» »

Priviligiranost romov

Priviligiranost romov

1 2 3
4
»

T0MA2 ::

Matthai za polozaj ciganov ne smes krivit samo obcine in njenih obcanov, nekaj so imeli pri tem tudi sami cigani.

In pa ja drzava je tudi ene 8 let nazaj namenila 1 mio tolarjev grosupeljski obcini za ureditev tezav z cigani, sami so pa porabili mnogo vec. 1 mio tolarjev ni skoraj nic denarja...

Grosupeljski policaji so pa itak razred zase...

čoko ::

3.) S strojani smo se včasih družili, sem namreč samo leto starejši od Mirkota. Bili smo kolegi in nihče ni nikogar zaničeval. Včasih je bilo vse normalno, do ene 12 let nazaj - takrat so se začeli širiti (na drugo stran ceste), začele so se jim dajati velike vsote denarja s strani socialne(Miha je dobival čez 2 mio sit na mesec za vzpostavljanje reda in miru med njimi v tem naselju) in takrat se je tudi začelo smetiti povsod - stari avtomobili so ležali vsepovsod. Miha je prepovedal stike s "civili" in takrat se je začelo - izsiljevanja, pretepi, večje kraje in podobno.
Ostal sem prijatelj samo še z enim od njih - ta je pa danes na žalost v zaporu, ker naj bi ukradel čist novo vektro izpred oplovega salona. Ve se da je ni on, ampak so ga bratje potunkali, ker ni hotel krasti - ampak pri nas pač sodišča delajo kot delajo in tako je nastradal on.

Bolj bedne izjave pa še ne, če jim je Miha prepovedal stike z civili potem jih jaz ne bi mogla spoznati! Miha je bil zame zelo fajn in zadeve so ušle izpod kontrole po njegovi smrti.
Na drugo stran ceste so se selili zato, ker so se skregali med seboj. Skregali pa so se zato, ker so nekateri med njimi (Marinko) delali pizdarije, kar Mihatu ni bilo prav.

Lej, moj namen ni kregat se kdo ima prav in kdo ne. Govorim o stvareh tako kot jih sama poznam oz. sem jih spoznala. Verjetno je prava resnica nekje vmes, ob živce pa me spravi to, da za vse krivite njih. Poznam tamkajšne ljudi in vem kakšen je njihov pogled na rome na splošno. Govorim o izjavah, ki nimajo nobene veze z njihovo kriminalno preteklostjo. npr: slišala sm izjavo, da ko je umrla ciganska kraljica, da so ciganje iz vseh luken prilezli kot podgane. Če bi na pogreb nekega slovenca prišlo veliko ljudi, pa bi rekli koliko ljudi je poznal uin kako radi so ga imeli. Takšnih primerov pa poznam en tamal miljon!

krneki0001 ::

Marinko je bil zadnja leta večinoma v zaporu. Ko je prišel ven se je odselil na drugo stran ceste, ker je hotel imeti mir pred vsemi.

Miha je sam prepovedal otrokom stike s civili. Točno tako. In tut tako kot je enega sina razdedinil, ker je ta hotel pošteno živeti in delat v redni službi.

Samo tega očitno ti ne veš, ker si bila dvakrat tam na kavi in je Miha pustil lep vtis nate.

krneki0001 ::

Lej, moj namen ni kregat se kdo ima prav in kdo ne. Govorim o stvareh tako kot jih sama poznam oz. sem jih spoznala. Verjetno je prava resnica nekje vmes, ob živce pa me spravi to, da za vse krivite njih. Poznam tamkajšne ljudi in vem kakšen je njihov pogled na rome na splošno. Govorim o izjavah, ki nimajo nobene veze z njihovo kriminalno preteklostjo. npr: slišala sm izjavo, da ko je umrla ciganska kraljica, da so ciganje iz vseh luken prilezli kot podgane. Če bi na pogreb nekega slovenca prišlo veliko ljudi, pa bi rekli koliko ljudi je poznal uin kako radi so ga imeli. Takšnih primerov pa poznam en tamal miljon!


