» »

Alternativne žarnice

Alternativne žarnice

Matek ::

Mja, ker sem pozimi prisiljen zaradi oddaljenosti od šole in kratkega dneva delati dosti ponoči, me je prijelo da bi si nabavu kake bolj kvalitetne žarnice za v sobo.

Slišal sem nekaj o žarnicah, ki oddajajo belo svetlobo, zelo podobno dnevni, namesto te običajne rumenkaste svetlobe, ki naj ne bi bila preveč dobra za oči. Se to že da pri nas normalno kupiti? Obstajajo take žarnice v varčnih longlife izvedbah? Koliko stanejo in kakšne so najboljše?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

LoneWolf ::

Mogoce te zanima kaj temu podobnega?
V redni prodaji bo bolj tezko dobit, znajo pa vsaj narocit. V Ljubljani v Zeleni Jami vem za eno trgovino specializirano za Osram svetila, nimam pa pojma, ce imajo tole na zalogi ali kaksne so cene.

Quikee ::

Rumena svetloba pri klasicna zarnici je bolj podobna dnevni svetlobi kot bela svetloba.. in tudi za oci je boljsa. =)
Edina stvar pri cem so varcne zarnice boljse je da porabijo manj energije in da ne crknejo tak hitro.. ma pa vec slabih lastnosti kot dobrih.

Matek ::

OK, Quikee, priznam, na pamet sem govoril in zgrešil, ampak v mislih sem imel takšne žarnice, kot so te na podanem linku od LoneWolfa. A ve kdo kje bi se jih dalo dobiti?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Highlag ::

Poizkusi tule: Es svetila ali pa mogoče tule: Svetila
Never trust a computer you can't throw out a window

Avenger ::

Naj te ne obsede iskanje žarnice s popolnim sončnim spektrom. Kupi si eno halogenko, pa daj mir. 8-)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Matek ::

A halogenke majo svetlobo manj občutljivo za oči? Dejte mal razložit ker res nimam pojma o teh stvareh...
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Caligula ::

Navadne zarnice so povsem zdrave.

V bistvu so se "priblizevanja" dnevni svetlobi lotevali le pri neonkah, ker tam je svetloba povsem umetna. V bistvu se gre proizvajalcem neonk, a bi ob manjsi porabi energije dosegli nekako tak ucinek kot ga imajo obicajne zarnice.

Navadnih zarnic se nimas kaj bat. Raje si daj kake fajn roze v prostor pa kak akvarij s kako ribico za pomirjanje pa je to to 0:)

Quikee ::

Kaj te vem... v moji sobi mam halogenko na stropu... pa klasicno zarnico na namizni svetilki. Svetilko mam vedno obrnjeno proti steni ker je bela.. in se mi zdi da je tak vsaj (za mene) najbolj udobno za oci ko delam kaj na racunalniku. Halogenke pa ne uporabljam vec dosti sploh.

dexter_II ::

jest mam nekaj podobnega kot je tole tukaj

samo da so vrednosti na lampi 6400k 22W, na skatli je bilo ekvivalent 150w normalne, kok je res je vprasanje, kupljeno v ita

se mi zdi bolj naravna kot ostale varcne zarnice,ki so zlo rumenkaste, klasicna (imam par 200w za slikanje v prostoru) je pa blizje

lahko probam pa slikat steno al kak tekst podnevi, in vse tri zarnice (ce ima kdo kak plac za nalozit)
*ce ne gre drugace,podarimo vsaj nasmeh!*

Keyser Soze ::

Jp, bolj naj te skrbi glede izvora svetlobe. Najboljša je difuzna svetloba. Tista, ki se odbije in ne direktna, tako kot je narejeno v večini primerov. Eno močno luč direkt v glavo pa je.:D

Vem, da je bilo "par" let nazaj v ŽIT en članek o osvetlitvi delovnih prostorov. KAko povečat storilnost ipd. ČE se komu da to poiskat??

francka45 ::

jest pa u sobi ponoč sploh ne uporabljam žarnic.jest sam prižgem PC k mam not fajn svetleče ventilatorje pa mi ven skoz plexi sveti!8-)

Phoebus ::

To pa sploh ni zdravo, da v temi delaš!

Sicer pa dajte ločit med halogenkami in varčnimi žarnicami (in neonkami). Halogenke so enako kot navadne, samo da imajo noter zraven še plin in odvisno od plina in voltaže svetijo- če ima npr. luč "dve prestavi", je pri nižji čisto rumenkasta.

Boeing ::

Med navadno žarnico na nitko in sončno svetlobo je jako mala razlika, ker je izvor svetlobe kot tak zelo podoben pri obeh, in sicer gre za to, da medij (pri žarnici wolfram nitka, pri soncu vodik oz. helij) žari in oddaja svetlobo... žarnica pri malo več kot tisoč stopinjah (popravite me če se motim), sonce pač pri par tisočkrat večji temperaturi, učinek je isti :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bliža se konec halogenskih žarnic (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
14427556 (21559) bMozart
»

Katera LED namizna svetilka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5319506 (16378) negotiator
»

Gospodinjske žarnice (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
594121409 (90333) BigWhale
»

LED vs varčne vs navadne žarnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8035212 (25313) Malajlo
»

Katere žarnice za stanovanje?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194143 (3571) Karen

Več podobnih tem