» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
8 / 12
»»

d0rK ::

Anglesko se unim skatlam rece cubicle. Tam kjer se lahka usedes pa uredis kej. Ne na okencu.

Keyser Soze ::

100% sem da je mozno nakazati v evropo preko Klika, ti. SEPA sistem. Ne vem pa kako je z nakazovanjem drugam po svetu.


Na banki se ne nakazuje na okencu ampak v tistih kockah.

Če je banka del SEPA sistema potem gre preko Klika. Če ni, pač ne gre. In je edina opcija ta, da stopiš do šalterja, tu pa bolečnost postopka zavisi od banke.

Se pa nakazuje kar pri šalterju z IBANom, BICom+podatki o matični banki prejemnika, ter njegovimi polnimi podatki(naslov). Sploh pri NLBju, če ne govorimo ravno o enih famoznih transakcijah (kar 40EUR res ni). =)
OM, F, G!

sirotka ::

Zdravo!
Kako lahko oni računajo DDV na recimo rabljen prenosnik? Nameravam kupit macbooka pro, starega 1 mesec, ki tam stane recmo okoli 1500$, pri nas pa vemo kakšne so cene...

Če naredi prodajalec račun recimo 200e, bo to verjetno OPAZEN BS. Kako pa lahko dokazujejo, da to ni darilo od moje žlahte in mi kot slo revežu pošljejo svoj rabljen prenosnik?

antonija ::

Tud za darila ti opilijo carino in DDV... Najlazje je daj predlozis "racun u kojeg mozes povjerovati". Nacelno ni problema ce je smesno nizek ker se nekatere stvari v tujini res prodajajo po smesno nizki ceni (za nase razmere).
Ce jim pa ne predlozis dokumenta iz katerega je razvidna vrednost uvozenih stvari bojo moral pa sami "dolocit vrednost", rpistet zdraven S&H stroske, zaracunat carino in potem na vse skupaj opilit se DDV.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

pivo ::

Prokleta carina, rablena stvar je davk že odslužila v eni državi. Potem če sem jaz prav razumel iz prejšnih tem gre tako, da mi naredi račun recmo za 200$ in potem dobim na to 6%carine in potemtakem še DDV?
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

bosko1982 ::

mah, carina je jeba, se spomnim ko sem naročeval touchscreen adapter za asus eee 4g iz chine, ker so bili drugje predragi. V slovenijo so kitajci poslali v 3 dneh, iz carine pa do mene je pa trajalo celih 3 tedne, sem že totalno popizdeval... prodajalec (oz popdisal se je kot kolega, ker smo se tak zmenili), napisal je na škatlo in še na papir da je to GIFT, na carini niso verjeli, pa so me še za dobrih 20 EUR pokasirali. vrednost artikla je bila okoli 40 EUR, nevem od kje so oni vzeli da to stane slabih 200 EUR!!! nikoli več ne naročujem direktno iz kitajske. Naročujem iz zaupnih virov, pred nakupom pogledam mnenja kupcev, poštnine (če jih ne duplira) itd, do zdaj nisem imel nobenih problemov. Kupujem na ebay.de ali na ebay.co.uk ... naročujem od LED diod do rač delov, airbrush do..kaj pač rabim pogledam če je tam ceneje. Plačujem pa preko Paypala, ker nakazilo traaaajjjaaaaaaa...
katastrofa od človeštva...

bosko1982 ::

USA in poštnina? WTF, raje ne, poštnine več plačaš kot bi stali 3 novi artikli. če že naročujete, naročujte artike znotraj EU in ne boste imeli težave s to carino (edino če imaš veze na carini...)

v ponedeljek sem dobil iz chine cf to ide adapter, 5 kos pakirano, stalo me je samo slabih 8 €, pa še poštnina je bila brezplačna, pri nas adapter stane 15 € za en komad!! mini bluetooth usb po 2€, pri nas isti stane 10 €, pa še poštnina je bila free na ebayu =) vse zadeve delajo super.
katastrofa od človeštva...

