelighting.com/na/business_l...

Hladna bela ponavadi pomeni svetlobo s CCT okoli 4000K, topla bela 2700-3000K. Razlike so samo v različnih razmerjih med v glavnem rdečo in modro komponento svetlobe.

RGB ledice so zakon, si naštimaš barvo po lastnem okusu.;)
Ja, ampak barvno reprodukcijo majo pa v podnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

francek1 ::

Naročil sem že okoli 15 takih, pa ni odpovedala niti ena. so svetle kot 100 W klasične žarnice. Dolgo sem iskal nekaj takega in mi je končno uspelo!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pyr0Beast ::

LoL
Optimus prime
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

francek1 je izjavil:

Naročil sem že okoli 15 takih, pa ni odpovedala niti ena. so svetle kot 100 W klasične žarnice. Dolgo sem iskal nekaj takega in mi je končno uspelo!
Ja, 672 = 1340... ;((

kronik ::

Heh vsakemu svoje, jaz mam raje sončno svetlobo in ne barvo sveč. Tam je pa res jaka barvna reprodukcija.
Pa tiste luči majo 4 x 3W ledice not in ne 1W kot piše spodaj, cenejših takrat nisem našel...
Aja pa UV spektra tud ne sevajo kot ostala navlaka... :P

francek1 je izjavil:

Naročil sem že okoli 15 takih, pa ni odpovedala niti ena. so svetle kot 100 W klasične žarnice. Dolgo sem iskal nekaj takega in mi je končno uspelo!


Te bi naj mele isto lumnov kot moje 12W? Malo morgen, mam eno tako v kopalnici pa ni niti približno tolk svetla. Mater malo me mika da bi vam posnel zadevo za lažjo predstavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kronik ()

Dr_M ::

francek1 je izjavil:

Naročil sem že okoli 15 takih, pa ni odpovedala niti ena. so svetle kot 100 W klasične žarnice. Dolgo sem iskal nekaj takega in mi je končno uspelo!



Tele so res hude, ampak nikakor ni primerna za notrjanje prostore. Premocna in prevec bela oz gre ze rahlo proti hladno beli.
Je pa dobra za zunaj. Mi jo imamo na vikendu pri garazi, kjer sveti celo noc (na senzor) in res dan naredi okoli :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kronik ::

No no, ne pretiravaj :) Za zunaj si nabavi 100W LED reflektor, boš mel vzdušje štadiona :D A ve kdo kolk W imajo te ulične LEDice, ki jih montirajo po Mariboru? Svetloba je fenomenalna (dnevna).
Glede RGB trakov pa je zadeva super za ambilight, za osvetljevanje prostora pa ni nekaj posebnega (glede na porabo 60W pa sploh ne)

Dr_M ::

No no, ne pretiravaj :) Za zunaj si nabavi 100W LED reflektor, boš mel vzdušje štadiona :D A ve kdo kolk W imajo te ulične LEDice, ki jih montirajo po Mariboru? Svetloba je fenomenalna (dnevna).


Zakaj pa bi pretiraval?
Tudi refelektorja ne rabim, da bi mi celo noc svetil. Srne pa itak baje dobr vidjo ponoc :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pyr0Beast ::

Tist je verjetn cirka 30W
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

energetik ::

kronik je izjavil:

No no, ne pretiravaj :) Za zunaj si nabavi 100W LED reflektor, boš mel vzdušje štadiona :D
Ali pa nabaviš 2x58W T8 fluorescentko in imaš za dobrih 30€ še bolje osvetljeno, s tem da za 7€ lahko nabaviš različne cevi ter po potrebi menjaš barvno temperaturo.

A ve kdo kolk W imajo te ulične LEDice, ki jih montirajo po Mariboru? Svetloba je fenomenalna (dnevna).
Ja, ker sredi noči res rabimo močno dnevno svetlobo. Zelo koristno za naš bioritem in žužke. ;((

Sicer pa tvoji posti zgledajo kot reklama za LED. Saj ne rečem, za določene aplikacije so dobra rešitev, ampak tlačiti jih povsod za vsako ceno je pa bedarija, ker obstajajo tako boljše kot cenejše rešitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

kronik ::

Si ziher, da svetita dve T8 boljše od 100W LED čipa? Lumni so mogoče tu neki, samo T8 sveti v vse smeri, LED pa točno v želeni smeri z vso močjo.
Mogoče res zvenim kot reklama, sem tolk navdušen nad zadevo :D

Glede bioritma: v mestu ga itak nimaš, ker ni nikoli mira niti teme, glede žuželk pa moram rečt, da nisem videl nobenega komarja okrog te luči, tu pa tam je kaka vešča zabluzila okrog. Verjetno pomaga ker so luči hladne in brez UV spektra?
LED je primeren za mesta tudi zaradi možnosti zatemnitve, ob namestitvi senzorjev pa bi se same prižigale po potrebi brez vpliva na njihovo življenjsko dobo. Pa ni nujno, da se montira svetle luči, treba je samo pametno razporedit razsvetljavo (recimo v rob pločnika) pa bo dovolj 0,5W/kom - pa še svetlobnega onesnaževanja bi bilo bistveno manj... problem je samo še cena investicije, ki pa se v roku 2h let že povrne (zamenjava T5 neonk).

energetik ::

kronik je izjavil:

Si ziher, da svetita dve T8 boljše od 100W LED čipa? Lumni so mogoče tu neki, samo T8 sveti v vse smeri, LED pa točno v želeni smeri z vso močjo.
Ja, najbolj navadna trifosforna T8 cev iz Merkurja ima izkoristek 90lm/W, najdi mi pa komercialno dobavljivo LED, ki ima več kot 60lm/W...

