» »

Ebay - PayPal - Carina

Ebay - PayPal - Carina

Kekec ::

Torej preko ebay sem kopil kabelj 4%, poštnina 19.9$ plačal preko paypala zdaj pa je prišklo v slovenijo in Pošta hoče račun, ja vse kar imam je email od paypala kjer pise kaj in koliko sem plačal? In kaj naj pošlem na pošto??? Ima kdo izkušnje z omenjenim problemom?

lp

t909 ::

pošlji stran od ebaya

jamiroq ::

pošlji jim potrdilo s paypala in avkcijo preko katere si kupil. meni niso delali problemov.

Kekec ::

A lepo natisnem pa pošljem?

jamiroq ::

jaz sem avkcijo in transaction details s paypala kar sprintal v pdf in jim poslal po mailu. zraven sem v mailu poslal še link do avkcije.

Kekec ::

In na kater mail si to poslal? Si prej poklical tja in povprasal?

ender ::

E-mail bi moral imeti napisan na listu, ki si ga dobil od carinske pošte. Jaz sem npr. pošiljal na 1004.ljubljana@posta.si, poslal sem pa kar besedilo maila od PayPala (Receipt for your Payment) - samo skopiral.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Kekec ::

Bom kar isto naredil, hvala za nasvete!
lp

Magician ::

Tile modeli na carini so prav nesramni.

Jaz sem naročil zadevo is USA ( eBay, plačilo preko PAYPAL ) in seveda domov dobim njihov dopis da jim pošljem fakturo. Ampak pazi dopis je fotokopija, na kateri so podatki o pošaljitelju in PCP številka, nikjer pa ni njihovega žiga ali podpisa uradne osebe.

V glavnem pošljem jim e-mail od PAYPALA nakar izjavijo da niso dobili nič. Po 1 tedenu pošljem še po faxu in še enkrat po mejlu. Da ne govorim, da so me zaradi tega oglobili za dobih 3000 SIT ko sem dobil pošiljko domov.

Kasneje se izvedel, da se vsak posameznik odloči v carini na Pošti v LJ, katero pošiljko bo odprl. Torej več jih odpre, več denarja dobi POŠTA - Carinski urad. Luštno a ne ?

Naročil sem že preko 20 izdelokov iz USA od tega so me 2x oglobili z njihovimi dajatvami. Kr neki no...

Ena možnost da se temu izognete je da naj pošaljitelj na pismu označi kot GIFT, ki nima vrednosti. Teh pisem ne odpirajo ( no meni še niso ).

bastadu ::

Ena možnost da se temu izognete je da naj pošaljitelj na pismu označi kot GIFT, ki nima vrednosti. Teh pisem ne odpirajo ( no meni še niso ).
To ne bo ravno držalo, meni so še vedno vse odprli, pa čeprav je bilo označeno kot gift (ni pilo ravno pismo, ampak manjši paketek). Lepo so mi domov poslali obvestilo, da naj jim pošljem račun/fakturo...:|

Magician ::

Jah no potem sem pa jaz imel vedno srečo, ko je bil zaznamek GIFT, da niso nič zahtevali od mene...

ender ::

Jaz priporočam, da se ob nakupu s prodajalcem zmeniš, da mu plačaš v dveh "obrokih", na carinsko pošto pa pošlješ samo eno fakturo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Spc ::

Jaz sem tudi dobil pismo v katerem je pisalo, da naj račun pošljem preko pošte.
Seveda nisem mel računa zato sem poklical carinika kaj naj naredim in mi je odgovoril, da mu naj kar na e-mail pošljem link na ebay in to je to.
To sem tudi naredil nakar so mi zaračunali okoli 2000 sit carnie.
Dobil pa sem vse tako kot je bilo.
:)
 

Magician ::

Kaj bi bila pa finta v dveh obrokih ?!?! Ne razumem ? Potemje boljše da se zmeniš kot GIFT.

V glavnem svinjarija je to da lahko v 1 mesecu večkrat naletiš na carino, da te oglobijo, če imaš pa srečo pa v 1 letu nikoli. Stvar torej tiste dotične osebe, ki dela na carini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magician ()

bastadu ::

Kaj bi bila pa finta v dveh obrokih ?!?! Ne razumem ? Potemje boljše da se zmeniš kot GIFT.
Kako ne razumeš? Recimo da moraš plačat $1000 za neko zadevo, pač v prvem obroku plačaš npr. $100, v drugem pa $900, potem pa carini pokažeš potrdilo od prvega plačila in plačaš samo carino+carinske dajatve na $100...

Magician ::

Tudi to je ena možnost ja ze večje zneske. Pač vse stvar dogovora med prodajalcem in kupcem. Tudi kasnejše prirejanje računov, da ne piše obrok 1 in obrok 2.

Pač vsak se znajde po svojih zmožnostih.

