» »

Hišni LAN

Hišni LAN

Mr_Globus ::

Ok zdej prenavljamo stanovanje pa imam za nalogo sprojektirat hišni lan. Ker se bo stanovanje v bodočnosti delilo na pol, morejo biti to dve neodvisni, povezani mreži. Hočem tudi, da je potencialno možna uporaba IPTVja v vsaki sobi

Bi to delalo?

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

jan01 ::

take slike se shranjuje v .png oz gif, ne pa da je vse zamegljeno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Mr_Globus ::

Ok tle je gif slikca KLIK


Ideja je ta, da se po delitvi samo izklopi kable, ki povezujejo s stanovanjem 2.

Glavno vprašanji pa sta:
- bo IPTV še delal po vezavi modem----vood---switch----switch-----STB(oz.VLC na pc-ju) oz. če večje število switchev "pokvari" signal?
- povlečem v vsako sobo tolko kablov kot bo pcjev ali en kabel in na koncu switch?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

kockish ::

Vprasanje je,
- koliko switchev/routerjev imas na voljo (s tem koliko pcjev, staticni/dinamicni ip oz. potrebe po routerju)? Kot na sliki?
- kako velik problem je vlecenje vec kot enega kabla v drugo stanovanje.

- bo IPTV še delal po vezavi modem----vood---switch----switch-----STB(oz.VLC na pc-ju) oz. če večje število switchev "pokvari" signal?
med modemom in stbjem je lahko neomejeno switchev, cez router se da, a ni ravno trivialno.
- povlečem v vsako sobo tolko kablov kot bo pcjev ali en kabel in na koncu switch?
kar ti je lazje/ceneje.

Jaz bi naceloma vezal takole:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: jvolk ()

Mr_Globus ::

Imam statični ip tako da more prvi router.

No važno, da lahko dam 2 switcha med STB in vood... pol je projekt uresničljiv.

Kiri kabel pa je najboljši za mrežo? Če že delam to za naslednjih 20 let hočem največjo potencialno hitrost :D

miko 55 ::

lahko daš navadnega utp oz 8 žilca ali koalksilnega utp. ker predvidevam, da bo šlo v steni ali pa v kanalih mimo električnih kablov ti priporočan koaksialnega in pribor za izdelavo zaključkov. izmeriš dolžine jih sešteješ in pomnožiš z 1,05. tako boš imel nekaj kabla v rezervi oz za zaključke in ne dobo napeti. če to prviš delaš pa vzami raje 1,10 faktor, ker se moraš nekje naučiti delati zaključke.

vse za mreže
pazi na trde in mehke žile. trde žile držijo obliko, mehke pa ne. za vsak tip žil rabiš svoj priključek.

mehka žila konektor
mehka žila kabel

trda žila kabel
trda žila konektor

pri konektorju pazi na pisavo 8p8, kar pomeni da je na obeh straneh 8 žilni konektor
pri kalbu pazi da bo 4*2 in koaksialen

lp

ps: dodatne info nudi stric google
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

ToniT ::

Mr_Globus
Tvoja povezava bi delala brez problema!
Kabel naj bo CAT 6 in seveda tudi konektorji in vtičnice....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

'FireSTORM' ::

kaka razlika med trdim pa mehkim kablom?
konektor gre gor kak na enega tak na drugega
kaj pazit pri konektorju?
RJ45 8/8 ali 10/8 konektor, saj je vseeno, paše en in drug
potem pa samo vežeš ravno, nič križno, ali moški moški
konektor pa gre na trdo žilo isto kot na mehko, samo malo bolj klešče pritisneš
kaj ga te plašiš?:\
in verjemi grejo prav lepo gor, sem ravno v nedeljo montiral navadne konektorje na trdo žilo pri delilni omarici na podstrešju, sicer RJ11 na 4 žilni kabel, trda žila
razlika med kabli pa je sam da je trda žila bolj zaščitena kot mehka in se jo zato tudi težje upogiba, ampak kako jo upogneš tako tudi ostane

vezava ti bo delala, pomoje, kot pravi lordkocka, probaš najprej, samo v enem stanovanju da neboš najprej potegnil kablov in dal vmes 30 switchov potem pa nebo delalo
ampak nekaj ne razumem, zakaj v en PC maš kabel iz modema in potem še kabel iz IPTV oz. switcha na katerem je IPTV? VLC?
meni se tudi bolj dopade lordkockina vezava
Those penguins.... They sure aint normal....

Mr_Globus ::

@miko 55
Vbistvu bomo znižali strop in v njemu bo nov vodovod, izolacija in UTP kabli (ok mogoe še nova napeljava za telefon), tako da zraven elektrike ne bo. In ni koaksilni kabel tisti za anteno?

Je kakšna razlika v med trdo in mehožilnimi kabli razen "trdote"?

@'FireSTORM'
1 kabel za net, drugi za TV na računalniku

'FireSTORM' ::

saj sem napisal, trda žila je bolj zaščitena in je bolj primerna za požirke in vgradnjo v zidove
ampak sem nameščal že tudi mehkožilne v zidove in jih zakital potem samo in ni bilo problema
Those penguins.... They sure aint normal....

Mr_Globus ::

Aha no pol mi je vse jasno. Samo še kable nabavim pa se grem igrat =P

Oz. samo še to - klešče so vredy že tiste za 2k al bolše da dam kaj več?

mte ::

Hmm..sem ravno malo prej poskušal vezati iptv in internet izhoda iz modema na switch, iz switcha pa potem na stb in router, ampak ne gre (čim priključim router, se vse skupaj obesi). Teoretičnega ozadja zakaj ne gre oz. kaj bi moral narediti da bi delalo, ne poznam, kolikor sem slišal v grobem se ustvari neka krožna zanka.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mte ()

SasoS ::

1. lordkockina vezava ne deluje, tvoja bi mogla brez težav

2. izhodov iz vooda ne moreš skupaj vezati na switch...mora biti vsaj router, zato ker nima direktno vezanih wan-lan

Mr_Globus ::

@SasoS
Kako ne moreš vezat direktno na switch? Ni glih fora, da more bit switch, če ne ne gre multicast mimo?

SasoS ::

To je bil odgovor mte-ju. Če povežeš na switch TV izhod iz vooda in internet izhod iz vooda ter upaš da boš vse skupaj naprej peljal po enem kablu...to ne deluje.

kockish ::

Moja povezava deluje, a s callisto modemom in dinamicnim IPjem, drugace ne deluje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stari zvočniki - računalnik

Oddelek: Zvok in slika
302860 (364) PacificBlue
»

Cat5e kabel ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
222497 (1863) B8S88
»

Cena telekomunikacijske inštalacije

Oddelek: Omrežja in internet
223930 (2986) d4vid
»

Cat 6 kabli na meter

Oddelek: Kaj kupiti
183285 (2630) SambaShare
»

kateri router (switch) kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
121609 (1416) kulSMS

Več podobnih tem