» »

Napajalnik

Napajalnik

turist1 ::

No danes je je res super dan končal :(
še napajalnik je šel rakom žvižgat :8)
pa šel kupit rabljenega, sedaj sem pa ravno videl da ima namesto 24 (pinov) le 20 pinov na tistem kablu, ki se ga pritrdi na matično ploščno (to je največji oz. najdebelejši kabel), sedaj me zanima. Ali to kaj vpliva na PC oz kaj je razlika...

Zaenkrat bom uporabljal tega rabljenega, nato bom pa kupil novega, pa bi prosil če mi lahko katerega predlagate?, poceni in Da je tih!-vem da to dvoje ne gre skupaj, a vseeno če obstaja kakšen bi bilo kul.
poleg tega me zanima, ker sem že sam malo raziskoval, vidim da se cene nekako gibljejo od 15€ pa do 500€ 8-O kakšnega pravzaprav potrebujem???priključki itd. in da je tih :)

tole so podatki s starega napajalnika:

total power 400W
AC INPUT : voltage:115V/230 Current:&A/4A Frequency:60/50HZ
DC OUTPUT: +5V +12V 35A 22A -5V -12V 0,5A 0,8A +3,3V +5Vsb 28A 2A


priključke je imel 1x 24pinski, 4x navadni za priklop CD in diskov (čisto navadni rdečorumeno črni kabli),1xkockasti-se ga priklopi na maično, in enkrat ozek 1cm širok in 0,5cm debel(verjetno za diskete). To so vsi priključki ...

tega rabljenega, ki sem dal not je:
Total power 450W

115V/230V 10A 5A 60HZ 50HZ
+3,3V +5V + 12V -5V -12V +5VSB PS-ON POK COM
28A 50A 18A 0,8A 1,0A 2,5A GREEN GREY RETURN
combined power 230w 216w
422w
422w 4,0w 12w 12,5w


kakšnega naj sedaj naročim, oz. kupim??
HVALA in se opravičujem ker ne poznam izrazov za kable itd.
HVALA ZA POMOČ, KER NE BI RAD NAPAČNEGA NAROČIL IN METAL DENARJA STRAN!
hvala.
  • spremenil: turist1 ()

turist1 ::

Steinkauz ::

turist1 ::

sam Moj je znamke Mercury, sicer je pa podoben.
tega sem namontiral not
http://www.mercury-pc.com/product-detai...
ta ki si ga pa ti nalepil je pa POWER LC...

AJA ŠELE SEDAJ SEM DOJEL!:|
TA KI GA NAMERAVAM KUPITI JE TA KI SI GA NALEPIL?...A TO JE "MODIFICIRANI" TOREJ BI MORAL BITI V REDU???POLEG TEGA PIŠE DA JE DELOVANJE VENTILATORJA SKORAJ NESLIŠNO. TOREJ NAJ KUPIM TEGA ALI KATEREGA DRUGEGA PREDLAGAŠ/TE?
HVALA

Pyr0Beast ::

Pa 2 taka doma 0.o
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

turist1 ::

Kaj pa tale? komentarja sta dobra, čeprav je drugi napisal da je 20 pinski, nisem prepričan sedaj ali je 20 ali 24 pinski??
http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

Pyr0Beast ::

pa kaj se sploh sekiraš zaradi teh 4h pinov ?

Napajalnik ni popolnoma NIČ boljši zaradi tega. 4 žice več in to je to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

turist1 ::

ja verjetno ima neko vlogo niso za brezveze dodali 4kable??
sicer če je isto, potem lahko obdržim tega ki sem ga sedaj namontiral noter?? čeprav je star...?

Pyr0Beast ::

Poglej, če so notri slučajno napihnjeni kondiji. Če niso je v redu (če je umazan ga spucaj prahu, pa poslikaj da ti povemo kvaliteto)

Da, imajo neko vlogo, trženje ! Nič posebnega resnično, vse plate delaju tudi brez teh 4h.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

turist1 ::

fizikalko hvala a precej drag, če bi kupil, bi moralo biti pod 30€ :) sicer če pravijo da mi ta ki ga imam trenutno notri ne bo delal tezav ga bom obdržal dokler ne odpove?..potem pa drugega...skrbelo me je da ne bo kaj narobe ker je 20 pinski in ne 24.....
PS: bi pa raje:
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
ali
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turist1 ()

Pyr0Beast ::

Bemtiš, pa zakaj je folk tako mahnjen na škrt robo ?

Dober! napajalnik pod 40€ NE obstaja !

Tiste za 20€ lahko naslednji trenutek vržeš v smeti in boš na manjši izgubi, kot če ga vgradiš v računalnik. Nemalokrat zadeva v svoj kibernetski grob odnese še kakšno komponento.