gruntfürmich ::

# je preko paypala možno izterjat denar nazaj tudi mimo ebaya ali je to samo v domeni ebaya???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

antonija ::

paypal ima neko foro da jim reces da te je nekdo zajebal in se potem oni naprej prckajo z njim. Mal poisci pod njihovim supportom al pa "fraud", "complaints", etc. Jst sem dbil nazaj enkrat dnar ker mi ena nemska stacuna, kjer sem placal s paypalom, ni poslala artiklov.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

kul, ker sem iz amerike neki naroču, pa ne vem če so poslali ali ne (bili so pa zelo uredu btw; so rekli, da mi bodo šli zelo na roko)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bosko1982 ::

kul, ker sem iz amerike neki naroču, pa ne vem če so poslali ali ne (bili so pa zelo uredu btw; so rekli, da mi bodo šli zelo na roko)


jaz sem včasih čakal na paketek do 14 dni (odvisno pri kom in kje naročiš), sem pa vedno dobil pakete, nikoli kaki problemov. eni imajo tako naštimano da ti pošljejo št. paketa, kateremu lahko slediš sam prek neta.
katastrofa od človeštva...

gruntfürmich ::

jaz sem včasih čakal na paketek do 14 dni (odvisno pri kom in kje naročiš), sem pa vedno dobil pakete, nikoli kaki problemov. eni imajo tako naštimano da ti pošljejo št. paketa, kateremu lahko slediš sam prek neta.


ja, so rekli da bodo v ponedeljek poslali paket naprej, in jst bi dobil cifro. vendar še do danes nisem dobil cifre. upam da bo...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

antonija ::

Ce so ti poslali iz amerika po tanajbolj navadni posti (nimam pojma kako se ji rece, ampak je pocasna ko hudic) lahko dostava traja tudi 2 meseca in vec. Jst sem enkrat mesec in pol po placilu pisal prodajalcu da se ni nic prislo, mi je poslal scan od potrdila da je poslal, pol po dveh mescih se vedno nic in je prijazno poslal se enkrat s tem da sem tokrat placal samo stroske drugega posiljanja (neka 30USD stvar je bla).
Na koncu sem po skoraj pol leta imel doma dva identicna artikla :p
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

ja, rekel sem da naj dajo navadno pošto, usps priority mail, ker je pač najbolj poceni (40$ ali 100 je kr razlika). ampak upam da bo v kakih 2 tednih tu:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

T0RN4D0 ::

napisal je na škatlo in še na papir da je to GIFT, na carini niso verjeli, pa so me še za dobrih 20 EUR pokasirali. vrednost artikla je bila okoli 40 EUR, nevem od kje so oni vzeli da to stane slabih 200 EUR


Haha, polovica stvari s kitajske ma kr avtomatsko gor nalepko gift, tako da jih tvoj paket najbrž ni prepričal. sej niso neumni. Če bi lepo prnesu račun bi plačal 4€, tko si jih pa 20, edino pravilno. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ali3n ::

USPS priority mail potuje 2 tedna do nas; oz. pride prej.. v cca dobrem tednu, potem se pa še malo svaljka po carini.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

antonija ::

_Vedno_ jim prinesi racun z vrednostjo ki bi jo povprecen carinik vzel za pravo. Cariniki v povprecju niso najbolj izobrazena skupina predvsem so pa drzavni usluzbenci kar pomeni da ce res nimajo razloga za delo pol bojo rajs zabusaval. Tko da ce dobi papir za kerga mu noben ne bo tezil (ce bos napisal da si kupu laptopa ki stane 2k USD da si dal 20 EUR ti ne bo hotu verjet ker mu lahko nadrejeni tezijo ce bojo vidli stevilke) bo pa lepo nardil tisti minimum ki je od njega zahtevan in ti bos imel mir. It's a win-win situation.

