» »

katero zvočno kartico

katero zvočno kartico

«
1
2 3

TOP ::

Pozdravljeni kupujem zvočno kartico,katero mi svetujete.

Redorange ::

Kaj [url=http://scope.creamware.de/scope_profess... za 1580€?

Ali kaj bolj poceni, za igrat igre in filme gledat? Al boš rabu za kaj druzga? koliko pa misliš dat zanjo?

bluefish ::

raje scopeFX :D

miha22 ::

tudi jaz bi si rad sposodil temo saj imam isto vprašanje. Zanimajo pa me predvsem če imate kaj izkušenj z zunanjimi usb zvočnimi karticami (5.1) ?

Marsovec ::

Če imaš te zvočnike kot jaz 5.1 Logitech Z-5500 THX priporočam od Creative Sound Blaster X-Fi XtremeMusic!!!8-)
Tilen Brglez

5er--> ::

Če imaš 5.1 zvočnike s svojim dekoderjem (npr. Logitech Z-5500) namesto Creativovih X-Fi kartic raje vzemi Club 3D Theatron DD 7.1 / Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1, ki imata podporo za Dolby Digital Live! / DTS Connect.

Če se Ti kartici zdita cheep lahko seveda kupiš tudi kakšno Razer Barracuda AC1, Auzen X-Meridian 7.1, ki temeljita na istem čipu kot zgornji varjanti ali pa počakaš na Auzen X-Fi Prelude 7.1, ki bo imela Creativov chipset in pa dodane Dolby® Digital Live, DTS® Interactive in DTS NeoPC™ tehnologije.

dukenukem ::

kmalu pa pride asusov xonar ;) kao zlo huda zvokulja :D

Mih@@ ::

@5er: problem pri Ausentech karticah je le, da se jih v Evropi dokaj težko dobi, pri nas pa sploh ne. Vsaj taboljše modele.
USB 5.1 zvočno kartico uporablja kolega na prenosniku (neko čip-ass znamko... Trust ali kaj takega, ne vem na pamet) in po pol leta nima pripomb.

alienfrik ::

lep pozdrav

Rad bi si kupil novo zvočno in se ne vem odločiti med tema dvema

SB Creative X-Fi PLATINUM FATAL1TY CHAMPION SERIES
ali
SB Creative X-Fi Fatal1ty FPS

Pa kje se jo pri nas splača kupiti??

Hvala

zigajamnik ::

Hm..Mene pa neki zanima, učeri sm si kupu Logitech Z-5500, in ker pač računalnik še ni mel 5.1 zvočne kartice, sm kupu zrawn še najcenejšo zvočno kartico ( Genius Sound Maker Value 5.1 )! Čist po pravic povedan, zvočiki od sistem dajo full velik od sebe, nad wooferjem sm pa kr mal razočaran, prej sm mel nek SONY-ev stolp z wooferjem ( 100W RMS ) pa se mi zdi da je kr mal bl tresu...


Zdej me pa zanima, Ima zvočna kartica res tolk veze z soundom oz. celotnim sistemom, al bi dal sistem več od sebe, če bi imel drugo zvočno kartico?

Lp!
jamnik

5er--> ::

Ja. Z dobro (oz. eno ne čisto cheep) zvočno bi lahko pridobil nekaj decibelov.
Preveriš pa lahko tako, da star stolp priklopiš na novo zvočno. Verjetno bo igral tišje kot na prejšnji.

zigajamnik ::

Morm si neki kupt ja, a na mimovrste je res, da če ti ni všeč lahko vrneš po 15h dneh? :D:D

Aja pa še neki me zanima, po pravic povedan nimam tok pojma o glasbi še...Pa če se da komu razložit mal o temle: Dolby Digital Live! / DTS Connect...

Lp!
jamnik

5er--> ::

Pravica do odstopa od nakupa, vračilo blaga Kupec ima pravico, da v tridesetih (30) dneh vrne kupljeno blago brez kakršnekoli odškodnine. Vendar je kupec dolžan nositi stroške, ki nastanejo pri vrnitvi predmeta nakupa. O nameravanem vračilu mora kupec pisno obvestiti ponudnika, najkasneje v 15 dneh od prejetja blaga, in sicer na kontaktni e-naslov info@mimovrste.com, blago pa vrniti v nadaljnjih 15 dneh.