Kdo za vse njih krivi? Ali si prebrala vse kar sem napisal v temi o Ambrušanih in njihovi demokraciji? Očitno nisi, ker drugače nebi klobasala.

Na dolenjskem so pogoji zaposlitve skoraj minimalni, služb ni, dela tudi ne in vsi so primorani se voziti daleč stran v službo, redkim pa uspe delati v bližnji ivančni gorici, trebnjem ali grosuplju. Problem je tudi, ker so večinoma neizobraženi delavci s slabimi plačami. Ljudje živijo težko. Ko ti nekdo nekaj ukrade pa si še na slabšem. Ker so cele dneve zdoma, se hitro najde kdo, ki to izkoristi in pokrade kar se da in podobno - razna izsiljevanja, pretepi in posilstva. Ampak krade pa večina dolenjcev in večina ciganov na dolenjskem - s tem se lahko strinjaš ali pa ne. Če ti cigan ne bo nekaj ukradel, kar si pustil na dvorišču nepriklenjenega, ti bo pa sosed ali pa nek mimoidoči, ki bo videl priložnost. Vlamlja se v vikende, krade se vse kar ni priklenjeno, ampak niso za vse krivi cigani, za vsaj 40 do 50% stvari so krivi samo domačini, čeprav tega ne bo nihče priznal. Zvrača pa se vsa krivda na cigane, če jih samo vidiš v bližini. Seveda pa cigani niso nedolžni, daleč od tega, ker domačini izsiljevat in pretepat ne upajo, probajo kdaj koga pretepst, ampak večinoma so raje tiho pa v kotu, če so pa v večji skupini pa pod vplivom alkota pa upajo, takrat so pa najmočnejši, ampak vseeno se upajo spravit samo na posameznike iz krajine (na ivančane pa vedno, tut na skupine, ker so ritolizci).

Tko da za krajami niso samo cigani, kar se pa ropov tiče, izsiljevanj, posilstev - tam pa samo redki domačini, za vse ostalo pa lahko rečem, da cigani.

čoko ::

govorim o splošnem mnenju, o izjavah raznih krajanov, ki jih verjetno tudi sam poznaš

krneki0001 ::

Splošno mnenje v suhi krajini o ciganih je slabo, vendar so zato krivi strojani , domačini in država. Največ pa strojani sami. Kar se pa tiče posameznikov in njihovih izjav, je pa to stvar samo njih in ne skupnosti. Tudi strojani so v medijih javno grozili in to ne enkrat ampak večkrat, pa ni nihče ukrepal.

čoko ::

Mnenje o romih je bilo na Dolenjskem slabo že pred Strojani in bo verjetno tudi po Strojani. Gre za mentaliteto ljudi.

krneki0001 ::

Ni res.
Mnenje o nekom je slabo, če ta dela to kar so strojani. Ne more bit pa slabo na splošno. Poznam ogromno ljudi, ki normalno živi ob ciganih, pa nimajo nobenih problemov. Samo tisti cigani redno delajo in nikogar ne ogrožajo. Tudi mnenje o njih je dobro in ljudje jih tut pohvalijo.
Tako da posploševanje tukaj definitvno odpade.

Tko da ne govori na splošno, ker potem lahko tut rečeš, da imajo vsi žabarji plavalno kožico. Pa predpostavljam da 20% ljudi v ljubljani sploh ne ve kaj je to plavalna kožica.

čoko ::

Jaz pa poznam družino romov, ki sem jih dolgo imela za Slovence, pišejo se slovensko, vendar so ta malga sina vsi otroci klicali Bra...., ko sem poštekala kaj ta priimek pomeni sem šele poštekala, da so romi.

Ko sem bila dijakinja sem si denar služila z delom za šankom, kjer mi je lastnik zapovedal, da romi nimajo vstopa, čeprav ni bilo nikdar nobenih incidentov z njimi.

krneki0001 ::

Nekateri imajo mnogo proti ciganom. Sam imam samo o kriminalnem delu družine strojan veliko za povedat, sploh o nekom, ki se je na televiziji hvalil, da nima nobenega KD na grbi in da je na splošno nedolžna ovčica(Mirko). Za ostale cigane, ki pa se ne ukvarjajo s kriminalom, me pa preprosto ne zanima, naj živijo v miru, tako kot bi morali ambrušani vsa ta leta.

