» »

Windows XP Vs Winows 98

Windows XP Vs Winows 98

1 2
3
»

royt ::

dobro tole napisano... kar poučno... sam neki na hitro... clear type se mi ni nikoli obnesel najbolje... seveda na lcdjih... se počutim, kot da še bolj megleno vidim kot sedaj

ps:
MCSE+I, MCT, MVP?? 8-O 8-O
tele nazive sem si jaz zadal, da jih enkrat dobim... MCT! Microsoft Certified Trainer... a ni to najvišje kar si lahko?

kaj je pa mcp?

še enakaj... a so predavanja in izpiti v angleščini...
[Microsoft... ker se cenim!™]

andrej ::

hehe, meni se tudi ne obnese - mi sploh ni vsec. nekateri pa ful prisegajo nanj... sto ludi sto cudi.

Hm, "najvise" je relativno. MCP je Microsoft Certified Professional. Postanes ko naredis en izpit. Izpiti so v anglescini, nemscini, vseh vecjih svetovnih jezikih. tecaji so pri nas v slovenscini, razen ce gre za kaksne mednarodne.

Ce smo ze pri najvise. Se vice kot MCT je MSF trainerji. MSF - Microsoft Solution Framework. Ce hoces postat MSF Trainer moras znanje dokazat na projektih, ob tem pa mas se tudi poseben live preizkus. Zelo tezko. Mogoce enkrat, cez par let ;)

royt ::

raje napiši, ko boš imel denar ...:D :D sem gledal poletno šolo... hja... če imaš 500K ni problema in postaneš MCSE/ MCSA... kolk še pride za kajšne Trainerje ipd...

gledu sem tud pač, kaj se učiš nasplošno kaj moraš znat o čem sploh predavanja so... pa se mi je zdelo, da le niso toliko pretežka (to mislim predvsem za MCSE)... če gledamo za win2K: instalacija, potem pa nasplošno konfiguriranje odpravljanje napak pa te zadeve...
[Microsoft... ker se cenim!™]

freejack ::

hmm,..andrej,..s tabo pa ni dobro češenj zobat. :D Če ti rečeš, da je tko, pol ti pa morn verjet. Iz iskušenj vem, da se na to bolj spoznaš kot jst. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freejack ()

andrej ::

royt: uf, jaz sem za te zadeve tudi zapravo puno dinarja:D v koncni fazi ni tak tezko. v vecini primerov rabis izkusnje. navadit pa se moras tudi na malo cudna vprasanja, kjer moras vcasih res postudirat kaj sploh hocejo! Ma vse se da, ce se le hoce/

freejack: ce ti tak pravis, potem bo ze drzalo, a ne:D

matic ::

Andrej, samo se dve stavri od zgoraj.. Saj nikjer ne pise da mora bit distribucija v ISO obliki na netu! S tem jo bo pac imelo manj ljudi.. pise pa da si lahko vsako distribucijo kopiras kolikor hoces. Npr. tak paket je Corelov Linux pkaet, ki ga ni mozno dl.. ampak ce ga jaz kupim ga lahko zebi skopiram za uporabo! Samo pri njih sta 2cdja al se vec in onega drugega pa ne smem, ker tam je pa njihov software gor, ki pa ni pod GPL..
No in se druga zadeva.. ce ti napises in das ven kot open source in te boli k.. ga pac ne das pod GPL, ampak kot si ze reku jo pa das pod FreeBSD ali kaj drugega ali pa sploh pod nic in das morda samo avtorske pravice in kake svoje pogoje ali pa se tega ne.. A ni tko!? :D
Skratka, saj nikjer ne pise da ce hoces dat Open Source da moras dat pod GPL licenco ce ti i vsec!

Tiger ::

No, ko smo ravno pri tem Win2000 vs. WinxP, tudi sam sem sprva zmotno mislil, da so WinXP samo malo nadgrajeni oz. načičkani Win2000, vendar ko pa sem pred nekaj dnevi dobil WinXP in jih inštaliral, pa se bil zelo prijetno presenečen. Namreč tudi s tem privzetim LUNA izgledom, mi WinXP delajo precej bolje kot so Win2k, zagon je precej hitrejši itd..

