» »

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

neres ::

Kupil sam ta dekoder/predvajalnik, ki je v Technomarketu v akciji za 50€.


Še en link (PDF) s specifikacijami.

Kratek opis:

DVB-T dela brez problemov in lahko se tudi snema na USB disk v .ts formatu (h264). Lahko se snema en program in gleda drugega.
Iz USBja sem uspešno predvajal AVI, MP4, MKV in VOB (video_ts dvd) fajle. MKVji delujejo samo 720p, 1080p pa ne (mogoče 1080i bi). FLV ne predvaja. Predvaja SRT podnapise (mislim da tudi txt in sub), ki morajo imeti isto ime kot film in morajo biti shranjeni v unicode, ne ANSI ali kaj tretjega (!!!).
Od audio formatov mi je uspelo predvajati MP3, playliste (m3u) pa ne. Prav tako ne OGG ali FLAC fajlov.

Podpira FAT in NTFS diske (čeprav v navodilih piše da ne podpira NTFS). Poskusil sem z enim flash 8GB in z enim 40GB HDDjem z dvema particijama po 20GB (ki jih je lepo prepoznalo). V navodilih tudi piše, da podpira particije do 500GB, ne vem če je to res, nisem preizkusil.

Na trenutke se v menuju kje upočasni, kak pritisk iz daljinca se ne registrira in je treba pritisniti dvakrat, tudi sam daljinski upravljalec deluje nekoliko ceneno in malo škripa na mestih.

Na splošno se mi zadeva zdi dokaj v redu za ta denar. Če pač kdo rabi dekoder in obenem še en preprost predvajalnik je to lahko primerna zadeva. Naprava se sicer opazno greje, upam da to ne škodi preveč, ampak je delovala tudi po 7-8 ur non stop brez problemov.

Če še koga kaj zanima kar vprašajte.
Če ve kdo za kake firmware posodobitve ipd. naj pove.

Galaxy ::

Te lahko vprašam, kaj si boš začel z DVB-T, če bo celotna Slovenija preklopila z 1. januarjem na DVB-C...

logout ::

Galaxy je izjavil:

Te lahko vprašam, kaj si boš začel z DVB-T, če bo celotna Slovenija preklopila z 1. januarjem na DVB-C...


No, jaz bom še vedno gledal televizijo preko DVB-T, ker kabelske pri meni prvega januarja še ne bo...

L.p., Kloko

PaJo ::

Super test, sem ga sam kupil za taščo, samo še nisem uspel testirat podrobno, dobro vedet da predvaja tudi vse žive formate, kar je zelo dobro, sploh za takšno ceno.
Drugače pa ljudje naučite se že 1x kaj je razlika med posameznimi DVB-x formati. Sicer pa kablaši še ne bodo tako hitro uganili popolnoma analognega oddajanja, tako da ne bo povsod potrebno menjava starih tv, bo pa verjetno programska shema vedno bolj skrčena.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

k4vz0024 ::

Kako je programiranje s snemanjem vnaprej?
Je možno, da določiš, da vnaprej preklopi na določen program in tako bi lahko snemal na dvd rekorder preko scart.
Koliko je posamičnih dogodkov snemanj na dan/teden?

Tx

neres ::

Programirano snemanje vnaprej deluje tako da ob določenem času preklopi na nastavljen program in snema kolikor časa je določeno. Sem pa poskusil snemat samo na USB, ne preko scarta (niti nimam rekorderja, tako da tega ne bom mogel poskusiti).
Kar se tiče več dogodkov tudi nisem preveril, ampak kolikor se spomnem je v tem menuju en seznam za dogodke, ki ima vsaj ene 5-10 prostih mest. Bom stestiral enkrat ko bom doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Alexius Heristalski ::

Ali se pri programiranem snemanju sam vlopi in potem tudi ugasne? Tako kot VCR.

k4vz0024 je izjavil:


Je možno, da določiš, da vnaprej preklopi na določen program in tako bi lahko snemal na dvd rekorder preko scart.

Zakaj bi rad snemal na DVD, ne na USB? Ker tu moraš nastaviti tudi DVD snemalnik, da ne omenjam nakupa praznih DVD-jev. Pa še slika je malenkost slabša.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

k4vz0024 ::

Ker ima dvd rekorder hd in možnost snemanja urejenih filmov na dvd.