Stvar gre nekako tako:
Igre/programe, ki imajo 5.1 lahko na navadnih karticah v vsej polnosti poslušaš le preko jack izhodov. (Torej imaš 3 bananice z računalnika do zvočnikov.)
S tema dvema tehnologijama pa čip na zvočni ta 5.1 signal zakodira v DTS ali Dolby Digital, ki gre lahko nato preko Optike/Coax. do recieverja, tako da lahko poslušaš 5.1 zvok na svojem surround sistemu (sicer bi s tako povezavo dobil le 2.0).

zigajamnik ::

Najprej, hvala ker mi lepo razlagaš in to...

Sam, če sm prov dojel...

Se pravi, če mam to navadno kartico od geniusa, in pa te "3 banance" priklop, ne špilajo usi zvočniki naenkrat oz. ni surrounda al kako?

5er, maš mogoče msn al pa kej? :DD
jamnik

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Odvisno od zvočnikov. Če imaš npr. Genius SW-HF5.1 5000 ti Digital Live! / DTS Connect ne pomagata nič, ker zvočniki nimajo digitalnega vhoda in svojega dekoderja.

Zvok lahko do zvočnikov pride le v analogni obliki: 5.1 Input 1/2 oz. na levi stereo vhodi (označeni z 2-ch input). Poleg verjetno dobiš adapter s 3,5 bananic na cinch vhode.





V nasprotju z zgonjim kompletom imajo npr. Logitech Z-5500 THX digitalni vhod in svoj dekoder, tako da zvočna z Digital Live! / DTS Connect pride do izraza.

Na sliki se vidi, da lahko zvok do zvočnikov spraviš preko treh bananc ali pa ene izmed digitalnih rešitev.



Edit: Sem pozabil odgovorit na vprašanja::8)
Če imaš kartico od geniusa in jo priklopiš preko bananc na svoje 5.1 zvočnike bo seveda delal surround in vse tako kot je treba.
Problem bi bil le, če bi povezal tega Geniusa ali pa npr. katerokoli Creativovo X-Fi zvočno na npr. Logitech Z-5500 THX preko optike/coax. V igrah s 5.1 zvokom bi namreč imel le stereo.

Edit2:Kaj se meni samo zdi, ali so bila prej tvoja vpr. drugačna?
[Ta odgovor je spremenil zigajamnik dne 05.08.2007 ob 17:48:31.] -> Lol, sem že mislil, da si sam zmišljujem stvari...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

zigajamnik ::

Ne niso bla drugačna, sam tm sm spremenu k je pisal "oz. surrounda"

Drgač pa ja...Mam Logitech Z-5500...:D
jamnik

5er--> ::

Torej jih lahko priklopiš na svojo zdajšnjo kartico preko treh bananic ali pa kupiš novo karitco z Digital Live! / DTS Connect podporo in jih povežeš digitalno.

Glede edit: Jah nič, staram se:D. Saj bo boljše...:P

zigajamnik ::

Maš mogoče msn? :D:D če bom še kej rabu pa tko... heh
jamnik

5er--> ::

Ti kar napiši v tole temo, pa ti bo že kdo pomagal. Moj msn res samo priložnostno zagnan.

zigajamnik ::

Am ja...še neki hehe, sorry če sm že tečen, k si napisu "zvočna z Digital Live! / DTS Connect pride do izraza" Do kakšnga izraza? čistejši zvok, bolj glasno? al kako...

thx za vse odgovore ;)
jamnik

5er--> ::

S tem, da pride do izraza sem mislil, da se Digital Live! / DTS Connect sploh uporablja. Če nimaš namen zvočnikov povezat digitalno je "brez veze" imet tako zvočno. Verjetno je pri digitalnem prenosu podatkov zvok čistejši (pride do manj motenj), več pa na pamet ne bi govoril... treba probat.

zigajamnik ::

Okay, thanks!