EDIT: Racun seveda napisi doma v urejevalniku besedil, ne pozabi na glavo, seznam artiklov in vse drobnarije ki morjo gor pisat, "thank you for shopping", "come back again" in podobne fraze morjo tud bit gor.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

gruntfürmich ::

so mi kr u štacuni čez lužo rekli da mi lahko stweakajo račun:)) sem rekel da nekako na tretino. upam da bo tako.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Ker se s kolegom odločujeva da bi kupila notesnik preko luže (Amerike), saj od tam stane cca 800-900evrov s poštino vred, kajti pri nas stane takšen notesnik okoli 1300-1500evrov.

Zdaj me zanima pa zanima ali res da moram plačati na carini 6% od vrednosti carinskih dajatev in 20% DDV-ja od nakupne cene?

Najlepša hvala za vaše odgovore in za vaš čas

LP

Matjaž
Asus ROG G751JY

xabre ::

da glede ddv, carina pa variira.

pecavar34 ::

da glede ddv, carina pa variira.



Potem se skoraj da več ne splača kupit razen če koga ne poznaš da gre v ameriko in da ga odpakira in da ga pripelje nazaj kot da je njegov.
:((((((
Asus ROG G751JY

antonija ::

Ubistvu ne. Carina variira, DDV pa placas na vrednost artikla + carina in vcasih dodajo zdraven se stroske posiljanja (da je se mickeno visji davek).

Potem se skoraj da več ne splača kupit razen če koga ne poznaš da gre v ameriko in da ga odpakira in da ga pripelje nazaj kot da je njegov.
:((((((

Kaj mislis zakaj si vsi ne narocajo elektronike iz US?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T0RN4D0 ::

Hm, kolk mam jst izkušenj ne včasih, ampak kr vedno nabijejo carino in DDV kr skupno za izdelek+poštnino.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

brigitka ::

hei hei!

imam eno vprašanje =) sej vem da ste use že 100x razložil sam usen če boste tok dobri, da bi mi pomagal pri mojem primeru.
z mojim pričakujeva otroka in jaz si zelo zelo želim, da bi kupila eno sobico, ki je pri nas okoli 1600€ na ebayu sem jo najdla za 1100€.
zdj pa najdla sm 2 strani:
*http://www.skandic.de/de/Geuther-Sunset...
*http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie...

obe imata možnost plačila preko paypala. sam gre pa za dost velik znesek. na katero stran mislite da bi se lahko bolj zanesla. sej za tisto prek ebaya sploh ne vem če pošiljajo v slovenijo. sem jim poslala mail.

aja če se kdo mal bolj spozna na nemščino.če slučajno mi lahko prevede če je še kej dodanih stroškov za plačat poleg poštnine seveda.
hvala za odgovore

antonija ::

Glede na to da imas proizvajalca v EU in da je njegova cena nizja od ebay cene bi jaz verjetno narocil direktno. Seveda najprej poslji mail in vprasaj koliko postnine ti nameravajo zaracunati (pise da 25EUR za EU drzave).

Za placilo je pa nacelno vseeno ali uporabis paypal ali direktno kreditno kartico, edina razlika je da pri paypalu ne vpisujes stevilke KK in varnostne stevilke vsakic posebaj in pa paypal ima neko vrsto zavarovanja nakupa (ubistvu ni zavarovanje, ampak ce ti placas prek paypala prodajalcu in on nekaj zajebe (ne poslje artiklov, etc.) potem ti paypal vrne denar (ne spomnim se do katere vrednosti) in potem paypal goni prodajalca) kar ti olajsa zadeve ker ne rabis pravnikov ce gre kaj narobe. Pa se garancija je bolj "uradna" ce kopis od proizvajalca/uradnega zastopnika.

