» »

Napajalnik ni kriv....

Napajalnik ni kriv....

iMark ::

Živjo!

Enkrat sm že spraševal kaj bi blo narobe, da, ko navije CPU se mi računalnik ob ponovnem zagonu ugasne za 3 sekunde. Rekli ste da je maybe napajalnik, 350W.
Zdej pa sm kupu nov napajalnik 620W pa ni nič bolše, oz. ko navijem CPU in shranim nastavitve v bios-u je videti samo črn ekran. Pol pa morm držat gumb za vklop pc-ja da se ugasne, in potem spet vžgat, pol me upraša če želim iti v bios ali naj da nastavitve bios-a na deafult.
Mam Pentium 4 530-ka (3,0GHz) ki ga lahko navijem samo do 4,5GHz. V biosu sm nastavil FSB na 330 in poizkusil vse možne voltaže do 1,7V, pa še zmeraj črn ekran. Tle je še slika od nastavitev ko še dela KLIK. Če dam več FSB-ja se že ne zaženejo Winsi.
Zakaj ne morem navit proca več kot 4.5GHz? Sej to ni normalo da se ga da sam tok.
Plata je Asus P5WD2-E Premium.

Če veste kaj bi biv vzrok za to mi prosim povejte.
  • spremenil: iMark ()

OZZY ::

Ta tvoja o tem, da ne gre več kot 4.5Ghz (in da ti gre ''samo'' tok) je mal bosa..Maš srečo da ti proc leti na taki frekenci..to je 1500Mhz overclock...a s tem nisi zadovoljen al kaj...Si mogoče pomislu, da je potem v procesorju problem al previsokem fsbju??

Pa 14 let v profilu......ne vem kaj ti o proca pričakuješ..da bo leti 10Ghz na zraku..
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

iMark ::

Ja kej pa uni k gredo do 7GHz in več :D. Sej ni to, da mi je tolko premalo ampak bi rt še več navil :D. Hja nevem no, previsok FSB.... jst sm ga daw na 330MHz. Zakaj pa je na voljo v bios-u FSB dvignit do 450MHz? A pol se prave da P4 530-ka lahko gre "samo" do 4,5?
to je 1500Mhz overclock .... sej lahko gre še več kot čez 1600MHz. :\

alexxxx ::

Jas bi bil vesel če bi mi proc leto 4.5 ghz na luftu :D :D :D :D :D

kixs ::

Sm najprej mislil, da se zajebava... zdaj sem pa preprican >:D

miko 55 ::

kaj pa killer, pa na ker T se ti comp ugasne??

muzičar ::

To je tipična Asus bolkada in sicer ali je prevelika temp. proca in je to safe shut down ali pa je nekompatibilnost FSB in ram frekvenc. Mogoče bi boljše hlajenje pomagalo samo ti povem da je 4,5 več kot izjemen dosežek.

iMark ::

Hmmm... mam vodno hlajenje. Zaradi temperature pa ni možno (pri temperaturi do 70*C) da bi se ugašal oz. se nebi zagnal.
Ram frekvenca.... LoL ki se pa to navije :D. Jst sm sam voltažo poveču in to in 1,8V na 2,0V. A to je slučajno to obkroženo na sliki:
nekompatibilnost FSB... hočeš rečt da ga je preveč? Pol pa mi povejte kej nardijo drugi ko navijajo, res da hladijo na LN2 in podobno, sam vselih? Pa voltaže dvomim da jo je premalo (1,7V) za 330 FSB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

OZZY ::

zakaj je v biosu do 450fsb ..zato da je lepo videt....doseč to pa je druga stvar.
Go with the flow.

PrimozR ::

NA 7 GHz na 530ki ne boš šel nikol. 6 GHz je že blo, sam je to že OGROMNO, če zračunaš, je to 100% OC. 7GHz+ je kyosen postavljal s 670ko.

iMark ::

No pa do 6GHz se da pridit sam z modom? kr sm vse živo že provow v bios-u pa ne gre čez 4,5GHz.

PrimozR ::

Maš LN2/DI lonec oz. kaskado in 631 procesor? Z vsakim pritrdilnim odgovorom se možnost za 6 GHz eksponentno poveča do 100%. Aja, še znanje vmešaj zraven, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

iMark ::

Ma sej sm že reku da mam vodno in 530-ko :D. A temepratura vpliva na to kok se ga da navit al kaj (mislim do temeperature naprimer 70*C) ?

igor0203 ::

Vodno in 70stopinj!? 8-O Mater, to le maš pa res lahko namest centralne kurjave pozimi...

iMark ::

Ne niste razumeli.... zdej ma proc 40*C. Jst sm tew rečt če ovira kej navijanje tempetarura do naprimer 70*C.

igor0203 ::

Ja valda da ovira. Čimmanjše temp imaš, večji OC boš dosegel. ;) V čem misliš da je point vodnega, phase, DI, LN2,...?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje fx-8320 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24541396 (28173) m0LN4r
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611919 (10631) wate
»

Kako naviti i7 2600K ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9120821 (15365) m0LN4r
»

Core i7 navijanje (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
40727001 (14118) galu
»

Athlon 64 navijanje

Oddelek: Navijanje
171552 (1254) HyperGL

Več podobnih tem