Mogoče res zvenim kot reklama, sem tolk navdušen nad zadevo :D
Saj sem rekel, LED je dobra za določene aplikacije, za druge pa sploh ne.

Glede bioritma: v mestu ga itak nimaš, ker ni nikoli mira niti teme, glede žuželk pa moram rečt, da nisem videl nobenega komarja okrog te luči, tu pa tam je kaka vešča zabluzila okrog. Verjetno pomaga ker so luči hladne in brez UV spektra?
LED je primeren za mesta tudi zaradi možnosti zatemnitve, ob namestitvi senzorjev pa bi se same prižigale po potrebi brez vpliva na njihovo življenjsko dobo. Pa ni nujno, da se montira svetle luči, treba je samo pametno razporedit razsvetljavo (recimo v rob pločnika) pa bo dovolj 0,5W/kom - pa še svetlobnega onesnaževanja bi bilo bistveno manj... problem je samo še cena investicije, ki pa se v roku 2h let že povrne (zamenjava T5 neonk).
Žuželke privlači tudi moder spekter, ki ga imajo LED v izobilju. Ja, ni nujno da se montira svetle luči, ampak enako velja tudi za ostale sijalke poleg LED. Lahko bi namontirali samo 70W HPS lampe na 5x razdaljo kot so sedaj, pa bi bistveno prihranili. Investicija v zamenjavo HPS lamp z LED se pa nikoli ne povrne, ker moderne HPS po učinkovitosti daleč presegajo LED in so bistveno cenejše v €/W.

jest10 ::

energetik je izjavil:

kronik je izjavil:

Si ziher, da svetita dve T8 boljše od 100W LED čipa? Lumni so mogoče tu neki, samo T8 sveti v vse smeri, LED pa točno v želeni smeri z vso močjo.
Ja, najbolj navadna trifosforna T8 cev iz Merkurja ima izkoristek 90lm/W, najdi mi pa komercialno dobavljivo LED, ki ima več kot 60lm/W...

klik:P

Drugače pa imam montirano tole in dve 20W halogenki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Pyr0Beast ::

6500K
Se hecaš ? :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BladE_ ::

jest10 je izjavil:


Drugače pa imam montirano tole in dve 20W halogenki.


Kako zadevo hladiš? Kakšna slika bi bila dobrodošla... sam imam težave že pri 5W LEDicah...
Akcija - Reakcija

Pyr0Beast ::

P4 vent + hladilnik
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kronik ::

7500K maš za bazen?
Brez ventilatorja to verjetno ne gre hladit, ker že na mojih 12W so zadaj 8 cm dolga hladilna rebra premera 6 cm.

Ja, najbolj navadna trifosforna T8 cev iz Merkurja ima izkoristek 90lm/W, najdi mi pa komercialno dobavljivo LED, ki ima več kot 60lm/W...


Jebeš T*, rabiš dušilke, štarterje, pa še utripajo. Ko se vozim po garaži sem že na svojem parkingu preden zadeva sploh zasveti.

jest10 ::

Pyr0Beast je izjavil:

6500K
Se hecaš ? :D

Ne, nič se ne hecam.
Zato pa imam v kombinaciji s halogenkami;) Mix obojega je ravno prava svetloba

BladE_ je izjavil:

jest10 je izjavil:


Drugače pa imam montirano tole in dve 20W halogenki.


Kako zadevo hladiš? Kakšna slika bi bila dobrodošla... sam imam težave že pri 5W LEDicah...

Hladilnik iz enega starega napajalnika. Res da se kar segreje, samo zaenkrat dela brez težav. Itak pa imam to trenutno bolj kot ne za test. Pa poganjam na 0,9A, tako da kuri okoli 9W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

energetik ::

kronik je izjavil:

Jebeš T*, rabiš dušilke, štarterje, pa še utripajo. Ko se vozim po garaži sem že na svojem parkingu preden zadeva sploh zasveti.
Očitno še nisi slišal za elektronski balast, ki vžge T8 praktično takoj, brez utripanja. Ja, komplet raster svetilka 2x58W z elektronskim balastom stane okoli 35€ in daje od sebe več kot 10.000lm.

kronik ::

Ne, tega še nikjer nisem videl. Z utripanjem sem mislil frekvenco delovanja same luči. Cel dan dela pod neonkami je hudo naporen, vsaj meni. Kr dosti ljudi ima glavobole zaradi teh luči. 10k lm pa se dobro sliši ja ;) Trenutno še ni pametne alternative za zamenjavo neonk (glede svetilnosti) z LED - bo treba spremenit način postavitve svetil tudi v tem primeru. 120W ni malo za 2 svetili, če gledamo samo porabo in ceno elektrike.

PS
Ravno gledam, ta 100W LED reflektor sveti z 10.000 lm. Žal ni cene napisane.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED žarnice, domača uporaba (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
27460360 (4602) dela
»

se še dobi navadne žarnice? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8623763 (8529) čuhalev
»

LED žarnice

Oddelek: Loža
265060 (4125) Šimpanz
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594120458 (89382) BigWhale

Več podobnih tem