» »

AM2 v akciji :)

AM2 v akciji :)

«
1
2

eDDi ::

sem si kupil AM2 konfiguracijo in sicer plato:

MSI MS K9N PLATINUM Nvidia nForce 570 AM2 PCI-E

in proc : AMD ATHLON 64 3000+ BOX AM2

in rame: crucial balistix


stvar sem malo navil in bil več kot presenečen. evo rezultata:



stvar je 100% stabilna, zaenkrat je box cooler, vglavnem neverjetno.

aja, vse zadeve sem kupil v funtechu.
  • zaklenilo: OwcA ()

Alexius Heristalski ::

Zelo v redu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Veron ::

superpi? pa je to zdej dual core X2? al single core? malo čudno v cpu-z

eDDi ::

to je single core, cpuz ga neki serje.. super pi ni kaj extra, ker z rami nisem šel v detajle, to je malo za te rame.. sicer je pa 30+s super pi 1mb.

Lord.Febo ::

enojederni cpu je, če ne maš v cpuz možnost izbire cpu-ja, pri "processor selection"

tiborrr ::

Veron, to je bug v CPUz. Seveda gre za single core 3000+.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

eDDi ::

to je proc za 26 čukov, zgleda je pravi steping.

igor0203 ::

Lepo eDDi! Sam pazi, ker na XS so se v zadnjem cajtu pojavle teme o problemih s to plato. ;)

eDDi ::

ehhh.. tist ne znajo naštimat :)

plata je zakonska, ful stabilna, pa muhasta ni.

igor0203 ::

He he... No samo da ti dela BP. Bo treba še podpis porihtat... :D ;)

Good Guy ::

je to real voltaža za core?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

Brane2 ::

Ne štekam, kje je bistven korak naprej ?

Če prav razumem, si prej imel stroj na 3GHz, tako kot sedaj... :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

McParson ::

oh lol....vedi da 3000 ni dejanska ferkvenca...to je samo oznaka proca...
AMD Athlon64 3200+ soc.754 GigaByte GAK8-NE nf.4 GeForce 6600 GT 1024 Mb RAM (2*512) 160GB Maxtor LG dvd/+R

Matek ::

Dejanska frekvenca je namrec 2 ghz.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Gwanaroth ::

Ne, 2932 MHz. Poglej na sliko pri Core Speed...
Lights often keep secret hypnosis..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gwanaroth ()

Brane2 ::

Čaki mal. V sigu ima, da je prej imel 146-tko navito na 3 Ghz. Sedaj pa je tanovo zadevo spet navil na 3 Ghz. MHz gor ali dol.

Kje sem falil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

bond007 ::

Pomojem je zdejšnih 3Ghz celo malo počasneje kot stari opteron :) Je pa tudi verjetno ceneje :)

Brane2 ::

Pricewatch pravi, da je razlike v ceni med 146tko in 3000 AM2 za nekih $40+, brez DDV in poštnine.

Oba proca delata na 2 GHz, s tem da ima 146tka 1 MB L2, ta 3000tka pa 512K.

Ne vem no. Ni ravno ne vem kak korak naprej. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

sajmonmofo ::

pomoje si malo v temo bincnil ;D

Brane2 ::

Popravek: tisto je cena za S940 Opteron 146. S939 izvedenka stane celih $60 več, torej je razlike za $110.

No ja. Mogoče bi se splačalo nabavit 3000tko namesto 146tke, če te ne moti manjši cache, da bi pa menjal mašino zaradi tega, se mi zdi pa malo huda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


pomoje si malo v temo bincnil ;D



Misliš glede cen ?

Evo poglej si sam in me popravi:

http://www.pricewatch.com/cpu/
On the journey of life, I chose the psycho path.

sajmonmofo ::

mislil sem menjavo proca...

Lord.Febo ::

clock to clock performance med AM2 in S939 je več ali manj enak, zaenkrat više clockanih procesorjev še nismo videli in tudi ni za pričakovati več kot 10-15% višje clocke v primerjavi z S939, torej bo razlika v performancu izključno zaradi tega in okol 10%.

GaS ::

To ni nc menjal, pac za foro da mal stestira, se prvi pohvali tukaj. in to je to..8-O Bodite veseli da imate rezultate iz prve roke:) Je pa poceni zadeva, ce gres kupovat novo mid-end masino. Jaz ostajam na 146-tki..;)

Rami pa pomoje niso nevemkaj v primerjavi z BH5/TCCD..Bo treba kar na DDR3 pocakat, oz. kaksne boljse modele DDR2.

