» »

katere windowse si naj instaliram

katere windowse si naj instaliram

1966 ::

Imam nov računalnik :

ASUS A7V333-RAID
XP2000P+
256DDR333 PC2700 Ram-a
40Gb WD disk

Zanima me katere slovenske windowsw naj instaliram na omenjeni comp. da bo deloval stabilno.

Z XP so menda neki problemi.

Prosim za vaš nasvet.

San ::

Ni problemov z XPji ampak z vsemi Windowsi in Gatnim Računom.

Do sedaj so se najbolj obnesli - vsaj meni - XPji, zato si jih daj gor mirne duše, saj popravki zanje dežujejo non-stop, tako da ti bodo delovali zelo stabilno zmerno dosti časa (lahko leta). Vse pa je konec koncev odvisno od tebe, kako boš z njimi delal.

BendeR ::

Namesti si Windows XP in slovenski language pack.Kaki bi te naj bli problemi?
:=)

Paramedic ::

Z XP so menda neki problemi.
:D
Sej so z vsemi windowsi problemi, če jih ne znaš uporabljat.
Ti kr dej XP-je gor (z SP1 po možnosti), če ti pa slučajno kaj ne bi blo všeč (pa tega ne moreš ignorirat), lahko probaš še win2000 z sp3. Drugih ne priporočam.
End transmission.

1966 ::

Ali bodo tile pravi :

WINDOWS XP PRO

V čem je razlika med DSP in RETAIL verzijo.

Matek ::

Ne dajat slovenskega popravka gor, s tistim se lahko pojavi par težav.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

root987 ::

kir sistem je pa najbols za igre pa obcasno delanje z grafiko(kaka obdelava slike z photoshopom)? trenutno mam win98.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

BendeR ::

Windows XP.
:=)

Pithlit ::

Imho... kar se varnosti tiče bi moral WinXP preimenovat v SwissCheese XP... vsaj še kak SP bi blo treba počakat. Osebno mam raj 2k (je pa res de XP lepše zgledajo).

Za igre pa po mojem ni bolšga ko 98.

Life is as complicated as we make it...

BendeR ::

Misliš da so win2k kaj boljši glede varnost.Pomoje je vse isto sranje.
:=)

Pithlit ::

Denis... sej maš prav... sam 2k majo mal več lukenj zamašenih (sp3) za razliko od XP (a je sp1 že pršu ven?).

Aja, pa 2k ma mal manj spy-ware a not >:D Že to je vredno razmisleka.
Life is as complicated as we make it...

BendeR ::

Heh sp1 je že zdavnaj ven prišo:D
:=)

Pithlit ::

hehehe... se vid de me XP-ji bl malo zanimajo... >:D

boštjan ::

V čem je razlika med DSP in RETAIL verzijo.

dsp->ko zraven še računalnik kupiš,ti jih dajo malo bolj poceni
retail->dražja verzija
win xp naloži s SP1.ti povem da do zdaj nisem mel problemov ne v igrah in ne v filmih.dela vse ko šus.

San ::

Dejte begat klele novga userja - XPji so zanj najbolj primerni in za mnoge druge v VSEH pogledih ! Nekomu priporočat Win98 pa je naravnost kriminalno - zakaj potem ne ME ?!

Kar pa se tiče spy ware-a, pa je to zelo laično povedano in gre bolj za paranojo nevednežev. Gre za najbolj podprte Winse do sedaj, ravno zaradi navezave z Microsoftom - od avtomatičnega DLjanja kodekov in updateov, kar pošilja pa gre predvsem za statistiko. V glavnem, ni ravno Gator krep, kot hočete klele nakazat nekateri.

Odprite svojo temo in tam diskutirajte, kaj je dobr in kaj ne, zate 1966 pa so vsekakor najboljša izbira. Pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

Pithlit ::

SunTrace: maš prav...

Sam za 98 sm pa Stalin-u odgovoru...

Nove teme ne bom odpiral ker je brez veze... za vsakega nooba je pa najbolj de kup komp z winsi že instalirani, pa de pol naprej sprašuje...

Osebno: Uni auto DL-ji so mi že parkrat sistem zjebal tko de, res... ne hvala. Ljubim win2k k se to lahko odklop...

Torej... dej gor kar ti najbol paše, sprobaj pa boš vidu a je v redu al ne... enmu pač bl pašejo XP, drugmu 2k tretjemu pa 98... poznam pa osebke k ne bi zamenjal 95 pa če jim plačaš >:D
Life is as complicated as we make it...

fRiK0 ::

Une dej k maš doma licenco in original cd :D
Hvala

LP Tadej

BendeR ::

Osebno: Uni auto DL-ji so mi že parkrat sistem zjebal tko de, res... ne hvala. Ljubim win2k k se to lahko odklop...

Kolk je meni znano lahko tudi v Win XP izklopiš avtomatsko dl
updateov.
:=)

boštjan ::

LAHKO,LAHKO,a če hočeš da ti laufajo kot treba je treba updejtat.lahko pa si tudi nastaviš da te vedno pita,kdaj naj začne d/l in instal

andrej ::

dajte no, o kaksnem spy-wareu zopet govorite?