P.S.: ebay uporabi v primerih ko:
- artikla ni za dobiti v regularnih trgovinah
- cena artikla na ebayu nizja od cene v trgovinah (kar precej variira od izdelka do izdelka)
- ce nobena od trgovin ne posilja v SI prodajalci na ebayu pa
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gruntfürmich ::

fak brigitka!? a kr otroka bosta preko ebaya kupila???:))

bi pa še dodal na antonijino:
-preveri kakšen prodajalec je to preko ebaya (tu je veliko bolj transparentno kot na spletni strani!!) - veliko zadovoljnih kupcev ti da kr garancijo da bi kupčija tudi izven ebaya lepo stekla pri istem prodajalcu.
-paypal vrača do 500$ (preveri!!!). in glavna prednost paypala je, kot jo jst razumem, ta, da bi ni treba št. kartice in gesla vpisovat v vsako spletno prodajalno, ker res ne moreš vedet če ji lahko zaupaš ali ne. če pa preko paypala kupuješ, pa daš številko samo paypalu in nikomur drugemu!
morda bi še tu omenil paysafe, če je na voljo: kupiš neko kodo za določen znesek. in to kodo utipkaš v spletno trgovino. to se mi zdi še najbolj varen nakup.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

brigitka ::

hehe jap tle v sloveniji o ful dragi:D
drgač pa fuul hvala vama za tele informacije. bom se jaz še mal pozanimala za tale paypal pa vračanje denarja pa to...=)

gpc17 ::

Sem naročil neke slušalke pa pod service piše : Sellers Standard International Rate. So iz amerike pa me zanima koliko časa bodo potovale? LP

ali3n ::

z navadno pošto pribl 2 tedna;
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

sirotka ::

Eno hitro vprašanje imam glede paketa. Tip je poslal v soboto, prišli so ga iskat v ponedeljek. In zdaj mi ni jasno, kako je ob 4 zjutraj zapustil anglijo, ob 1 pa je bil v Birminghamu? Kako je s tem parcelforce worldwide? Global express tip pošiljanja piše, da je next day delivery v Evropo:) Verjetno so to bolj mokre sanje, kot kaj drugega? Kdaj lahko pričakujem tale paketek?

Date Time Location Tracking Event
10-11-2009 12:53 Birmingham South Depot Awaiting export documentation
10-11-2009 04:36 International Hub Left origin country
09-11-2009 22:12 International Hub Arrived at outward Office of Exchange
09-11-2009 15:53 Carlisle Collected from Post Office Branch
09-11-2009 15:53 Carlisle Depot Collected from customer
07-11-2009 17:23 WDM Online

zcetrt ::

Živ. Na ebayu sem en mesec nazaj naročil par artiklov, ki jih še nisem prejel. Nisem začetnik pri naročanju. Dobil sem že preko 20 paketov in nikdar nisso pretirano zamujali, izgubil se je le eden. Tokrat pa bi moral prejeti 5 paketov od različnih prodajalcev, a nisem prejel še nobenega.

Še komu zamujajo pošiljke? Da ne bom težil prodajalcem, na koncu se bo pa izkazalo, da je na carini gužva. Artikli so na poti med 3 in 5 tedni.
4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zcetrt ()

gruntfürmich ::

men je enkrat zamujal, pa se ni javljal na mail, pol na koncu pa je le rekel da ni poslal. pa sem hitro skenslal plačilo na paypalu.
počakaj do konca, pol pa začni postopek. prej se seveda posvetuj z pošiljateljem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KoMar- ::

Okrog decembra se vsa pošta upočasni tudi za faktor 2... potrpljenje, fantje :)

T0RN4D0 ::

Se upočasni ja, sploh kitajci majo zdle probleme... Samo vseeno pazi kakšne roke maš na paypalu za odpret dispute, mislim da je 45 dni al neki takšnega...
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Hardstyle ::

Iz kitajske (chinavision.com) mislim naročit en telefon v vrednosti 105€ (skupaj z poštnino). Telefon in škatla bosta imeli gor nalepko CE tako, da za carino to ni problem. Problem je pri DDV oz. carini. DDV znaša 20%, kaj če rečem da je davek vključen v ceno? In kaj je z carino, se plača tistih 6% ali ne?

