» »

Amino STB in VLC preko lokalne mreze

Amino STB in VLC preko lokalne mreze

danielka84 ::

A je mozno da kupim 3 aminote in brez neta predvajam DVD filme preko VLCja na te tri boxe?
Kolko sem prebral po forumu, je na aminote od t2 ter siola namescen nek njihov software, kako je s tem, ima sploh kaksen default firmware oz OS ta STB?

hvala

OmegaBlue ::

Bi se dalo ja. Siolovi in T2 aminoti poganjajo BusyBox v0.60.3, ki je več ali manj useless za karkoli drugega.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Yacksy ::

Dalo bi se, samo vprašanje je koliko bi bil ti pripravljen dat za tako rešitev.
Tukaj bi moral sprogramirat Aminota in pravilno nastavit VLC.

Če hočeš to naredit sam potem rabiš STBje z OSom, ki se dajo programirat. Samo to ne vem, če bi lahko ti kje dobil in če bi znal zadevo pravilno nastavit.
Če pa te zanima da bi ti to kaka firma naredila pa jaz poznam kdo bi ti lahko kaj takega naredil. Samo rešitev ne bi bila poceni.
Če te zanima info mi piši PM.
Shit happens

OmegaBlue ::

Amino da bere z lokalne mreže lahko reprogramiraš sam. Primer. Plačevanje za takšne stvari se mi zdi malo neumno.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

danielka84 ::

Da bi placeval to res ne pride v upostev, saj bom ze z tezavo odstel za aminote.

OmegaBlue, bravo! Res hvala, natanko to sem iskal!
Imam pa se vprasanje, glede na to da v VLCju moras vpisati ip aminota, kako pa to naredim za 3 STBje?

Zaj nevem , a sem si narobe razlagal tole z tem UDPjem, ki samo posilja signal, ce imam vec STBjev potem mora posiljati 3x5mbit npr. za vsak ip posebej al gre to en stream ki ga poberejo vsi stbji?

Ideja za aminote je bila prav v tem da nebi obremenjeval pcja oz mreze, ker ce bi npr. kupil 3 Kiss predvajalnike in bi vsak predvajal iz pcja bi to pomenilo 3xbitrate filma.

OmegaBlue ::

V tistem primeru je unicast, torej samo stream na en IP. V tvojem primeru uporabiš multicast - oddajaš po celi mreži in sprejme lahko kdor hoče. 3-je filmi naenkrat bi ti pojedli okoli 20Mbit v skrajnem primeru, ker pa za 100Mbit omrežje ni ravno problem.

Če te moti še da signal "zaseda" lokalno mrežo kjer so računalniki jo lahko tudi fizično ločiš.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Yacksy ::

OmegaBlue super članek. Samo je treba vedeti root geslo :)
Shit happens

rebro ::

Default root pass je: "leaves"....poskusite, lahko da zagrabi! Jaz bi probal doma, pa trenutno nimam še nobenega aminota

LP

steev ::

Ehm, to geslo ne prime pri t-2.
:|

mare_ ::

rebro: leaves je default geslo za nekaj drugega, root ima drugačno geslo ;)

OmegaBlue ::

Ljudje dejte bit toliko pri sebi, da če že poznate root geslo ne tega razglašat v javnost. Mislite malo na posledice ko se horda "strokovnjakov" spravi na uboge naprave.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

shock ::

Na žalost ti "strokovnjaki" mislijo da so carji in potem čez en teden kličejo na T-2 zakaj ne delajo določene stvari. To velja isto za tiste ki hočejo imeti televizijo zastonj ali za tiste ki hočejo naredit internet+tv skupaj. In pol mislijo da je t-2 kriv. Če se ne spoznate na omrežje raje pustite na miru, saj s tem ne boste povzročali dodatne preglavice ostalim.

Loki ::

da ne bom nacenjal nove teme, kako je z gledanjem sporeda sioltv prek racunalnika? kam se moram povezat z vlc?
kateri ip, port?? obstaja kje seznam?

pa kateri gateway moram vpisati ali nekaj takega?
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Loki ::

stari naslovi (udp://@239.255.0.1:5002/) ne delajo vec, so jih spremenili.:8)
I left my wallet in El Segundo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105252 (21619) jurre
»

Ubuntu - download legalnega programja preko ethernet priključka.

Oddelek: Operacijski sistemi
185117 (4797) Phantomeye
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642089 (19028) cevlj
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122384 (46584) Looooooka
»

T-2 uvedel PVR (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6911626 (7393) bradek

Več podobnih tem