» »

Kodi

Kodi

Kodrnusa ::

Ali mi lahko kdo pove kako v kodiju naštimam na default slovenske podnapise in slovenski audio ce je mozen (risanke). Imam v kodiju hbo in moram vsakic na novo podnapise na slovenščino prestavljat ko nov del serije ali filma dam. Je splh možno?
Tam ko sem dal pri podnapisih na default, pil naslednjič ne dela več...

bosmla ::

nastavitve (sistem -> predvajalnik) -> jezik -> jeziki za prenos podnapisov...

Mam pa se sam vprasanje:
Prej sem imel predvajalnik na android skatlici (CoreElec) in mi je skoraj vse filme poskeniralo avtomatsko - ostale pa sem rocno...
Sedaj imam Kodi na linux masini in mi dolocenih filmov noce poskenirati - PROBLEM je da jih tudi rocno ne morem! Ko dam "Scan to library" napise samo "Informacij ni mogoce najti" - prej mi je v tej fazi ponudil rocni vpis naslova filma. Kaj naj naredim da bo to slo?

bosmla ::

Zelo vesel bi bil ce kdo pomaga - ne gre in ne gre
Kodi na linux masini mi dolocenih filmov noce poskenirati - PROBLEM je da jih tudi rocno ne morem! Ko dam "Scan to library" napise samo "Informacij ni mogoce najti" - prej mi je v tej fazi ponudil rocni vpis naslova filma. Kaj naj naredim da bo to slo?

Likalnik ::

Ima se kdo tezave z Kodi 18.9 ko mu na android napravi filmi boljse resulucije stekajo....oziroma se prikazuje buffering?
Ampak to samo pri filmih kateri so velikosti 10gb in vec....pri manjsih ni teh tezav.

krop ::

Treba strojno pospeševanje izklopit. Malo prečekiraj v nastavitvah

brbr21 ::

bosmla je izjavil:

nastavitve (sistem -> predvajalnik) -> jezik -> jeziki za prenos podnapisov...

Mam pa se sam vprasanje:
Prej sem imel predvajalnik na android skatlici (CoreElec) in mi je skoraj vse filme poskeniralo avtomatsko - ostale pa sem rocno...
Sedaj imam Kodi na linux masini in mi dolocenih filmov noce poskenirati - PROBLEM je da jih tudi rocno ne morem! Ko dam "Scan to library" napise samo "Informacij ni mogoce najti" - prej mi je v tej fazi ponudil rocni vpis naslova filma. Kaj naj naredim da bo to slo?


Tudi meni je po reinstallu pred dobrim mesecem pričel nagajati library scan in TMDB scrapper ni našel vsega. Po parih brisanjih, popravkih sedaj TMDB dela tako, da najde praktično vse, le igralcev ne najde avtomatsko. Lahko da je s skripto kaj narobe. Ko ujamem nekaj časa naložim starejšo in probam, če dela OK.

Vmes pa poskusu še z osvežitvijo sraperja.

Likalnik ::

krop je izjavil:

Treba strojno pospeševanje izklopit. Malo prečekiraj v nastavitvah


Ja to sem vse ze probal...pa nic ne pomaga...prav tako sem probal Kodije verzije od 16 naprej....se vedno pri boljsih kakovosti filma na vsake nekaj minut se ustavi...za par sekund in potem naprej.
Vam pac 15gb velik film dela brez tezav?

Klemen86 ::

Poskusi cache spremenit. Jaz imam nastavljeno tako, da mi zasede cache cca. 2GB od 3GB rama, ki ga imam na Androidboxu.

https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_th...

bosmla ::

brbr21 je izjavil:

bosmla je izjavil:

nastavitve (sistem -> predvajalnik) -> jezik -> jeziki za prenos podnapisov...