In če kupim iz .de ali .uk vem, da ni carine, ampak kaj pa davek?

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Nima veze ce je davek vkljucen v ceno.. ti bos placal davek na uvoz.. ne gine 20% razen ce ti bodo spregledal posiljko in bos prejel direktno na dom.

Nebi vedel koliko je carina na mobitele.. ce sploh je

Hardstyle ::

Ja, kaj pa če naročim iz nemčije oz. anglije?

LuGi ::

Bos vesel ker nebo ne davka ne carina =)

Hardstyle ::

Pa to je to :)

LuGi ::

Pa glej da bo itemlocation in seller iz uk,de.. da se nebos potem cudil zakaj je prisla posiljka iz kitajske ce si pa narocil preko ebay..co.uk, ebay de =)

Hardstyle ::

Ja je v UK :) London.

bastadu ::

Meni se je pripetila ena neprijetna izkušnja, katere še sicer ni čisto konec in bi jo vseeno rad delil z vami, hkrati pa vas prosim za mnenja, kaj storiti oz. kaj bi vi storili na mojem mesu. Torej na (angleškem) ebayu sem zlicitiral (in plačal preko Paypala) ene ženske škornje priznane znamke, ki so se, potem ko sem jih dobil, izkazali za ponaredek. Prodajalec je imel v avkciji lepo napisano, da je zadeva "genuine", kar je bil seveda z moje strani sploh pogoj za nakup. Torej odpišem prodajalcu, da mi je poslal nepristno zadevo, da bi mu jih želel poslati nazaj in da zahtevam celotno vračilo kupnine. Prodajalec mi odgovori, da mu je žal in da mu jih naj pošljem nazaj na njegov naslov. To tudi dan kasneje naredim, in sicer pošljem priporočeno in prednostno pošiljko na njegov naslov v UK dne 22.12.2009, ki me je stala dobrih 16 EUR. Problem pa je, ker do danes prodajalec naj še ne bi prejel pošiljke. Tudi na strani sledenje.posta.si je samo podatek, da je pošiljka bila prvič obdelana 23.12.2009, o datumu vročila ali kakeršenkoli drugi uporabni informaciji pa ni ne duha ne sluha ... Med tem časom, ko mi prodajalec nekaj dni ni odgovoril na moje vprašanje, ali je paket že prejel, sem odprl tudi dispute na Paypalu in sedaj imam čas do 24.1. da zadevo zaključim ali dam naprej Paypalu v presojo. Na Pošti sem bil že nekajkrat in vedno so mi rekli, da je verjetno takšna zamuda zaradi novoletnih praznikov itd. in da naj še malo počakam ... Halo??, ponavadi pride priporočena prednostna pošiljka v UK nekje v 3 delovnih dneh, sedaj pa je že skoraj 3 tedne (oz. 2 tedna če odštejem praznike) in še vedno ni prejel paketa ... Tako sem pred dnevom na pošto dal poizvednico za pošiljko. Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje kako dolgo lahko traja ta poizvedba in kolikšna je možnost, da pošiljko sploh najdejo? Zanima me tudi kako je z odškodnino, če slučajno pošiljke ne najdejo? Jo lahko zahtevam, glede na to, da je bila pošiljka priporočena in prednostna in tako na sami pošiljki ni zabeleženo, kakšna je njena vrednost? Imam pa druge posredne dokaze, kaj sem pošiljal (izpiske pogovorov med mano in prodajalcem) in kolikšna je vrednost. Sicer pa gre za vrednost okoli 100EUR, kar ni tako malo, da bi jih kar vrgel skozi okno ... Če o paketu ne dobim nobenih informacij do 24.1. ali naj potem primer dam Paypalu v presojo?? Kakšne imam možnosti za presojo v mojo prid, glede na to da prodajalec naj nebi zadeve dobil nazaj?
Hvala za kakršnekoli uporabne informacije!

jureus ::

Bustadu, jaz bi na tvojem mestu, dal takoj paypalu, zato ker ti trgovci, ki se zafrkavajo, zanalašč vlečejo zadevo čez tisti rok ko imaš čas za pritožbo, da potem nič ne moreš!
(Potem ko bo pa paypal pritisno na njega, te bo pa prosil če umakneš, sam tega ne naredi, ker ne boš videl ne denarja ne škornjev).

