» »

Ljudska "demokracija" na ambruški način

Ljudska "demokracija" na ambruški način

««
2 / 51
»»

#000000 ::

Ojoj.

Če je Ciganka je Ciganka
če je Šiptarka je Šiptarka
če je Dolenjka al je Kurba al pa Pjanka, če buh da pa abuje >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

T0MA2 ::

Daedalus ti si ze v startu zajebou
En Slovenec poči drugega s kolom po glavi, žrtve tega so pa Romi? - res bi blo en cigan poci slovenca s kolom po glavi, krivi so pa cigani
Poleg tega kaj vse pocnejo cigani se nic ne cudim. Sem namrec iz grosuplja
Kako bi se pa vi pocutil, ce bi vam nekdo ki zivi od vasega (davkoplacevalskega) denarja, poleg tega vam pa v prostem casu (ki ga je veliko) krade
Poznam mnogo primerov ko so jih dejansko dobil pa vseeno ni blo nic
Pa ne mi govort kako nimajo denarja za spodobno zivljenje ko se pa okoli vozi z mercedesom in pdb. Nekako me tudi cudi kako ob vsej svoji obubozanosti se ga vseeno lahko napijejo v gostilni do onemoglosti ( kar niti ni poceni) in to redno vsak vikend
Pa kako otrokom ni omogoceno normalno zivljenje, nic cudnega ce se cele dneve potepajo okoli in kradejo ( jih poznam, tko da in pa ja kje ste videli da se banko oropa pri 14 letih ? )
Torej ce bi blo njim kaj do tega da bi se civiliziral bi se ze, ampak njih to ne zanima ( no ja mogoce ne cist vseh ampak velika vecina)
dost za dans, lp

Thomas ::

Dve kulturi, Slovenska in Romska, združeni na istem prostoru, poštempljani z "Multikultura" - sta iluzija.

Ne more bit.

Lahko se Cigani asimilirajo, ali pa se Civilisti asimilirajo.

Ni druge, bodimo realni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cryptozaver ::

Zakaj ne bi posteni drzavljani (tisti ki prispevamo v proracun in ubogamo policaje) dali Cigojnarju malo zemlje, mu zgradili hisko, vodovod, dali zastojn priklop na sirokopasovni internet, dali žepnino... no pol bo pa ziher mir.

OK ce je tko, se pa takoj po praznkih preimenujem v Horvat se nekam umivat in zacnem koncno mal pocivat. Ne bo mi treba placevat poloznic, registracije in vrtcev pa se polcaji se me bojo bal...

somebody16 ::

V našem konkretnem primeru, gre tukaj že bolj za kriminalno združbo, kot pa za mirno romsko družino. Med njimi je nekaj par mladeničev in moških, ki jim je v veselje ustrahovati ljudi in povzročati probleme. V tem taboru se zbirajo tudi pripadniki kočevskih in grosupeljških ter novomeških romov, ki so prav tako kriminalno naravnani.Sem notri štejem tudi njihovo mularijo od 14 let naprej, ki imajo prav tako že nekaj kraj za sabo. Ravno to nas moti. Živeti ob kupu kriminalcev pa naj bodo to slovenci ali romi pa verjetno ni želja nobenega državljana.

Nekaj let nazaj so cigani lovili en avto čez Ambrus. Zaleteli so se v avto in voznika ter sovoznika začeli obmetavati s kamenjem. Kmalu po tem je pripeljala policija in mularija se je razbežala.

Kaseneje se je izvedelo, da sta ta dva, šlo naj bi za dva fotografa, naletela na nasad konoplje in to tudi poslikala. Očitno so ju pri tem zalotili.

Še enkrat poudarjam tu gre za nekaj članov te družine, ki si preveč dovolijo in povzročajo kriminal. Mularija jim pa sledi. Čeprav pa bi težko rekel, da je to družina kjer so vsi sorodstveno povezani. Včasih ob cesti vidiš kakšnega novega, ki je tam nekaj tednov in potem odide. Vedno je kakšen nov obraz.

Za vse to obstajajo lepo napisani zakoni in kazni. Problem je samo, ker se za vse nas vaščane in ostale državljane ti zakoni dosledno upoštevajo za njih pa ne.

Problem je zelo obsežen in rešitev bo težko najti. Upam pa, da se ta rešitev najde in bo ugodna za vse. Bomo videli, kako se bo stvar razpletla.

somebody16 ::

cryptozaver - Lahko jim postavimo hiško, lahko zraven moje, samo kaj bo bo v dveh letih (verjetno prej) tam vse razbito, še več avtomobilov okoli bajte, en kup ene navlake, kup droge in orožja par kriminalcev. To pa ni več primeren kraj kjer bi hotel vzgajati svoje otroke. Dvomim, da bi se bili pripravljeni tako hitro asimilirati.
Problem je zelo obsežen.

krneki0001 ::

Aha...ni argumentov, pa se bomo šli na osebno raven spuščat? Naj ti bo...tokrat.