Alexius Heristalski ::

Jih imam pa jaz. Kar se kockanja tiče, se obnaša podobno kot Strong 8100, tu ne vidim nekih razlik. Strong je sicer kazal 80-100%, ta kaže 51-68%.

Predvajalnik datotek:
+ vrti skorajda vse, razen 1080p vsebin,
+ z modrim gumbom lahko greš na željen čas,
- filme v nestandardni ločljivosti (npr. 720x320, 1280x528) oz. kinotečnem razmerju slike raztegne na 16:9,
- pri največji velikosti podnapisov (ki je sicer edina uporabna, ostale so premajhne) manjka druga vrstica,
- ne predvaja zvoka DTS,
- zvok videa začne predvajati z do 10s zamudo (oz. dokler je na zaslonu okvirček "inicializacija"), moteče, če je dialog takoj na začetku filma, serije;

Snemalnik:
+ snemanje na gumb dela bp, več nisem preizkusil. Tipka info pokaže velikost posnete datoteke in preostali prostor,
+ .ts posnetki;

+ 1,5TB disk z lastnim napajanjem, formatiran v NTFS deluje brezhibno tako za predvajanje kot snemanje,
+ dvobarvna lučka, ko je ugasnjen, je rdeča, ko je prižgan, je modra,
- zaskrbljujoče segrevanje, dela sicer bp, ampak po moje ni dobro za sestavne dele (kondenzatorje itd.),
- TTX je za eno vrstico premaknjen navzgor, tako da je zgornja (stran, ura, itd.) skorajda cela odrezana, spodnja pa je prazna - vsaj na mojem televizorju;
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

neres ::

Sem danes uspel še malo pretestirat snemalnik. Dogodkov v timerju lahko daš več. Jaz sem jih poskusil dat 9, več se mi ni dalo, ampak po mojem gre.
Naprava se ob določenem času vklopi, posname in nazaj izklopi.
Snema lahko tudi dnevno ali tedensko.

Alexius Heristalski je izjavil:

filme v nestandardni ločljivosti (npr. 720x320, 1280x528) oz. kinotečnem razmerju slike raztegne na 16:9,
- pri največji velikosti podnapisov (ki je sicer edina uporabna, ostale so premajhne) manjka druga vrstica


Glede 16:9 je res, ja. Škoda.
Tudi glede podnapisov. Čeprav ne bi rekel da so pri srednji velikosti neuporabni, zgolj nekoliko premajhni (najbrž odvisno od velikosti ekrana).

Fajn bi blo, če bi obstajala kaka posodobitev, da bi se te napake odpravilo.
Chipset naj bi bil Mstar, če je to komu kaj znano.. ta chipset naj bi imel recimo tudi Xplore 3265.
Na strani od Xplore so tudi neki firmwari, nisem pa še nič poskusil..

Alexius Heristalski ::

LOL, to je to. 29USD pri količini 1000 kosov.

edit: Še eden.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Vizualno bi lahko bil to ta sprejemnik ja:)
Drugače pa sem ga tudi sam včeraj malo testiral, deluje na njem tudi mali 2.5" disk v usb ohišju in se komot napaja preko usb porta, se pa zadeva res hudo greje ampak če nimaš nič gor, bi verjetno stvar morala biti ok. Divx prebavi vse, od .mkv datotek prebavi tudi določene 1080p filme, samo DST zvok mu ne gre skozi. Na starem 55cm tv so podnapisi tudi na srednji velikosti dovolj berljivi, tako da s tem jaz nimam težav, pvr pa tudi posname kar soliden video, v glavnem primeren nakup za slabih 50EUR :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

westeren ::

Sem ga stestiral, pa podnapisov mi nikakor ne predvaja, bere pa lepo zunanji disk 2,5 od WD 640 gb.
Ali obstajajo kakšne posodobitve programske opreme??

