» »

NTswitch - ima kdo ?

NTswitch - ima kdo ?

mrTwelveTrees ::

program ki spremeni win 2000 v win 2000 srver ... isto kao z XP-ji:

novica z slo-techa
Na SiOLovi strani sem prebral, da obstaja programček, ki vam pretvori Windows 2000 Professional v Windows 2000 Server. Kako? Znano dejstvo je, da se družine windows OSjev ne razlikujejo nikjer, razen v registru. Torej program NTSwich samo zamenja te ključe v registru in viola! Imate server verzijo. Seveda ni vse tako lepo, saj nad temi ključi v registru bedijo posebni programi, ki preprečujejo spremembo ključev. Opis, kako program deluje, dobite v celoti tukaj, vendar ga avtorji ne ponujajo več na njihovi strani, zaradi legalnih problemov (Microsoft ima dolge prste, hehe). No, zadeva naj bi delovala nekako takole:
program najprej naredi backup registra
popravi nekaj ključev v backup registru
restarta računalnik z novim registrom.
In če imate srečo boste dobili Windows 2000 Server! Baje na bi delovalo tudi na WinXP (dobili bi windows whistler server - beta .NET server), vendar avtorji ne priporočajo, saj ni preizkušeno.




ce ma kdo ta program naj mi prosim pise

mail

Loki ::

in to rabis zakaj ze?
ce bos executal ta programcek, ne bos dobil nic (skoraj) novih funkcij, tudi izgled winsev se ne bo spremenil CISTO NIC.

za sprobavanje 2000 Server/ AS?
to ni to, ker bodo to se zmerej win 2000 Pro/ XP Pro, sam da bodo imele neke aplikacije (IIS) odstranjeno omejitev 10 hkratkih connectionov, kar se v samem izgledu/ funkcioniranju winsev (razen prej omenjenih) ne bo poznalo; prav tako se ne bodo "hipoma pokazale" vse tiste zanimive aplikacije, ki jih imajo serverske izdaje (DNS/ PDC recimo), ampak bos moral instalirati kako alternativo.

sicer je pa nelegalno.
programcek sicer imam, vendar ga ne bom in tudi ne mislim uporabiti, kot tudi razdajati naokrog.


Kako naj bi iz XP nastal .NET server (kateri? - je vec izvedb) mi tudi ni jasno, ker imajo slednji en kup featurov, ki jih XP nimajo - IIS 6 recimo (XP majo 5.1, ki je v bistvu 5.0 iz 2000 Pro + patchi, ki so medtem prisli)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Gh0st ::

Tisti, ki poganja server na WinXP je, sory, kreten. Sej to praktično sploh ni mogoče, že zaradi funkcij, ki jih ne podpira. WinXP je "izboljšan" WinME na "kao" NT jedru, ki je obdržal nestabilnost WinME...

Sej razlike med Win2k Professional in Server praktično ni. Ima le nekaj dodatnih funkcij in odprtosti, ki bi jih pri M$-u lahko dosegli tako, da bi izdali Win2000 Professional to Server patch, ki sigurno ne bi bil večji od 30MB. Ampak to je samo marketingški hoax, da pol plačaš 2x več za isto sranje.

GET YOURSELF LINUX!!!!

In ti bi potem bil kao frajer, ker bi poganjal na domačem (po možnosti Duronu, z 128MB RAM-a) compu Win2k Server? In zdej ti bojo igrce hitrej tekle! PA JA!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tejo ::

Gh0st: Pa smo spet tam, windows XP je v bistvu Windows 2000 s popravljenimi napakami v le tem. Če ne verjameš je zanimiv podatek, da se Windows 2000 imenuje "NT 5.0", Windows XP pa "NT 5.1". Windows 98 in Me je ZGODOVINA. Sicer pa strežniške verzije Windows XP še NISO DOKONČALI. Mimogrede, če bi samo malo pogledal razporeditev datotek na trdem disku, bi prav tako ugotovil da so pri Windows 2000 in XP datoteke razporejene popolnoma enako. Poglej katerikoli sistem z Windows NT in boš ugotovil enako razporeditev, par tako je pri vseh sistemih Win9x enaka razporeditev. Prav tako je sam Windows XP po funkcijah enak Windows 2000... No, če se lotim še stabilnosti, je XP popolnoma stabilen.

igo1: NTSwitch sem poskusil na WinXP in ne priporočam tega nikomur, razen če ga zanima kako izgleda "beta 1" od "Windows .net". Prav tako sem poskusil zadevo na starih Win2k in nisem pridobil nič pretresljivega ven, ker pri Professional verziji ni naložen ves software za server in tako NE dobiš ven cele strežniške verzije.