Imam pa še eno vprašanje glede WinXP; ali se da kako izklopiti (ne un-instalirati) Windows Messenger. Uspelo mi je sicer določiti, da se messenger ne zaganja več skupaj z windowsi, ampak če poženem Outlook Express, se mi pa spet pojavi.

royt ::

res ne vem, zakaj ti winmsg ne paše... mani je to zlo dober program in ptrenutno tudi eden najboljših, če ne že najboljših...

drugače pa sta express in winmsg zelo povezana... če pri drugemu kaj "izkjučiš" se drugi ne bo niti zagnal, ali pa se bo zaganjal pol minute, pa ti bo potem zamrznil...

če se hočeš "čisto znabit", da se ne bo nikjer pojavljal, pa ga boš vseeno imel na računalniku, samo preimenuj mapo v Program Files iz "Messenger" v "MessengerOFF", pa bo ok!
[Microsoft... ker se cenim!™]

royt ::

Ja tiger... prej sprobaj in potem sodi... "poznam" nekaj ljudi, ki prizna, da winxpjev sploh še ni imel naloženih, pa mi v vsakem postu napiše da so Winxp jajca... kot da ne bi bil priseben...

drugače sem pa sam imel vse windowse od 95 gor in je winxp res do sedaj najboljše,... ok, varnost bi lahko bila boljša, ampak... kaj sem pa jaz tolk pomemben, da mi bo šel nekdo vdirat v računalnik??
[Microsoft... ker se cenim!™]

andrej ::

matic: res je matic. nikjer ne pise da mora bit ISO. Ampak ce malo pogledat, prej je bil zdaj pa zaradi komercialnih interesov ga vec ni ;)
Glede druge zadeve ti tudi dam prav. Samo kaj ce sem ze uporabo kaksno kodo GPL programa
;)
tiger: malo poglej prejsnje poste v prvi fronti. To smo obdelali ze 100x in zdaj se mi res ne da postov iskat :)
royt: varnost v XP je boljsa kot v w2k - se enga mamo :)

royt ::

seveda je boljša, mislil sem na splošno... drugače je pa defenitivno winxp bolji v vse pogledih
[Microsoft... ker se cenim!™]

matic ::

Ma itaq da so XP najboljsi od windowsow .. in spet koncno eni uporabni windowsi.. zadnji uporabni pred XP pa so bili win3.11 .. :D XPji so itaq popravljeni 2000 tko da nevem zakaj bi bli 2000 boljsi!

Andrej ce hoces pac uporabit del kode pod GPL se moras pac strinjat z tem pogoji, zato jo je pa avtor dal pod GPL.. :D Drugace pa saj sem ze reku.. jo vzames v roke, nastudiras to ki je pod GPL in potem napises svojo samo zase in se boljso! :D

andrej ::

vsekakor:D

andrej ::

zdaj sem se ravno spomnil enega razloga zakaj XP in ne w2k.
XP imajo zelo veliko default nastavitev varnih. Primer: ce na NTFS sistemu pogledas security tab za cdm.exe (Command Prompt) lahko vidisa, da ima IIS account (IUSR_IMERACUNALA) deny permissne za to datoteko. To pomeni, da heckerji, ki pridejo not preko web serverja ne morejo uporabit command promta in so tako zelo omejeni...

cmd.exe ni edina datoteka, ki ima deny za dolocene uporabnike.

Drugi varnostni feature je v XP kadar je v workgroupi. Pri tej po defaultu ni mozno uporabljat Administrator accounta preko mreze ce nima nastavljenega passworda. Veliko uporabnikov doma nima passworda, ker ni potrebe. Problem je ker lahko potem mu not pride vsakdno z neta. Pri XP to ni mozno, ker brez passworda ni mozno uporabljat account preko mreze... fina zadeva za domace uporabnike...

andrej ::

da gre MS res v pravo smer bo se bolj ocitno v Windows .NET SErver. V streznikih se zdaj IIS ne instalira po defaultu. Ce ga instaliras lahko servisa samo staticne datoteko. ASP in podbne zadeve moras posebej vkljucit. Omejeval bos lahko requeste, itd, itd. Z varnostnega stalisca so XP bistveno boljsi kot w2k. Enako bo veljalo tudi za streznike. Out of the box bodo Windows .NET BISTVENO bolj varni kot pa Windows 2000 Serverji.