Mam pa se sam vprasanje:
Prej sem imel predvajalnik na android skatlici (CoreElec) in mi je skoraj vse filme poskeniralo avtomatsko - ostale pa sem rocno...
Sedaj imam Kodi na linux masini in mi dolocenih filmov noce poskenirati - PROBLEM je da jih tudi rocno ne morem! Ko dam "Scan to library" napise samo "Informacij ni mogoce najti" - prej mi je v tej fazi ponudil rocni vpis naslova filma. Kaj naj naredim da bo to slo?


Tudi meni je po reinstallu pred dobrim mesecem pričel nagajati library scan in TMDB scrapper ni našel vsega. Po parih brisanjih, popravkih sedaj TMDB dela tako, da najde praktično vse, le igralcev ne najde avtomatsko. Lahko da je s skripto kaj narobe. Ko ujamem nekaj časa naložim starejšo in probam, če dela OK.

Vmes pa poskusu še z osvežitvijo sraperja.


NASEL: v nastavitvah je bilo privzeto vklopljeno "Use video tags" (V natavitve -> media -> Videi), ko sem to izbiro onemogocil dela ok.

Likalnik ::

Klemen86 je izjavil:

Poskusi cache spremenit. Jaz imam nastavljeno tako, da mi zasede cache cca. 2GB od 3GB rama, ki ga imam na Androidboxu.

https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Modify_th...


Zal ne dela:(
Na rpi3 mi nic ne steka...na google chromecast pa steka....sem mislil, da bo boljse delalo kot na rpi3....pa vidim, da za filme gledati je rpi se vedno zakon

Ales ::

Morda ni problem zgolj velikost, pač pa določen video ali audio codec. Nimam izkušenj z Google Chromecastom, tako da ne morem kaj bolj specifičnega svetovat, ampak poskusi primerjat par teh, ki štekajo, s temi, ki ne, in poglej, ali kak codec pade v oči. H265 ali TrueHD npr..

Likalnik ::

Mogoce kdo zna pomagati...rad bi si nastavil IP TV na Kodi (raspberry)
Po vodicu na t-2 strani sem si nastavil in vnesel m3u za T-2

Vse mi prikaze, vodic, programe...vse super...dokler ne zazenem programa...bilo katerega...takrat se pa vse ustavi....zamrzne oziroma nalaga v nedogled...programa pa ne predvaja....je mogoce tezava na m3u za t-2.
Probal sem na dveh raspberrijih in se na telefonu...na kodi...in povsod isto.
Mogoce obstaja kateri drugi operater kateri ima podobno in da deluje?

kunguruj ::

TV mi deluje kot DLNA strežnik. KODI imam instaliran na računalniku, preko UNpN povezave se povežem na TV, kjer imam HD s filmi. Pretakanje filma mi deluje tekoče in na računalniku lahko nemoteno gledam filme.

Jezi pa me nekaj drugega. Ko gledam film, se ne morem pomikati po časovnici filma, ne morem recimo prevrteti za 10 min naprej ipd. Najprej me zanima, ali je ta funkcija sploh možna, ko govorimo o pretočnih vsebinah? Je kakšna možnost, da lahko v KODI-ju film prevrtim naprej ali nazaj, ko sem povezan preko UNpN? Žal se na drugačen način ne morem povezati s TV?

Kar se podnapisov je tako, da mi ne prepozna datoteko, ki je shranjena v isti mapi z istim imenom kakor film. Tudi ročno je ne morem izbrati, saj mi je ne prikaže. Zakaj je to tako oz je to možno rešiti? Sedaj sem uredil tako, da mi avtomatsko na novo downloada podnapisi in potem deluje.

twom ::

Vprašanje..., kakšen zanimiv add-on, kakšna zanimiva storitev?
Imam Kodi na Rpi za risanke, brez televizijskih naročnin, in razen par malenkosti default nastavitve.

Invictus ::

Lahko daš gor Docker :D.

Pa laufaš še kaj drugega :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

DuaL ::

In kaj naredi ko izklopim strojno pospeševanje? Včasih mi nekatere filme ne predvaja čisto tekoce? Je se kaksna nastavitev podobna da izboljsa?

