» »

Modificiranje MTK1389 firmware-a

Modificiranje MTK1389 firmware-a

podtalje ::

Glede na veliko popularnost divx predvajalnikov, ki bazirajo na MTK1389 čipsetu in ker se vprašanja o modificiranju firmware-a
pojavljajo v različnih temah, sem se odločil odpreti uradno temo, v kateri poudarek bo modificiranje firmware-a in izmenjava izkušenj.

Predvajalniki, ki temljijo na tem čipsetu:
Na žalost jih je preveč, da bi vse naštel, najbolj znani pa so: Yamada, Xoro, Pioneer, Yakumo, Phillips, Elta, LG, Sony, ...

Nekatera orodja, ki jih potrebujete:
- MTK Remaker - glavno orodje za modificiranje firmware-a
- uporabna orodja
- še ena stran z uporabnimi orodji

Veliko informacij lahko dobite tudi na dveh novičarskih skupinah, ki sta gonilo napredka v razvoju firmware-a, res pa je,
da se je korespondenca v zadnjem času nekoliko zmanjšala.
S pomočja iskanja v teh dveh skupinah se lahko dobi res veliko informacij.
Prav tako se v teh dveh skupinah pod "Files" nahaja veliko dokumentov in raznih drugih uporabnih programov.

- http://groups.yahoo.com/group/mt13x9/
- http://groups.yahoo.com/group/MEDIATEK1389/

V kolikor ima kdo še kakšno uporabno povezavo oz. kakšno uporabno informacijo, naj prosim sporoči v tej temi in bo objavljeno na tem mestu.

podtalje ::

Ker se največkrat pojavlja vprašanje zamenjave fontov v tem firmware-u, bom na kratko predstavil postopek zamenjave.

1. Firmware za predvajalnik (*.BIN) odpremo z orodjem MTKRemaker.

2. Pod Data Part-> OSD -> OSD 1 Visuals -> Fonts se nahajajo trenutno uporabljeni fonti.
Ker je število uporabljenih fontov v firmware-ih različno, ni možno točno povedati, kateri font je potrebno zamenjati, v večini primerov pa bo to največji font.

3. Če z desnim miškinim gumbom kliknemo na font, se nam ponudi možnost izvoza fonta (Save). Tako lahko uporabimo font iz nekega drugega firmware-a.

4. Z opcijo Replace lahko zamenjamo font z nekim drugim, ki smo ga pred tem shranili.

5. Na koncu kliknem "File->Save CD" ter shranimo firmware.

Namig: S pomočjo orodja MTKFontCreator lahko ustvarite tudi svoje fonte poljubne velikosti.

OPOZORILO: Vse to delate na lastno odgovornost, tako da močno priporočam, da imate pripravljen zraven serijski kabel,
s pomočjo katerega lahko vedno nazaj naložite originalni firmware.

Stepni Volk ::

bomber111 ::

danes sem se malo igral s temi programi za MTK in mi je uspelo zamenjati začetno sliko v ozadju, prevesti nekej besed na meniju.
probal pa sem tudi z podnapisi-šumniki
datoteko MTK sem odprl z DSInigen_0.2, potem sem lahko videl zgradbo podnapisov vendar tam noter nisem mogel ničesar spreminjat, zanimivo pa je to da mi tam pokaže tudi šumnike, vendar pod znaki ne pod črkami.
zato verjetno sploh nimam pravega programa.
PROSIM POMOČ

bomber111 ::

zdaj pa eno NORO vprašanje. ali bi lahko zamenjal fonte za podnapise tako da bi v FW od Yamade 6800x plus prilepil fonte za podnapise od npr. 6800
mi je pač padlo na pamet.

Stepni Volk ::

Seveda. Kako pa misliš, da so različni fonti prišli v neuradni FW?
S kanibalizmom FW drugih modelov z MTK procesorji. Določene fonte so celo fantje naredili sami (PYPS)...

Zgodovina sprememb…

bomber111 ::

no pa imamo šumnike na YAMADI 6800X PLUS, z nakaj truda in VEEEELIKO sreče pa je ratalo. če kdo rabi naj pove.

bomber111 ::

kaj se nihče ne ukvarja s temi FW ??

pavli ::

@bomber111

Daj mi prosim povej, kje si dobil FW s šumniki za Yamada 6800X Plus? Kakšne so kaj njegove odlike? Kako ga lahko primerjaš s firmware-i od 6800, kjer lahko beremo, da so stvari dovolj dobro dodelali? ASe tudi za tega obeta velika izbira FW?

Hvala.

bomber111 ::

nisem ga dobil ampak naredu oziroma spremenil originalnega. muči me še to da ne morem nardit tako da bi bili podnapisi osenčeni, v programu nastavim senco in še obrobo ampak nič ne pomaga
vidim pa da ni nekega zanimanja za to temo, jaz sem namreč nov pri teh zadevah in še malo škriplje.
če ga rabiš mi pošli mail.

MTm2H37rqt7B ::

@bomber111: rade volje ti pomagam, saj imam tudi sam 6800xplus, vendar sem tle totalen 'newbie', lahko se pa zmeniva za kaksen crash-course preko kaksnega IM klienta in probava skupaj nekaj ustvarit.

PS: Si uporabil popravljen FW od new-age-ja, v katerem je popravljeno predvajanje nero digital?

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Bi mogoce senco lahko naredil z tem? MTK Subtitle Patcher

PS: Jaz sem se spravil prevajat zadevo. Za osnovo uporabljam popravljen NewAgeov fw (delujoc NeroDigital).

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Malo sem spreminjal fonte in tudi jaz ne pridem do tiste sence pod podnapisi, dunno why.

JOKER ::

ZDRAVO !

Male sem prebiral te zadeve in me zanima sledeče :

1. Firmware za predvajalnik (*.BIN) odpremo z orodjem MTKRemaker.


Zakaj meni ne gre odpret *.BIN datoteke z tem MTKRemaker programom ?
V čem je fora, a kdo ve ? Napiše error !

Imam namreč Hyundai B152U predvajalnik in sem FW našel na netu.
Vsebuje šumnike, ampak pisava je premajhna.

Kakšna ideja ?
________________________________________________________
Ka te češ ....

podtalje ::

Kolikor vem Hyundai predvajalniki ne uporabljajo MTK1389 čipseta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divxvid] United predvajalniki

Oddelek: Zvok in slika
478175 (1247) markozlak
»

[DivXviD] Yamada predvajalniki (strani: 1 2 3 490 91 92 93 )

Oddelek: Zvok in slika
4609540998 (51881) GaS
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[DivXviD] Yamakawa predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
30235457 (14246) aco111
»

[divXvid] Rimax predvajalniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
24123818 (12234) piki64

Več podobnih tem