» »

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne?

Žarnice H7 in H1 Plasma UltraWhite dovoljene ali ne?

1
2
»

energetik ::

In kaj hočeš s tem povedat?
Ja iz 55W porabe lahko ti narediš infra pečko, ki bo oddajala samo IR svetlobo ali pa halogenko, ki bo oddajala tudi veliko uporabne vidne svetlobe.

Brias ::

dalec od da spodbijam tvojo razlago, saj kot sem rekel o tem nimam pojma ....

si pa kot laik lahko razlagam da z boljsim materialom in efficiency-om lahko ena zarnica sveti skoraj kot 2 HK kateri izpolnjujeta samo standard maximum profit .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

SplitCookie ::

Višja svetilnost halogenk = manjša življenska doba

Enako kot da navadno priviješ na višjo napetost - pa svetila ti bo še mnogo bolj (ker nima več 55W kakor nightbreaker ampak več)

Potegneš štrom direkt iz alternatorja in ga s debelim kablom pripelješ do podnožja + vmes vtakneš rele

Že 20% višja svetilnost (5%) višja napetost ti zbije življensko dobo take žarnice na tretjino
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Furbo ::

Saj s tem se vsi strinjamo, da imajo krajšo življenjsko dobo. Samo nekateri pa mislijo, da je nemogoče, da svetijo močneje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SplitCookie ::

Ni nemogoče. Samo 2x večje svetilnosti pa žal ne bodo imele. Mogoče 20%, 90% več pa no fucking way

Pa še ta svetilnost lahko izhaja izključno iz 'rešitve' problema zanič napeljave.

Poglej na ta način: Žarnica je narejena za 12V, pri kvalitetni napeljavi imaš na nogicah žarnice točno 12V
Pri nekvalitetni napeljavi bo ta napetost na nogicah 11V
Sedaj ko zamenjaš 12V žarnico s 11V si 'popravil' to napako

In osram super duper brightness premium top šit je "žarnica" za 11V z 2000h in za 12V s 1000h delovanja
Navadna pa za 2000h pri 12V, in 1000h pri 13V
No magic here
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Zgodovina sprememb…

menjalnik ::

Danes sem pospravljal garažo in našel žarnice Pilot H7 55w halogen lamps (Plasma Xenon) pa žarnice imajo modro steklo, so še čisto nove v škatlici, pa me zanima, če je to legalno uporabljat na cesti? lahko tudi slikam škatlico

SplitCookie ::

Ne ni
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

TOP ::

Sam uporabljam omenjene žarnice že 3 leta in še nikoli nobenih težav,niti na tehničnem in policisti so me neštetokrat ustavili,tudi prometna in nobeden ni nič reku.J epa morda res,da če maš kakšen star avto,da to takoj opazjo.

RejZoR ::

Modre so legalne dokler ne oddajajo svetlobe kot jo npr Philips DiamondVision, ki je precej izrazito modra.
Vse ostale imajo modri filter samo zato, da blokirajo določen spekter svetlobe in ven dobiš bolj belo barvo svetlobe in so čist road legal.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Maxl ::

Če je na škatlici oziroma na sami žarnici odtisnjena E-oznaka s številko, potem so dovoljene za uporabo.

menjalnik ::

Ja žarnice soo dovoljene, je pa hec v tem, da sem jo dal danes notri(1 kom) in sveti enako kot navadna8-O Nevem kaj je fora tega

SplitCookie ::

Marketing deluje
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

RejZoR ::

Ni res. Sam sem sicer uporabljal premium white žarnice Philips BlueVision Ultra in OSRAM CoolBlue Intense, ampak princip je enak. Sicer ko žarnico gledaš svetloba res ni bela (eni pričakujejo xenon belino v samem žarometu), ampak na cesti pa se še kako pozna, da je svetloba bolj bela. In tud odsev luči, ko ga vidiš v drugih vtomobilih in steklu je bolj bel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere avtomobilske žarnice izbrati? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
378113951 (49923) polkar
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815585 (14179) Scorpy84
»

Ali lahko pades na tehnicnem zaradi zarnic?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6713269 (10427) dxx
»

Bele žarnice na avtomobilu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7015996 (14366) Olórin
»

Žarnice (xenon)

Oddelek: Loža
296350 (5716) ;-)

Več podobnih tem