» »

Dilema pri izbiri zvocne kartice (za nacin vezanja) na Z-5500

Dilema pri izbiri zvocne kartice (za nacin vezanja) na Z-5500

Bug ::

ellow

Dobil sem zvocnike Logitech Z-5500. In imam trenutno v racunalniku SL Audigy Player. Zvocnike imam vezane analogno (kar se mi zdi skoda :) ).

Na Audigy-ju imam digitalni izhod in na Z-5500 moznost za koaksialni (digitalni) priklop kabela.

--> tu imam podvprasanje: opazil sem, da obstajajo navadni coax in digitalni coax kabli... ce bi mi lahko malo razlozili razliko, mora obstajati neka razlika v strukturi kabla, ne? Pa se to je blem, da potem slednji digital coax kabel dobim samo v verziji ki ima na obeh straneh cinch, jaz bi pa potem rabil na eni strani cinch, na drugi pa tisti standardni jack (bananico :D ). Takega adapterja pa nimajo v mb (no, smao v BOF-u sem gledal --> ne wem ce so kje se boljse avdio trgovine v mb).

Potem pa se imam eno zvocno (ki je nimam vgrajene): Terratec SiXPack 5.1, ki pa ima tiste zlata vredna opticna vhod in izhod. Z-5500 pa ima tudi opcijo za priklop preko optike.
Opticni kabel pa imam

Torej tu imam MASTER vprasanje :) :

Kaj se mi bolj splaca glede na kakovost zvoka in zmogljivosti zvocnih kartic? Zavedam se, da omenjeni kartici nista vec najboljsi ampak nebi ju rad metal vstran ker se mi za moje potrebe zdita dovolj. Hocem le (kolko mi zvocni omogocata) cimbolj kvalitetno izkoristiti zvocnike.
Obe zvocni sta nekje iz istega casovnega obdobja...torej sta podobnih zmogljivosti...
Moram rect, da me bolj mika optika...

Zanima me se vase mnenje...

hvala....

lp,
bug


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048376 (16870) Matej_K
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626919 (14175) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018185 (10521) sash69
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911789 (7805) Seky
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745898 (4690) ganzi

Več podobnih tem