» »

Win XP[ za/proti ]

Win XP[ za/proti ]

1
2
»

andrej ::

katera stran to?

zile ::

andrej ::

meni dela bp na XP. Daj probaj zbrisat svoje temp datoteke in cookie in poskusi znova.

appz ::

a mi lahko kdo pove kaj je s temi passporti pa zakaj to xp zahteva (al ne?) tak da mi bo to enkrat jasn
hvala!

[t502] ::

CaqKa :::
ker sem vedo da mi bo sigurno kaksen pameten svetoval da naj spremenim port... pa verjetno se še bo kdo nasel ki bo reko da naj firewall izklopim.. pa mogoce se kdo ki bo reko da naj reinstaliram.... vse to SEM ŽE naredil.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Sowwy, nisem videl tega. Firewall sem videl tisto pa mi je nekak ven uspelo spustiti.

BTW drop ur attitude :P

[t502]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [t502] ()

krucymucy ::

ja to so te XP fore, men pa skoz teži, da je grafa povzročila neki error ... pa to sranje - zato ostajam na w2k.

CaqKa ::

krucy mucy : to ap je tvoja nesposobnost poiskanja primernih driverjev

krucymucy ::

ja prou no! Vse detonatorje serije 20.xx sem probu pa nč... tud razne 10.xx sem probu pa nič... dej mi jih ti najd k si pametn

andrej ::

mister-NO: XP-ji ti omogocajo, da shranis svoj password v sistem. Potem ce zalaufas kaksno stran ki to podpira, se ti avtomatsko logirajo. To je vse.

Seveda pa tega ne rabis uporabljat ce noces in lahko manualno na vsaki strani napises svojh passport in password...

CaqKa ::

krucymucy: voodooja imam.. in prav srečen sem ker vem da ko bom imel kaj drugega sem bom tudi jebal z driverji ki bodo vsaj kolko tolko zanesljivi... in tukaj je bistveni razlog zakaj nocem preit na nvidia kartice... kdo ima cajt vsaki tedn nove driverje instalirat ... halo.. nvidia sux na tem podrocju do amena...

zile ::

andrej: hehe, odličen predlog si dal, thx. Zbisal sem samo cookies, pa je prilezlo skozi. Hmm, zgleda da niso vsi piškoti tko zlo okusni :D.

GaPe ::

CaqKa
Pa ostani na Voodoo-ju. Kdo ti brani?
Don't steal! The government hates competition.

andrej ::

Jaz mam na desktopu se vedno stari Matrox in dela zlo dobro. Sem mel par nvidinih graficnik kart, samo je bla slika za desktop delo na vecjih locljivostih preslaba...

Hm, glede driverjev pa je res prava stala. Sem lani kupo prenosnika z GeForce 2 Go, pa so se mi XP-ji 5x sesuli v 30 minutah. Novi driverji bi naj to odpravili. saj so, ampak se vedno sem enkrat dobil kar is nule blue screen. Glede driverjev sem res malo razocaran... Res, prevec hitro gre razvoj hardvera. Softverasi niti ne napisejo dobrih gonilnikov do konca, ze je karta zastarela...

PaJo ::

Hm... jaz res nevem kaj vas muci GF karto v winxp, meni recimo moj GF2 MX dela superca, uporabljam 21.83 gonilnike pa mi dela vse lepo, tudi tv out.
Tak da nevem kaj se eni tolko prituzujeta nad vsem tem, tudi mi je ratalo pogruntat kaj moram izkolpit od Nvidie da se masina hiterje dol ugasne:D

Drugace pa ma en drugi blem in sicer ce zelim dostopat do diskov na druge masine preko mreze stvar traje zelo zelo dolgo, ce pa ze uspe pa obicajno prenos kar hitro crkne, stem pa ce postavim ftp server pa dela superca, tak da z mrezno ni nix narobe, torej je verjetno nekaj v protokolih za brskanje po omrezju. Zdaj ce kdo ve resitev za ta blem dobi za pijaco:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ToniT ::

Poglej, če si ti v protokilih še valja kak NetBeui.

zile ::

Pajo: tud mene je to zlo motil, dokler nisem najdu tega:

Speeding Up Share Viewing:

When you connect to another computer with Windows XP, it checks for any Scheduled tasks on that computer - a fairly useless task, but one that can add up to 30 seconds of waiting on the other end - not good! Fortunately, it’s fairly easy to disable this process.