čoko ::

Ti najprej pomisliš na Mirkota, jaz pa...

T0MA2 ::

Ko sem bila dijakinja sem si denar služila z delom za šankom, kjer mi je lastnik zapovedal, da romi nimajo vstopa, čeprav ni bilo nikdar nobenih incidentov z njimi.


marsikje pa pocnejo probleme, sem bil preprican na lastne oci....

čoko ::

tam jih niso, vem pa tudi , da delajo probleme predusem tam kjer jih not ne spustijo

bosanac ::

nebivedu ti bolj ničneveš grdo so te vzgojili

Čmrlj ::

Bom pa še jaz nekaj povedal, ker vidim da je tema kar napeta:D .Malo sem na hitro preletel temo, ni se mi pa dalo vsega brat, ker je kar dosti postov.Namreč nisem občan iv.gorice, sem pa imel zadnje 4 leta punco iz okolice Zagradca in sem bil kar dosti v tistih krajih.Ko berem poste vidim, da se vsi zgražate nad kd Strojanov ( je res da delajo pizdarije, a ne vsi ), sam pa sem v teh parih letih spoznal kar nekaj domačinov ( večinoma mladih od 20-30 let), ki so tako ali drugače problematični, veliko jih je kadilo travo ( to še ni problem), ko pa sem jih parkra videl v ti. Loki, ko so vlekli kokain, speed ipd. sem se pa zamislil in enostavno jih ignoriral.Vsi ti fantje imajo prav tako veliko kd na grbi, kradejo avtoradie, vlamljajo v vikende ipd.... vse za drogo, pa jih ni noben izgnal niti kakorkoli protestiral proti njim.Znan mi je tudi primer, ko so fantje mislim, da so se imenovali "nočne more":\ , pretepli enega gospoda na njegovem dvorišču,s kolim ipd.Ta gospod je sedaj invalid. Njih tudi ni noben izgnal.Takih in drugačnih primerov sem kar nekaj zasledil oz. opazil v teh parih letih.Se pa tudi spomnim, kake 3 leta nazaj, ko sem bil na črpalki v Zagradcu in sem tankal mislim da za 5.000 sit, denarnico sem pa pozabil pri punci doma.Gospa prodajalka je bila vsa živčna in mi je kar nekaj začela s policijo grozit, čeprav sem tam tankal 1x na 14 dni sigurno in ji dopovedoval da grem po denarnico in se vrnem.Takrat je vstopil pokojni Miha in ko je videl "ta hrup" je on plačal moje gorivo.Od takrat so me romi vedno pozdravili in nisem imel nobenih problemov z njimi.Denar sem Mihatu seveda vrnil.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Čmrlj ::

Upam da veste kaj mislim povedat.Pač meni se totalno nesmiselno zdi, da so izgnali celo družino, namesto da bi tiste posameznike zaprli.Sploh pa na začetku je bil glavni razlog to, da so pretepli tistega fanta, potem pa kar že vodovarstveno območje.Če bomo vsi začeli stvari v svoje roke vzemati, se bo začel KAOS.

krneki0001 ::

Na začetku je bil glavni razlog, da policija ni ukrepala,
pretepi, pa se je policija umaknila,
streljanja na ljudi, pa je policija samo gledala od daleč,
ustavljanje domačinov s strani policije za 3km/h preveč hitrosti, cigo se je pa mimo peljal s 50km/h preveč v neregistriranem avtu in brez izpita, pa se je policist stran obrnil.

