» »

Ketere letne gume?

Ketere letne gume?

1
2
»

Izak ::

Bridgestone Potenza RE720 ;)

SkIDiver ::

Jz tud prisegam na RE720:D

Imam pa izkušnje še z ER300 in je tud zelo kvalitetna guma vendar se pozna, da je delana za udobje in daljše vožnje v primerjavi z RE720. Razlika med njima je v udobju in glasnosti. RE720 ni glasna dokler se pelješ naravnost. Ko pa so na vrsti ovinki pa se sliši kaj dela z gumo. Pri ER300 pa tega ni.

[-=Jaka=-] ::

Ne vem ce je kdo ze kdo to omenu ... splaca se kupt rabljene gume, jst sm dal za 4 letne Kumho gume, stare 2 leti z 3-4 mm profila 8.000 SIT (Beri: za vse 4 gume), pa ce jih mam 2 sezoni, se mi to vec kot splaca ... sam treba do vulkanizerja pa mal povprasat, vse se da zrihtat ...
WW 3

Stepni Volk ::

AutoBild je v 11 letošnji številki (17. marec 2006) testiral 14 letnih pnevmatik in eno celoletno za referenco dimenzij 195/65R 15 H . On-line verzija članka je nekoliko okrnjena.
Za tiste, ki ne verjamejo, da med pnevmatikami ni razlike, bom zapisal vrednosti iz obeh koncev.

MOKRO CESTIŠČE
Aquaplaning
Avto (tesni je bil VW Golf VI) zaplava pri:
Goodyear 96,4 km/h
Kumho 84,3 km/h
Celoletne pri 93,2 km/h (4 mesto)

Bočni aquaplaning
Avto splava bočno pri bočnem pospešku:
Goodyear 4,69 m/s
Kumho 3,37 m/s
Celoletne pri 4,35 m/s (10 mesto)

Handling
Oprijemlnivost na mokrem cestišču v ovinkih, avto s pnevmatikami lahko zvozi progo pri:
Hankook 76,2 km/h
Wanli 65,5 km/h
Celoletne pri 70,8 km/h (3 od zadaj)

Vožnja v krogu
Lap time v sekundah
Toyo 11,92
Wanli 13,4
Celoletne 12,66 (predzadnje)

Zavorna pot
Od 100km/h do zaustavitve
Hankook 46,9 m
Wanli 63,7 m
Celoletne 56,1 m (predzadnje)


SUHO CESTIŠČE
Handling
Continental 94,2 km/h
Wanli 91,3 km/h
Celoletne 91,5 (predzadnje)

Zavorna pot
Marangoni 36,7 m
Wanli 42,3 m
Celoletne 43,4 m (zadnje)

Hrup, ki ga proizvajajo za zunanje "poslušalce"
Hankook 66,2 dB pri 60km/h in 69,8 dB pri 80 km/h
Toyo 69,9 dB pri 60km/h in 74,0 dB pri 80 km/h
Celoletne 67,9 dB pri 60km/h in 71,4 dB pri 80 km/h (7 mesto)

3 dB je tisto, kar človek sliši, kot razliko.

Kotalni upor
Pomemben za porabo goriva. Gume z nižjim kotalnim uporom porabijo manj. Pri tem je 5% razlika v uporu pomeni 1% razlike v porabi.
Kleber 0,992
Marangoni 1,307
Celoletne 1,210 (11 mesto)
Razlika v porabi med Kleberjem in Marangoni pnevmatikami je torej 6%.

Sarkazem ON: Jep, res ni razlik med pnevmatikami.
Sarkazem OFF

Testirane in ocenjene so bile pnevmatike takole (prva na spisku najboljša):
PRIPOROČLJIVE
Hankook Ventus Prime K105
Continental PremiumContact 2
Nokian NRHi

DOBRE
Marangoni Vanto
Pirelli P6
Toyo CF1)
Bridgestone Turanza ER3000
Goodyear HydraGrip

ZADOVOLJIVO
Dunlop SP Sport 01
Fulda Carat Progresso
Vredestein Hi-Trac

ZADOSTNO
Kleber Dynaxer HP2
Kumho Ecsta KH11
Celoletne pnevmatike Goodyear Eagle Vector EV-2

NEZADOSTNO
Wanli S-1093

Izak ::

>Ne vem ce je kdo ze kdo to omenu ... splaca se kupt rabljene gume, jst sm dal za 4 letne Kumho gume,
>stare 2 leti z 3-4 mm profila 8.000 SIT (Beri: za vse 4 gume), pa ce jih mam 2 sezoni, se mi to vec
>kot splaca ... sam treba do vulkanizerja pa mal povprasat, vse se da zrihtat ...

Če tebi paše stavt rabljene gume gor ok. Jst vem da na gumah bom težko šparu (edino če bom resnično brez denarja), do takrat pa prisegam na dobre gume, ki so še kako pomembe. Dobra guma marsikdaj reši kako kočljivo situacijo...

