» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

«
1
2 3

Tribal ::

Rabim en napajalnik min 500w zelo dobrega in tihega. V slo sem gledal da se dobi večinoma Enermax ter Tagan. Sedaj me zanima katerega naj kupim, cenovno do nekje 35000 sit kkšnga jurja več ali manj. Predvsem bi rad tišino, ter zelo stabilne linije. MORA SE GA DOBITI V LJUBLJANI, BREZ ČAKANJA!!! Da ga takoj skočim kupt.Če se da tazga da nč ne sveti ali šajna ter da ni kakšne grde barve (najraje črne ali srebrne)

Poganjal bo X2 proc ( v prihodnosti ), X1800XL 4 diske, 1GB rama zaenkrat, vse navito do konca >:D

Sem gledal že teme klele, sm iskal, vendar nobene pametne informacije nisem dobil.

Tribal ::

Še dodatek:
mora imeti 4 sata priključke za diske,
za grafično je dovolj da ima 1 priklop.

ATX 2.0 standard je normalno...

igor0203 ::

Kupi Enermaxa. Coolergiant al pa Noisetaker. ;)

Tribal ::

Am zna kdo povedat kaj je razlika med Coolergiant al pa Noisetaker serijo napajalnikov od enermaxa?

Tribal ::

Kakšno mnenje o temule? Aerocool Turbine Power 550W sem gledal en test in ima kar stabilne linije...

Shark-357 ::

Coolergiant in Noisetaker sta stara modela raje vzami Liberty 500W cca 27-28K.

Kato ::

TAGAN TG580-U15 580W Easycon serija, je črn, močan pa stane 30 tisoč.

Shark-357 ::

Tagan ni najboljša izbira veliko bolje se obnese Liberty,Seasonic...

Zgodovina sprememb…

RC14 ::

Aerocool Turbine Power 550W je baje zelo dober napajalnik, sem enkrat gledal ene par testov in se je obnesel zelo dobro.
Na enem testu so primerjali Aerocool Turbine Power 550W in OCZ powerstream 520W in je imel aerocool bolj stabilne linije, koliko je pa resnice v tem, pa žal ne vem. Mislim da je dober napajalc.

Za tagana pa se kar dosti folka pritožuje.


Lp

Climber ::

Zdele je v Mlacom Tagan v akaciji 530W za 24.900 namesto za 30.000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

Primoz78 ::

Jaz sem narocil Enermax Liberty 620W...tisti Aerocool tudi ne zgleda slabo...mogoce si poglej se kake Enermax Liberty 500W...2x20A ma na vsaki 12V liniji...na XS-u pa je nekdo naredil test prav tega napajalnika...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Tribal ::

Kje hudiča bi dobil Enermax Liberty 550W napajalnik v Ljubljani?
Napajalnik namreč rabim danes :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tribal ()

Primoz78 ::

....kontaktiraj uporabnika JIM22...ce mas sreco ga dobis se danes ;)

Lp Primoz

p.s. Je pa 500W in ne 550W!
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

Climber ::

Rabil bi pomoč:

LC Power 550W 14cm fan 9.000 Sit
Tagan Easycon 530W 25.000 Sit

Katere lastnosti ima tagan toliko boljše da je vreden tega denarja. A ima daljšo življ. dobo?

Če pride pri Taganu kaj v kratek stik, bo verjetno crknil tako kot LC, v istem primeru.

Ne vem zakaj se kupuje tako drage napajalnike?

Prosim za kakšen odgovor?

Primoz78 ::

...stabilnost linij, amperaza na 12V liniji, realna moc PSU-ja,...

Lp Primoz

p.s. Ce ne bos prevec navijal je LC cisto dovolj...jaz ga mam trenutno na sistemu v podpisu...sam 12V linija mi kar precej niha...:\
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Climber ::

Zaenkrat nimam namena navijat, tako da bom verjetn ponovno kupu LC Power 550w.

Aja to nisem še napisal. Mel sem eno leto LC Power 550w, delal je ok, potem sem pa enkrat kable prestavlal zarad regulatorjev za vente in je zasmrdelo iz napajalnika. Kasneje so se začeli manjši problemi z njim, sedaj pa se računalnik enkrat vklopi enkrat pa ne.

Ko sem priklopil drug napajalc je delal.

Zato sem zdej v dilemi al LC al Tagan?

Verjetn če ne bi pršlo do stika bi tist LC še zmeraj normalen delal.

