» »

Athlon 64 navijanje

Athlon 64 navijanje

HyperGL ::

pozdrav...


mam athlona64 3200+ venice na matični Asus A8N-SLI z rami Geil Value 3200 2x512

trenutno mam ga navitega na 2250 z rami na 225... htt x5 in voltažo pod defaultom na 1.35 (default je 1.39-1.40)...

idle temperature so 32... load ne vem... ampak ni šow še čez 40... oziroma se niti ni približal tej cifri...

kljub temu, da je voltaža pod defaultom mi dela super... rendering videa v premieru celo noč (beri: 11 urc) s procesorjem obremenjenim 100% ni blo nobenega problema... vse super stabilno...

zdej me pa zanima... kako bi lahko še bolj navil mašino? in do kje? v Asus probe piše da je max frekvenca tega procesorja 3700!!! malo izmišljena številka za moje pojme... pa če kdo ve default voltažo za te rame... na netu piše od 2.65 do 2.9... in kaj naj bi blo default? :) aja... hlajen je zračno z zalmanom CU7000

a je HTT u bistvu delitelj med procom in rami? kako bi lahko sam proc brez ramov navijal?
bral sem že veliko stvari... poskusil... pa so bli rezultati zmeraj slabši kot to kar je zdej...
(btw: prej so bli tudi kontakti od ramov zamaščeni in umazani baje)...

ima kdo to plato s takim procom? mi lahk kdo pomaga mal več iztisnit iz te mašince?


tnx za vsakršno pomoč...

itak37 ::

Tukaj imas vse podrobno razlozeno.
HTT je vodilo med RAM-om in CPU-jem, na NF4 gre do priblizno 1100 MHz, odvisno od plate.
Izracunas ga takole HTT= (HT multiplier) x FSB = 5 x 225MHz = 1125 MHz.

HT multiplier in FSB moras nastavit tako, da bo HTT cimblizje max. vrednosti, ki jo doseze tvoja plata. Jest bi dal HT multi na 4x, FSB pa na 250-270 MHz. Ker pa ti RAM-i zelo verjetno ne bodo delovali na tako visoki frekvenci, bos moral uporabiti delitelj RAM frekvence.
Ce bi imel default (400), bi ti RAM delal z isto frekvenco kot FSB, npr. 250. Ce das npr. na 333, ti bo RAM delal na (333/400) x 250= 208 MHz.
Pri AMD-jih je najbolj pomembna FSB in HTT frekvenca, RAM frekvenca nima velikega vpliva na performanse, tako da ne bos dosti izgubil. Raje uporabi nizjo frekvenco RAM-a in nastavi nizje latence.

Na kratko, nastavi HT multi na 4 x, RAM delitelj (LTD) nastavi na 333, in pocasi visaj FSB.
Skoraj sigurno bos prisel do 2500 MHz, po potrebi pa zvisaj voltaze...
FSB lahko probas visat tudi z GenClockom, ti ne bo treba v BIOS-u nastavljat in reboot-at.
Pazi na temperature, in nastavi FSB nekaj pod max. vrednostjo da bos imel stabilen sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

HyperGL ::

ok... tnx zaenkrat...
uglawnem... preizkušam še rame do kje grejo + do kje paše procesorju nizka voltaža...
trenutno je situacija taka kot je na sliki

ob tem morm poudarit da je situacija IDLE... FULL LOAD je temperatura !!36!! in ventilator na 600-700 obratih!!!

kaj se vam zdi?

PS: mi lahko pove kak steping mam? a je dobr? tam v cpu-z ko piše... pa sm vidu da vi kot steping pišete samo neke nerazulmjive šifre :P

Shark-357 ::

Stepping je na samem procesorju in ga ne bere noben program ;)

IČA ::

Pod stepping imaš 2, to baje ni dobro za navijanje (sem nekje pred kratim bral). Jaz imam isto zadevo (procesor) in mi ne gre čez 241 na 1.45V.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

HyperGL ::

shark tnx... sej se mi je zdelo... ampak... vseeno vprašati ni greh a ne? ;)

iča... no kot vidiš imam jst 240... na 1.35V in je ROCK STABLE! zdej še ultimate test!
približno 20 ur 100% grafične in procesorja... da vidimo kaj bo... jutri poročam! ;)

good night!

HyperGL ::

btw iča... katero revizijo imaš ti? jst mam DH-E6 v CPU-Z če pogledaš pls... kr ta je ena zadnjih in sm gledal na amd-jevi izjavi za sestavljalce sistemov glede problemov, ki so v prejšnjih revizijah... lahko da je to problem...

WarpedGone ::

HTT je vodilo med RAM-om in CPU-jem, ...


Bedarija.

RAM je na CPU prkuplan na čisto svoj način, ki nima veze s HTTT.
Hyper Transport link je med CPUjem in čipsetom, ter SMP mašinah med posameznimi CPUji.
Zbogom in hvala za vse ribe

IČA ::

Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

itak37 ::

HTT je vodilo med RAM-om in CPU-jem, ...



Bedarija.

RAM je na CPU prkuplan na čisto svoj način, ki nima veze s HTTT.
Hyper Transport link je med CPUjem in čipsetom, ter SMP mašinah med posameznimi CPUji.