PaJo ::

Podnapisi morajo biti shranjeni v utf8, potem jih bere, vsaj pri meni je bilo tako.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ganimed ::

Je kdo sprobal, če deluje timeshift? Po uporabniškem priročniku v angleščini naj bi, vendar stvar ne deluje, ampak vse skupaj zmrzne in pomaga samo izklop. Tudi ozemljitev je slaba, če priklopim preko analognih konektorjev, je slišati v zvočnikih neprijeten brum.

smeh011 ::

Lep pozdrav.
Tudi jaz sem včeraj kupil DVBt sprejemnik TV STAR T1000 HD. Ko sem dal predvajat film iz USB ključa mi ni bral podnapisov, čeprav so v .srt formatu. V meniju za podnapise sem določil stvari, vendar ne dela, razen barva podlage. Če stisnem na daljincu tipko subtitles mi pokaže subitles off, in ne morem ničesar spremeniti.
Pomagajte, če lahko s kakšnim nasvetom.
Hvala

smeh

PaJo ::

Če bi prebral moj komentar 3 poste nazaj bi vedel kaj je problem:

PaJo je izjavil:

Podnapisi morajo biti shranjeni v utf8, potem jih bere, vsaj pri meni je bilo tako.


Probaj te podnapise odpret na računalniku in shranit v utf8 kodni tabeli.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

neres ::

Kar se tiče posodobitev sem kontaktiral par ljudi (une litvance/latvijce in še une kitajce iz alibaba), ampak zaenkrat nisem izvedel še nič koristnega.

Kdaj se tudi pojavi kak problem s sinhronizacijo zvoka in slike, ampak predvsem pri Xvid (AVI) filmih. Pri MKVjih nisem opazil tega, edino ene parkrat se je zgodilo da je zvok kar izginil (zelo redko). No, če previješ malo naprej/nazaj dela spet kot mora (to pomaga tudi za sinhronizacijo).

Malo me moti tudi počasno prehajanje med MP3ji, tako da za to ni preveč uporaben.

Kar se tiče podnapisov sem pa že v prvem postu napisal da morajo bit v unicode. Odpreš v notepadu, daš save as in izbereš unicode (namesto ANSI, ki je večinoma pri podnapisih). To je to.

kumby ::

A je probu kdo že kaj glede podnapisov nagradit za ta sprejemnik, oz če dela firmware?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kumby ()

neres ::

Pri meni še nič novega. Če bo kaj bom definitivno sporočil.

Edit: AVI filmom se lahko doda robove (tako da so 16:9 in niso raztegnjeni) s kakim VirtualDub. Video > filters > (add..) resize

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

kumby ::

neres je izjavil:

Pri meni še nič novega. Če bo kaj bom definitivno sporočil.

Edit: AVI filmom se lahko doda robove (tako da so 16:9 in niso raztegnjeni) s kakim VirtualDub. Video > filters > (add..) resize


Ti imaš že ta sprejemnik nekaj časa, a si potem zelo zadovoljen z njim????Mislim da bom šel jutr nabavit tole zadevico, da vidim še sam če je res tak vredu.

neres ::

Tako, če rabiš en res dober predvajalnik za daljše obdobje, ga ne bi ravno priporočal.

Če pa itak že kupuješ en DVB-T sprejemnik/snemalnik pa je lahko to en pameten nakup. Meni zaenkrat ni žal, da sem ga kupil.

Kar sem do sedaj gledal AVI (Xvid) filmov je vse delalo. Ravno tako MKV, če ni bilo DTS zvoka.

Mene sicer najbolj moti to, da raztegne filme na 16:9 oz. 5:4. (Če je film že v tem formatu potem ni problema.) Se pa tudi to da dokaj enostavno rešit v pol ure z enim dvojedrnim procesorjem.

Ostali problemi so -vsaj meni- bolj malenkosti.

kumby ::

js sm zadevo nabavo, pa mi pri punci normalno deluje.Dobim vse kanale slovenske, razen pri tv pika je črna ekran,al je slab signal ali pa zakaj druga ne vleče.Doma sm pa tud priklopu zdajle pa mi najde samo 8 kanalov (sem pa iz Ponikve-Šentjur).Hrvaške pa mi ne vleče, čeprav tule sosedi pravjo da jim jih vleče normalno?

neres ::

Možno da TV Pika sploh ne obstaja več, ali pa je na drugem muxu.
http://dvb-t.apek.si/

Sosed in ti imata verjetno (drugačne) antene na različnih lokacijah, tako da po tem ne moreš nič sklepat. Že par metrov razlike ali kaka stena lahko spremenijo situacijo.

