» »

LC Silent Power napajalniki

LC Silent Power napajalniki

«
1
2 3 4

nuclear ::

Upam(oz vem), da si nekdo napajalnik te firme lasti. Zato bi prvo vprašal, če kje v navodilih oz če ste dobl kak prospekt, in je malo več opisano, recimo koliko hrupa povzroča ventilator v napajalniku. In sicer me to zanima za LC6420(420W) in LC6550(550W). Zlo ju hvalijo in verjamem da je odlična kupčija, posebej zaradi tišine. zj me zanima je ta tišina okoli 20dB ali celo manj(120mm venti je kot piše na min vrtljajih). Sveda djte še mal svetovat, kerga naj si prilastim =)

hvala lepa:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

SepoX ::

Za kak sistem pa rabiš? Misliš navijat? Jst mam 550w doma in morm rečt da jo bol kot ne drnč. No ampak sej, kaj pa lahko za ta denar pričakuješ:D

_Dejan_ ::

Mislim da povzročajo kr več kot 20dB hrupa.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SepoX ::

Ja, mislim da so res malo glasnejši, ampak še zmeraj zadovoljivo tihi.

_Dejan_ ::

drugač pa ima zelo stabilne napetosti kljub temu da je sisitem v podpisu navit.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Dr_M ::

hja, ce mas ksn cheap nezahteven sistem, si tut tak napajalnik zasluzi. za tak dnar bos res tezko kej boljsega dubu.
za kej resnega bo treba pa kej vec dnarja spravt vn iz denarnice. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

_Dejan_ ::

Sicer ne vem al sm sam jst dubu dobr napajalc sam men linije skoraj nič ne nihajo cca. 0,03V.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

TribesMan ::

LC Silent 550W po mojih izkusnjah ni glih najtisja stvar pod soncem... Če iščeš res tih napajalnik se je po mojem mnenju bolje ozreti po Taganu... Imam oba doma in je razlika slišna. Je pa tudi res da LC naredi precej vec prepiha kot Tagan... Pac odloci se kaj je bolj pomenbno.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CCfly ::

Na levi imam LC 420W na desni pa Tagana 480W. Na levo uho slišim vse slabše, desno pa mi služi kot referenca, koliko slabše deluje levo.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Sami ::

Imam LC-ja 550W in sem resnično zadovoljen. Sosed ima Tagana 480W in imam bolj stabilne linije kot on, ob 100% obremenjeni kišti so nihanja max. 0.02V ali še manj. Je pa veliko tišji od prejšnjega Enhanca, za tale denar je super.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

eDDi ::

meni se zdi precej glasen.
sem upal da bodo tišji..

Andy18 ::

se strinjam s Samijem

za tak denar najboljša izbira

MadMax ::

LC6550 je nadomestil prejšnjega Enhance 360W.
Takoj po zagonu je bil Enhance sicer praktično neslišen, toda že po kakšni minuti je začel pihat s vso močjo (kar zajeten kup diskovja in ostalih zadev v konzervi).
Pri LCju pa je zdaj še rezerva moči, zato sem mu še malo zmanjšal obrate ventilatorja.
Po defoltu LC sicer res ni neslišen, ampak glede na ceno je IMHO zelo tih.
Sicer obstajajo tudi fanless PSUji, toda tudi samo konzervo je treba nekako preventilirat, s PSUjem ali pa z dodatnim ventom.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Dr_M ::

no da se jest mal zmesam strene kle.

mam chiefteca 420W, tanovga z dvema 12V linijama. zadeva seka.
aja, pa se cist neslisen je :) zadi rahlo pihlja mlacen zrak. en ventilator se vrti not z max 1500rpm, za drugega pa ne vem, ampak verjetn se je mal pocasnejsi.
pa se ena zelo pomembna stvar - ma aktivni PFC ki ga LC nima :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

eDDi ::

@MadMax: kako zmanjšaš vrtljaje na LCju?

hvala vnaprej.

_Dejan_ ::

A je že kdo razdiral tega LCja 550W pa pogledal ali ma ta ventilator uno senzor žičko? Jst sm ga mel razdrtega sam sm pozabu pogledat. Pomoje se vrti tam cca. 1000-1300rpm in ga bom verjetno zamenjal z titanom pa dal na 5V al pa 7V.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

nuclear ::

sistem je p4 3ghz prescott, 512ddr, radeon 9600...

a bi blo polj boljše d bi kupu raje en noiseblockerjev ventilatorček(na 12V deluje pod 18dB, pa zlo vlek prepih dela klik), in ga zamenju s trenutnim, ki se vrti na najmanj 2500rpm, k je zlo glasen..?

lp
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Arcueid ::

Dejan: Sam dve žički ima :)

MadMax ::

Dr_M, in v čem je point aktivnega vs. pasivnega?
2% boljši izkoristek, ja. Še kaj?

eDDi:
Malo sem experimentiral z upori, ki sem jih vezal zaporedno z ventom.
Po občutku skratka.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

mzidy ::