Ja se strinjam, komunikacijo med CPU-jem in RAM-om uravnava memory controller na AMD64 cpu-ju.
Dejstvo pa je, da je HTT frekvenca enaka frekvenci, na kateri deluje RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: itak37 ()

HyperGL ::

IČA... hmm... bu? nevem... meni dela kul na taki frekvenci... in vrjamem da bo šou tudi nekje do 2600... seveda asinhrono z ramom... rad bi ga čimveč stisnu... kr mi trenutno adobe premiere, za 90minut spravit na DVD (beri iz 20GB stisnit na 4,5!) potrebuje cirka 90 ur!!!

PS: HOČM DVOJEDRNIKA!!! :8)

IČA ::

Probaj še kak test z OCCT in Prime 95 narest preko 240 FSB.
Lako pa je tudi kaj odvisno od plate.

Lahko pa si še tukaj kaj prebereš o steppingu 2, če znaš nemško. Baje, se kot sem že rekel ti procesorji slabše navijajo, če ti gre na 2600 MHz pa si lahko zelo zadovoljen, tako ali tako pa je to vse zelo odvisno od sreče, ki pa je jaz zgleda nimam.:(
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IČA ()

WarpedGone ::

Itak37:
Dejstvo pa je, da je HTT frekvenca enaka frekvenci, na kateri deluje RAM.


No, tudi to ne bo držalo.

Na podlagi mnogokratnika se iz frekvence HTT najprej dobi frekvenca CPUja samega, iz katere se nato na podlagi delilnika določi še frekvenca vodila do RAMa.
Mnogokratnik za CPU in delilnik za frekvenco RAMa nista nujno enaka. Če sta, je to zgolj slučaj zaradi izbire frekvenc CPUja in RAMa.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

HyperGL ::

u glawnem... pri renderiranju čez noč je šlo vse kot po maslu... pri 1.4V za 240 1:1... žal pa ko sm ob 14h prišu domow... sm ga lih uspel pogledat... ko se je pri nekaj čez 70% renderinga sesul... matr mu :)

zdej sm dal na 1.5V... dela dosti bolje... samo se je temp. dvignila za okol 6 stopinj... iz MAX37 na MAX43-44...

uff...

IČA ::

Ja, voltaža je bila res prenizka, 1.5V pa je verjetno preveč za 240 FSB, probaj 1.45V, da vidiš če bo stabilno in še malo znižaš C°, ker 43-44 C° je že blizu zgornjega praga, če še upoštevaš poletje.
Lahko pa so tudi rami, ker verjetno ne prenesejo takih frekvenc. Stestiraj z memtestom ali pa Prime 95.
Moje rame sem zdaj spravil na 221 (1:1), so pa bolj bogi (1x transcend, 1x ceon), čez noč so prestali Prime in 3h memtesta.
Probaj pa še, koliko ti največ gre proc z 1.5V, ker bom tudi sam probal s tako voltažo, če se mi bo splačalo delat Vcore mod, pa seveda bo treba še kakšno boljše hlajenje.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

blazzzzz ::

kaj je to Steping 2? meni kaže steping 0 ?
kaj je Revision DH-E6? mrni kaže DH-E3 ?

aja: athlon 64 3200+ venice

hvala za odgovore
vedno se najde kdo, ki se ti posmehuje

HyperGL ::

blazzzzzzzzz....

DH-E6 so po mojem mnenju novejši procesorji...pač novejša revizija procesorja! tej imajo manj napak pri delovanju že po defaultu... napake ki jih navadni smrtniki res ne razumemo... in jih lahko preprosto ignoriramo (po mojem mnenju) to sm prebral na AMD-jevem sporočilu za sestavljalce sistemov...

aja pa še eno kritiko bi rad postal... zakaj se vsi sporazumevajo pri stepingu z nekimi nečloveškimi ciframi?!?! celo na amd.com piše steping 0,1,2,3,itd...!!!

@IČA

ma zgornja meja za revizijo DH-E6 (moj) je nekje med 49-63... tko da mam še lufta... pa tudi ventilator se vrti na pol hitrosti (1000 obratov)...

kar se tiče poletja pa... vrjetno ne bo tako navit... to je zdej... kr glih delam video render dvdja z maturantskega... pa ga sproti še testiram kolk gre ;)

HyperGL ::

ok... finalna frekvenca mojih GEILov VALUE 2x512 je 240! kar je več... ne gre... ne poznam še voltaže pri kateri se vrtijo kr je na avto... tko da bom pustil tko kot je... in morm priznat, da po tem ko sm prebral kako naj bi bli slabi tej rami... so kr fajn! ;)

procesor pa bomo še eksperimentirali... ;) zaenkrat 1:1 ram in cpu...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936829 (5155) Goldee
»

navijanje AM2 na asus M2N-E

Oddelek: Navijanje
231755 (1144) asus
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411272 (7815) asus
»

amd64 3000 Venice

Oddelek: Navijanje
181185 (961) Porkadrek
»

Amd64 Winchester vs. Venice core CPU-Z (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
614334 (3596) Matey_kp

Več podobnih tem