Ne sklepaj vse po sebi.


Pa da ostanemo pri temi.

Hotel sem samo povedat, da ko si enkrat odblizu ciganom nekaj naredil ali se z njimi stepel, nimaš več možnosti, da bi normalno živel. Težijo stalno probajo ti ukrast vse kar ni priklenjeno z ladijsko verigo, in povsod ti sledijo.
Če z njimi na urgentno ne narediš nič, ti to počnejo celo življenje.
Sam sem imel nesrečo, ko se je cigo z neregistriranim avtom zaletel v mojega. Na mojem se ni nič poznalo, vendar je cigo prišel za mano na vaško veselico v vas Krka in tam težil, da sem mu ne vem kaj dolžan. S kolegi smo vse cigote potovkl skor do smrti, policaji so pa potem izgubili vse papirje kdo je cigane polomu. Uglavnem danes ko se peljem mimo me samo pozdravijo in gredo dalje svojo pot.

S ciganom je treba delat tako ko s slovencem - orenk lomt po hrbtu s palco, pa bo delaven in kulturen in se ne bo pritoževal.

somebody16 ::

No evo...

Cigani gredo jutri v kasarno v Postojno, v roku treh tednov pa jim najdejo prostor izzven občine Ivančna Gorica. V kamp na prostest je prišel sam Mate in skupaj z našimi ter ciganskimi predstavniki so se dogovorili za to rešitev.

Bravo mi

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

V bistvu tole kaže zgodnje znake slabih novic.

NI sicer nujno, ampak videt je,d a so izbrali Postojno, ker cesar nujno potrebuje čas za razmislek.

In če se ne motim, je tam kompleks bivših vojašnic, ki trenutno stoji prazen.

Preprosto ne verjamem, da je cesar v tem kratkem času smislil nekaj pametnega in je to selitev opravil z boljšim namenom od čistega paničnega kupovanja časa.

Nevarnost je, da bo na te ljudi sedaj ko jih bo spravil svetu z oči spet "pozabil".

Spet bo nastal geto in čez mogoče 5 let bo spet počilo, tokrat v Postojni.

Če pa so tako zasilno varianto splanirali že prej in vedo kaj in kako dalje, da bo za vse O.K., potem Janša svaka ti čast. Volil te bom do biološke smrti- tvoje ali moje ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.

somebody16 ::

Lahko se zgodi, da v treh tednih ne najdejo primernega prostora. V tem primeru je eden izmed romov zatrdil, da se vrnejo na stari prostor. Če najdejo primeren prostor potem je možnost, da je problem rešen, lahko pa, da smo Ambrušani problem naložili nekomu drugemu. Upajmo na najboljše.

Thomas ::

Ista figa kot z Iranci, je s temi Romi pri nas.

Če ne sprejmejo naše civilizacije, naj jih pač pozaprejo. Kako morejo masovno švercati orožje, izsiljevati, poročati svoje otroke v najstniških letih?

NE morejo. Kdor to počne, pač dela zločin. Če so policaji (in predvsem politiki za njimi) take reve, da se bojijo uštimat stvari, potem bo cena ureditve razmer pač visoka, ko bo treba razmere uštimat.

Cigani imajo samo ENO izbiro. Ali postanejo Civilisti, ali pa prebijejo svoje življenje tako, kot ga prebija en milijon ali še več ameriških črncev. Za rešetkami.

Ni prostora pod Soncem za bistveno različne civilizacije in "civilizacije". Preprosto ni.

Vsaka skupina ljudi se bo morda morala odreči dobršnim kosom svoje folklore. Civilisti najbrž alkoholizmu, Cigani pa še marsičemu drugemu.

Najbrž drugače ne bo možno ohranjati miru. Ne pri nas. Po svetu ga itak že ni. Recimo v Iranu. Tam ni miru.

Pri nas je pa relativen mir, vendar tale "permisivna manjšinjska politika" vodi v takele konflikte, kot smo mu priča v Ambrustanu in Parizistanu.

Iluzije pokopat!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Ampak, ko imamo ravno "situacijo" pri nas doma, naj se Mirovni Inštitut in Hanžek odpravijo dol v Ambrus. Naj povejo Ciganom, da ga srali ne bodo več, Civilistom pa to, da je Ciganom pot med Civile ODPRTA. Da niso nič slabši od njih, od trenutka, ko se bodo za silo obnašali.

Naj Mirovni Inštitut prispeva k miru pri nas doma. Naj gre una gorečnica ki je branila Sadama pred bombami, zdaj mediirat k Ciganom v Ambrus.

No, ni treba, ni treba. Samo potem naj ne čvekajo, kako "so za mir".

So, ja.

Oblast naj pa ima jajca in pozapre Cigansko mafijo, da bodo lahko vsaj njihova deca mirno živela.

Če je deca že preveč podivjana, naj gre v ločene zapore.

