» »

Telekomov način zaračunavanja naročnine

Telekomov način zaračunavanja naročnine

SepoX ::

Evo, zdejle sem dobil odgovor od tržne inšpekcije.

Zgodba:
- Iz T2 so 16.6.2006 na Telekom poslali zahtevek za izklop in prenos številke
- 6.7. me Telekom preklopi na T2

- enkrat sredi julija dobim od t1 račun za mesec JUNIJ v katerem je zaračunana naročnina za cel mesec julij (torej pujsi zaračunavajo naročnino vnaprej)

- račun je bil plačan prek trajnika in sem ga potem reklamiral, ker mi je bila preveč zaračunana naročnina (cel julij namesto samo do 6.7.)

- dobim odgovor od t1, da je moja reklamacija neupravičena, ker imajo v splošnih pogojih napisano, da zaračunajo celotno naročnino za mesec v katerem je uporabnik PISNO odpovedal priključek (torej v mojem primeru 16.6.)

- grem na t1 in povem, da sem junijsko naročnino (mesec v katerem je t2 v mojem imenu pisno odpovedal priključek) poravnal že v majskem računu in da naj mi vrnejo naročnino od 6.7. - 31.7. On meni reče, da če znam brat! ker naj bi on napisal tisto o splošnih pogojih... in mu povem še enkrat da smo odpovedali v mesecu juniju!, če pa so oni rabil do 6.7. pa ni moja stvar - torej so splošni pogoji v mojo korist. Itak, da ne popustijo, pravijo mi, da brezveze se s tem ubadat, ker itak ne bom dobil nič...

- po tem grem na tržno inšpekcijo in naredim prijavo. Ta teden sem dobil odgovor, da se telekom zgovarja na Zakon o el. telekomukacijah in da žal niso pristojni, so pa dali naprej na APEK.

Poglejte še svoje račune in nardite prijave, ker če nas bo veliko bo APEK verjetno kaj ukrepal.

Brane2 ::

Ne verjamem. Če je TK-1 ravnal v skaldu z zakonom ga lahko povlečeš za parico...
On the journey of life, I chose the psycho path.

BluPhenix ::

torej pujsi zaračunavajo naročnino vnaprej)

Naročnina se vedno zaračuna za naslednji mesec. Tudi pri mobitelu. Sej je nekako logično, čeprav včasih zgleda malo bizarno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

SepoX ::

Epilog zgodbe:D

- Po obisku tržne inšpektorice na telekomu, kjer so se zgovarjali na neke uredbe itd., je prišlo do tega, da je inšpektorica rekla, da nima kej nardit in je podala prijavo naprej na APEK.

- danes 20.1.2007 sem dobil položnico z dobropisom za celomesečno naročnino:D

Nauk: Očitno smo še pravna država.

Zdej pa vsi tisti, ki so vas tako nategnili hitro na telekom in povejte, da bi radi nazaj. Če se kej upirajo, povejte mojo zgodbico.

Brane2 ::

Kewl.
On the journey of life, I chose the psycho path.

bastadu ::

Dobropisom ali lahko dvigneš ta denar?

SepoX ::

Klical oz. po faxu bom poslal, da naj mi nakažejo. Sem že enkrat tako naredil, ker sem enkrat plačal preveč preko klika.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T-2 in odjava naročnine 20 eur - pravni nasvet (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19150463 (45951) Invictus
»

GVO-jevo zavajanje novih naročnikov ali kaj si dolžan, če ne podpišeš pogodbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5515162 (13049) mojca
»

Simobil - količina prenešenih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
528181 (7112) BlueRunner
»

Ljubljanski kabel: Nerazumen odpovedni rok

Oddelek: Omrežja in internet
365261 (4059) grex
»

T-2: Splošna debata in iskanje zarote (strani: 1 2 3 459 60 61 62 )

Oddelek: Omrežja in internet
3075270594 (66809) beta1

Več podobnih tem