Tako da tale NTSwitch ni pretirano uporabna zadeva, če želiš celotno strežniško verzijo, si kupi Windows XXX Advanced Server.

XXX = vstavi po želji 2000 ali XP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

andrej ::

ghost: sorry, ampak NE BLUZI. XP-ji NISO izboljsani winMe na kao NT jedru!!! So cisto pravi NT sistem, z interno oznako 5.1 (Windows NT). Windows XP je samo marketinsko ime.

Pro in Server se razlikujeta v veliko strari. Res je, da gre za marketing, podobno kot mas recimo posebno linux verzije. vsaka pac optimizirana za svoje podrocje. pro in server se razlikujeta v registru in veliko datotekah, ki jih v pro ni.

NTSwitch in podobne zadeve, ki ti naredijo iz pro server pa so BEDARIJA. Tak kot da bi iz ficota hoto naredit ferarija. Tudi ce das motor nekak not to se vedno ni to.

Gh0st ::

V zadnjem odstavku si lepo povedal...

Sicer pa sem o WinXP-jih govoril iz stališča zajebancije, drugače vem, da so na NT jedru, ampak ker so tako "glupi" in "začetniški" sem jih primerjal z WinME.

Moraš pa priznat da tudi jedro NT ni nevem kakšna blazna pogruntavščina. Sigurno je boljši od prejšnjega, ki je temeljil na 8-bit DOS-u, le da je imela lupina 16-bitni vmesnik.
Zame so najboljši Winzi 2000 professional, pa še ti imajo dosti hib, ki so čisto nepotrebne.

Upam pa, da se zavedate, da tudi Windows 2000 Server tečejo na 8-bitnem DOS-u! Tako da razlike v t.i. pra-jedru NI! Je le lupina, ki prevaja ukaze in tako dela jedro še bolj zapleteno in pošasno...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

Ghost: ne govori taksnih:
1. ta glupi uporabniski vmesnik se da izklopit in zadeva zgleda isto kot w2k.
2. XP so w2k + patchi + izboljsave + nov UI.
3. Tisto o w2k in 8-bitnem dosu pa si cisto MIMO vsekaj. w2k nimajo NIC z dosom. NT-ji so bli napisani na novo - od leta 1988. NI lupina. NT je blo cisto novo jedro. DOS programe lahko izvajas zaradi posebnega emulatorja, ki je vgrajen v sistem!!!

Highlag ::

Gh0st ne se preveč pametnega delat, ker ti ne rata.:P

XP-jev sploh ne moreš primerjat z WME.
Ne po stabilnosti ne po zmogljivosti.

Gh0st ::

1. nisem govoril o nobenem uporabniškem vmesniku

2. Ne mi govort da je NT napisan na novo! Tisto, kar si ti reku, da emulira DOS na NT mašini je bullshit. kadr si ti u DOS promptu, tvoje ukaze PREVAJA pretvornik u 32-bitne, da jih NT jedro razume.
Vse je še zmeri na DOS-u. še zmeri uporablja sistem 8+3 za imena datotek (kao lahko spravljaš long-filenames do 256 znakov, samo DOS jih na disk spravlja v sistemu 8+3, samo ti tega ne boš nikoli vidu, tudi če gledaš vsebino diska iz prompta, ker NT jedro bere file iz njihovih INODOV na disku, kjer je napisan tud alias name (8+3)).
M$ je t prikril. Se pravi maš ti shemo vmesnika med uporabnikom in napravo še zmeri tkole:

fizična naprava --> 8-bit DOS jedro (okrnjeno) --> emulator--> NT jedro --> driver --> NT jedro --> izhodna naprava --> uporabnik.

NE MI BLUZIT!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

tejo ::

tole pa že spominja na kakšno zaroto kakega hackerja proti MS? Kolk dokumentov v zvezi z Ms si pa zmetal lani na garmado na nizozemskem?

Kakorkoli že, WinXP je boljši od Win2k, NTSwitch je pa neuporana zadeva (in celo nelegalna).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tejo ()

andrej ::

Ghost: ojoj!!! sory, ampak taksnih neumnost ze dolgo nisem slisal.