Hvala za kakšen odgovor, kaj bi naredili vi.

Kato ::

Ne vem jaz imam tudi LC pa tudi pri meni so manjša odstopanja pri voltaži, ampak če je ta napajalnik sposoben poganjati tako grafično kot jo ima Primož v podpisu potem ne more biti tako slab.

Tribal ::

Ne mi o LC! K ga ne dam v kišto.
Sm gledal pa nikjer nč pametnega v SLO nimajo!!!
Slovenija je porazna z dobavo napajalnikov.
Trenutno sm na 360W enermaxu, pa dela super. Sam mislm da je mal čas za posodobitev!

igor0203 ::

Kaj pa manjka Noisetakerju in Coolergiantu? Je vsaj preizkušena serija in veš kaj lahko pričakuješ od nje.
Drgač pa lahko tud Seasonica naročiš pr cool-pc.

Primoz78 ::

V Mlacomu dobijo 16.01.2006 Enermax Liberty 500W in 620W...tko so mi danes sporocili...cena za 620W bo verjetno okrog 40 K SIT...prej kaj vec kot manj...500W pa pomojem okrog 28-30K SIT...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

klemen22 ::

Trenutno sm na 360W enermaxu, pa dela super. Sam mislm da je mal čas za posodobitev!

Hm a si se ga naveličal al kaj? Ne razumem. Zakaj sploh menjaš če dela super????!??? Kere mate eni.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tribal ::

Ker mi tako paše in ker sem se tako odločil, tudi novo grafiko "močnejšo" dobim tako da bo mal več energije potrebne.
Mal lepš se obnaši, pa ne misli da si... Če ti je pa tako dolčas da moraš težiti po forumu si punco najd!

Poldy ::

Ker mi tako paše in ker sem se tako odločil, tudi novo grafiko "močnejšo" dobim tako da bo mal več energije potrebne.

Lahko bi malo bolj natančno opisal, zakaj kupuješ novega... ker mogoče pa res ni to dobra odločitev. Mar nebi najprej grafike kupil, jo vgradil in če ti potem sistem nebi delal, bi kupil močnejši napajalnik?

kuglvinkl ::

Ok, jest tut. Svojga Enermaxa 365, ki mi odlično služi, bom dal punci, ker se njen Antec dere ko sto vragov. Zdej, nad Enermaxom nisem imel nobenih pripomb, stabilne linije, ročno si lahko povečal vrtljaje iz 1.5 na 2.5k.

Zdej ta Liberty, se ga da že dobit v Slo? Odštejemo M. Ker drugače bo kot kaže treba poseči po Taganu. U15 mi ni všeč, ker ima švohnej linije kot pa U22, mije pa všeč, da izpihuje zrah iz procesorja, tega pa pri U22 ni. Se da pri Liberty-ju nastavljat hitrost vrtenja ventilatorja? Al je tle spet kakšno čudo samokontrole, ki mi pri prejšnjem Enermaxu ni delovalo?
Your focus determines your reallity

igor0203 ::

To ti bo pomoje najbolje znal povedat Primoz78. ;)

mzidy ::

Ka pa kej takega? Je kej prida?

Primoz78 ::

Kuglvinkl...da se ga dobit, JIM jih je prodajal drugace pa ga narocis pri Coo-PC in ti ga dobi v 1 tednu. Glede nastavitve vrtljajev pa ima samodejno nastavljene ali pa preko kabla prikljucis na MB in pol si softwaresko reguliras vrtljaje ventilatorja. Je pa zadeva kar tiha in se lahko BP primerja z Taganom glede glasnosti...zato sem pustu kar na avtomatsko in ne uporabljam tistega priklopa na MB.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kuglvinkl ::

Se pravi, da bolj priporočaš Enermaxa (ki mu nenazadnje tut zaupam)? En teden praviš, da rabi fran?
Your focus determines your reallity

igor0203 ::

Enerax ma itak hude napajalnike, tko da z nakupom pomoje ne moreš zgrešit. ;)

Moonman ::

Tudi jaz lahko priporočam enermaxa.
Moj 460W model še ni klecnil pod bremeni ki mu jih nalagam.


kuglvinkl ::

Se pravi, linije so stabilne? Kaj pa kabli so dovolj dolgi? Ker Taganovi so menda malo kratki, tako kot seasonicovi.
Your focus determines your reallity

Primoz78 ::