Civili po drugi strani, naj se pa zavedajo, da so Cigani ljudje, kot oni sami. Samo fucked up.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cryptozaver ::

Ce je kdo vidu vceri na TV kok naroda se je vzignl in slo v akcijo mu je lahko jasn da je stvar hudo resna. Mislm da je konc zajebancije in to da bojo dal cigotu neko drugo zemljisce je cista napaka.

Prvic: nikjer razen globoko v dzungli ne bodo dobrodosli in drugic: to je napacno sporocilo za ostale; delaj pizdarije in dobil bos zemljo kjer bos lahko nadaljeval svoje pocetje. Pa to je cist mem.

Ce bi jest pocel to kar oni bi me najprej razsul sosedi pol pa se polcaji. Na konc bi sel u cuzo. Tacas bi mi davkarija pobrala vse kar mam in zacet bi moral iz nule.

Mislm da je resitev tista ki sem jo prebral mal visje. Kratkorocna: s kolom cez hrbet tiste posameznike ki se nocjo civilizirat, dolgorocna: jim dat neko zemljisce ampak na kredit tako da bojo mogl delat zanj. Al pa jih dat v geto pa naj se tam med sabo kokr jih je volja.

Brane2 ::

Ni v Sloveniji placa za geto.

Poleg tega bi bilo to videt skrajno trapasto. Pošiljamo vojake v tem neki Afganistan, na Kosovo itd a ignoriramo geto tik pod ritjo...

IMHO je vse tole skupaj slabo. Teh demostracij v srbskem stilu ne bi smelo biti. ZELO slabo bodo videti na tujih TV postajah. Stvari bi morale biti urejene tiho in učinkovito. Po možnosti z uporabo NajmanjšeMožneSile™ ... >:D :8)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

> Ce bi jest pocel to kar oni bi me najprej razsul sosedi pol pa se polcaji. Na konc bi sel u cuzo. Tacas bi mi davkarija pobrala vse kar mam in zacet bi moral iz nule.

Ja. In ti celo misliš, da je prav tako. Če ga boš dovolj biksal, potem te čaka opisana obravnava. To večina sprejema na svoja pleča. V zameno, da lahko živijo v miru pred drugimi ljudmi. Socialna pogodba.

Strpneži, takoimenovani multikulturalisti, pa (iz čiste objestnosti?) zagovarjajo idejo, naj se "nikomur ne jemlje njegove kulture".

Vsa državna politika na tej strani Atlantika (pa deloma tudi na oni) je okužena s to blesavo idejo - "vsi različni, vsi enakopravni".

Narobe! Vsi minimalno spodobni samo, lahko računajo na enakopraven tretman.

Ampak kot sem rekel. Romom se dovoli poročanje rosno mladih otrok, Irancem ki pridejo v Slovenijo kot nogometna reprezentanca, se zakolje krava v nasprotju s sanitarnimi predpisi.

Multikulturalizem je slaba ideja. Zelo slaba. Talilni lonec narodov je dosti boljša.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Demonstracije Civilov imajo pa dva vzroka, IMHO.

Eni se čutijo rasno večvredni kot Cigani, enim je preprosto dovolj ciganskega sranja in "multikulturnosti" vlade.

Prvega ne bi smeli tolerirat, drugo je sramota oblasti. Ki se bolj boji Mirovnega Inštituta in podobnih bluzatorjev, kot srda državljanov, ki naj bi se sprijaznili z vlogo občasnega plena za medvede ali Cigane, če že živijo na Dolenjskem.

Mislim, dejansko je tako. Dolenjcem ponujajo takoimenovano "osveščanje" glede medvedov in glede Ciganov. Odsvetujejo jim vsakršno nasilje.

OTOH - mladi Cingančici, ki je vrnjena svojemu očetu, njenemu posiljevalcu - je nedvoumno sporočeno, da cesarja bolj zanima nedotakljivost "avtohtone Ciganjarije", kot zaščite (mladoletne!) državljanke pred rednim posiljevanjem.

Baje, da je to dobro.

V Parizistanu pa isto. Njihove tačrne ženske so najprej pod hišno šerijo, šele potem pod zakoni Francije.

"Vsak ima pravico do svojega načina življenja" - se glasi parola.

NIMA.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

cryptozaver ::

Multikulturalizem je najbrz ta moment edina mozna resitev za 'zahodno druzbo', stopnja v razvoju, nujen kompromis. Ampak ne za vsako ceno. Vsem bi moral bit tocno jasno. Dobis neko socialno varnost a bos zato zrtvoval mal svoje kulture in svojega casa. Ali pa trpel posledice. Beri: odsel v izolacijo (domov, arest...)

Thomas ::

> Multikulturalizem je najbrz ta moment edina mozna resitev

Nobena rešitev ni. Problem je.

Jasno, lahko kuhaš makarone, če si Lah, lahko ješ klobase in kislo zelje, če si Švabo ali taprav Slovenc. Lahko jodlaš kakor ti drago, lahko kupuješ šik francoske avtomobile ...

