» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
6 / 12
»»

xabre ::

No, jaz imam en problem z nakupom preko nemškega ebaya.

Kakšen mesec nazaj sem zmagal dražbo in plačal sprednjo luč za motor. Ko po treh tednih še nisem dobil luči in prodajalec tudi ni več odgovarjal na e-maile sem ga prijavil ebayu oz. sprožil spor. To je bilo kakšen teden nazaj.

Plačilo je bilo izvedeno preko bančnega nakazila, privat osebi, vrednost 55€ s poštnino.

Sedaj me pa zanima kaj lahko pričakujem, a bo ebay kaj urgiral, kaj lahko sam še naredim ali naj se kar obrišem pod nosom?

Pa še eno trapasto: A je kaj carine za nakup iz UK?

stojko1 ::

Carina iz UK ...... kaj ti se ne veš da je UK v EU!!


p.s. napisi mail ebayu in tezavo, ki jo imas in ti bodo zagotovo pomagali, drugače pa malce preberi tudi splošne pogoje ebaya
stojko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stojko1 ()

Kunte ::

Prek Ebaya sem kupil USB Ključ 16 GB ADATA USB FLASH PEN DRIVE 16GB LIFETIM WARRANTY.Ključ sem dobil in vse je bilo OK dokler ni ključ zgubil spomin ,oziroma je crknil.Kontaktirar sem prodajalca kako uveljaviti garancijo ,vendar ne odgovarja na maile.Obrnil sem se na proizvajalca usb ključa Adata kjer so zahtevali 9 mestno kodo ki paje na usb ključu ni bilo.Poslal sem jim fotografije ključa ,vendar se brez te 9 mestne kode neda naredit nič.Poskusil sem prijaviti prodajalca na ebayu vendar je minilo več kot 60 dni od nakupa.Kaj lahko še storim?
LP Kunte

antonija ::

Prijavi na ebay kot scam. Pa ce si placal preko paypala se tam sprozi tisti conflict al kako se ze rece. Drugic pa probaj hitreje stestirati kar kupis in cimprej sproziti vse postopke.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

jureus ::

Ja, kriza! Tud mene so že parkrat napizdli, ampak večinoma sem pa vse dobil. Stvar je taka, da če plačaš z nakzilom z banke, ne moreš skoraj nič v primeru da te kdo napizdi. Razen seveda s civilno tožbo ( obstajajo odvetniki, ki so specializirani v tem področju ). Če plačaš z paypal, potem je stvar enostavnejša, saj dobiš denar povrnjen, mislim da do 500€ in nato paypal pritisne na prodajalca.

bastadu ::

Tudi sam sem 1x kupil pri enemu angležu, ki je omogočal plačilo preko Paypala, kao zavarovano za do 500 funtov ... Vrednost nakupa je bila dobrih 150 funtov. Artikla nisem prejel, preko eBaya/Paypala sem sprožil spor in dobil povrnjenih dobrih 100 funtov z Paypal razlago:
This is the maximum amount covered by PayPal. If your claim was for more
than the amount recovered, the outstanding balance is due from the seller
and we will make our best effort to recover it for you.

To je bilo 21. marca 2008, do danes razlike še nisem prejel. Na Paypalu je kao "case closed", čeprav za mene še to ni, saj sem sicer ob dobrih 65€. Mogoče ve kdo kam bi se še lahko obrnil/pritožil? Ne vem zakaj pišejo, da so plačila zavarovana do xxxx funtov/evrov, če potem to niso ...

Blinder ::

Če se kdo spozna na reklamacije za ebay pa to lahko pokuka na TOLE temo prosim?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Keyser Soze ::

OM, F, G!

G_mAn ::

Kolikor sem bral zadnje odgovore same neke težave s ebayem. Sam sem mislil kupiti prenosni računalnik preko angleškega ali nemškega ebaya, ker pač ni carine in ne pride poštnina tako veliko kot iz amerike. Cene so vseeno veliko ugodnejše kot pri nam. Izkušenj z nakupovanjem preko ebaya še nimam tako, da bi bilo dobrodošlo kakšno vaše mnenje. Zanima me ali se sploh splača nakup preko ebaya, koliko je to ziher, kakšna je približno potem še cena dodatnih stroškov iz anglije ali nemčije (pakiranje, pošiljanje...) in kako je potem z garancijo ali je možno uveljavljati tudi v sloveniji pri pooblaščenih servisih?