Zdej wem nekak "vse" o tem kar sm hotu zvedt hehe...Sorry ker sm si sposodu temo. In pa še enkrat hvala 5er ;)
jamnik

dukenukem ::

js mam tud 5500 logitechove ,pa sekajo precej ,a maš woofer do konca naštiman ,sj vse lahk štelaš na unmu panelu z displayem ,zvočno mam js audigy 2 ,ker če maš dobro naštimano grmi precej to :D

zigajamnik ::

Ma ne... sj nism reku da ZANČ seka al pa to, sam sm reku da se mi zdi da manj kot un woofer na stolpu k je mel 100RMS-a. Sm ugotovu da ta woofer od 5500 začne u ornk butat šele k daš glasnost tam, prot koncu...hehe :P
jamnik

5er--> ::

Subwoofer naj bi imel 188 watts RMS. To more sekat.
Če uporabljaš Winamp za predvajanje glasbe downloadaj in namesti Enhancer 0.17 (next, next, install...)
Nato zaženi Winamp in naredi tako:


Ti garantiram, da bo bolj sekalo.:)

Tac20 ::

To bi moralo brez "enhancerjev" šopat na polno. Mislm da je problem u kartici, moj bratranec je kupil z 5500 in je priklopil na integrirano in je bil zvok za posrat bedn. Ko sem ga koncno preprical v nakup x-fi so potem vsi z odprtimi usti poslušali razliko v soundu...

5er--> ::

Zvočna nima dovolj močnega output-a in zato zvočniki na polno ne morejo rušit ometa. Tale stvar za 0 evrov izboljša zvok, nova zvočna kartica bi ga verjetno še bolj, samo je dražja od 0. Naj proba, pa bo slišal, če mu je kul.

joker16_7 ::

No jaz mam tudi en problem. Mam zvočnike Genius SW-HF5.1 5000. Vsi meni osebno popolnoma vredu špilajo, vendar ker nimam dodatne zvočne (samo integrirana) ni surround zvoka. Kar pomeni, da mi program za integrirano zvočno zazna le 6.0 sistem. Torej centralni zvočnik potem preglasi surrounde. Jaz bi pa rad imel 5.1 surround zvok. Bo kakšna sprememba če kupim še dodatno zvočno? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

zigajamnik ::

Joker, sj je 5er mal nazaj v temo napisu glede teh tvojih zvočnikov...

Drgač pa...5er, tale kartica je dokaj dobra? Club 3D Theatron DD 7.1 - to mislm ubavt v bližni prihodnosti :D
jamnik

Ajnstajn` ::

Mene pa zanima, kera zunanja zvocna bi pasala tem Z-5500 zvocnikom??
//

rk7254 ::

Na uradni strani gledam X-Fi zvočne in me nekaj zanima... Pri nekaterih modelih pod gaming mode ne piše cmss3d ???

Po tem sodeč v game modu načinu lahko pozabiš na 3d pozicioniranje ???

Ali je potem najbolša izbira Creative X-Fi Platinum (če izbiramo med Creative modeli) ???

Edit: Manjka mu pa X-ram ??? Kar rahla zmeda med vsemi temi modeli....
Lep Pozdrav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rk7254 ()

5er--> ::

@joker16_7:Če imaš integrirano 5.1 (zadnje čase so praktično vse vsaj 5.1) more bit surround zvok.
V integrirano zvočno kartico morejo biti zvočniki priklopljeni s tremi banancami.
Te tri bananice pa naj bi šle v en kabel, ki se ga priklopi sem (for sound card):


Nato moreš v nastavitvah integrirane zvočne vklopit 5.1:


V Windowsih omogočiš 5.1:


V programih omogočiš 5.1 (primer Winamp-a):


@zigajamnik: Tukaj je par review-ov te zvočne:
http://www.hardware-mag.de/
Kaj pravi Joker

Zvočna ima dober price/performance ratio.

zigajamnik ::

Ok, sem prebral Jokerjev članek, sam če sm prov razumel notr ni optičnega kabla....Dosn sem mal v Big Bangu sprašvov glede teh kablov, pa je reku da sploh nimajo tega kabla za optiko -> čudno!

Pa še nek drug kabel, pač te "3 banance" k bi rabu daljši kabel da bi šlo to iz glavne enote (Logitech Z-5500) v DVD predvajalnik! Prodajalec je reku da tut tega kabla nimajo! Čudno res, mal me skrbi kje bom use te kable staknu hehe....

Mogoče kdo ve kje jih lahko dubim? Pa še cena me zanima, optičnga kabla bi rabu ene 1.5-2metra, un kabl na "3 banance" =D pa bi rabu ene 7 metrov!