Jaz sem na hitro naredil primerjavo z eno LG televizijo (ki ima vgrajen sprejemnik) na isti lokaciji z isto anteno in je našlo enako število programov.

Alexius Heristalski ::

TV Pika ne oddaja več.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

neres ::

Sem našel še en problem, in sicer pri predvajanju TS posnetkov (torej tistega kar snemaš iz DVB-T). Posname že v redu, ampak če posnet video preklaplja med formatom 5:4 in 16:9 (reklame..), predvajalnik tega ne zna predvajat. Pri prehodu rata slika črna, ostane samo zvok. V VLCju isti posnetek dela ok (čeprav tudi tam je nekoliko hroščato).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

UroŠGuma ::

Glede raztegovanja slikovnega razmerja filmov, ki so v kinoformatu (2,35:1), na 16:9, sem na moji Philips LCD TV našel rešitev, in sicer je na predvajalniku potrebno pri sliki nastaviti format "4:3 Letterbox", ta format namreč ustvari črne robove zgoraj in spodaj, kar pomeni nič drugega kot to, da slika v kinoformatu ostane v izvirniku (ni raztegnjena na 16:9), film ki pa je prikazan v 16:9 formatu pa je zaradi teh robov seveda popačen, zato je v takem primeru potrebno nastaviti format "samodejno" ali katerega drugega. Upam, da sem komu s tem pomagal. :)

ganimed ::

Se opravičujem, če se ponovno oglašam, ampak ali je kdo ugotovil, kako deluje "timeshift" funkcija?

asterix2000 ::

neres je izjavil:

Sem našel še en problem, in sicer pri predvajanju TS posnetkov (torej tistega kar snemaš iz DVB-T). Posname že v redu, ampak če posnet video preklaplja med formatom 5:4 in 16:9 (reklame..), predvajalnik tega ne zna predvajat. Pri prehodu rata slika črna, ostane samo zvok. V VLCju isti posnetek dela ok (čeprav tudi tam je nekoliko hroščato).


Ta problem sem opazil tudi jaz, zanimivo je da ko zalaufaš posnetek se pojavi slika daš goto (zelena tipka) in če daš na cajt ko so reklame dela, vendar ko zopet začne film (oddaja) pa je črno in samo zvok.
Ima kdo rešitev zakaj se to dogaja P.S. Nisem pa probal tega posnetka pogledat na računalniku.

Alexius Heristalski ::

Hroščat firmware, nadgradnje pa ni. Lahko sicer naložiš fw nekega drugega sprejemnika (Abeo T1110), vendar potem ne dela daljinec, tako da bi moral kupiti univerzalnega in še garancijo izgubiš.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

asterix2000 ::

Timeshift snemanje - predvajanje posnetkov ko se spreminja format ne deluje. Če začneš snemati ko so še reklame v 4:3 formatu deluje, ko pa preklopi na 16:9 pa je samo glas in črna slika in obratno.
V kolikor greš z goto funkcijo na sisti format npr. iz reklam na reklame dela, vendar zopet črna slika ko začne film.

Na računalniku pa dela brez problemov, avtomatsko preklaplja med formati.

Hroščat firmware torej...brez upgradov.

Zasledil sem od lifeView dvb-t z istim daljincem, pa na strani eventus možnost nadgradnje.

Notonlytv je LV6TMPVR4-LifeView
Eventus ponuja upgrade softwarea - bi bila zadeva kompatibilna na TV star???
http://www.eventus.si/a/c60/745_TV-spre...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435828 (75356) zavajon
»

Snemanje digitalne televizije..

Oddelek: Zvok in slika
226850 (6195) bauci
»

chiliGreen MR1210 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7712874 (7089) bizi72
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328992 (6537) 6151
»

RTV Slovenija-HD

Oddelek: Zvok in slika
489814 (5836) Alexius Heristalski

Več podobnih tem