Hvala za vse odgovore in vašo pomoč!

antonija ::

Vsa ta vprasanja bos moral nasloviti na prodajalca... pa ni nekih velikih problemov z ebayem, samo veliko prometa imajo in se zato pojavi tudi veliko nesporazumov (procentualno verjetno cisto normalno),
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Kolikor sem bral zadnje odgovore same neke težave s ebayem. Sam sem mislil kupiti prenosni računalnik preko angleškega ali nemškega ebaya, ker pač ni carine in ne pride poštnina tako veliko kot iz amerike. Cene so vseeno veliko ugodnejše kot pri nam. Izkušenj z nakupovanjem preko ebaya še nimam tako, da bi bilo dobrodošlo kakšno vaše mnenje. Zanima me ali se sploh splača nakup preko ebaya, koliko je to ziher, kakšna je približno potem še cena dodatnih stroškov iz anglije ali nemčije (pakiranje, pošiljanje...) in kako je potem z garancijo ali je možno uveljavljati tudi v sloveniji pri pooblaščenih servisih?

Em, najvarnejši nakup je trenutno v kakšni renomirani slovenski štacuni, kjer kupiš eno trenutno renomirano znamko, ki ponuja največ za dokaj visoko ceno.

Najbolj "risk free" opcija, ampak tudi ta ni 100% "bullet proof".

Skratka... Vse kar si vprašal se tako močno razlikuje od ponudbe do ponudbe, da je praktično nemogoče podat nek univerzalni odgovor. Poglej po eBayu, ko najdeš zanimivo ponudbo, poglej prodajalčev rating v zadnjih mesecih, ga vprašaj vse kar te zanima (če ni že napisano na strani!) in nato skleni posel, če se ti zdi primeren.

P.S.: IMO je eBay najboljša opcija nakupu pri nas. Večino celo boljša.
OM, F, G!

G_mAn ::

Kaj pa kakšna tuja spletna trgovina ima kdo kakšne izkušnje s tem, katero priporočate če sploh :P ali je najbolje odšteti par 10€ več in kupiti kar v sloveniji.

BuBBle.D ::

Odvisno kaj kupuješ. Določene stvari so dosti ugodnejše v Nemčiji/Avstriji, tudi ko poštnino prišteješ. Jaz vzamem nekaj iz tujine, ko z nakupom prišparam najmanj 50 evrov.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuBBle.D ()

G_mAn ::

Kupiti nameravam prenosnik, katera je pa kakšna tuja zanesljiva in ugodna računalniška trgovina, če ima kdo kaj izkušenj?

mtosev ::

cakam ze na 10ti artikel iz baya:O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

xabre ::

pri kupovanju od ebay šopov ali power sellerjev nisem nikoli imel problemov.

Problem je edino uveljavljanje garancije, ker dolgo traja in poštnine niso poceni.

Če ni vsaj 100€ ceneje kot pri nas, jaz nebi kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

kok ::

Če avkcija nima "SofortKAufen" ali "Sofort&Neu" nimaš kaj praskat s takojšnjim nakupom. In če prodajalec ne dostavlja v tvojo regijo tudi ni dobro težit. Ebay NI Bolha. Hvala bogu.[:\\

. :D


Moje izkušnje so drugačne. V 90% primerov tudi tisti, ki imajo označeno, da pošiljajo samo v Nemčijo z veseljem pošljejo tudi v Slovenijo. Seveda pa jih moraš prej pobarat s privatnim sporočilom.

Mulh ::

Mi lahko kdo naloži mogoče 25€ na paypal račun ? Seveda mu jaz prej nakažem na osebni račun ravno toliko.

Piši prosim na ZS.

Lp

T_F_7 ::

mene pa zanima koliko me bo stalo vse skupaj, če si hočem kupiti tale plošček:

http://cgi.ebay.co.uk/Mad-Catz-MOV-5471...
oziroma
http://cgi.ebay.co.uk/MAD-CATZ-MOV-5471...