Dejancek ::

Bodite veseli da imate rezultate iz prve roke:)

Niso, ker večina ljudi je fouš ;)
Žalostna mentaliteta ljudi na temu forumu :\

eDDi ::

jaooo.. na procu sem prišparal pol keša. mišljeno v obeh možnih variantah. in da zadeve sem kupil.. ker pač hočem met ddr2.

in zanimivost tega je da prvi proc leti kr na tok.. na zraku, venice na 2930 na zraku z heatsprederjem jst nisem mogel dobit... nikol, pa sem jih ene 10 probal. pa sem prepričan, da bi to letelo še več, če bi se malo potrudil.. sam se mi ne da.

igor0203 ::

Jp, se strinjam... Za kaj boljšega od s939 bo treba počakat na K8L, edino če bojo naredil kakšne res hude DDR2 rame, se bo splačal šaltat na AM2.

edit: eDDi, posodi ga men? >:D Pa sori danes za basket... :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Brane2 ::


jaooo.. na procu sem prišparal pol keša. mišljeno v obeh možnih variantah. in da zadeve sem kupil.. ker pač hočem met ddr2.


Štekam. ne vidim pa noben poseben napredek. O.K. nova zadeva je kul, vendar nič posebnega glede na to, kar si imel.
S prehodom na novo ne vidim kako si lahko kaj bistvenega prihranil, razen če si koga nategnil, ko si praodajal stari čip, plato in ram.

Stari čip se je malo slabše navijal, ker je pač imel 2x več cachea- nič čudnega.
Nekaj malega je laho prineslo tudi novo podnožje z več pini za napajanje in maso in to je to. Ni pa nujno, da bi bil stari čip počasnejši. Za kakšne stvari lahko ekstra cache prav pride.

Cene Opteronom bodo šle te dni bistveno dol in prav zlahka se lahko zgodi, da bo postal kak opteron optimalna izbira.

Če bi se šel kako težko nabijanje iger, bi še sedaj premislil o S940 256-tki. Ima 1M L2, laufa na 3GHz stock, stane pa nekih $800 pred pocenitvijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lord.Febo ::

Brane2, on je primerjal ta proc z Venice-om iz S939, ki ima enako cacha.
Pač 3ghz opterona lahko kr lepo prodaš, še danes.

eDDi ::

@brane: predivdevam da imaš proc ki gre na 3 giga, ker to je zate vse samoumevno.. in da proc, k igre 3 giga od amdja, je vreden doosti več, vsaj če si ga moral iskat, tako kot sem ga jst iskal. stvar je posebna, ker proc leti skor 3 giga na zraku in stane 26 čukov, benti smisel teme.

Brane2 ::

Pa saj 256tka laufa na 3 GHz NENAVITA. :|

Ne vidim, kaj tu ni samoumevnega. Da mi CPU ne bo laufal na stock frekvenci ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


predivdevam da imaš proc ki gre na 3 giga, ker to je zate vse samoumevno.. i


V tem trenutku še ne. Imam S2895 dual Opteron Tyanko z dvema 240tkama ( 1.4 Ghz) in 4GB RAM-a.

Planiram prehod na najhitrejši dualcore, torej nekje na 2.6 Ghz v kratkem.

Se mi nikamor ne mudi, ker je obstoječi stroj zadovoljivo hiter.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lord.Febo ::

Pa saj 256tka laufa na 3 GHz NENAVITA.

čak mal, zemlja, 15.6.2006!!!

Brane2 ::

Kaj je z zemljo ?

Stvar je dobavljiva za $779 + DDV in poštnina. Cene bodo šle v doglednem času dol in predvidevam, da se bo dalo stvar dobiti za recimo $400+stroški, to pa je valjda že v dosegu zagrizenega gamerja.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dejancek ::

Brane2 : Sam ti še kar ne dojameš poante te teme res :\ Pa nebi reku da bi bil star 15 let, ker nisi, a bo :\

eDDi ::

jao brane, teb ni pomoči.. primerjaš 10x dražji proc zdaj tu... pa za predvidevanje uporabi kak vedeževalski forum, tu je overclocking.

Lord.Febo ::

Mi se tle pogovarjamo o bugdet variantah in za ceno do 40kSIT 3ghz dobil kr tako ne boš, pri AM2 pa zgleda da, celo za 26kSIT, ne 200kSIT.
Plust to, da se na XS za cca 600$ prodajajo najboljši FX-57 stepingi, 4ghz capable.

