» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
7 / 12
»»

antonija ::

A se znesek ujema s tvojo racunico?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T_F_7 ::

da, še pozabu je prištet 2,99€, ki pridejo v poštev za vsak dodaten artikel, k tistim 19,99€.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

antonija ::

Zakaj pa pol se vedno pises tukaj ce je vse tako kot rabis?;)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

LuGi ::

Plačaj zgleda da ti je senkal 2.99€ :))

T_F_7 ::

da sm 100% siguren. vedno vidim nek nateg v vsaki stvari, žal sem se to naučil pričakovati od ljudi, zato rajši vprašam vsako malenkost, ki se mi zdi sumljiva kot da se zaj_bem. rajši izpadem glup ko prikrajšan, vsaj na forumih;)
vsekakor pa hvala vam za vso pomoč! brez nje bi zdej še vedno gnjavu folk, da mi piše mejle v nemščini;((
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

antonija ::

To kar ti delas je da pricakujes da te bo nekdo prijel za roko in se odlocil namesto tebe.
Prava pot je tista, kjer samo vprasas za kaksno informacijo ki je se nimas in se potem sam odlocis kako bos naprej ravnal. To je nekak bistvo odgovornosti in samostojnosti in tko naprej (z ali brez paranoje da so vsi goljufi, to nima veze).

P.S.: http://babelfish.yahoo.com/ http://translate.google.com/translate_t...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

kixs ::

Eno vprasanje glede postine.

Ima kdo izkusnje s posiljanjem iz UK v SLO? Cim ceneje!

Npr.:
DHL EUROPLUS racuna za paket pod 5kg dobrih 50 funtov.

LP

antonija ::

Royal mail bi mog bit najcenejsi po mojih izkusnjah. Traja pa od 3 dni do en teden (po mojih iskusnjah :p).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MeGreat ::

jaz imam dobre izkušnje z parcelforce48. 30funtov za 25kil težek paket. v sloveniji mi je dostavil GLS tako da najbrž preko njih pošlješ tudi v tujino

kixs ::

antonija:
na Royal mail webu ne najdem informacij o posiljanju paketov (recimo skatl 50x40x25).

MeGreat:
ce grem preverjat cenik na njihovo stran, dobim dosti visje cene?!

lp

Gundi ::

antonija:
na Royal mail webu ne najdem informacij o posiljanju paketov (recimo skatl 50x40x25).


Greš na njihovo stran izbereš personal customers --> price finder --> overseas --> izbereš državo in težo paketa --> pokaže ti cene, glede na način dostave, potem pa tam ob strani klikneš na find exact price, nato se ti odpre novo okno, kjer lahko vneseš dimenzije paketa!

antonija:
MeGreat:
ce grem preverjat cenik na njihovo stran, dobim dosti visje cene?!
lp


Tudi meni ni jasno, od kod je dobil tašno ceno?? :|
To je skoraj zastonj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

antonija ::

Ce jst na ebay.co.uk nabavim kaksno manjso stvar (pod 1 kg) mi vedno posiljajo z royal mailom... in vecinoma je postnino smesno nizka. Vecjih zadev pa se nisem nabavljal tako da s tem nimam izkusenj.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kixs ::

Gundi:
matr... sem se zdej par minut iskal kje to pise ;(( Koncno nasel... imajo pa podobno kot ostali ponudniki. Paketek do 5kg lepih 43 funtov.

Cenik

antonija:
ja, za manjse zadeve je cool. Za vecje pa me kar mine :| Problem je se tok vecji, ker pri nas tega kar iscem ni za dobit... se Nemce prechekiram. Tam je postina pol manjsa.

lp

MeGreat ::

ja jaz sem naročil iz uk v slovenijo. zgleda da je imela trgovina pogodbo z firmo ali kaj takega

antonija ::

Njalazje je vprasat prodajalca kolk ti misli zaracunat za postnino... nekak jim rata vedno dobit nizje zneske kot so ap tisti na netu.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

kixs ::

Huh... se dopisujem z enim italijanom 8-O Kaki smehi :)) Ta clovek prakticno ne zna anglesko. Se mi zdi, da bi bilo bolje, ce bi mi odgovarjal v italijanscini in bi verjetno google translate naredil boljsi prevod :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Keyser Soze ::

Njalazje je vprasat prodajalca kolk ti misli zaracunat za postnino... nekak jim rata vedno dobit nizje zneske kot so ap tisti na netu.

Večinoma zato, ker imajo kakšne pogodbe z kurirsko službo, sploh če so večji trgovci.
Pri manjših/zasebnih so poštnine ponavadi kar "realne" (visoke).
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

Hm, sem včeraj naročil neki iz UK, poštnina z royal mailom 14 funtov... Trgovci majo pač pogodbe in imajo veliko cenejšo poštnino.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ciril88 ::

Dober dan vsem.
Jaz pa sem kupil en prenosnik preko e-baya (http://cgi.ebay.at/ws/eBayISAPI.dll?Vie... sem se pogovarjal z kupcem pa mi je dal neko iban številko ter BIC številko, zaj pa me zanima ali naj grem na banko pa mu nakažem na to iban številko ali kaj naj naredim, jaz mam paypal on pa ne. je možno da mu nakažem preko paypala?? Nebi rad da me napizdi za 500€.