Povod za vse je bil neenakost pred zakonom in to, da država nič ne stori v tej smeri. Stopnjevalo se je pa do pretepa gospoda šinkovca, takrat je pa počilo, zato, ker je bilo 5 avtomobilov ciganov in en Čmak, ki tistega kola še dvignit ne more, pa je policija izjavila, da so storilca prijeli - Čmaka, ko se je točno vedelo, da bodo zadevo spet potisnili pod preprogo. Mediji niti niso poročali, da se je za sinom šinkovca, ki je pobegnil, celo streljalo s strani ciganov.


e6400oc;
1.)Pošteni ljudje v Toplarjevo loko ne hodimo, tko da če se ti družiš z izmečki zagradca, ti jst ne morem pomagat. Ampak tistih par mulcev je problematičnih že skos in bodo tudi naprej. To je tako kot da bi začel živet v ljubljani in bi se družil s fiksarji, pa bi izjavil, da je cela ljubljana polna fiksarjev. Ali pa da bi slišal da so nekoga pretepli in je ostal invalid - od pretepa v ljubljani sem tudi sam invalid - poškodovano oko, nanj nikoli ne bom videl normalno. A bom zdej zato celo ljubljano krivil? Malo razmisli o svojih besdedah. Tudi sam ne krivim vseh Strojanov - samo tiste, ki zganjajo kriminal - ampak jih imenujem strojani, ker se pač tako pišejo.

2.) Nočnih mor ni že lep čas, ker so odrasli in se umirili, ter poročili. To so bili mulci, ki so pač se moral nekje dokazat.

3.) To kdo je pretepel tistega domačina, ki je sedaj kao "invalid" se ve javno, saj je bilo sojenje in so tudi obsodili fante zato - pa noben ni bil od nočnih mor. Kao invalid pa sem napisal, ker se je na sodišču delal bedaka in kao ne zna govorit, se ne zna oblečt in ne zmore brat in podobno, posneli so ga pa ko je v naslonjaču bral knjigo in se pogovrajal z njegovo ženo - tko da se bo kmalu uradno pokazalo, kakšen nategun je ta tip.




Ali si bil kdaj na pumpi v zagradcu, ko so se cigoti odpeljali, brez da bi plačali? Verjemi, da se je to, da niso plačali zgodilo večkrat kot to, da bi Miha nekomu plačal za bencin.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

LOL!
Ampak tistih par mulcev je problematičnih že skos in bodo tudi naprej. To je tako kot da bi začel živet v ljubljani in bi se družil s fiksarji, pa bi izjavil, da je cela ljubljana polna fiksarjev. Ali pa da bi slišal da so nekoga pretepli in je ostal invalid - ... A bom zdej zato celo ljubljano krivil? Malo razmisli o svojih besdedah. Tudi sam ne krivim vseh Strojanov - samo tiste, ki zganjajo kriminal - ampak jih imenujem strojani, ker se pač tako pišejo.

PREVOD:

Ampak tistih par Romov je problematičnih že skos in bodo tudi naprej. To je tako kot da bi začel živet v ambrusu in bi se družil z romi, pa bi izjavil, da je cel ambrus poln romov. Ali pa da bi slišal da so nekoga pretepli in je ostal invalid - ... A bom zdej zato celo romsko naselje krivil? Malo razmisli o svojih besdedah. Tudi sam ne krivim vseh Slovencev - samo tiste, ki zganjajo kriminal - ampak jih imenujem slovenci, ker so pač take narodnosti.

Nočnih mor ni že lep čas, ker so odrasli in se umirili, ter poročili. To so bili mulci, ki so pač se moral nekje dokazat.

PREVOD:

Kriminalnih ciganov ni že lep čas, ker so odrasli in se umirili, ter poročili. To so bili mulci, ki so pač se moral nekje dokazat.

PREVOD:

To kdo je pretepel tistega domačina, ki je sedaj kao "invalid" se ve javno, saj je bilo sojenje in so tudi obsodili fante zato - pa noben ni bil od nočnih mor.


To kdo je pretepel tistega domačina, ki je sedaj kao "invalid" se ve javno, saj je bilo sojenje in so tudi obsodili fante zato - pa noben ni bil od Romov.

:P ;)
sudo poweroff

krneki0001 ::

Strojani so v sredo zakurili avto sredi njiv(ki niso njihove). Ostanki avtomobila so ostali tam in očitno jih bo moral kmet na lastne stroške odstranit. Policajev je bilo tam vsaj 20 tam, ker so se ustrašili, da bodo ljudje ukrepali. Na njihovo srečo niso, vendar ne bodo dolgo tiho.