NE MOREŠ pa narediti nobenega zločina v imenu svoje kulture.

Kaj je ravnanje Ciganov z otroci, če ne zločin?

Kaj je ravnanje Parižanov a Bois z ženskami, če ne zločin?

Manjšine ne smejo biti nad zakoni. Samo to je problem.

Še vedno pa lahko kuhajo ciganski golaž in svirajo svojo musko. Integracija kot v ZDA. Kvečjemu še bolj neizprosna.

Potem pa lahko "African Americans" izumijo jazz, blues, uncle Ben rajž in podobne zadeve, celemu svetu v veselje.

Ali pa SLO Cigani kakšne prekmurske lajne. Šukare za proslavo ob Jankovičevem prevzemu oblasti pa če je še kaj.

Vsak POSAMEZNIK je svoboden v okviru zakonov demokratične države Slovenije, Francije in tako naprej. Pa nobene svobode več, pa nobene svobode manj.

Iran pa ni demokratična država. Ne bo, dokler se bodo šli šerijo in podobna oslovstva.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matev ::

Odkar je avtocesta in so cene zemljišč tam okoli poskočile v nebo in so novoprišleki tam iz Lj. ali kjerkoli...

Ne slepimo se: Ivančna gorica je vedno bolj priljubljen kraj za bivanje.

Cigani pa ne sodijo v tisti sklop. Sploh pa ne zato ker zbijajo ceno vsakemu kvadrtatnemu metru zemljišča daleč naokoli.

Kar se sedaj dogaja je pričakovana posledica priseljevanja in čiščenja ozemlja.

Cigan lahko samo GRDO pogleda in se bodo novoprišleki tam ustrašili ter zahtevali da se cigana zakolje.

noraguta ::

Multikulturnost??
Pr men se je nehala ,k so mi krogle začele švigat okrog betice.
Takrat začneš jebat mater vsm po vrst pa glavo tiščat k tlom kot kak noj.
Jebat ga, mogoče se mi to nebi zdelo čudno ako bi rojen nekaj južneje od sahare. Ampak te folklore preprosto nisem priučen.
Kar me le čudi je to ,da policija pošlje kordon specialcev , ko se domačinom otrga. Cele tri tedne kolikor sem preživel v novomeški kasarni pa ni bila zmožna najti niti kosca orožja v ciganskem taboru. Akoravno so imeli cigani praktično vsak vikend vaje iz obstreljevanja vojašnice.

Čeprav to ni bila niti vojna , niti romska, niti javna skrivnost kakšnih žurnalističnih reporterjev , ki bi slavo junaštvu romskih bojevnikov ponesli v svet ni bilo na spregled.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Daedalus ::

Vsa državna politika na tej strani Atlantika (pa deloma tudi na oni) je okužena s to blesavo idejo - "vsi različni, vsi enakopravni".

Pravno gledano to sploh ni blesava ideja. Je pa res, da se marsikje ne izvaja - to pa je blesavo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Ja, pa je blesava. Če sklenem mutilirat deklice, zgubim enakopravnost. Se me lepo vrže v luknjo.

Drugačen sem lahko samo na neprepovedane načine. Samo načini, ki drugim ne odvzemajo osnovnih pravic, so možni.

Ampak seveda, nekateri "liberalci" bi radi, da se krog pravic razširi. Da smejo Afričanke s francoskim državljanstvom v Franiji neovirano mutilirati svoje hčere.

Kako je s pravico hčerk do telesne nedotakljivosti, jih pa ne zanima.

Pozabijo na to "malenkost".

Tudi je naši oblasti (prej in zdaj) pomembnejše, da EU misli, da so pri nas "Cigani nezatirani", kot beda Cigančkov. Skrbi jih zelo, če reče eden "Cigan", namesto "Rom". Če Cigani folklorno posiljujejo hčere - je njim to sekundarno.

Tudi EU beda Afričančkov in Arabčkov ne moti preveč. Glavno, da je Homeini happy in ne preveč jezen na nas.

Ne vem no. Ampak trenutno zgleda, da se Zahod ni pripravljen spustiti v prosvetlevanje Afike in ME. Tudi težko zahtevamo, da žrtvuje milijon svojih vojakov, da bi v Culukafriji in Arabiji z Iranom, Pakistanom itd. - vsi spodobno živeli.

Tako dobrodelnost tudi močno odsvetujejo vsi levičarji in mirovniki.

Prav. Ampak politika azila naj bo potem na Zahodu drakonska. Drakonska. Kdor ne upošteva naših šeg, naj gre lepo nazaj v domovino. Boljš da on umre tam nekje na enem množičnem grobišču svojega diktatorja, kot da njegova tukaj rojena mularija stera v Parizu potnike z avtobusa in ga zažge.

Samoobramba Zahoda je pa še pomembnejša, kot rešitev celega sveta.