BendeR ::

To ti je edino njihova paranoja.
:=)

OrlyTM ::

Ma ja Andrej .. sej ves .. te zgodbice naujo nikol potihnile ... pa nej uporabljajo win2k, k so boljs zasciteni, ker majo ze sp3 :D :\ :D

Da pa so winXP izsli vse tri SPje po win2k, to pa kr falijo :\ :D :D

Aja, pa ne pozabit pol se IE za Mozzilo zamenjat .. je ful boljsa ker ma tabed browsing pa nix bugov :D :D :D

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

BendeR ::

Dajte navedite nekaj dejstev o tem spy-wareu v Win XP drugač pa se zadržite z vašimi izjavami.
:=)

Pithlit ::

Fantje... ena beseda Google pa de ne boste pol neki jokal okol!

Copy/paste:

"Attention Windows XP Users


A Critical Security Vulnerability Exists in Windows XP.

This vulnerability allows the files contained in any specified directory on your system to be deleted if you click on a specially formed URL. This URL could appear anywhere: sent in malicious eMail, in a chat room, in a newsgroup posting, on a malicious web page, or even executed when your computer merely visits a malicious web page. It is already being exploited on the Internet!"

Tolk o WinXP... pa veselo klikanje še naprej...

P.S. Ni vse zlato kar se sveti

Če bi pa kdo rad popravek za to stvar naj mi pa lepo pove!
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

StratOS ::

To ni samo v winsih ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

iso2000 ::

Kaj pa dva sistema na eni mašini? Jaz uporabljam XP-je in pa 98. Za različne stvari, različen OS. Takšno konfiguracijo imam že skoraj eno leto in dela prav fino! Do sedaj.

ngc2392 ::

tkole....s temi xp-ji "težite" vsepoprek, poj je pa folk zmešan. kaj pa je narobe, če ma tudi novi uporabnik z 10000mhz mašino gor win98? nič, popolnoma nič. vse lepo dela, tudi starejše igre delajo (kar na xp-jih ni nujno), varnost je pa tko al tko nepotrebna. z vsemi temi xp-ji povzročito kvečjemu to, da mulci potem hočejo dati na celerone 333 in 64 rama xp-je. žalostno. (sem že doživel). pozabljate, da ma vsak pravico do izbire. al pa ste vsi plačanci malega mehkega.

iso2000 ::

Če mi daš/pošlješ instalacijo kakšnega drugega OS in mi bo takoj delala vsa strojna oprema se takoj priporočam! Sem se lotil nameščanja linuxa, pa mi ni delal modem in o sound-blasterju sem lahko tudi samo sanjal! ŽAL!!!

andrej ::

Pithlit: da je bug o tem sploh ni debate. Vsak pa ve, da ima vsak OS tak al drugacen bug, ki se ga da izkoristit.

Nekaj vprasanj zate:
1. Kje je tukaj spy-ware?
2. poznas koga, ki je imel realen problem s tem bugom? torej, da mu je nekdo preko tega buga zbrisal kaj?
3. a ostali sistemi (w2k, win9x, linux, unix) sploh nimajo bugov? ali nimajo bugov, ki bi tako ali drugace napadalcu omogocal dvig privilegijev?
4. koliko taksnih bugov je blo dejansko izkoriscenih na racunalih koncnih uporabnikov? In ves zakaj so bli izkorisceni? (ps. zato ker niso uporabljali auto update;) )

jlpktnst ::

povzetek: kaj hočeš? to izberi!

OS? To je tvoja osebna izbira! Oglej si, kar ti ustreza... Zaščita tako ni nikjer 100%, niti linux. Kot domačega uporabnika pa te verjetno tudi ne zanima preveč.
win 98 (SE) - še vedno dober za igre, čeprav rahlo zastarel
win ME - (=reciklaža zastarelega) pravijo da ne dela dobro
win 2000 - stabilno, igre ne delajo vse
win XP - (= win2k + 0.1 ) več iger naj bi delalo, boljši naj bi bili, lepše baje izgledajo in več sistemskih sredstev požrejo
linux - če imaš čas (ali pa srečo) in če ne zahtevaš ravno vseh najnovejših iger, ki jih imajo vsi ostali (aka. nfs6, doom3, mafia, ut2003...) - (katere pa delajo z WINE???)
ps. res je žalost : pirati, kje je roba za linux?

Pa še kakšni drugi OS-i obstajajo...

Ker pa sprašuješ glede winsow pa ti priporočam w2k al pa XP, ker so win98 res že preveč zastareli, w2k pa če si mogoče paranoičen(xp naj bi imel neko luknjo namensko - kateri winsi pa je nimajo ?) ali pa imaš kakšen drug razlog da so xp slabi.

iso2000: ja žalost, drugič pa ko kupuješ hardware poglej če gor piše linux compatible al pa če so linux driverji priloženi...;((
No res, če nimaš ravno WINmodema al pa WIN zvočne bi ti moglo vse delat tut na linuxu (internet to nardi).

LP

jlpktnst ::

Skoraj sem pozabil povedati, da je zelo dobra varianta tudi win Xp (ali 2k) + win98 ( seveda vsak na svoji particiji ) - če imaš denar, čas in imaš visoke zahteve.

LP

cpu ::

Zadnja opcija z XP+win98 je itak the best, seveda pa z 3-mi particijami. 3 particijo rabiš brez sistema, da maš gor dokumente, ki jih stalno rabiš. če se oboji win namreč sesujejo ali je treba nanovo naložiti in formatirati disk :D

jes mam HDD 78GB(18+20+40)

LP, CPU8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214619 (11893) Jst
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906966 (5415) Gandalfar
»

XP vs. 2k - hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523905 (2955) BaRtMaN

Zakaj samo redki uporabljajo win2k??

Oddelek: Operacijski sistemi
432079 (827) -MiS-
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411472 (1075) andrej

Več podobnih tem