Brane2 ::

O.K. Ampak ti pa primerjaš svoj novi proc s starim. Novi je kao "neverjeten". Podrobnejši vpogled pove, da je "neverjeten" glih ene toliko kot stari ali vsaj ne bistveno bolj. Je sicer cenejši, vendar staremu modelu še niso spustili cene ( jo bodo 24-tega). Ko jo bodo, bosta zadevi spet nekje izenačeni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Matek ::

Ne, 2932 MHz. Poglej na sliko pri Core Speed...

Emm, jaz sem Branetu razlagal default frekvenco, ker ni cist razumel.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Brane2 ::


Emm, jaz sem Branetu razlagal default frekvenco, ker ni cist razumel.


Primerjamo dosegljive "navite" frekvence- te pa so primerljive za stari in novi model...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


Mi se tle pogovarjamo o bugdet variantah in za ceno do 40kSIT 3ghz dobil kr tako ne boš, pri AM2 pa zgleda da, celo za 26kSIT, ne 200kSIT.


Iz silicija za 26 kSIT boš dobil 3Ghz ravno ene toliko stabilno kot je lahko stabilen naviti jugač pri 250 km/h. Izvedljivo torej, a daleč od varnega.
Poleg tega, ni videt, zakaj bi se AM2 obnašal tako zelo bistveno bolje od S939 ali S940. Izboljšave v siliciju so sicer realnost, a te so postopne in verjetno dostopne obema serijama.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lord.Febo ::

whatever

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Lord.Febo ()

Lord.Febo ::

Še en žebelj v krsto za AM2.
Article

eDDi ::

Iz silicija za 26 kSIT boš dobil 3Ghz ravno ene toliko stabilno kot je lahko stabilen naviti jugač pri 250 km/h. Izvedljivo torej, a daleč od varnega.

bull shit. kaj pa je varno? sej obstajajo testi, tako kot v avto industriji, tako v računalniški tak da nea bluzi če niti ne veš kaj govoriš oz pametuješ v tri krasne.

Brane2 ::


Bull shit. kaj pa je varno? sej obstajajo testi, tako kot v avto industriji, tako v računalniški tak da nea bluzi če niti ne veš kaj govoriš oz pametuješ v tri krasne.


Varno je tisto, kar piše na pokrovu proca.

Če dobiš od proizvajalca določene interne podatke o parametrih, ki morajo biti zadovoljeni, greš lahko verjetno tudi višje, če jih lahko držiš v strožjih tolerancah. "Dvignil sem frekvence in glej-dela" brez posebne merilne opreme in posebnih testov so bolj "navijanje jugača" kot kaj drugega.

Mogoče uporabno za nekatere varnostno res nekritične aplikacije, nikakor pa ne enakovredne pretestiranemu in požegnanemu siliciju.
Proc za 26 kSIT nikakor ni enakovreden tistemu za 200 kSIT, drugače le-tega na trgu ne bi bilo. Vsi bi kupovali tistega za 26 kSIT in ga navili.
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Brane2:

To drži, dokler ne začneš CPUjev prodajat. Krivulja povpraševanja ni enaka krivulji frekvenčne sposobnosti CPUjev, ki ti jih uspe izdelat in slej ko prej izdelaš več hitrih procov kot jih pa lahk prodaš. Posledica je, da enostavno na CPU napišejo manjšo številko in ga cenej prodajo.

Omenjanje 'varnosti' je totalen bluz. Če njemu v njegovih pogojih dela potem DELA. Se sliš, kot da bo stvar explodirala in terjala življenja...

BTW: Remember P3 1,1 GHz?
Zbogom in hvala za vse ribe

Brane2 ::


To drži, dokler ne začneš CPUjev prodajat. Krivulja povpraševanja ni enaka krivulji frekvenčne sposobnosti CPUjev, ki ti jih uspe izdelat in slej ko prej izdelaš več hitrih procov kot jih pa lahk prodaš. Posledica je, da enostavno na CPU napišejo manjšo številko in ga cenej prodajo.


Res, ampak ti ne moreš 100% vedet kaj je na stvari, ko jo naviješ. Kdo pravi, da zadeva nima skritiha napak ? Kaj,če recimo prihaja do masovnih ECC napak v cacheu, ki jih notranja elektronika popravlja ?