Hvala za odgovore ter nasvete.

DominusSLO ::

ciril88
Ne bodi neumen... Ta tip nima niti enega feedbacka. In na dnu piše, da lahko plačaš s paypalom. Če že kupiš, naj bo obvezno paypal.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

ciril88 ::

kaj to misliš feedback? kje je to vidiš oz. kaj to pomeni ker sem na ebay.at kako pa potem naj plačam preko paypala? samo kliknem spodaj na pajpal? neke številke pa to mi je dal. Samo moja cena je bla zadnja kaj zaj je obvezno kupit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ciril88 ()

Keyser Soze ::

Heh, seveda si obvezan kupit. Pa plačuj preko PayPala če je le mogoče.

A lahko zvemo tvoj nick na ebayu?
OM, F, G!

LuGi ::

Ujej 500€ bi placal tipu ki ima 0 feedbacka in še bančno nakazilo hoče.. smrdi ;((

krneki ::

0 feedbacka + da še popovzetju ne pošlje znotraj Avstrije = nateg

Keyser Soze ::

Glede na opcijo PayPala niti ni tako hudo. Bi me bolj skrbelo če bi se šlo za WU ali bančno nakazilo kam dalj v tujino.

IMO se gre tule za novopečenega prodajalca, ki še ne pozna vseh "pravil igre". Kot marsikdo v tej temi.
OM, F, G!

ant ::

Feedback oz po nemško Bewertung

Poleg imena je neka cifra in tisto so feedbacki, pri tem prodajalcu tvojem pa je 0, torej še nima feedbackov. Obvezno plačaj s paypalom, saj si s tem zavarovan za celoten znesek nakupa v primeru, da gre kaj narobe.

LP

delfinus ::

Vso komunikacijo s prodajalcem opravljaj znotraj ebaya, tako imas tudi dokazila, ce pride do zapletov.

lp, d.

jJack ::

Heh, če nima feedbacka greš zelo na riziko, če boš kupil. Raje vse skupaj preko PayPal-a uštimi ali pa poišči bolj zanesljive prodajalce. Začetnike vedno zanese na ebay-u, ker je toliko stvari in še ceneje so kot pri nas. Pred nakupom raje še malo pobrskaj.

Stark ::

sumljivi so (lahko) vsi, ki imajo sumljivo nizke cene. tudi, če gre kaj narobe se na PayPal ne gre pretirano zanašati. sploh pri elektronimi gre lahko kaj narobe saj je polno ponaredkov. Item lahko zbrišejo z eBaya, potem si pa v p****. Poznam nekaj folka, ki so zgubili kar nekaj denarja pri nakupu elektronike. PayPal pa ne more vzeti denarja s prodajalčevega accounta. Tudi v nekaj mojih primerih ni 0 naredil, samo prazne (prijazne) besede. Ali pa odpreš dispute in ti povejo, da si "zmagal" vendar ti ne morejo vrniti denarja.
Eni trgovci so tako pošteni, da ti vrnejo denar takoj, ko jim poveš, da artikel še vedno ni prišel.
Včasih pa tudi sam rating ni dovolj saj gre lahko za shekan account.
Skratka izogibaj se prenizkim cenam. Raje plačaj več in boš vsaj ziher da boš dobil (delujočo stvar).

Znan je primer modela, ki je kupil laptop. Ugotovil je da ne deluje in je težil prodajalcu naj mu vrne denar. Ta mu ni hotel vrniti denarja. Je pa kupec odkril na disku en kup "kočljivih" slik, naredil spletno stran in jih dal na internet. Okrog 1 milijona obiska. Imena strani se žal ne spomnim več.

MrOrange ::

Pozdravljeni vsi uporabniki na slo-tech.

Imam vprašanje glede jezika na ebay-u.

Ali je sploh možno in če je ali je že kdo to storil, nastaviti jezik strani. npr ebay.de da bi nastavil angleški jezik?

hvala za odgovore

Steinkauz ::

Mislm da se ne da. Škoda da se nism prjavu na ebay.com k maš itak pol za vse ebaye account. Zdej morm pa švabščino gledat

gregor ::

ja imam enak problem, sem se prijavil na ebay.de in sedaJ ko naročim blago na ebay.co.uk mi vrže maile v nemščini

sem preiskal že vse nastavitve v ebayu pa ne najdem kje se spremeni jezik...

LP

Stark ::

kaj ni tako, da če se prijaviš preko .com ali .co.uk. imaš vse v angleščini, prav tako maile?

gregor ::

ne ni, jaz sem se registriral preko .de in potem kupoval preko co.uk in mi je metalo maile v nemškem jeziku

lp

evian ::

Je že kdo uporabil kakšen kupon (redemption code) za popust za nakupe preko eBay (PayPal)?

lp

Galaxy ::

Simpl vprašanje:

če naročim žnj stvar iz EU države, je kaj carine pri tem ali pa me samo košta dostava?