Popcek ::

oki ... kaj pol mente o kumho gumah ? mam sanso da dobim pirelli energy za 35% cenej ... sam se zmer je to 11k za gumo ... isto lahko dobim 35% cenej kumho al pa matador ? kaj bi vzel vi ?

Stepni Volk ::

Poglej teste malce višje: Kumho - no go...

PaJo ::

Nabavil sem Nokian NRHi XL gumo in stvar izgleda good in po prvih km tudi prime good. Drugace pa izkoristite spletni jackpot tule in si priigrajte 30% popusta na njihove gume, meni se je zagotovo splacalo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Kato ::

Ja jaz sem tudi kle nabavil Pirelli, zaenkrat mi delujejo precej trdo, samo je še prezgodaj za kakšno bolj konstruktivno mnenje.

[BeN] ::

Tudi jst priporočam Nokian! Sm prodajal avtodele zdej 2 leti, in so se kr dobr obnesle, glede po komentarjih strank!

Sava Efecta - nikad više, Intensa še OK, Perfecto sm pa letos prvič srečal in ne znam nč povedat glede nje...
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---

Azrael ::

Si bom drznil malo izposoditi to temo, ima kdo kakšne izkušnje z nakupom pnevmatik pri www.gume-direkt.com/ ?

Cene so res bistveno nižje kot pri naših (pre)prodajalcih. Kaj pa ostalo, resnost podjetja, dobavni roki, kvaliteta dobavljenih pnevmatik?
Nekoč je bil Slo-tech.

SkIDiver ::

Popcek Kumho 758 ima dokaj dobre testne rezultate. Seveda pa je odvisno tudi od dimenzije gume, ki jo kupuješ.

Azrael znanec je vzel pri njih gume. Nima pripomb. Vse je bilo OK v njegovem primeru.

Jan987 ::

kakšne so pa kej te toyo k majo tak profil kot une igl f1 al kaj so?

Izak ::

Azrael na avtomobilizem.com je obširna debate o gume-direkt.com. Naj povem da je precej ljudi vzelo pri njih in so vsi popolnoma zadovoljni.

schurda ::

@Azrael: sej sem jst že zgoraj napisal o tem. Ene tri dni je trajalo, da sem jih dobil, sicer pa dostava do vrat. Par klikov in gume imaš doma, simple as that! Toplo priporočam vsem, ki sem jim ne da premakniti iz naslonjača. Mogoče, da bi jih kdo zrihtal bolj poceni, samo to bi bile črne variante brez računa + veze + lasten prevoz.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Azrael ::

OK. hvala za odgovore.

Vprašam le zato, ker me je več vulkanizerjev na vsak način hotelo prepričati, da za tak denar gum ni mogoče dobiti. Očitno se težko odrečejo astronomskim maržam.
Nekoč je bil Slo-tech.

ginekolog ::

priporočam bridgestone potenza re 720, če jih uspeš dobiti dovolj ugodno. Jaz sem jih pri furlanu dobil za 11700, je pa res da se zato orpavil 260km poti :) še vedno se je splačalo, gume pa 1a.

Za večino vožnje po AC pa bi naj bila boljša bridgestone turanza 300, ki je bolj potovalna guma in zato tišja in bolj udobna.
Divers do it deeper.

knesz ::

Pa še moje mnenje oz. izkušnje. Lani sem kupil poceni Matador pnevmatike za Fiat punto, 14 col. Nikoli več! Ta "hudič" je glasen, da se komaj pogovarjaš v avtu. Medtem ko imam na Astri karavan Pirelli P3000 in moj glas gre tej pnevmatiki.

lp

El Barto ::

No jaz dam svoj glas za Goodyear Eagle F1 (so se zelo dobro obnesle na Alfi 75, upam da se bodo na 166 tudi 8-) )
So daleč boljše kot Fulda Carat Extremo (trde ko kamen po dveh treh letih).
Žal je to vse v dimenzijah od 15" naprej

Za zimo so mi pa Sava S3 tudi zelo všeč le problem imajo ko spelješ iz luže na suh vroč asfalt (to je pa itaq že čas za menjavo :8) ).

Nalite zimske pa nikoli več ;(( ,za letne me je pa prej minilo >:D
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

Jackal ::

Sem na srečo pretekli vikend ravno zamenjal gume na svojem avtu. Avto čisto drugače leži na cesti in se močno pozna pri sami vožnji.

Sem jih pa moral kar takoj sprobat v krizni situaciji, ko mi je čez par ur pred avto priletela srna. Imam občutek, da če bi imel še zimske gume, bi ime za večerjo verjetno srnji golaž. Uporabljam pa gume Dunlop SP30 (175/70/13). Na gumah nisem nikoli špraral in nikdar ne bom. Se ne splača.

tengo ::

Bridgestone turanza Er 300-zakon
McLaren Mercedes se ve...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere zimske gume? (strani: 1 2 3 461 62 63 64 )

Oddelek: Na cesti
3158488839 (20136) Leko
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719233 (4132) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712932 (10582) matobeli
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38298077 (70490) gruntfürmich
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11020898 (12814) Brane2

Več podobnih tem