Omenjanje 'varnosti' je totalen bluz. Če njemu v njegovih pogojih dela potem DELA. Se sliš, kot da bo stvar explodirala in terjala življenja...


Take stvari zagotovo ne moreš dati v podatkovni strežnik, če so ti podatki pomembni. Omenjanje varnost je bluz otrokom na STju.
Saj jaz ne pravim, da je navijanje brezveze. Pravim, da je enačenje proca, ki dosega neko hitrost navit s tistim, ki jo dosega nenavit, neumnost.


BTW: Remember P3 1,1 GHz?


Hočeš reč Tualatin ? P3 se kto vem, ni navijal niti približno tako dobro. Vsaj mojih par primerkov ne.
On the journey of life, I chose the psycho path.

eDDi ::

brane, daj naredi mi uslugo pa idi bluzit pod drugo temo kot navijanje, ker očitno se ti nič ne sanja in samo bluziš neki v tri krasne in si nek zakrnel tradicionalist in taki, ki so proti navijanju naj pišejo pod kaj pa vem, strojno opremo, pa še tam raje ne bluzi.

Brane2 ::

Ti pa naredi meni uslugo in označuj svoje poste kot reklamo.

Povej lepo naravnost, da delaš nekomu/sebi uslugo in se nehaj smešit.

Jaz sem navijal računalnike že tam nekje leta 89, ko sem moral za to kupiti service manual za ne ravno majhne denarje in brkljati po shemi in tiskanini mašine. Pa tu ne govorim o slepem izvajanju modifikacij najdenih nekje na netu ampak o namenskem spreminjanju vezja in včasih tudi vdelanega SW.

Brez skrbi, nisi samo ti od boga posvečen za te zadeve. :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

WarpedGone ::

Res, ampak ti ne moreš 100% vedet kaj je na stvari, ko jo naviješ. Kdo pravi, da zadeva nima skritiha napak ? Kaj,če recimo prihaja do masovnih ECC napak v cacheu, ki jih notranja elektronika popravlja ?


Itak da ne veš. Zato pa probaš. Spustiš kak burn test, da preverš termalno stanje, in kak dolgotrajn obremenjujoč program. Najraje nekaj tazga, kar boš itak uporavbljal. Par igric, filmov, kak sintetičen test. Če stvar preživi potem dela. Zate nič slabše kot nenavit proc.

Do napak v cachu lahk prihaja nonstop. Dokler jih ECC uspe popravljat ni nobene škode, tut če jih nebi bilo.

Take stvari zagotovo ne moreš dati v podatkovni strežnik, če so ti podatki pomembni. Omenjanje varnost je bluz otrokom na STju.


Kolk pomembne podatke majo otroci na STju? Pomembne podatke se obdeluje ne le s proci na nazivni frekvenci, ampak tut na kontrolirani tempreraturi, kontrolirani napetosti, za zaklenjenimi vrati, z večjnivojskim bekupom itd. In odgovornimi, ki bodo ob jajca če bo kej narobe.

Hočeš reč Tualatin ? P3 se kto vem, ni navijal niti približno tako dobro. Vsaj mojih par primerkov ne.


Ne, Coppermine. P3 1,1 je bil intlov odgovor na AMDjev 1,1 GHz Athlon. Takrat so bili MHzji še 'merilo hitrosti'. In intel nikakor ni smel ostat zadaj. Problem je bil, da silicij tega enostavno ni bil več sposobn. Po par tisoč prodanih procesorjih ( za katere so garantirali da delajo) so jih vpoklicali nazaj in nehal prodajat. Toliko v strogih pogojih, ki jih nek CPU mora izpolnjevat.

Poanta je, da se vsi zavedamo kaj overclockanje pomeni. Pomeni tveganje, da ne bo ok. Ampak če v mojem primeru dela bp. ni z nim čist nič narobe. Razen da ni več garancije.

Edit: silikon -> silicij :8)
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

E6420 navijanje

Oddelek: Navijanje
392260 (1395) kuglvinkl
»

Conroe procesorji so med nami (strani: 1 2 3 439 40 41 42 )

Oddelek: Strojna oprema
205198153 (32021) asus
»

AMD x2 situacija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
27917125 (9868) OChack
»

nakup dc opterona ali yonah?

Oddelek: Kaj kupiti
382174 (1474) -=OL=-
»

AMD ATHLON 64 3200+ Venice BOX LBBLE 0517BPDW 50K (JAE)

Oddelek: Strojna oprema
281769 (1372) willson

Več podobnih tem