LP!

bastadu ::

Simpl odgovor:
Znotraj EU je prosti trg, torej carine ni!

nejko8 ::

Sicer ne bom kupoval preko eBay-a, pa vendar ste v tej temi "najbolj izkušeni" v različnih metodah plačil.
Torej zanima me, kako poteka plačevanje prek bančnega transferja (banktransfer). Kupil bi rad nekaj iz Italije, edini možna plačila sta "Banktransfer" ali Paypal. Nikoli nisem še kaj plačeval preko interneta oziroma bank ipd, vedno v gotovini. Za te stvari sem res laik, zato rabim pomoč.

Če je kdo radoveden: gre se za neko vrsto odprtega računalniškega ohišja, ki ga prodajajo, podobno Antec Skeleton, le da je kovinsko in za moje potrebe nekoliko bolj priročno.
Tole je artikel in obenem stran podjetja/spletna trgovina: http://www.dimastech.it/scripts/sp.php?...

Torej predvidevam, da ob nakupu preko interneta pač izberem plačilo "baktransfer", oni mi pošljejo št. bančnega računa, in jaz nanj nakažem denar (grem na svojo banko - NLB in tam uslužbenki povem št. tega računa in plačam znesek). Je to vse? Kakšne so provizije, ki jih zaračuna banka? Gre se za znesek 140 evrov (skupaj s poštnino, ki naj bi jo po navodilih plačal zraven).

Hvala za odgovore.

xabre ::

pri nlb je provizija 1.7 eur neglede na vrednost. Verjetno ti bo že trgovina dala vse potrebne podatke, rabiš pa ime imetnika računa, številko računa, iban kodo, bic/swift kodo, ime banke prejemnika pa namen plačila.

Najbolj važna je mednarodna številka računa, mednarodna koda banke in ime banke.

antonija ::

Na banko gres s printoutom podatkov prodajalca (IBAN, BIC/SWIFT obvezno, potem pa se ime banke, racun, firma, etc. ceprav naj bi bila iban in bic dovolj za poslovanje v EU).

Za provizijo pa poklici na svojo banko (vecina jih ima zastonj info linijo) in bos izvedel iz prve roke.

Pa ce imas na poslovalnici kaksno levo usluzbenko si lahko rezerviras kaksne pol ure ko bo izpolnjevala obrazec za nakazilo.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

nejko8 ::

Hvala obema za informacije.
Uff, to pa je enih podatkov. Ne bi rad kompliciral, pa vendar: mi na banki pri izpolnjevanju oziroma vpisovanju kdo pomaga ali sem prepuščen samemu sebi, ker predvidevam da moram kakšen formular izpolniti?

Edit: no tvoj post antonija je že odgovoril na moje vprašanje. Potem oni izpolnjujejo te stvari :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejko8 ()

antonija ::

Na SKB je meni izpolnjevala usluzbenka banke... jsz sem ji samo izrocil papir s podatki in zneskom.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

xabre ::

če nimaš dovolj podatkov ali napačne, nakazilo tudi ni možno, ker se podatki ne ujemajo. Drugače se pa temu reče sepa način plačevanja in so uslužbenci kar seznanjeni.

Urc ::

Nikomur nočem delati reklame, vendar en v SLO prodaja točno take mizice, če te zanima. Tako bi se izognil poštnini, nakazilom itd...

nejko8 ::

Urc

vem da jih dela, vendar nič na zalogi, dobavna doba cirka mesec, cena pa precej podobna

gruntfürmich ::

jst pa imam en dobitek, pa tipson bi imel nakazilo na banko. ampak mislim da to je gre preko ebaya, je pa rekel da ima gor na ebayu IBAN & BIC kode, ampak mislim da bi nakazilo šlo vseeno mimo ebaya. pod plačilo ima zapisano: Käuferschutz bei eBay -> Nicht verfügbar. 72 pozitivnih feedb. (100%).
je to varen nakup?
vsota ~ 40€.
thx
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

d0rK ::

Ne vem kaj tocno sprasujes ampak bancno nakazilo gre vedno "mimo" eBaya. Vsaj dokler eBay ne postav svojega bancnega sistema.
Edin nacin placila ki ne gre "mimo" eBaya je AFAIK PayPal. IBAN in BIC nimata nic z eBayem. Kar je hotu povedat je da so podatki za
nakazilo na eBayu. To dvoje skupi z njegovim imenom in tocnim naslovom neses na banko pa naredijo nakazilo.

gruntfürmich ::

ta bančna nakazila v tujino moram nakazat osebno na okencu, ali je možno preko klika?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

d0rK ::

100% sem da je mozno nakazati v evropo preko Klika, ti. SEPA sistem. Ne vem pa kako je z nakazovanjem drugam po svetu.


Na banki se ne nakazuje na okencu ampak v tistih kockah.

gruntfürmich ::

kul. thx.

btw, kakšne kocke?;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
7 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935516 (4868) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311752 (3496) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425670 (13741) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743223 (32614) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410121 (8865) Morenov

Več podobnih tem