First, navigate to HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Windows/Current Version/Explorer/RemoteComputer/NameSpace
in the Registry. Below that, there should be a key called {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5BF}. Just delete this, and after a restart, Windows will no longer check for scheduled tasks - major performance improvement!

Zadeva dela ko šus.

PaJo ::

Cool, to sem iskal, ker mi je ze bilo receno da je neki blem z tem shedulingom, samo nisem vedel kje najdit ta register ali pac nastavitev, bom probal ko bom doma, thx. Mas pijaco v dobrem:D

Kar se tice NEtBeui ga hita ni v winxp vec, pa tudi netbeu nebi mel veze na to, on kvecjemu pomaga da stvar hitreje deluje ne pa pocasneje:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

jop, to je tisto ko sem ti enkrat pravo PaJo. Mogoce bo pomagalo...

NetBEUI pa pod XP ni vec podprt, ceprav ga lahko se vedno instaliras s CD-ja. Danes v casu interneta pa netbeui tak skorajda ni vec kaj prida uporaben...

zile ::

Še en problem.
Kr naenkrat se je task managerju poslabšal. Ko pritisnem ctrl+alt+del, da bi killal proces ali bilo kej (aplikacijo), opazim da task manager zgleda popolnoma osklubljen. Kaže samo trenutni proces, ki se izzvaja, sploh ni grafa za obremenjenost procesorja, itd. Kaj bi to bilo ?:\

andrej ::

si probal kvakrat kliknit nekam na TaskManagerju?

zile ::

Sem glih probal popravit moj prejsnji post, pa vidm da si ze odgovoril :D.
Jap, to je blo, silly me. :)

Drugač imate pa veliko koristnih tweakov tukaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

Davey007 ::

Jst bi odgovoru samo na problem z G6 FTP serverčkom.
Ne vem za kaj si pol fantje dajete IIS gor, če ne veste za kaj gre. Ja winsi ruknejo gor še FTP pa WEB server. FTP na default port 21, WEB pa spet po defaultu na 80.

Dve možnosti:
ustavi server v IIS,
al pa serverju G6 reci naj posluša na drugem nezasedenem portu.

Sem na voljo za dodatna pojasnila.

LP Davey

CaqKa ::

davey007:
beri post
Poslano: 08.01.2002 08:53:07
v tem threadu :)

Davey007 ::

CaqKa, si poskusil ustavit FTP server v IIS?

Ne vem sicer zakaj ti ne deluje s spreminjanjem porta, pa poskusi ustavit v IIS. Pri meni in pri kolegu je bilo tako.

themouse ::

ja jz sem pisal o problemu z tem ftp-jem
in garantirano nisem uporabljal IIS tud porte sem spreminjal pa je blo en kurc...

taka da vse kar me zdaj zanima je ce kdo ve kje se pogleda katera zadeva uporablja kater port oziroma kdo zaseda dolocen port...pac nekaj standardnih je jasnih (ftp port 21 web port 80 telnet port 23-ce se ne motim....) kaj pa drugi???

CaqKa ::

jaz imam iis web server, na drugem portu kot tisti g6. g6 je delal tudi že z vkljucenim web serverjem, ki povdarjam je na drugem portu! (torej zadevo instaliram ob vkljucenem iis, g6 dela dva dni nakar zacne gnjavit da je port zaseden) ocitno je stvar neki softverski error v g6...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028599 (12033) darkolord
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157922 (7922) SunCell
»

katere windowse si naj instaliram

Oddelek: Operacijski sistemi
311625 (1140) cpu
»

NTswitch - ima kdo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161419 (1210) CaqKa
»

Windows XP Vs Winows 98 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1436707 (5253) tha_man

Več podobnih tem