royt ::

mislim, da tu še ena bolj kot ne pomembna stvar v xpju proti 2K, kar bo pripomoglo pri ugodni odločitvi vlade za podpis pogodbe z ms. to so predvsem dobre možnosti, kar se tičejo video konference, ker slovenija "hoče" postati "članica" e- držav nekje do leta 2005, ponavadi pa pogodba traja okoli 4 leta... se pravi, da bi imela ugodne predpozicije za razne video konference, ki tečejo preko winxp lepše tekoče enostavnejše... ipd... tako da je winxp tudi na področju multimedije ogromno prinesel uporabnikom... upam, da se bo vlada tudi tega zavedala
[Microsoft... ker se cenim!™]

andrej ::

windows messenger tece tudi na w2k, tako da tukaj ne vidim bistvene prednosti proti XP. Zelo pomembno za vlado je imeti slovenski OS. To je tudi razlog zakaj imamo poslovenjene XP Pro in ne Home.
evo se ena prednost XP-jev. Domaci uporabniki ne morejo met slovenskih w2k ceprav obstaja dodatek. XP-je lahko imajo slovenske:D

matic ::

Andrej: kaj si pa XP Home vmesal notr!? Kaj ma sploh veze zdej to.. si mislu 2000?! Drgace pa sej za XP home je tusi slo verzija..! :\

andrej ::

Home sem vmesal, ker sem zelel poudariti, da Home edicija NI in NE BO poslovenjena. Poslovenjena je SAMO Windows XP Professional. To pa zato, ker je MUI tehnologija, ki se uporablja pri lokaliziranju produktov na voljo v Windows XP professional, v Home pa NE.

royt ::

iz strani Kukca sem slišal, da je poslavljen samo winxp pro, ker se nikakor ni dalo porihtat, da bi poslovenili obe različici, ter predvsem zaradi tega, ker je v podjetih pristnost večja in tam se uporablja winxp pro.
[Microsoft... ker se cenim!™]

matic ::

UUUuuups! Nevem zakaj se mi je zdelo da sem vidu home slo na ceniku.. pa sem se zmotu.. sem preveru.. res ji ni! :D
Samo to je pa en veeelik minus! Pa ravno Home bi bolj pricakoval SLO kot pa PRO.. saj bi domaci jezik rabil bolj pri domacih userjih! Tisti ki najo uporabljat Professional verzijo jim tut anglescina ne dela problemov..
Med tem ko tistim ki anglescine ne znajo bi ziher dal tudi bolj enostavne windowse - torej HOME.. ..res skoda!
Se mi zdi to veliika napak in je res nisem pricakoval.. :\ ;(

royt ::

preberi si moj predzadnji post... zakaj so se tako odločili... in prav je tako... se pravi, da to niti ni tak minus... prej plus.
[Microsoft... ker se cenim!™]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: royt ()

andrej ::

matic: ko se sloveni nek izdelek je potrebno gledat, da bosi cimvec denarja nazaj, ker prevajanja stane ogromno. Ce pogledamo domace upobnike bi iz statistike lahko vidli, da jih ima veliko piratske verzije. Drugih, taksnih uporabnikov je manj kot pa v podjetjih. Recimo, ce kaksno podjetje kupi winse, kupi recimo 100 ali vec licenc. Pri navadnih uporabnikih pa kupi recimo 1, max 2. navadnemu uporabniku je winse bistveno tezje prodat kot podjetjem.
Drugace zadeva je vlada. Od vlade lahko pride izjemno veliko denarja. Seveda, tukaj se uporablja Pro in ne Home.
Ce bi jaz tak od oka reko, bi reko da je Pro-Home 75-25 % ce ne se vec.

Drugi razlog za slovenjenje pro verzije je tehnologija MUI, ki v Home NI na voljo.