???????:O
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

antonija ::

Odvisno od tega ce ti bojo zadevo carinili in/ali obdavcili. Si ziher da na evropskih ebayih ni podobnega/enakega izdelka po primerljivi ceni (ko vstejes se postnino zdraven)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

xabre ::

@T_F_7

Jest sem s carino pa davkom naračunal okol 40eur. Sam ne me za besedo držat.:D

T_F_7 ::

hmm... gledam sem na eBay.co.uk... v napredno iskanje sem vpisal Mad Catz Xbox 360, locations sem dal na worldwide in available to Slovenia, pa fukne ven zadetke iz ZDA kar se tiče gamepadov in ta 2 sta tista, ki me zanimata, tako da žal ni v evropi tega :'( Sem pa mislil, da če bi bla končna cena nekje 35€, da bi zadevo vzel, zdej če pa je krepko čez 40€ pa res ne vem...:O
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Keyser Soze ::

Ma, tole je drobiž...

Naj ti prodajalec malenkost zmanjša ceno na pošiljki in računu, pa je.
OM, F, G!

T_F_7 ::

kako misliš drobiž???

kaj pa to s ceno na pošiljki? a da mu plačam kolikor je pač za plačat in da mu rečem naj napiše nižjo ceno??? kaj pa v primeru da bi mogu izdelek vrnit???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

ant ::

čao

A bi mi lahko en plačal eno stvar preko paypala? Ali pa namesto mene kupil? Cena vse skup je 8 funtov, kar je manj kot 9€.

več na zs

hvala

Keyser Soze ::

kako misliš drobiž???

kaj pa to s ceno na pošiljki? a da mu plačam kolikor je pač za plačat in da mu rečem naj napiše nižjo ceno??? kaj pa v primeru da bi mogu izdelek vrnit???

Jao, da boš vračal tole v US of A IMO lahko pozabiš. V tem primeru boljše, da kupiš pri nas kar imamo. Te pride strošek pošiljanja tako visok da bo glava pekla. Nikar upat, da boš lahko klical inšpekcijo, ko ti bodo tam čez lužo zatrdili, da ti lahko poservisirajo zadevo, ampak moraš stroške transporta kriti sam. Skratka...

Ni tako simpl tole.

Sicer pa, če ti on napiše račun za recimo 19,99$ al pa celo 14,99$, ter pač prišteje tisto poštnino poleg, to ne bo vplivalo na vajin dogovor oz. na realno računico. Samo priložit mora ta račun on poleg pa je. Ko te carina pozove, da jim posreduješ morebitne račune, link do avkcije, ipd. napišeš, da ti je zadevo poslal kolega, ker stvar ni dosegljiva pri nas, niti je ne moreš kupiti preko spleta, ker proizvajalec ne pošilja v EU.

Za take peneze nihče na carini ne bo kompliciral.
OM, F, G!

T_F_7 ::

o tem sem že razmišljau, samo mi je šlo čisto z glave ko sm spraševau, se opravičujem;((
kaj pa če mi prodajalec napiše da je to darilo, a se da??? potem bi najboljše prišu skozi...
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

antonija ::

Vecinoma tud za darila hocejo met nek papir po katerem lahko ocenijo vrednost paketa.

Recimo enkrat sem na US ebayu nabavil ruzak za fotoopremo (okrog 200EUR se mi zdi) in mi ga je mozakaj poslal kot darila (rahlo rabljen ruzak je bil). So mo zatezili da hocejo papirje za vrednost in sem jim nalozil da je to darila in da mi ga je model poslal ker sem ene fotke zanjga poslikal... BS uglavnem. In so me spustili brez carine in davka.

Drugic sem pa iz US narocil yoyo za 15 USD. POkazem modelu racun in je zelo veselo zaracunal davek (20% je bil takrat se mi zdi), zdraven ti pa nabije se stroske da ti je zaracunal davek (takrat je to blo 2kSIT se mi zdi). Drag yoyo je to biu.

Enmu kolegu so recimo spustil cez nov fotoapar in dva objektiva...