Ker če pade ta civilizacija, nas čaka 1000 let barbarstva. Spet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Pravno gledano - mislil sem na enakost pred zakonom. Drugače si lahko 100% da ne odobravam enakosti kultur z vsemi nekulturnimi priveski zraven. In če gledaš na enakost pred zakonom - je v tem primeru okoli Ambrusa očitno odpovedala. Sicer ne odobravam ambruškega načina "reševanja" težav, ker pregon še ni nikomur koristil, je pa tud jasno, da folku običajno ne zakuha do te mere. Vsaj ne brez nekega vzroka - in tu je vzrok (očitno) v tem, da se je enim dovolilo več, kot drugim. Ergo - je odpovedalo načelo enakosti pred zakonom. Upam, da je zdaj jasno, kaj sem mislil. In seveda se to lepo prevede širše na problematiko prenašanja raznih "kulturnih posebnosti" v EU. Legalnost na prvem mestu, plus sistem vzpodbud, da se opusti tak način razmišljanja. S tem da so seveda vzpodbude tako pozitivne, kot negativne.

Drugačen sem lahko samo na neprepovedane načine. Samo načini, ki drugim ne odvzemajo osnovnih pravic, so možni.

Ja, v okviru zakonskih omejitev. Če nosim pisano perjanico in s plesom kličem dež - je to moja stvar. Če se namenim (precej razširjena problematika v Nemčiji) hčerko iz ene države poslat na prisilno poroko v drugo državo - je to stvar Zakona. To bi naj blo jasno vsakemu približno brihtnemu osebku.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

No, sej se ČISTO strinjava.

Turkinja, rojena v Nemčiji, ki se čuti Nemka, JE Nemka.

Poslati jo v Turčijo na poroko in življenje v ene Turške rovte, je seveda zločin (pripadnikov njene družine).

Neukrepanje je zločin, za katerega je odgovorna Angela Merkel, kot je bil Hitler odgovoren za smrt Anne Frank.

Ideologija Nacijev, da je treba Žide (v bistvu Nemce ali Nizozemce) pobiti, je bila tako smrtna za Anno Frank in druge take, kot je ideologija strpnežev smrtna za mnoge mlade Nemke s turškimi koreninami.

Olajševalna okoliščina za Angelo je ta, da ni toliko naklep kot malomarnost in stupidnost. Oteževalna pa ta, da se ima Angela za demokratko.

Moderna nemška država MORA preprečiti ubijanje svojih državljank zato, ker so se "preveč vlačile naokoli". Turške ideologe tradicionalizma v Nemčiji lepo v luknje, ker so navadni teroristi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

somebody16 ::

Se popolnoma stinjam z obema. Vsak državljan neke države in katerekoli naradnost ter veroizpovedi se je brezpogojno dolžan držati zakonov, ki veljajo v tej države. Ponavadi imamo za to plačane službe, ki skrbijo za te stvari. V našem primeru smo žal morali sami krajani opozoriti, da se to v našem primeru ne upošteva oz. določene službe ne opravlajo svojega dela dosledno. Sam tudi nisem pristaš "ljudskih vstaj", vendar do sedaj smo vedno naleteli na gluha ušesa, zato smo pač naredili ta shod. Lahko rečemo tudi protest.

cryptozaver ::

Zanimivo, kako so kar naenkrat vsi vsi neki pametni. Dokler pa narod ni popenu pa nikome nista. Sevede je v evropskem duhu treba obsodit 'hordo ljudskih mnozic ki grozi s smrtjo'.

Kaksne uporabne resitve pa taki itaq nimajo. Pejmo v politiko. Iz ozadja lepo malo pizdiš in kvasiš kvazi civilizirane floskule pa se plačo maš fest visoko.

Matev ::

Kaj a sedaj bodo pa Cigani v Postojni?

Kaj ko bo cena zemljišč sedaj tam začela padati in bodo ljudje popenili...

Kaj ko bi jih kar blizu tistega, ki jih zagovarja naselili
bi se takoj premislil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

dolenska ::

