» »

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500???

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500???

1 2
3
»

Seky ::

Kar se mene tice so z5500 zakon zvocniki. Kar se slovenije tice se mi zdi da se jih najbolj splaca kupiti na www.mimovrste.com stanejo 82k SIT z dvoletno garancijo (kabli niso fiksni), v BB so sicer nekoliko cenejši, vendar garancije je le eno leto.
Kar se tiče pokanja v zvočnikih, se tudi meni dogaja. Do tega prihaja točno zaradi nihanj v napetosti, če si opazil poči vedno ko npr. nekdo prižge oz. ugasne luč. Če si mogoče ugotovil kako napako odpraviti mi sporoči, če možno.

trdoreh ::

Pozdravljeni!
Nadaljujem kar to temo, ker tudi mene zanima kaj je s tem pokanjem, lahko kdo napise kako bi se ta problem odpravil?!
Lahko potrdim, da se pokanje pojavi, ko se vzge luc oz. ko pride do napetosti v elektricnem toku.
Prosim za nasvet (mogoce obstaja kaksna naprava-vmesnik), ker je pri visoki jakosti zadeva zelo stresna!?

Lp

Seky ::

Sam sem problem omilil, da sem ločil napajalni kabel od ostalih. Je bilo precej bolš po tem. Po priklopu na računalnik preko SPdif je pokanje popolnoma izginilo.

Drugače pa so bili problemi s pokanjem pri starejših serijah teh zvočnikov; problem so pri logitechu rešili z novo serijo, pri kateri naj bi bila ta napaka odpravljena. Vsem kupcem, ki imajo probleme s pokanjem so do pred kratkim ponujali vračilo kupnine oz. zamenjavo zvočnikov za nove. Sem pa ravnokar še enkrat preveril na njihovi strani pa so umaknili izjavo oz. pravijo da nimam dovoljenja za dostop do tega dokumenta???? Lopovi.

Več si lahko prebereš na njihovi uradni strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seky ()

Seky ::

Evo sem poslal mail na njihov support, sporočim kaj mi bodo odgovoril. Če sploh bodo?! ;((

trdoreh ::

No tako je to, jaz sem imel logitechov 5.1 sistem in ti povem, da ko je pocilo sem se prav ustrasil. No zdej nameravam kupit Z-5500 in ce je to pokanje prisotno jih nikakor ne bom vzel! Namrec vcasih sem zvocnike pustil vzgane, ko je pocilo...fuck ma sm se prau ustrasu!;((

Hvala za hiter odgovor, lp

EvilDare ::

Glede tega glasnega pokanja imaš na Logitech support: Klik Številka 4
Jaz imam na srečo pc priklopljen na svojo uro, in ni nobenega bojlerja oz kaj drugega priklopljenga. Pokanje ob prižiganju luči se pa zelo redko zgodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

trdoreh ::

Če sm prav razumel, zadeva ni odpravljena in zvočniki še vedno pokajo?!

Seky ::

Evo odgovor od supporta:

I suggest we try the following steps to confirm whether the popping issue is with the speakers or with the Input signal:

1) Please Disconnect all inputs to the Z-5500 control pod (no external connections to the pod except the subwoofer)
2) Power on the Z-5500
3) Set the input selection to "6 Ch Direct" (analog) on the Z-5500 control pod
4) Repeatedly (10 times) switch on/off the suspected third party device pausing for 5-10 seconds in-between each switching (popping may not occur with every switch).

If the speakers are still causing the popping noise, then the speakers are experiencing a hardware issue.

However, if the speakers are working properly in the above-mentioned test, then the issue is related with the input of the signal quality. I would like to inform you that the Z-5500 system will reproduce whatever signal it receives at the inputs. If it receives a bad signal containing noise and pops it will reproduce them.

To resolve the issue of bad signal quality, I suggest you to should try the following steps:

1. Try using other means of input or transmitting the signal to the speakers. Please test the speakers using the Optical or RCA/Coaxial input instead of Analog Input.
2. Try using the speakers with another source-device to check if you observe the popping noise. Please use a battery powered device like a MP3 Player or a DiscMan for example.

So pa ponovno odprl post kjer piše da di zamenjajo zvočnike za nove, če imaš še vedno probleme.

Najboljš, da si pogledaš na njihovmu supportu

trdoreh ::

Pozdravljeni!
Na spletni strani od logitecha piše, da je ta problem prisoten samo pri modelu z5500 in model 530. Lahko kdo potrdi, da so drugi modeli (z5400, 5450) brez tega problema?!

@Seky, tvoji zvocniki se vedno pokajo?

Lp

Seky ::

Odkar mam priklopnene preko SPdif delajo tipi topi. Brez šumov in pokov. Se pravi da je bila kriva zvočna kartica (integrirana).
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626911 (14167) psytoma
»

5.1 Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
182661 (2382) Zheegec
»

Mnenja: Logitech Z-5500

Oddelek: Kaj kupiti
282186 (1501) filtr
»

Z-5500 vs Gigaworks S750

Oddelek: Kaj kupiti
242534 (2241) Suli
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666703 (5583) boštjan

Več podobnih tem