Očitno se zadeve nadaljujejo v isti smeri, kot so se na dolenjskem. Konec pa vemo kakšen bo, samo da tokrat bodo ljubljančani ksenofobi in bodo izgnali Strojane.

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Nebivedu vse lepo in prav, ampak jaz sem hotel samo moje izkušnje napisati,in ja tisti fantje bodo vedno problematični, tako kot tistih par romov, ne pa vsi in nikjer nisem napisal, da so ostali domačini problem.S tem izmečki se pa ne družim, jih pa poznam.

Čmrlj ::

Pa še to sem pozabil povedat, da ko sem prvič šel v Zagradcu na pijačo s punco v Toplarja, so se takoj našli vaški fantje ki so me postrani gledali.Ko sem šel na wc mi je en podstavil nogo, da sem se spotaknil.Takoj sem se začel kregat z njim in ga vprašal, kaj mu je bilo treba tega.V tistem trenutku jih je bilo okrog mene sigurno 5 decov.Zavrela mi je kri in namreč že dobrih 8 let treniram ninji-tsu, in mi klub prepoveduje kakršne koli pretepe, in tudi če me kdo napade ne smem uporabljati strokovnih prijemov.Ampak takrat je bil pa višek, in sem stopil iz gostilne v avto, ter vzel mačeto, ki jo imam vedno sabo.Nasrečo me je punca prepričala, da nisem padel ven in mogoče res koga poškodoval.Od takrat nisem imel več problemov, čeprav grdo so me še vedno gledali tisti posamezniki, ampak upali se pa niso nič.Poudarit sem hotel, da sem imel ogromno slabih izkušenj iz strani domačinov, samo zato ker sem bil tujec, me niso poznali in ker sem imel punco z njihovga kraja.Saj če bi rekli daj za pijačo, ker si nam sovaščanko speljal nebi bilo problema, ne mi pa neki z pretepom grozit ipd....Upam da me razumeš in nažalost sem imel več slabih izkušenj s strani domačinov kot s strani romov.

krneki0001 ::

Ko sem jaz tja prišel živet, sem imel tut probleme z domačini, ki pa so jih pesti hitro rešile in od takrat naprej sem imel mir z domačini, kasneje sem na podoben način rešil še probleme s cigani in sem imel mir od vseh. So me pa vsi postrani gledali, upal pa ni ne en ne drugi bevsknt.

So se pa nehal tisti cepci zbirat v toplarju, ker jih brane ni hotu več podpirat.

krneki0001 ::

Domačini v zagradcu so itak nekaj posebnega, če nisi z njimi si proti njim in tko se tut obnašajo. To se tožijo s tabo tut za 2 centimetra zemlje, če si ograjo narobe postavil.

Čmrlj ::

Zajebano je v tem Zagradcu:D

čoko ::

Sam, da se vsi strinjamo! To kar si napisal za domačine, pa bi verjetno veljalo tudi za rome. Če nisi za si proti. Jaz z njimi nikdar nisem imela nobenih ,,mutnih poslov,, zato je moj odnos z njimi dober. Pač ko imam kaj česar več ne rabim jim podarim, pa tudi na splošno sem do njih spoštljiva, kot do vseh drugih, ki imajo do mene normalen odnos. In vas čas poskušam povedati samo to, da če bi domačini poskusili biti manj žaljivi, nesramni,.. bi bili odnosi med njimi boljši. Vendar situacija je kjer je. Za nazaj se stvari ne, da popravljat, lahko jih pa poskusimo popravit v bodoče. Z sejanjem jeze in sovraštva med enimi ali drugimi pa bodo stvari stale na mestu al pa se še poslabšale. To pa je nesmiselno.

poweroff ::

Samo v bistvu je kar zanimivo. Na dan prihaja čedalje več podatkov, ki kažejo na to, da niso le Romi edini troublemakerji tam doli. In tudi ne edini "priviligiranci".