Pri Cool-PC majo LC z 140mm ventom, ta bo še tišji kot 120mm8-)
Doma mam LC-350W in morn povedat, da je proti noname napjalnikom tih ko miška, proti Taganu je pa res mal glasnejši:)

nuclear ::

aha. no nočm dat 20jurjov za napjalc. pa ta moja metoda se obnese d bi dau ventilator z 11dB maximalno vrtljajev(4jurje sit) not... piha pa okol 38m2/s.. al podobno =)
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Kaufmann ::

Brezveze menjat ventilator, ker v napajalniku večji hrup povzroča vrtinčenje zraka preko komponent kot pa ventilator sam. Daj samo regulator na vent, pa ga po želji utišaš ko PC ni polno obremenjen. Pa še kakšen vent si naštimaj da ti malenkost v kišto piha, pa bo soliden prepih pri nizki glasnosti.
ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaufmann ()

suntrace1 ::

3 dni nazaj sem kupil 550W z 140 veternico in zdaj slišim diske. Ideja da piha v ohišje je res posrečena, sam mi piha direktno na procesorski vent. in ker je toliko gibanja v kišti, mi uhaja zrak ven pri diskih, kjer imam odpritno, tako da so tudi oni občutljivo hladnejši. Imam navit sistem in je nihanje minimalno, manjše od Chiefteca 360, ki sem ga imel prej.

nuclear ::

js sm se odloču neki spet poiskusit? mislite d bi blo dvol 34 m3/h pretok zraka za napajalc 350W? k mam viška zalmanov F1, pa bi ga dau na 1500rpm per second(20dB), kar zanša 20,6CFM(34m/h pretok zraka)... če se pa to ne obnese(samo svetujte), bi pa vzeu noiseblockerja ki ima pr maximalni vrtljajih(2000rpm) glasnost 19dB in pretok zraka okol 30CFM oz. vlkih 50 m3/h.

sam tale vent če bi šu kpvat bi me pršl 4jurje, če pa že mam enga viška, bi blo lepo če bi mi podelil mnenja če bi biu dvol za napajalc.

thx
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

_Dejan_ ::

probej pa boš vidu ane.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

smirnof ::

prejšni teden sem kupil lc 420W z 120mm in ga priklopil za minuto na svoj prvi računalnik (drugega še sestavljam) in zadeva sploh ni glasna nič. Se mogoče regulira hitrost ventla glede na temperaturo?
EJ6

Lucas ::

Mene pa zanima, ali imata oba napajalnika (LC6550 in LC 6420) 24-pinski konektor al ne?
In še, kolikšen vpliv na vse skup ima adapter za 24-pinski konektor?
I was here...

Caligula ::

Je to mogoce???
Tribesman ima LCja?

Se ni pokleknil? :D

Razpisi se malo o LCju Tribesman. Dobre in slabe strani...

Dr Evil ::

Smirnof,LC regulira hitrost ventilatorja ja.

gofra ::

Jaz svojega LC 420 ne slišim, pa četudi je edina stvar, ki laufa! Je pa res, da sem mu odstranil grill mrežico...

TribesMan ::

Caligula kaj bi pa še rad? Prosti spis na temo jaz in moj LC?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dodgeviper ::

No jaz imam tudi Lc 550w
In en kup stvari noter, sistem navit, in moram reč da napetosti nihajo od 0.07 do 0.1
Sicer laufa sam kokr maš več stvari noter in začneš navijat, zadevca počas podleže
Bo treba neki bolj konkretno nabavt, al pa dva zvezat:D

Lp

Jackal ::

Imam LC Power 6550 (550W), pa tudi lahko rečem, da ni ravno neslišen. V drugem računalniku pa imam Enermax-a EG365AX-VE(G), ki je skoraj neslišen (res pa je v nekoliko slabšem računalniku in je "samo" 365W)
Po drugi strani pa sem zelo zadovoljen z električno stranjo (oz. karakteristiko) LC-ja in so napetosti bolj stabilne kot pri tem Enermaxu.

Za tak denar kot je ta LC boljšega napajalnika enostavno NI.

Caligula ::

Ne prosti spis.

Porocilo.
On my desk by 8AM jutri. :D
Nekam redkobeseden si glede na to koliko si preden si ga nabavil ugotavljal, da je zagotovo sranje, ker je prelahek ipd.. :D

matjash ::

Jaz sem z mojim LC-jem prav tako zelo zadovoljen, pa sem bil ob času nakupa malo v dvomih ali bi ga vzel ali ne (prav zaradi debat tukaj na slo-techu) samo sem nujno rabil en močnejši napajalec in sem bil ob tistem času malo na tesnem s $$$. Ni mi niti malo žal da sem ga vzel.
... bolje pozno kot nikoli.

TribesMan ::

Jah napajalnik je čist ql... za svojo ceno in popolnoma nič več... LC sam z lahkoto preglasi moj kompleten glavni sistem v katerem sta dva 120mm venta in trije 80mm... Sicer je res da so vsi ti venti na min obratih, sam vseeno.. zadeva je za moje pojme tihosti preglasna...