Cist odvisno je koga fases na okncku in kolk je siten tisti dan.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T_F_7 ::

@antonija in Keyser Soze:

torej je najboljše, da mi tip napiše na račun ceno 14,99$, kakor je napisau Keyser Soze in grem na sigurno???
Samo pol me lahko spet vpraša carina za račune morem glumit, da mi je kolega poslau.. torej kaj naj? se zmenim za 14,99$ ali kot darilo???
mimogrede koliko me pa stane vse skupaj, če se zmenim za 14,99$ oz 19,99$????????
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

antonija ::

Naj ti napise na paket da je vrednost paketa 10USD, pol pa se postnino zdraven pristejejo na carini. V paketu pa naj bo ali ponarejen racun (za isto vrednost kot je na apketu) ali naj ga sploh ne bo. Ce ga ni ti recejo da jim prinesi racun, ti pa v wordu spesni skupaj nek dokument, na kateru bo pisalo "racun", pa seznam artiklov, bla bla bla, pa na koncu se kaksen "thank you for shopping" da bo zgledalo bolj avtenticno in to je to.
Pa unmu na carinski posti mal jamras kolk si bogi student pa se te bo mogoce usmilil.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Sigurno je boljše it skozi z neko nizko ceno kot darilom.

Naj ti štancne lažen račun pa je. Njemu ni noben problem, ti boš imel pa še najmanj težav. Morda celo prideš skozi brez carinjenja. Ker je tako nizka vrednost.
OM, F, G!

majstor ::

Zivjo,

ali kdo ve kolk bi me prisla carina ce narocim Objektiv za fotoaparat ki stane 270€ s postnino iz HONG KONGA?
Ali je ceneje ce narocim iz USA (260€ s postnino)?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: majstor ()

antonija ::

Carina se obracuna za izdelke, ki pridejo iz drzav ki niso clanice EU.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

majstor ::

To vem, zanima me koliko?

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Na cca. 100EUR vreden nakup objektiva (ki pri nas stane 270 EUR) je bilo treba dodat 50 EUR carine in davka.

Skratka. Niso glih prijazni tile cariniki. Samo še vedno sem prišel skozi precej ceneje kot pri nas.
OM, F, G!

xabre ::

predmet + poštnina. Na to 6.5% carine in na vse skupaj 20% ddv-ja.

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T_F_7 ::

js pa mam sledeči problem:
potrdil sem nakup polnilca za baterije iz nemčije, vendar sem se pri tem zmotil, hočem 2 namesto enega (pa za dodaten artikel ni dodatne poštnine), zato izdelka nisem plačal. Odpisal sem mu v angleščini, če lahko nakup prekliče in da bom jaz nato opravil nakup 2 polnilcev, vendar to ni pomagalo, ker tip ve očitno samo nemško in niti besedice angleško, ker mi je tudi odpisoval v nemščini. Poiskal sem nekoga, ki ve nemško tako, da sva mu poslala sledeče sporočilo
Hallo! Beim Einkauf des Artikels ist mir ein Fehler unterlaufen! Anstatt einem Ladegeraet wuerde ich gerne zwei kaufen! Der Kauf des Artikels ist schon bestaetigt, bezahlt ist er noch nicht. Ist es moeglich die Bestaetigung des Artikels zu loeschen und anstatt desen zwei dieser Artikel zu kaufen?

Prodajalec mi je odgovoru takole:
Hallo
Bitte kaufen Sie noch ein Stück
Ich werde die Ware zusammen schicken.
Versand ist einmal
Mfg

Kolikor sem razumu, je napisal da naj dokončam nakup in mi bo pol poslau 2 polnilca po ne vem kakšni tarifi, pomagau sem si z gugl translate.

No stvar mi smrdi, oziroma diši po nategu. Js plačam en polnilec in pol mi pošlje 2? kdaj plačam drugega? predpostavljam, da on ne more kar dodat še en polničec v nakup.
Ali ne more model preprosto nakupa prekiniti? Potem pa js začnem z novim nakupom 2 polnilcev?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

antonija ::

Napisu ti je da kupi se en komad in ti bo oba skupaj poslal. Postnina je enojna.

