» »

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

Lg hdd/dvd recorder rh 7900

plamen ::

Kupil sem lg hdd/dvd recorder rh 7900 in veselo snemal filme na njegov 160 gb disk. No sedaj je disk poln pa sem se odločil, da presnamem filme na dvd in tu se začnejo težave. Pri filmih katere nisem urejal (izrezal reklam v filmu) se pri možnosti kopiranja iz hd na dvd odpre okno ki nudi funkcijo hitrega snemanja filma na dvd tako da se film na dvd presname v 5-6 min. Težava pa nastane ko želim ptresneti urejen film (z izrezanimi reklamami) na dvd takrat pa se funkcija hitrega snemanja ne pojavi tako, da lahko izbiram le po kvaliteti snemanja, sam film pa se na to snema na dvd v realnem času oz toliko kot film pač traje.

Na tem forumu oz v tej temi sem opazil le eno podobno vprašanje na žalost brez odgovora. Zanima me kako ostali, ki imate enak dvd rekorder presnemavate urejene filme iz hd na dvd?

Za odgovor se vsem najlepše zahvaljujem

javaman ::

Jaz sem kupil LG RH7800 s 160GB diska in ko sem dal nov FW gor (60330A se mi zdi), sem opazil sledece:
Fast DUBBING to DVD of edited material. (e.g. FAST copying to DVD, after commercials have been cut away). Will not be corrected by this, nor future firmwares / software, according to factory - hardware issue / hardware bound. (Info from LGE Nordic).

plamen ::

Hm...zanimivo...pa kaj mi bo potem takšen DVD s katerim ne morem snemat urejenih filmov na DVDje s hitrim načinom?? Pa to premore že vsak tretjerazredni DVD snemalnik. Pred tem sem imel Hyundajev snemalnik z 80 gb HD, ki je imel veliko boljši software, kar se tiče presnemavanja posnetkov na DVDje. Na njemu si lahko naenkrat označil tudi število filmov, ki bi jih rad presnel na DVD medtem ko na LG DVD snemalniku tega ni mogoče in moraš presnemavati film po film in še to v realni hitrosti, kar pa dejansko nima smisla tako da lahko ta snemalnik služi zgolj snemanju oddaj katere boš naknadno pogledal nato pa jih zbrisal,|O

javaman ::

Mislim, da s tipko Marker oznacis vec filmov. Drugace pa, a je fast dubbing nuja? Sam se nisem probal sinhronizacije med HDD in DVD, a je drugacen nacin kaj pocasnejsi?

plamen ::

ma fast dubing naj bi imeli vsi dvd snemalniki ker z njim presnames film ki traje npr uro in pol v 5 tih minutah, drugi nacin pa je enako dolgo snemanje kot je film dolg ti realni čas snemanja. Sedaj pa si zamisli da imam na HD 150 filmov po uro in pol in sedaj vse to presnemi v realnem času?? Nima smisla ne. Fora je v tem da ce filmu izrezes reklame potem ga ne mores snemati na DVD v načinu fast, če pa je nedotaknjen pa lahko. Zakaj je tako in v čemu je tu fora mi pa sploh ni jasno, vem pa da se takšnega DVDja ne splača imeti in je škoda denar zanj dajati. Najraje bi pisal na LG in jih vprašal zakaj imajo tako zavožen software za ta DVD. Zanimivo pa je da o tem nikjer ne piše a to mu je v bistvu pomanjklivost. Pa tudi vprašanje je kako dolgo bi laser izdržal da bi se spravil vse te filme presnet na DVD

javaman ::

Tisti tekst o funkcinalnosti sem nasel tukaj na 3.strani pod temo LG predvajalniki.

Dosti najdes na:
http://club.cdfreaks.com/forumdisplay.p...

Drugace pa sem LG-ja kupil zaradi:
1. dobre podpore Divx/Xvid/SLO podnapisov/baje tudi Divx HD (ocene na forumih in reviji Monitor so bile super) - moj HTPC s projektorjem gre namrec v spalnico, pa sem rabil nekaj za na plazmo
2. vsec mi je design (drugacen od RH7500, ima tipke od zgoraj in manj crne barve - Pioneer in Panasonic sta bila bolj plasticna), ker se ujema s Panasonicovo plazmo (veliko srebrne barve z majhnim delom crne)
3. ugodna cena: 80 jurjev za DVD rekorder s 160GB diska je bila zgornja meja
4. na zenino zahtevo naj bi divx player omogocal tudi snemanje, ni bilo pa ne vem kaksnih dodatnih potreb za drugimi funkcijami - mogoce bom kaksen posnetek dal na DVD, ampak v glavnem bom LG_ja uporabljal za timeshift (npr. med dnevnikom, ali pa zacnes 20 minut kasneje, pa nato preskocis on-the-fly reklame) in redkeje za kasnejse gledanje posnetih filmov (ki se nato zbrise z diska, verjetno bom na DVD snemal le za svoje starse po potrebi ko bojo na dopustu)

Za reklame pa uporabljam tipko i.skip, ki preskoci za 15 sekund med izvajanjem.

plamen ::

Oj, hvala ti za bližnjico foruma, res dobra stran na kateri pa sem na žalost odkril tudi "kruto" resnico;))):
"You could always use the fast copy option as long as you don't edit the original recording on your HD. Otherwise this option is gray and you can only copy in real time mode"

Poizkušal ga bom čimprej prodati, ker mene dejansko to moti oz mi manjka, drugače je res dober, lepo snema in predvaja lepe posnetke posnete tudi v najslabši kakovosti na mojem LCD TV Panasonic ampak kaj mi to koristi ko pa imam sedaj disk poln obdelanih filmov in različnih oddaj za kar pa bi rabil 220 ur da vse skupaj presnamem (skoraj 10 dni, dan in noč...) 8-O 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862232 (14722) Buffy
»

LG RH277H vprašanje

Oddelek: Zvok in slika
83058 (1385) DJ Beat
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309268 (7632) asterix2000
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522649 (9864) Yossarian
»

Montaža filma, posnetega na DVD-videokameri

Oddelek: Zvok in slika
163106 (2747) wooted

Več podobnih tem