Linije so pa približno tako dobre kot pri Taganu... edina razlika je da LC recimo ni sposoben poganjati mojega Athlona 64 na 2700MHz... na Taganu pa laufa... ://

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Ti ga daj lepo na 2800mhz na LCju pa bo. Sicer pa lahko se vedno tudi ventu od LCja znizas voltazo. Ce vse ostalo modas pa lahko tudi to ,ce te moti.
Verjetno bo pa pri isti glasnosti se vedno odvajal iz kiste vec zraka kot Tagan.

TribesMan ::

Odvajanje zraka iz kište meni sploh ni problem... ker kot prvo imam kompletno odprto kišto vedno in kot drugo na radiatorju imam dva 120mm venta ki pri 500 rpm premakneta več kot dovolj zraka... Modificirat se mi pa LCja ne da... ker ga mam itaq samo v backup mašini... tko da me ne moti pretirano, ker ta kista laufa samo kadar ne delam remonte na svoji glavni masini...

Kar se pa navijanja tiče pa pač ne gre... Z istimi nastavitvami se LC sesuje v winsih... potrebno je znizat frekvenco skoraj za 100MHz da je popolnoma stabilen... Sicer se nisem kej veliko ukvarjal z njim, sam pač sem probal zamenjat napajalce ko sem določal max. overclock mašine... in ko sem ugotovil da to ni to sem pa dal zadevo nazaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jah pol je pa tole precej od oka bilo. Treba biose vmes resetirat,..

Jaz sem samo dva LCja med sabo zamenjal, ko sem kolegu masino sestavljal in tud najprej ni nic dogajalo. Ko sem se pa malo bolj poigral in resetiral bios pa na novo malo fine tunal nastavitve pa je na drugem spet enako letelo vse..

Skratka enkrat se malo potrudi pa probavaj malo drugacne nastavitve-po resetiranem biosu se razume..

jest10 ::

Resetirati BIOS zaradi zamenjave napajalca? Hecen si

TommyLee ::

Že pol leta posredujem Lc-ja, in sm čist zadovolen. Edin razlog, da si bom kupu Tagana je to da grem na nf4, ter da ga dobim po zelo nizki ceni...
www.dornik.si

Caligula ::

Jest10 ne mislt, da se ne pozna. Na racunalnikih se vse pozna. Se kurceva statika.

cbelica ::

LOL...se strinjam:D
Mene je zezal en navaden CD-RW, ni delalo niti na default (err-ji v Prime95, Memtest-u), ko pa sem ga ven fliknu, pa vse bp > 24h. Ne mores verjet.

98% of the teenage population does or has tried smoking pot.
If you're one of the 2% who hasn't, copy & paste this in your Signature

nuclear ::

zdravo. ta vent ki je zlotan notri v 550W modelu je:

YateLoon D12SM-12, 120x120x25, 12V, 1650rpm,70.5CFM(119m3/h), 33dB noise.

Zj me zanima, če bi ga lah zamenju s temlem: http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop.cgi?action=showproddetail&id=963&cat=22

ki deluje na max pr 65m3/h in pri 17dB, plus da bi vgradiu en 80mm vent ozadih kjer je vklop...

a mislite da bi to blo ok? mislim, če bi hladil ok? pa zanima me tole k je temperaturno reguliran, a je to še kj posebno povezavno notri? če pol drug vent povežeš, a pol unga tt temperaturno regulira?

Se pravi da se ravna po temepraturi, če boš meu nizke temp, bo tišje delovau? pol je bolš d kr tega obdržim not, pa še enga ozadih dodam 80mm da še dodatno hladi in tko je tet yateloon še tišji?

Prosim naj mi en tole odgovori :D hvala
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Jan987 ::

kje pa se najceneje dobi tega LCja

mat123 ::

Če koga zanima, se da zelo enostavno utišati napajalca LC 550W. Ventilator potem ne spreminja obratov in laufa na 5V. Sam sem naredil tak in dela ok.

Link: http://www.silenthardware.de/forum/inde...

norc ::

Mene zanima glede na to d ni 24 pinski(:| ) tale 6550 če bi poganjal eno epox nf4 plato pa vse kar paše zravn (2x pekač, disk, disketno enoto, grafično, en kup ventilatorju,...
Kolkr tolk stabilno in brez prekinjanj (s tem da bi tut vse mal navil>:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norc ()

norc ::

Em že spet težim sam kak je pa s temi 20 to 24 pin adapterji a je bul al slabi?

Aja pa na tisti plati bi bil 3200+ proc, če se kj pozna pr porabi

Jan987 ::

men je un v funtechu reku da je boljš prklopt samo z 20 pini brez adapterja

Caligula ::

Jani, daj malo bolj natancno tole razlozi.
A to na LC? Brez kerega adapterja?
Zakaj boljse?
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utisanje LC6550G (14cm fan)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472746 (1332) axee
»

kateri stabilen in tih napajalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13410392 (6945) kuglvinkl
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727749 (16295) LittleDevil
»

Kateri napajlnik za DFI lanparty?

Oddelek: Kaj kupiti
342476 (1889) Caligula
»

Kupil bi napajalnik - najbolj tihega! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615123 (3943) St@jler

Več podobnih tem