Dodaj 20 pa 20 na kup in že imaš praktično tisti napajalnik. Tako škrt robo boš lahko menjal enkrat ali dvakrat vsako leto. Te ceneje pride da enkrat končno kupiš nekaj kvalitetnega in imaš zadevo za dlje časa.

Osnova stabilnega računalnika je napajalnik.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Pyr0 ne poki preveč:P Iz mojih izkušenj prej računalnik zastara kot napajalnik crkne. Nič ne rečem če imaš neke high end komponente potem si privoščiš tut napajalnik, ampak dajat po 80 in 100 eur za napajalnik na nekem povprečnem kompu je pa nesmiselno.

Pyr0Beast ::

Iz mojih izkušenj poznam primere ko je poceni napajalnik zakuril celotno mašino. Edina stvar, katera je preživela je proc in ram. Disk, cela podatkovna baza je šla v nič. Pravtako vsi optični pogoni, še disketarja je pobralo.

Da, zadeve rihtam in vidim, kaj se dogaja z poceni stvarmi, zato jih močno odsvetujem.

Da, dajati 20€ za 400€ vreden komp je tudi nesmiselno. Raje enkrat dobro kot dvakrat slabo.
Sam imam 420W tagana že četrto leto, zanj dal okoli 110€, prijatelj je med tem času že 2x menjal ne tako poceni napajalnik, na koncu se je sprijaznil z poceni LC-jem kateri že škripa.
LC je najdlje zdržal 1 leto in pol na popolnoma neobremenjeni mašini, katera je lavfala mogoče par uric na teden. Pa je vseeno zaribal sebe in komp.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

turist1 ::

ja problem jso €€, računalnik je bil okoli 400€že nekaj časa nazaj, pa ne bi rad sedaj dajal take velke denarje za posamezne komponente. Ta napajalnik ki je crknil je deloval 2 leti, s tem da je od prvega meseca bil glasen, na servis nisem želel nositi, ker sem že prvi teden nakupa nesel na servis, drugo zadevo in niso skoraj nič naredili pa bil sem teden dva brez PCja. (Mlacom).da bi pa sedaj dal skoraj 1/5 vrednosti PCja za napajalnik je pa malo veliko. pomoje tistega ki sem izbral v Comshopu bi bil dober 500W pa 23€ ni drago. isti ki mi ga je predlagal fizikalko 52€ je pa še enkrat toliko in odkrito, ali res potrebujem vse tiste priključke?? mislim da ne, na temu sem ssi kupil razdelilnik iz molex v sata in ima takorekoč vse :) ...me le skrbi ker je rabljen in star, pa razmišljam o nakupu....

evo spremljam PC temperatro, PC je bil prižgan celo noč. in sedaj je:

temperatura: 23stopinj
ACPI:40stopinj
processor:34-35stopinj
grafična: GPU core:56stopinj
disk SATA:40stopinj
disk SATA2: 40stopnij...


skrbi me le za grafično56stopinj?! a ni to malo veliko??

PS: garancija se je istekla s koncem FEBRUARJA...itak, saj drugega ni blo za pričakovat ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: turist1 ()

turist1 ::

v ožjem izboru bi bili:

http://www.mimovrste.com/artikel/240002...
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...
http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

verjetno bom izbral tretjega, ker ima najvišji 500W, druga da sta pa 460W. sicer nič ne piše kateri je tišji, a predvidevam da ta ki ima 500W.(kupil bom ko mi ta crkne :) )...
PS: saj preveliko W ne more škoditi PCju, ker niti ne vem koliko potrebujem za svoj PC, se to da kje preveriti? v bios, control panel? :) verjetno, vidiš po tem če ti računalnik ugaša da potrebuješ močnejšega :)
moja želja po tihem napajalniku je ker ventilatorcek na matični je precej glasen in žeilim minimizirati glasnost celotnega PCja....

Pyr0Beast ::

Za pc je dovolj 200W kvaliteten! napajalnik.

Razlike med crap 550W napajalcem in starejšim 300W napajalcem NI !

Vzemi raje prvega. Večja cena/W je ponavadi pomeni tudi boljšo kvaliteto.
Prisotnost termoregulacije odraža škrtarjenje proizvajalca. Če je ni, je zadeva zelo škrt narejena.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se bi splačalo? (XFX nForce 790i Ultra SLI)

Oddelek: Kaj kupiti
141216 (1051) batista bomb
»

napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
111064 (835) tilinho20

Matične plošče

Oddelek: Kaj kupiti
211626 (1259) mtosev
»

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
151285 (1142) tabal500
»

napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71111 (1004) Brane2

Več podobnih tem