1. NT so bili napisani na novo. Leta 1998 je Bill Gates preprical Davida Cutlerja in njegove sodelavce iz Digitala (DEC) da so prisli k MS-ju in so naredli popolnoma novi OS. Sprva je blo receno, da delajo tudi skupaj z IBM ampak potem je vse padlo v vodo. Leta 91 smo tako dobili NT-je 3.1, ki so s prejsnjiumi dos + winsi imeli skupen samo uporabniski vmesnik. Vse pod njim je bilo napisano znova.

2. ce ze dajas te informacije ven jih prosim argumentiraj in podaj dodatno literaturo, da si lahko mi neumnezi malo izobrazimo.

3. Jaz ti lahko takoj nastejem par knjig, ki sem jih mimogrede obdelal: Evo Inside Windows NT, Inside Windows NT Second Edition, inside Windows 2000, windows NT/2000 Resource Kit. Ter nesteto clankov na www.winntmag.com. Ce gres na amazon.com lahko najdes cel kup knjig, ki se ubadajo tudi bolj z nizkim programiranjem in majo notri dosti fint.

4. se enakt. NT sistemi so bili razviti cisto na novo. Kao stara DOS kompatibilnost je omogocena preko posebnih "okolij" - environment subsystem, ki se jih lahko doistalira. Na isti nacin je bla zagotovljena kompatibilnost z OS/2 1.1 aplikacije in POSIX aplikacije. Teoreticno bi se dalo napisat okolje za katerikoli OS.

5. vse kaj se dogaja kao z DOS-om se emulira. Celo zvok. Vse.

6. res je, da se se vedno tudi uporablja 8+3, ampak to zaradi starih windows 3.1 in dos aplikacij, ki vec kot to ne prenesejo. Ce hoces lahko 8+3 izklopis in zadeve deluje naprej bp.

7. fizicna naprava -> HAL -> kernel -> executive -> user mode podsistemi -> aplikacije. to je v grobem.

8. Ne ti MENI bluzit.

9. a se zavedas kakno neumnost si troso o 8-bitnem jedru?

10. btw: cisto tak za informacijo, NT-ji so ze pred leti laufali na 64-bitnih Alpha procesorjih, sedaj pa na 64-bitnih Itaniumih. A mislis, da je MS portiral 8-bitno DOS za 64-bitne CPU-je ;)

11. Malo trebu uporabljat zdravo pamet in ne verjet vse kaj trosijo okoli na forumih ampak kaksno knjigo prebrat in verjet pravim ljudem.

12. ce pa bi rad kaksno lekcijo ali tecaj o MS OS-ih ti ali firma v kateri delas pa se lahko zmenimo:D

Gh0st ::

hmmm...
OK se opravičujem.
Očitno sem se res skliceval na napačne vire... to je bila v resnici res ena diskusija na enem Linux forumu...

Bom pridn... andrej... verjamem ti:8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

|GrEgOr| ::

NTSwitch je samo dober, ce zelis odpravit omejitev 10 hkratnih povezav v IIS-u.
Nikakor pa ne nardi ven serverske inačice.
Pri serverju je zraven DNS, NAT, Active Directory, ... tega pa ne nardi noben Switch.

S tem, da ce to nardiš ne bodo delovali nekateri programi (Partition Magic, Nortona AV 2002, ...)

andrej ::

Ghost: mas mogoce link na ta linux forum?

Gh0st ::

Zakaj?
Itaq je diskusija stara...
mogoče u arhivih, samo dvomim..

comp.os.linux.misc
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

mrTwelveTrees ::



HVALA VSEM ki ste se naklepetali v PRAZEN NIČ !
meni nič pomagali....

HVALA, ampak res HVALA Gregorju, ki mi je poslal NTswitch !

vsi ostali ste mi nič pomagali ! ;((

to bom uporabil za TEST ! - pa kaj če se sesuje, mam dve mašini... imam GHOST, imam vse...

CaqKa ::

povedali so ti da je ntswitch en bušit in da si rajši dobi piratsko verzijo w2kas pa boš na istem če bi se že rad špilal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717776 (5313) opeter
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16214953 (10035) Eru
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382502 (1785) nicjasno
»

Iz Microsoftovih logov

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
224525 (2868) 64202
»

Win Sux

Oddelek: Operacijski sistemi
462688 (2042) ahac

Več podobnih tem