Bom se jaz pristavil majhen lonček.
Kaj bi jaz dal, da bi bil en let kje na kaksnem visokem položaju v politiki.
Ciganom bi ukinil podporo(dobival bi samo socialno kakršno dobivajo vsi državljani, ki niso zaposelni), odobril bi navadne otroške dodatke kot jih dobi vsaka mati za otroke. Pravice in dolžnosti bi imel enake kot Slovenci.
Obvezna bi bila osnovna šola, brez subvencioniranja.
Pritisnil bi na razna podjetja, da naj zaposlijo tudi cigane.
Cigani bi kazni plačeval brez milosti. Jebenti če mora Slovenc plačat vse dajatve ter vse kazni, zakaj jih neb mogu tut cigan. Pobral bi jim neregistrirana vozila. Naredu bi čistilno akcijo in pospravil vso kramo, ki jih imajo pred hišami. Če bi se ponovno pojavil nered v okolici hiš, bi bili za to kaznovani.
Pred parimi dnevi sem se peljal mimo naselja ciganov pri Škocjanu na dolenjskem. Sred ceste je ležala vrečka krofov. Okolica je tako zanemarjena, da je za popizdt.
Naj cigani ne jokajo, sami so si krivi, da imajo take bajte, da živijo v šotorih… S tem denarjem, ki ga dobijo od države bi lahko imeli orenk hiše, z ogrevanjem. Lahko bi živeli spodobno življenje.
K sosedu so pred parimi leti prišli trije cigani. Dva sta soseda zamotila, tretji je šel pa v hišo vzel ključe od avtomobila, odklenil avto vzel denarnico(sosed je prišel iz trgovine), zaklenil avto in nesel ključ v hišo. V denarnici je bilo 30 tisočakov. Da ga vidim mu polomim kosti samo naj proba sikat kje po kakšnem sodišču,se bojo še njegovi vnuki bali mojega imena.
Če pridejo cigani v spomladanskem času, ko je kosovni odpad k meni domov, jih takoj naženem. Naj si najdejo spodobno službo, otroke naj oblečejo, naj jim kupijo obutev…
Zarad mene je lahko moj sosed cigan, vendar naj bo pošten, delaven, naj ima urejeno okolico in počiščeno v glavi. Takih ciganov je malo.
Pred nekaj leti pa je prišel k nam en cigan vprašat če prodamo drva za kurjavo. Ko smo se dogovorili o količini drv, je denar takoj odštel. Še nikdar ni nobena stranka kjerkoli plačala vnaprej. Ko sem k njimi peljal drva, so imeli urejeno okolico, novo hišo, ljudje s tiste hiše hodijo v službo, otroci v šolo. Urejeni so, žene nimajo tistih čudnih kril…. Če bi bili vsi taki, potlej bi jih bil vesel v svoji okolici.
Poznam situacijo ciganov na dolenjskem. Vem, da se tam lahko dobi vse vrste orožja, drog. Vem, da policaji ne upajo oporekati ciganom. Najboljša obramba je napad in tega se cigani zavedajo. Verbalno in fizično napadajo policite, kateri se pa ne upajo posredovat.
Dokler bo tako, vrjemite,ne bo na tem področju nič bolje.

cryptozaver ::

Mah neki cajta bojo tam dokler stvar ne 'poleže' pol bo pa vse isto kot prej. Valda bo Postojna proti. Kaj pa naj.

Zanimivo pr vsem se mi zdi, da se je druga veja ciganov (kamor pase tut cuveni Fredy Miler) povsem asimilirala. No to je lep model naravnega pojava razvoja neke vrste. Ena veja gre s casom naprej, druga pa ostane tam kjer je bla prej. >:D

IgorGrozni ::

Multikulturalizem je to : Za vse živeče v skupnosti-državi veljajo prav vse dolžnosti in pravice, ki jih imajo po veljavni zakonodaji. Znotraj te omejitve, je pa dovoljena poljubna ˝folklora˝.

Kadar pa posamezne takšne ali drugačne skupine prekoračijo te meje zakona, brez, da jih država ˝pouči˝ o mejah, je pa to krivda državne oblasti, ne pa skupin.

Mi na volitvah dajemo politikom v uporabo poleg vseh privilegijev oblasti, tudi represivni aparat . Če ga ne uporabijo ali če ga ne znajo uporabiti so krivi za takšnele konflikte. Ne Slovenci, ne Cigani.


Konflikt med Romi-Cigani in okolico je neposredna odgovornost vlade. Vseh vlad, da ne bi kdo spet iskal :\ rdečih strahcev.
IMO bi moral odstopiti Mate, degradirati bi morali biti vsi policijski šefi.. do zadnjega šerifa tam doli.

Lp.IgorGrozni

drejc ::

Pa saj cigani niso neki novga na dolenskem...zdej bi pa kr ministri mogl odstopat po tanovem...neče proči ove noči :))
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Pogrešam une (forumske) tipčke, ki bi "pojasnili", da je končno nastopil fašizem pri nas, katerega so že skoz napovedovali.

Vrlo pravništvo, ki živi, diha in dela za pravno državo pri nas?

Oče naroda, J.D. Mar bi jim zastonj poslal svoje flower power knjige, ki jih pisari?

Kako ne morejo pojasniti vsega "s pomanjkanjem kuture dialoga pri nekaterih".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

IgorGrozni ::

Še posebej Mate in njegov šef, ki za vsako pasjo figo ˝vržeta˝specialce na položaje.

Naj vržejo specialce na rotacijo, kot (prometne) policiste na Dolenjsko. NEDOTAKLJIVI. Če so res tako specialni, bo v dveh-treh letih mir. Kriminalci v zaporih ali pa bodo pobegnili kam drugam. Pace !