Sicer te je pa že nategnil s ponaredki (ki so verjetno vredni 5EUR), sedaj pa te hoče nategnit še s tem da jih ni dobil nazaj! (Po pravem bi on moral kriti stroške poštnine, jaz jih sploh ne bi vrnil, bi dal kr na paypal)

OldSkul ::

probaj vtipkat sledilno številko, ki si jo dobil še v sistem britanske pošte...
Jst sm recimo poslal eno zadevo na Kitajsko (21.12.2009) in sem lahko spremljal potovanje pošiljke po Kitajski s pomočjo kitajske pošte in slovenske sledilne številke. Pošiljka je bila prevzeta 9. januarja in nadomestna naprava že leti proti Sloveniji (DHL Express) :))

Preko slo pošte lahko vidiš samo to, da je bila pošiljka obdelana, ostalo ne vidiš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

bastadu ::

Na strani britanske pošte (Royal Mail) mi vrne, da informacij o pošiljki še ni na voljo ... Lahko nekdo potrdi, da se res da priporočeno pisemsko pošiljko, ki ima 13 mestno številko formata RR#########SI, slediti tudi na strani royalmail.com ? Če ja, potem res pomeni, da pošiljka še sploh ni bila sprejeta/obdelana s strani britanske pošte in tako še ni mogla biti dostavljena ...

Preko slo pošte lahko vidiš samo to, da je bila pošiljka obdelana, ostalo ne vidiš...


Če vtikpam neko številko že dostavljene priporočene pošiljke, ki sem jo pošiljal znotraj Slovenije, lahko vidim več informacij, in sicer Trenutni status pošiljke, Sprejemna pošta, Dostavna pošta, Sprejemna številka, Datum prvega evidentiranja, Datum sprejema, Datum prispetja, Datum vročitve, ... Si imel v mislih, da za pošiljke poslane v tujino ni drugih informacij, kot samo kdaj je bila pošiljka obdelana ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

NazgulRR ::

probaj slediti na http://www.track-trace.com/

sicer pa...jaz sem tudi poslal v Anglijo prednostno pošiljko (sicer ne priporočeno) 13.12.2009..in še do zdaj ni prišla..1 mesec kasneje...:S

JayKay ::

ja 13 mestno številko se da slediti. po angliji pa pošta nikam ne gre zaradi težkih vremenskih razmer :(

Keyser Soze ::

@bastadu
Glej, naj se ti prodajalec ne smili. Takoj začni postopek pri PayPalu in basta. Dobro bi bilo, če bi slikal čevlje, da imaš dodatne dokaze, da izdelek ni tak, kot je bil opisan v oglasu. Najslabše kar lahko storiš je pa to, da čakaš.

Plus poskrbi, da dobi negativen feedback, oz. nevtralnega, če vama uspe zadevo uštimat, pa na koncu dobiš prave čevlje (kot da obstaja možnost, da se to zgodi).
OM, F, G!

OldSkul ::

basatdu, za pošiljke poslane v tujino velja to kar sem napisal.

bastadu ::

V mislih imam tudi, da prodajalec za nalašč ne prevzame pošiljke in čaka na zadnji trenutek, ko jo še lahko prevzame, da si pridobi čas ... Kakorkoli, če se zadeva ne razjasni prej, ga vsekakor dam Paypalu v presojo pred 24.1.
««
8 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935575 (4927) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311753 (3497) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743223 (32614) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410122 (8866) Morenov

Več podobnih tem