Lp, Hvala
jamnik

5er--> ::

Optični kabel bi morali imet v vsakem večejem centru.
11/02 kabel optični 1,5M Vivanco 2,99 Evrov (716,52 SIT)
Se mi ne zdi nekam blazno drago...

Opazil sem, da lahko na Logitech Z-5500 preklapljaš med vhodi in imaš tako na razpolago 3 audio source. Am I wrong?


Če povežeš zvočnike na PC preko optike ti ostaneta še Coaxial digitalna povezava in pa tisti trije analogni vhodi.
Vse je odvisno od tega kateri DVD predvajalnik imaš. (Povej proizvajalca in model.)

Katere priključke ima tvoj predvajalnik?


Če bi želel povezat DVD predvajalnik analogno bi rabil 3 take kable (Je verjetno ceneje, če si jih sam sestaviš.):
Eden za sprednja dva zvočnika, drugi za zadnja dva, tretji pa za center in sub.


Lahko pa ga še vedno povežeš preko COAX (če ima DVD ta izhod) in prišparaš na denarju ter imaš vse povezano digitalno.


PS: Iščem pa ne najdem več tega coax kabla... vse trgovine pa imajo HDMI:D. Zgleda je kar popularen.
Bi moglo delat tudi, če kupiš npr. ta kabel in ga uporabiš samo polovico.:D (konektorji so isti, le tisti pravi coax je ponavadi narejen bolj robustno)
Edit:Seveda lahko tudi tega COAX sam sciniš skupaj in prišparaš.
Edit2:Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

zigajamnik ::

Am....Vidm da 2 metra optičnega kabla pa nimajo :(

Drgač pa, ta predvajalnik sm dubu zrawn zvočnikov, k sm jih kupu v Harvey Normanu, drgač sm jih že enkrat povezu prek zvočnikov prek unih "3h bananc", zgleda to pa tkole...( ta kabl ) ...



Tko da bi rabu tak kabel, dolg like 7 metrov no...

PS: editi so od slike lol, ne znam je čist pokazat na forumu, pa sm prlepu pol nakonc kr link :D
jamnik

Zgodovina sprememb…

joker16_7 ::

5er: Hvala ti. Verjetno nisem imel omogočenega 5.1 sistema v windowsih, saj ko sem nastavil v programu 5.1 ni igralo, pri nastavitvi 6.0 pa je.;) Bom preveril in sporočim.0:)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

5er--> ::

Mogoče imajo v pravi BOF-ovi prodajalni ta kabel. Drugače pa tukaj.

V Harvey Normanu imajo en kup DVD player-jev in jaz lahko samo ugibam katerega imaš ti. (Proizvajalec in model pls)
Stvar dela tudi preko 3 bananc, ampak zakaj bi se zadovolil s tem, če lahko igrački povežeš digitalno in uživaš v DTS / DD? (Že če imaš zvočnike, ki to podpirajo.) Jaz bi priporočal COAX povezavo, no...
Predvsem pa imaš manj kablov navlečenih naokoli in ceneje je vse skupaj.:D


Ja, na eni strani so tiste tri banance (3,5 jack), na drugi pa ?
Nekako dvomim, da boš v kakšni redni prodaji našel take 7m dolge kable.
Lahko pa:
-kupiš podaljške ( 5m podaljška)
-sam podaljšaš kable.

Edit: za kable lahko pogledaš še kakšen Merkur in druge trgovine...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

zigajamnik ::

"Ja, na eni strani so tiste tri banance (3,5 jack), na drugi pa ?"

Na drugi strani so isti hehe. Drgač pa je ta coax, se mi tut zdi bolša ideja no. Sam neki, to je isti kabl kot za anteno? Mislm za to anteno k gre v TV?

Drgač pa ta "zastonj" DVD player k sm ga dubil zrawn zvočnikov je Xoro HSD 2100. Neki tko na easy, sam bo kr uporabn za filmčke gledat :D:D
jamnik

5er--> ::

Ni isti kot za anteno (razen, če imate vi tako povezano).
Najboljše, da pogledaš zadaj priključke predvajalnika, da si ustvariš eno predstavo.

