» »

Ali evropske komponente delujejo v ZDA in obratno?

Ali evropske komponente delujejo v ZDA in obratno?

luni ::

Ok folkeci, rabim vaso pomoc. Prosim, da na temo odgovorite samo ce veste o cem se gre in imate kaksne konkretne ideje/informacije. Ugibanja mi nic ne pomagajo, jih imam ze dovolj :).

Kakorkoli, gre se za eno plato in procesor, ki sem ju poslal tipu v ZDA. Pri meni sta obe delali odlicno, docim pri njemu nekako ne ravno. V bistvu vse skupaj izgleda, kot da plata sploh ne dobi stroma, saj se ne prizge nobena lucka in ne zavrti noben ventilator (priklopljeno je 100% ok). Ce pa tip prestavi stikalo na svojem napajalniku na 220v (seveda uporablja 115v, ker je tako njihovo omrezje), se lucke celo zasvetijo in ventilatorji za sekundo zavrtijo. Njegov napajalnik je star tri meseca in 100% v redu deluje,saj njegova plosca na njemu deluje brez problemov.

Enivej, v cem bi lahko bil problem? Jaz sem mislil, da racunalniki po vsem svetu delujejo na 12V in da ni nekih razlik med komponentami. Ali je mozno, da proizvajalci dejansko proizvajajo drugacne modele plosc za vsaki trg? Kaj bi bila resitev tezave? Da mu posljem evropski napajalnik, ki ga bo potem uporabljal na 115V (vsi nasi napajalniki imajo taka stikala?). Prosim za resne odgovore...

Vnaprej hvala.
Artificial Intelligentia

luni ::

bump
Artificial Intelligentia

McWolf ::

Ja vrjetn je fora v napajalcu :\ sam za komponente znotri bi pa mogl use delat, grafa, proc...8-O8-O
Go tell it on the mountains!

BigFoot ::

ja kukr jest vem so komponente za ves svet enake.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

RayFidelity ::

Ja, verjetno res, naj sproba še s kerim drugim napajalnikom, predn mu pošlješ našega. No other idea..
[It's The Little Things That Make You Crazy]

Realman ::

100% napajalnik.Na teh evropskih
napajalnikih sam pise preklo na 110V,
tud stikalo je, sam od znotraj pa ni priklopljen-povezan.
Najbolj simple, da si on doma kupi drug napajalnik pa bo ziher delalo.

Can ::

Čisto vseeno je kak napajalnik je. Plata pričakuje standardne napetosti (+3.3V, +5V, +12V, -5V, -12V). Delujoč napajalnik zagotovi te napetosti na vsakem omrežju 220/50, 110/60 ali na luni. DA bi mu pošiljal v zda "evropski" napajalnik je kar malo hecno.

Yohan del Sud ::

moče je pa amarišk štrom zanč

OldSkul ::

Ja sej mogoče pa!
Saj vemo da v ameriki ljudje porabljajo energijo kot bi pili sok!>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napajalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
161548 (1407) Pyr0Beast
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310142 (8081) Pyr0Beast
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727749 (16295) LittleDevil
»

Popravilo napajalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
506675 (5966) MesniBurek
»

2x ATX: brez releja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
192103 (1822) Azrael

Več podobnih tem