Ampak seveda zakoni veljajo za vse. Vsi zakoni. Tudi tisti o vzpodbujanju nestrpnosti, sovražnem združevanju, vigilantstvu, ipd.

podbevna ::

S Thomasom se tokrat čisto strinjam.

Multikulturnost ni toleriranje kršitev zakonov s strani "zaščitene manjšine". Multikulturnost je oblikovanje zakonov na tak način, da se sprejme in vzpodbuja pozitivne ali vsaj neškodljive izraze različnih kultur. Ne pa tistih,ki so po naših standardih škodljive za ostale državljane in člane njihove skupnosti. Če se nočeš odpovedati tem, moraš biti sankcioniran, kot ostali.

Matev namigovanje, da gre za planirano šikaniranje revežev Ciganov zaradi cen nepremičnin je butasto. Gre za naravno reakcijo ljudi, ki jih je strah, ker njihovi sosedi ne upoštevajo osnovnih pravil življenja v naši družbi. Če hoče država Cigane zaščititi jih mora najprej prisiliti, da bodo spoštovali zakone. Čisto preprosto. Drugače bodo pač prezirani in napadani s strani ostale populacije.

Matev ::

Matev namigovanje, da gre za planirano šikaniranje revežev Ciganov zaradi cen nepremičnin je butasto.


aja
a pa ti sploh veš koliko stane parcela tam
in koliko je stala pred recimo 5-10 leti
?

in a veš koliko bi stala če ciganov tam ne bi bilo


podatki bi te zagotovo presenetili


...
pred 5-10 leti cigani tam niso nikogar motili

TESKAn ::

Jih verjetno še ni bilo toliko.

Mi gre pa na živc jamr, kako ubožčki nimajo denarja, greš pa skozi njihovo naselje in vidiš nove bajte, pred njimi mercedes, audi...najboljši je pa sploh njihov predstavnik, ki pride jamrat, kako nimajo denarja na tiskovko...seveda se pripelje in odpelje v mercedesu s500.

In kaj mi gre še bolj na živc? To, da se po tem mojem zgornjem odstavku vedno najde kak junak, ki zajamra 'a oni pa ne smejo met denarja?' Se mi je zgodilo, več kot enkrat.
In ja, lahko imajo denar, samo naj potem ne jamrajo, kako so reveži ubogi...

Vsem 'tolerantnežem' bi pa dal cigana za soseda za pol leta. Pa da vidimo, kako se ti bo smilil po tem času...tako šimfat čez 'netolerantneže' je že fajn, ko si daleč stran.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

cryptozaver ::

No kokr kol. Vec al mn so stalisca Slovencev kadar smo ogroženi enaka, enotna. Clo na ST >:D >:D !!

Thomas ::

Nisem prepričan, da smo tako enotni.

Samo dežurni strpneži niso na svoji dolžnosti, nekateri naciji pa ne upajo rečt, kako bi bilo treba vse kar cigane lepo pobit, pa gmah.

Potem je pa še cel kup nians.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para! ::

Zanimivo pr vsem se mi zdi, da se je druga veja ciganov (kamor pase tut cuveni Fredy Miler) povsem asimilirala


To je odvisno od območja, kjer Romi živijo. Na Dolenjskem očitno delajo pizdarije. Zdaj, če se ostali prebivalci ne uprejo, se njim pač ne zdi vredno asimilirat, ker za to ni potrebe. Sej jim vendar noben nič ne naredi. V Ljubljani naprimer je veliko Romov, ki pa so popolnoma asimilirani. Ker tu v LJ nekako ni prostora za podobne igrice. Tu se takšne stvari ne tolerirajo. V Ambrusu pa so krajani več kot očitno njihova dejanja tolerirali. Ali je to zaradi strahu, ali česa drugega, pa je irelevantno. Važno je le, da so bili tolerantni do njihovih dejanj. Strpni, takorekoč, preveč strpni, če je zdaj eksplodiralo.

lp
Death before dishonor!

cryptozaver ::

>nekateri naciji pa ne upajo rečt, kako bi bilo treba vse kar cigane lepo pobit, pa gmah.

Kaj pa tisti ki majo ze kaksne priponke? Nimajo kaj zgubit! :P

Vseen mislm da je folku resno prslo do plafona saj se je zbralo velik njih. Pa se reakcija drzave je bla zelo hitra (nekateri odlocitev ze kritizirajo) kar je se en dokaz za to.

Brane2 ::

Mah, folk sploh noče dojet da razglabljanja ao krematorijih in pozivi na poboj romov pač ne sodijo v to stoletje.

Komentarji na 24ur.com so precejšen podn.

Eno je, če si pripravljen tudi koga počit, da narediš red, potem ko si že izčrpal vse ostale možnosti, drugo pa da jih najprej spodiš s tehnično gledano lastne zemlje ( baje so jo kupili in imajo papirje o tem) pod grožnjo poboja vseh, nato pa razlagaš okrog o tem, da krematorij ne bi bla slaba ideja, ko bojo enkrat vsi v Postojni itd. :\

Tole se bo lahko slabo končalo za vse...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matev ::

Recimo, da pobijemo vse cigane (nihce se ne bi sekiral).