Gogo ::

kako vam dela kodi te dni? Meni javlja thunder build napako.Uporabljam pa Surfshark za vpn.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

scipascapa ::

Kaj lahko namestimi na XH9096?

TOP ::

seveda lahko

bosmla ::

V keymaps mapi sem naredil gen.xml datoteko in v njej napisal kaj katera tipka dela - vse dela ok le, da dolocena tipka na daljincu "pritisne" Ctrl+F1 mi ne gre? Kodi tece na Mintu.

bosmla ::

(ne morem vec urejat zgornjega posta)
Torej nekaj v tem smislu:
<key id="61622">ACTION</key>
s tem, da je ACTION izgleda predefinirano v Kodiju(?), jaz pa bi rad da pritisk na tipako "61622" pomeni Ctrl+F1 (preklop na prvo delavno povrsino).
Je tu kaksen, ki bi znal pomagati?

kunguruj ::

Včasih so imeli nek dodatek za Kodi, kjer si lahko gledal vse Yu TV kanale, to še obstaja? Ali deluje na Kodi verziji 19? Malo sem poguglov in omenjajo da za Kodi 19 še ni pripravljeno. Morda ve kdo kaj več?

Gogo ::

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

atomc ::

Ales ::

kunguruj je izjavil:

Včasih so imeli nek dodatek za Kodi, kjer si lahko gledal vse Yu TV kanale, to še obstaja? Ali deluje na Kodi verziji 19? Malo sem poguglov in omenjajo da za Kodi 19 še ni pripravljeno. Morda ve kdo kaj več?

Tvoje informacije so žal ažurne, Balkan Green zaenkrat dela samo na Kodi 18, na 19 ne dela.

p.s. Naložite si dodatke v vanilla Kodi, pridobljen iz zanesljivega uradnega vira, ne nalagajte celih buildov kar tako na slepo s spleta.

Yossarian ::

Kaj na Kodi 19.3 je že možno inštalirat Live TV Serbia ali še vedno ne?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

No, pa še en neverjeten problem. Iz Microsoftove trgovine sem si naložil Kodi 19.3. Nato sem hotel naložit Balkan green in mi ni šlo, sedaj pa je kodi zelen in drugače izgleda, jaz bi pa rad šel nazaj na osnovni izgled (prva minuta videa), ne pa na tega zelenega, ki se pokaže, ko je greenbuild inštaliran. Na prenosniku sem kodi odstranil in ga na novo inštaliral, pa je še vedno vse zeleno. Hilfe. Trenutno imam portable verzijo in je v redu, tako kot mora bit.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

buttcrack ::

pobriši s kakšnim bolj temeljitim uninstalerjem.

Yossarian ::

Daš kakšen link, kateri bi bil dober?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hdx ::

Yossarian ::

Hvala, upam, da bo šlo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

alexz ::

kodi se inštalira na dveh mestih, predvidevam da data mape nisi zbrisal zato je pri ponovni inštalaciji bilo vse isto

https://kodi.wiki/view/HOW-TO:Install_K...

Yossarian ::

alexz, te mape nisem našel.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Badwolff ::

Je kaj add on s slo kanali?

Kodrnusa ::

A kdo uporablja nba league pass v kodiju. Delalo je do okoli novega leta, potem pa konec. Sem moral potem na uradni aplikaciji gledat ki je pa zanic. Pregledal ves net pa nic pametnega glede na addone, stari forumi pa niso aktivni. Ce kdo uporablja bi prosil za link do foruma ali pa addona (vseeno ali kodi 19, 20...).
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon box in Netflix (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6426872 (237) FenellaAsh
»

KODI

Oddelek: Programska oprema
348027 (3562) maqito
»

Kaj kupiti za Media Player? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14232554 (21919) sasoe
»

Kodi podnapisi

Oddelek: Pomoč in nasveti
134355 (3274) ufek
»

xbmc + podnapisi.net

Oddelek: Pomoč in nasveti
146078 (4388) EdoK

Več podobnih tem