Poleg tega je pa tudi dosti žalostno, da se rasisti potem, ko jim zmanjka argumentov, zatečejo k nasilju:


Ampak če dobro pogledate sliko se vidi, da tudi z nasiljem niso uspešni - nekateri takih neumnosti niti ne opazimo, če nas izrecno ne opozorijo nanje... ;)
V bodoče pa več previdnosti. Jaz bi za vsak slučaj "hekerčku" svetoval, da si pregleda tudi lastno mašino - potem, ko se bo naslednjič prijavil v svoj botnet. >:D Ali pa da ne bi kdo kakšne hišne preiskave fasal...
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: poweroff ()

krneki0001 ::

Matthai,
kakšen botnet, kakšni hekerčki in kaj ima to veze z cigani in problematiko povezano s cigani?

poweroff ::

Tisti, ki mora vedeti že ve o čem govorim.

Dejstvo pa je, da nestrpneži ne znajo racionalno, argumentirano in umirjeno debatirat.

Hanžek je lepo ugotovil: "Leva politična opcija ti vsaj prizna, da imaš drugačno mišljenje, in se šele nato požvižga nate. Ta oblast pa drugačnega mišljenja sploh ne dovoli. V trenutku postanejo histerični." - Matjaž Hanžek, intervju za Mladino

In ravno to mi gre najbolj na jetra: histerija desničarjev, rasistov in ksenofobov. Sploh ne morejo dopustiti, da ima lahko kdo še drugačno mnenje od njih.
sudo poweroff

krneki0001 ::

Matthai, enako s tvoje strani. Vedi da tudi ti ne dopuščaš drugačnega mnenja. Sam vem kako je s strojani, ker sem jim bil sosed dolga leta, pa ljudje še kar ne morete verjeti, da so se vse te stvari resnično dogajale in obtožujete ljudi, ki so dolgo dolgo časa trpeli te stvari.

opeter ::

Na začetku je bil glavni razlog, da policija ni ukrepala, pretepi, pa se je policija umaknila, streljanja na ljudi, pa je policija samo gledala od daleč, ustavljanje domačinov s strani policije za 3km/h preveč hitrosti, cigo se je pa mimo peljal s 50km/h preveč v neregistriranem avtu in brez izpita, pa se je policist stran obrnil.

Jep, jaz bi policijo ukinil. Nič ne dela, samo kasira od "normalnih" voznikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

čoko ::

Ampak kot si sam rekel Nebivedu, niso vsi domačini tako pridni in prijetni in če imajo ambruški romi neprijetne izkušnje z njimi, verjetno tudi oni mislijo da ste vsi taki. Da jih vsi sovražite in zaničujete in se imate za oh in sploh boljše od njih. Verjetno se potem Strojanovi normalno obnašajo le do tistih, za katere se sami prepričajo, da nimajo takšnega mnenja o njih. Jaz z njimi res nikdar nisem imela neprijetne izkušnje Ja, seveda je prišlo do situacij, ko so nekateri posamezniki postali malo nadležni, pač so stokrat žical za eno in isto stvar, samo jaz sem mnenja, da takšni pač so. To ne pomeni, da morajo ostati takšni. Vendar obstajajo načini, kako tašne ljudi vklopiti v družbo na vsem bolj prijeten način. Ne pa izgoni, barikade,...Ljudje smo zakomplicirana bitja in vsaka nova izkušnja nas oblikuje. Če bi bila jaz v tej situaciji tista majhna romska deklica, bi zasovražila cel svet in glede na moj karakter verjamem, da bi se slej ko prej tudi maščevala. Vendar smo si različni, mogoče vas bodo nekateri od teh romov čez nekaj let celo ljubili, mogoče je bil to korak (navkljub vsemu) na poti proti boljšemu življenju, a verjamite nekateri vas sovražijo in vas bodo do konca svojega življenja. In če se ne bo vrnilo vam se bo vašim otrokom.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s cigani? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19423428 (2649) Mipe
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17027072 (24407) Mipe
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786071 (4098) krneki0001

Ljudska "demokracija" na ambruški način (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Problemi človeštva
251989207 (42303) Barakuda1

Več podobnih tem