Kekec ::

@Spc kolikšen je bil pa znesek? V čem je fora te carina a je kakšna meja al to kakor jim "pride"?

miko 55 ::

carina

tlele poglejte. mislim da je carine 20% vrednosti izdelka.

jamiroq ::

20% je ddv. carina je odvisna od izdelka. za računalniške komponente je recimo ni.

bastadu ::

Ponavadi je carina še najmanjša skrb (ponavadi je cca. 3-4%, seveda odvisno za kakšno robo gre ), najbolje se pozna plačilo 20% DDV-ja, ki ga plačaš tudi na ceno poštnine, pa še carinske dajatve oz. stroški posredovanja niso tako zanemarljivi...

UpRising ::

kolk je dovoljena cena izdelka iz naprimer USA da ti ga ne carinijo?

gregyk ::

kolk je dovoljena cena izdelka iz naprimer USA da ti ga ne carinijo?


22€ - brez ddv-a in carine
22 - 150€ - plačaš samo ddv
od 150 naprej plačaš ddv + carino

UpRising ::

se pravi če se zmenim da mi izstavjo minimalni račun, like 45€ bo davka 9€ , se upošteva celotna cena z poštnino vred in na to obračunajo davek al samo na ceno blaga?

tnx!

lp,
Up

darkolord ::

Tudi poštnina se upošteva.

enxtip ::

Če napišeš gift znajo še prej preverit. Saj vsi pišejo gift, gift in potem preverjajo prav te.
No ni nujno, vendar če je paket malo večji bodo sigurno preverili. Če pa je manjši pa gre lepo skozi.
Kot se spomnejo kdaj.

UpRising ::

sončni špegli neb smel delat problemov ha?

T0RN4D0 ::

Ah so me že prehiteli. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

Morenov ::

js pa kupujem izdelek iz ZDA v vrednosti 37,50$ in s poštnino 12$, s prodajalcem sem se zmenil, da mi na paket prilepi fake račun od 10$ in prav tako da še en tak račun noter v paket. Fake račun skupaj s poštnino pride torej 10$+12$=22$ kar je seveda manj kot 22€, torej ne bi smeli zaračunat DDVja in carine. Ko sem vprašal modela za to mi je odpisal sledeče:
yes, i'll do that if you put that request in the Notes section in Paypal when you pay
Zdaj me zanima kje se ta 'Notes Section' nahaja? Po tem ko vplačam preko s PayPalom oziroma med tem? Na strani od eBaya ali na strani od PayPala?
Ne bi se namreč rad lovil s tem, da pol če slučajno kaj zajebem, da mi prodajalec pošlje navaden račun namesto fake računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morenov ()

Tilen ::

V bistvu če oni ugotovijo da je nekaj vredno več dobiš carinjeno po "lokalnem" ceniku. Kako pa misliš da carinijo wannabe gifte brez računov? Na pamet?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Morenov ::

kaj si mislil s tem? da bodo na carini ugotovili, da je račun fake? sicer kupujem tako stvar (pripomoček za igralno konzolo) za katero ne verjamem, da vedo koliko je vredna.
kako je pa s tem lokalnim cenikom?

Okapi ::

da bodo na carini ugotovili, da je račun fake?
Račun je lahko čisto OK, če se cariniku zdi, da je cena prenizka, bo udaril svojo. Ceno določijo tako, da poguglajo. Če se ne strinjaš, lahko daš na svoje stroške ocenit sodno zapriseženu cenilcu.

O.

bastadu ::

Zdaj me zanima kje se ta 'Notes Section' nahaja? Po tem ko vplačam preko s PayPalom oziroma med tem? Na strani od eBaya ali na strani od PayPala?
To maš tam ko plačuješ preko Paypala, predno potrdiš plačilo imaš ena tak okenček, kjer lahko vpišeš svoje komentarje oz. posebna navodila ob plačilu, npr. da napišeš barvo kupljenega izdelka, če je le ta na voljo v večih barvah ...

Morenov ::

sicer kupujem gamepad, torej bi bilo boljše, če stvar stane 35$, da raje ne pretiravam in se zmenim za fake račun za kakih 20-25$, da bo manjša možnost, da se kak carinik ne spomne pogooglat. Kolikšna je pa verjetnost, da začnejo čekirat za pravo ceno?

darkolord ::

Kolikšna je pa verjetnost, da začnejo čekirat za pravo ceno?
Zelo majhna. Npr. če bi kupu kšnega high-end DSLR pa bi bil zraven račun za 50 dolarjev (al pa k free), pol bi blo verjetno že mal sumljivo.

Morenov ::

aha, torej se splača it na rizik. folk, zahvaljujem se vam za odgovore.
A mi ve še kdo odgovorit glede tega 'Notes Section' pri PayPalu?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538442 (11700) jero_no1
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101160 (45707) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094023 (70888) Tilen
»

E BAY

Oddelek: Kaj kupiti
312684 (2085) borutz

Več podobnih tem