Rekel si, da imaš Xoro HSD2100 predvajalnik. Kako ti ga pol uspe sploh priklopit na zvočnike, če imaš samo kabel, ki imajo na obeh straneh 3x jack 3,5?


Za Coax rabiš kabel, ki ima na vsaki strani cinch priključek:


oz. bolj fancy varjanta:


Za kable se lahko pozanimaš tudi pri Delko, HTE, IC-Elektroniki...

zigajamnik ::

Ja sej, ni problema, iz zvočnikov grejo kabli v DVD predvajalnik tja k si napisu 5.1 sistem, tko cik-cak pridejo 1gor,1 dol, 1 gor ( 3 banance )
Iz TV-ja pa pride še en drug kabl za sliko ane...(oz. so trije sam 2 izklučš - une2 za zvok )

Za predvajalnik rabm tale kabl ane: 75 OHM RG59 kabel za prenos video signala ?
jamnik

5er--> ::

Bi lahko prosim slikal svoj DVD predvajalnik zadaj? Ker zgleda, da imaš eno drugo verzijo tega xoro-ta, kot je sedaj na njihovi uradni strani.
Poglej, če sploh imaš priključek pod katerim piše Coaxial.

Za predvajalnik rabm tale kabl ane: 75 OHM RG59 kabel za prenos video signala ?
Video signala? Zvok je avdio. (Bi bil pa verjetno tudi ta kabel OK.)

Za vrsto kabla, ki bi ga rabil za coax, je najboljše, da kar vprašaš mojstre v trgovini (se mi zdi, da si tole gledal v delkotu).
Potem rabiš samo še 2x RCA priključka in si na konju. (Če jih lepo prosiš, bi ti jih verjetno tudi oni pricinili gor.)

Če boš v teh tehničnih trgovninah razložil kaj/zakaj rabiš, sem prepričan, da ti bodo znali pomagat.

zigajamnik ::

Sorry, učer je bil neki siol down pa nism mogu odpisat..

Ja šou sm na rudnik, u big banga, reku za kabel, razložu prodajalcu use, in brez problema dubu COAX kabl, dela in use... :D:D

Zdej sam še čakam..Jutr pripeljejo zvočno kartico in pa optičn kabl :):)

Mislm da mam pol use hehe...
jamnik

Ajnstajn` ::

Bi prosim lahko se kdo pomagal malo meni, in sicer rabil bi eno zunanjo zvocno kartico da bi jo preklopo k prenosniku.
Kartice na PCMCIA me ne zanimajo ker se mi ze tak ali tak prenosnik prevec segreva.

Sem pa pripravljen dat zanjo tam okrog 100€.

zvocnike mam pa te logitechove Z-5500.

Najveji problem mi je, da kake pametne kartice sploh ne najdem v nasih trgovinah.
Prej je bla http://www.ceneje.si/creative-labs-sound-blaster-audigy-2-nx-e
tale kartica, vendar je vec nikjer ne prodajajo, vsaj ne morem je kje izslediti;(. Mislim pa, da je ta zvocna kar dobra, edino je ze malo zastarela.

Ce kdo ve za kaksen koli novejsi model na USB tam za okoli 100€ in kje se da dobiti, naj mi prosim pove.

Hvala!
//

5er--> ::

Klik.

Vse tri imajo optičen izhod.

billgates ::

Creativove so v glavnem najbolše.

5er--> ::

Creativove so v glavnem najbolše.

V glavnem to ni res. Odvisno za kaj.

billgates ::

Za zunanje ne vem ampak tiste x-fi vem da so ful dobre.

5er--> ::

Ajnstajn` ::

no pol me se najbolj zanima tale http://www.ceneje.si/creative-zvocna-kartica-sound-blaster-live-usb-e, vendar bo tale cist dovolj za z-5500???
tale se mi zdi nekak "nic posebnega ".
//

5er--> ::

Saj imajo te zvočniki svoj dekoder. Samo poveži jih digitalno, pa bo.
Sploh pa se zgleda ne-profesionalne bolj pametne USB kartice v Slo ne da kupit.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384726 (1142) KTr1sk
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048130 (16624) Matej_K
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455186 (3501) jRk0
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164920 (4249) shark_nm
»

Nakup zvočne kartice

Oddelek: Kaj kupiti
91748 (1552) mateii

Več podobnih tem