Ce placujes preko paypala nimas kej skrbet, ce pa ne ga pa lahko vedno prijavis ebayu (poglej kaksen rating ima).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T_F_7 ::

pravkar mi je nekdo, ki zna to prevedu, tako kot si ti reku.
Feedback ma 99,6%.
izdelek stane: EUR 19,99 + EUR 2,90 + 20€(embalaža in špedicija), za dodatni izdelek pa se ne zaračuna še dodatnih 20€.
zdej se bojim, da mi bo poslau 2x posebej im s tem 2x teh 20€, torej namesto 19,99 + 2,90 + 20€ + 19,99€ še dodatnih 20€, kar mi lahko komot, če naredim 2 nakupa. V tem primeru je edini dokaz tisti mejli, ki sva si jih pošiljala. je to dovolj??????
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

Matek ::

Ne, temu se reče "combined shipping" in je zelo pogosta zadeva, ko kupuješ več artiklov od istega prodajalca. Načeloma gre tako, da kupiš dva izdelka ali več, se po emailu dogovoriš (tako kot si se ti), ampak ne plačaš takoj tiste avtomatske tarife, ki vsebuje poštnino in ostale stroške za vsak izdelek posebej, temveč počakaš, da ti on naredi nov "račun", ki vsebuje oba izdelka ter skupno poštnino. Še vedno je vse skupaj v okvirih eBaya, tako da se podatki hranijo in te ne more nategniti. Tisto potem plačaš z eBayem in to je to.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

T_F_7 ::

Torej js plačam izdelek, kupim še enega in ga plačam in on pol oba spravi v enega. Samo še vedno nisem 100%, glede na to da ni hotel preklicat nakupa. Zdej da plačam in me tip nategne in se naredi francoza in čau denar. Kaj pol mu moram še dopisat, da naj združi nakupa???

ps: a sm od tebe kupu gamepad?;)
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

xabre ::

plačal boš 2 izdelka plus eno poštnino. Če je renomirana trgovina z veliko zvezdicami, te ne bo kar tako nategnil.

T_F_7 ::

potem bom pa tako tudi naredu, pa še napisau mu bom naj ne pozabi združit. upam da me ne bo zajebau.
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

T_F_7 ::

Ne, temu se reče "combined shipping" in je zelo pogosta zadeva, ko kupuješ več artiklov od istega prodajalca. Načeloma gre tako, da kupiš dva izdelka ali več, se po emailu dogovoriš (tako kot si se ti), ampak ne plačaš takoj tiste avtomatske tarife, ki vsebuje poštnino in ostale stroške za vsak izdelek posebej, temveč počakaš, da ti on naredi nov "račun", ki vsebuje oba izdelka ter skupno poštnino. Še vedno je vse skupaj v okvirih eBaya, tako da se podatki hranijo in te ne more nategniti. Tisto potem plačaš z eBayem in to je to.

samo nekaj mi pa ni jasno. Js sm artikel kupu, vendar ga nisem plačal.
A zdej morem še en artikel kupit in ga ne plačat ali plačam tega in kupim ter plačam ta drugega in pol mi on združi???
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

LuGi ::

Kupi se enega in pod my ebay bos imel oba artikla mislim da zdruzena..kliknes paynow in moral bi dobiti koncni racun 2x artikla+19,90+2,90(ker je combined)

T_F_7 ::

sem kupil še enega, sedaj vidim sledeče:

eBay - slika

Moj nick je tomo-984. Ne vidim da bi imel kaj združeno pod My eBay. Ko kliknem na Pay Now se opravi nakup ali je še en korak vmes in je tam ta scena združena????
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()

antonija ::

Poslji mu zdej mail ce ti lahko potrdi tvojo racunico kolk mu bos placal. Pol pa lepo jasno napisi kolk pride izdelek, kolk postnina, etc.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

T_F_7 ::

dobil sem tole na mail:

eBay - slika 2

a torej to pomeni, da lahko brez skrbi plačam? si na tole mislil?
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T_F_7 ()
««
6 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935984 (5336) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311758 (3502) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425674 (13745) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743239 (32630) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410123 (8867) Morenov

Več podobnih tem