Jaz sem tudi pred casom mislo, da je velik minus da ni ravno home, ampak ce prestodiras kaj sem zgoraj napisal in se postavis v vlogo podjetja, potem je odlocitev logicna.

matic ::

Res je ja.. minus se mi pa se zmeri zdi da Home verzija nima Slovenscine!! Ma nevem zakaj niso tega vklopil tudi v home!? Ker se mi zdi da bi moralo bit.. in se mi zdi pac velik MINUS za M$!

andrej ::

temu se rece politika:O

royt ::

matic: če bi delal pri microsoftu, bi dobro razumel zakaj je tako ;)
[Microsoft... ker se cenim!™]

matic ::

Vem zato da preprosti uporabnki kupijo PRO ker hocejo sloensko, ker anglesko ne znajo in potem se bolj kolnejo M$ ker jim je ze itaq Home prevec zakompliciran, v PRO pa se itaq sploh ne znajdejo in zato crkuje.. in je zanic! :)

p.s.: nisem jaz reku da je zanic.. to menijo taki uporabniki (zgoraj omenjeni).. in potem so win2000 boljsi kot XP.. win98 pa sploh..
Kot je npr. mnenja zeky in t.g. in kot je vprasanje Poletnika.. zato takim ljudem Playstation v roke ali pa se raje Clove ne jezi se in to je to.. ce pa biznis v igri pa pisalni stroj! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

Spajky ::

jest si pa te dneve sestavljam custom Winse98SE oskubljene z dodatkom W95B in ščepcem W2000+še kake fajle bom pobral z Wxp in napravil koktejl po svoji meri.. :-))) ;
že dela, sam ga moram še mal spolirat in preimenovat v WinSE /Spajky Edition/....8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

tha_man ::

lol, tole bo po moje olj WinSE - BlueScreen edition >:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

andrej ::

tha_man: tocno tako:D

freejack ::

...poteka zaznavanje komponent, ki ne podpirajo Plug and Pray... :D

Spajky ::

he he, ni nujno..delam sproti backupe in experimentiram dalje=kršim EULA seveda, who cares...zanimivo eksperimentiranje, če imaš čas... diging into deep of OS-es...banana shake OS.. :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej ::

spajky: kaj pa mas potem od tega? al te samo zanima kak winsi delajo...

zeky ni videt zadnje case... mogoce si je sektor za informatiko premislo:D

Spajky ::

med drugim me zelo zanima, pa tud kaj se da predelat.. :-) ..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej ::

ce te zanima kako dela potem si nabavi Inside Windows 2000, Third Edition, od MS Press. Predelat pa se ravno ne da dosti.

Spajky ::

bom pogledal malo, ko najdem, thanks! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

matic ::

spajky.. kaj tebe zanimajo vizualne predelave ali...?
Morda te bo zanimalo ceo pogledas kak litestep in se mnogo drugih takih nadomestkov explorerja v windowsih.. lahko vljucis v svojo izdajo winsov ;)

Spajky ::

Bom tud to pogledal in probal kaj takega.. :-) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

andrej ::

ma tega se hitro navelicas. Pa se pomnilnik in cpu zerejo te zadeve...

Ziga Dolhar ::

Hja, sem sprobal nekaj tovrstnega ličenja, pa sedaj vesel in srečen uporabljam "Classic theme" :))

matic ::

Mah ce se poglobis zna pridet zelo uporabno.. pa tut rama in tea tlk grozn ne zre.. fora je bolj da si vecina da zraven se kak windows blinds ipd kjer se pa zadeve spremnijo.. sam litestep npr. pa niti ne.. ceprav ga ze doglooo nisem imel v rokah! Jest sem ga uporablju na win95 na p75 al neki tazga.. in je prov fino delal!! Sem imel dost bolj uporabn sistem kot pa z explorerjem.. ce bi bil cajt in volja bi si tudi na XPjih nastimal.. sam kaj ko ga ni..

andrej ::

hehe, jaz tudi prisegam na classic + novi Start meni, ki je res uporaben.

Ziga Dolhar ::

Enako!

tha_man ::

Men je pa XP style zelo všeč, imam Silver barvno shemo in zmanjšan window caption area na velikost prejšnjih winsov.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali Ubuntu postaja resen igralec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20018687 (12219) techfreak :)
»

Vista ne bo pokazala svoje lepše plati (Aero) piratom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13313649 (9338) 64202
»

Kaj Linuxu zavira zavzetje namizja? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
30721511 (16159) CaqKa
»

Linux vs. Windows; v prihodnosti... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1199174 (7340) poweroff
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605733 (4627) LordWorm

Več podobnih tem