Nato se najde nekdo, ki rece pobijmo se vse cefurje.

Ko pade zadnji cufo nadaljujmo na zoprnih invalidih, ki najboljsa park mesta zasedajo ...




/sarkazen ON - ker vsakic se najde ena budala ki verjame da resno mislim

krneki0001 ::

Matev, zemlja je njihova. Miha(pokojni vodja kampa) jo je kupil uradno od občine in postavil svoj prvi kamp.

Res je, 20 let nazaj, ko so zemljo kupili, niso še nikogar motili, bilo jih je samo par in si niso upali delat tok pi*darij, danes pa jih je nekaj čez 75, pa njim nihče nič ne upa. Zato je tudi prišlo do tega.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

nebivedu, če se Romom nihče ne bi nič upal, potem danes tista družina ne bi živela v Postojni. Razumeš?

Azrael ::

Fredy Miler in Oto Pestner sta Sinta. Sami zase pravijo, da niso cigani.

So pa tudi pri njih klani, ki so dokaj asimilirani in spoštujejo zakone in tudi taki s katerimi gre vse kar ni globoko zabetonirano. Problem pa enak kot vedno, "pravna država" j*be asimilirane, podivjanih pa se boji.
Nekoč je bil Slo-tech.

somebody16 ::

Zemlja je res njihova.

Ni pa njihovo še 500 m okoli kjer leži polno navlake in kjer so posekali večino lesa. Naložiti kazen tistim, ki ne upoštevajo mej.

Ta zemlja ni zazidljiva. Inšpektorji so dolžni podreti vse na črno zidane objekte.

Zemlja leži nad vodovarstvenim območjem. Tam je prepovedano odlaganje kakršnihkoli odpadkov. Na svoji zemlji so dolžni imeti čisto (akumulatorji, staro železo in ostala svinjarija).

Potem pa pride še vse ostalo - neregistrirana vozila, vožnja brez izpita, prehitra vožnja, kraje, ustrahovanje in na koncu droge ter orožje.

Zaradi mene lahko pridejo nazaj, takoj, ko bodo poskrbeli za vse te probleme. Tudi, če jim naredijo zazidljivo vse tam okoli.

Nihče ne pravi, da jih naj pokoljejo, samo kaznujejo naj njihove prestopnike v skladu s slovenskimi zakoni pa bo mir.

miko 55 ::

z njimi ni miru, pa če se na glavo postavmo. iz postojne lahko grejo kadar čjo tko, da je so, ste, smo naj*bal. vse pred sodišče pa kazen 30 let zapora pa bo mir 30 let.

Mati ::

Matev, zemlja je njihova. Miha(pokojni vodja kampa) jo je kupil uradno od občine in postavil svoj prvi kamp.


Aja, od kod pa temu Mihetu pokojnemu denar, da je odkupil to zemljo? Verjetno so jo dobili za šenk od bivše vlado, da si je za par let mir kupila!

Kot je že Thomas pred tem povedal. Zakaj ne gre darfurski atlet sedaj svojo power flower ideologijo cigane dol učit? Ali pa zakaj ne sprejme vsak tolerantnež s Hanžkom in Micko na čelu enega roma na dom in mu nudi toplo posteljo?

T0MA2 ::

dejansko sploh nima veze koliko so prebivalci ambrusa tolerantni do ciganov, problem je koliko so policaji tolerantni do ciganov in kaj vse jim dopuscajo, kot da so nad zakonom oz ubogi
in pol pride 14 letni cigo in oropa banko z dvema kolegoma :D ( v grosuplu)

Brane2 ::

Izvor denarja je izven debate, če ni nekih konkretnih reklamacij na to temo.

Kje je dobil denar, je njegova stvar. Ravno tako kot to velja recimo za cerkev.

Ne branim ciganov, pravim le, da je bila ta izvedba totalno trapasta.

Kako bi ti kot nek nevtralen tujec gledal na celo stvar ?

Okolica pravi, da ima full problemov s cigani in zato je rešila probleme tako, da je ciganom postavila ultimat, da zapustijo zemljišče ali pa jih bo ubila- vse "v kompletu". :\

Ah, BTW: ZEMLJA JE NJIHOVA. Ampak ne skrbite, ker so jo kupili itak v offsideu. Ja, župan je imel trenutek čudne slabosti, ko jo je prodal, zato ta deal itak ne velja...

:\ :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
««
2 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786060 (4087) krneki0001
»

Končno dočakali (Strojanovi)!!!

Oddelek: Loža
322920 (1662) šernk
»

Policijska država na vidiku? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
776165 (5178) Brane2
»

Priviligiranost romov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18011459 (7907) čoko

Več podobnih tem