Za linije si pocekiraj temo na XS-u...tam so OCCT grafi za 500W in jaz sem prilimal za 620W...drugace pa so linije kar visoke...speedfan mi kaze 12V linijo 12.16V, v MBM pa kaze 12.41-12.47V...drugace je razlika med idle in full load nekje za 0.05-0.06V, pri Taganu je bla pa med 0.10-0.12V.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kuglvinkl ::

Kul. Samo upam, da mi ga rata dobit. Thnx. :)
Your focus determines your reallity

Primoz78 ::

Malenkost ;) Ti kar poklici ga...drugace pa pri M ga majo na zalogi...pa cena je tudi kar ugodna...:))

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

kuglvinkl ::

No way, sem enkrat kričal in takrat zanjič. Dobr majo strenirane.
Your focus determines your reallity

Tribal ::

V mlacomu sem kupil Liberty 500w. Ma morm rečt da na pogled ni skoraj nič drugačen od LC POWER 550W.

Po testu, je pa sam bog i batina. Tih je 5x bol od lc power katerega koli. ventilator komaj da se kaj vrti, s tem da je sistem obremenjen do fula. zelo lepo majo narejene priključke, to je čisto nekaj drugega.

Sem zelo zadovoljen z napajalnikom. Cena 25k sit pa tudi ni tako visoka da si ga vsak ne bi mogel privoščiti.

Skratka super napajalnik za super ceno..

LP

Primoz78 ::

kuglvinkl...pocekiri pri Cool-pc...so jih tudi dobili, ce slucajno nisi ze nabavil ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DominusSLO ::

Primoz78
OCCT grafi so najbolj NEmerodajna stvar, ki jo človek lahko upošteva pri nakupu napajalnika.

Primoz78 ::

Kdo je pa reku, da sem uposteval OCCT grafe pri nakupu?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

DominusSLO ::

Naslov teme je: "Kateri napajalnik?" Sploh me ne zanima, kaj si ti upošteval ;)
Moj post je bil le neke vrste opozorilo, naj ljudje ne dajajo teže tem bednim OCCT grafom, ki ne da ne izražajo realnega stanja nihanja linij, ampak se temu še približajo ne. Tista tema na XS, v kateri si (ponosno) prilimal svoje OCCT grafe, daje slutiti, da preveč zaupaš tistemu bednemu programu.
LP, brez zamere prosim

Primoz78 ::

...tisto sem prilimal ker pac nisem mel drugih grafov za prilimat...drugace pa MBM kaze precej visje linije kot OCCT...in kar vem gre najbolje za verjet vrednostim izmerjenim z DMM-jem...ce te je tolk motilo tisto na XS-u bom seveda tudi vrednosti z DMM-jem prilimal, samo zate ;)

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

zee ::

malo OT.

kupujem čim tišji napajalnik, ki bi poganjal nenavitega P-M 1.7 GHz, 512 MB rama in 80 GB disk.

bi blo kaj takega dovolj?

hvala vnaprej,
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

klemen22 ::

Sem zelo zadovoljen z napajalnikom. Cena 25k sit pa tudi ni tako visoka da si ga vsak ne bi mogel privoščiti.

Hja. Buče.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Tribal ::

Vsak ki si želi dober napajalnik!

zbogi ::

ej Z, men je čist navadno beden napajalnik, brez firme :D, poganjal navitega PMja, z 3 diski, vse ostalo je minimalka.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

kuglvinkl ::

Tkole, čaka na vgradnjo.
Your focus determines your reallity

zee ::

sem hotu ta star najalc utišat s kakšnim uporom na ventu, pa sem danes ugotovil, da sem to že naredil :|
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nsane ::

Tribal prepričal si me.;)

sid911 ::

Naj še mene nekdo prepriča:8) Moj CWT ( Antec) mi je dop*** , sicer ima stabilne linije, ampak je preglasen.

rabim TIH napajalnik, s stabilnimi linijami, z dovolj W

žal pa denarja nimam na pretek, zato sem gledal LC6550G stane nekje 9k, vendar ga nekateri odsvetujejo...
gledal sem tude tele Enermaxe, morda bi celo bili idealni zame, vendar je cena 500W modela v tem trenutku zame definitivno previsoka. 400W model s svojo ceno 20k bi še nekako tak tak bil sprejemljiv, zanima me pa, če se mi ga splača nabavit ( če je razlike med njim in LCjem za 10k ).
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Tribal ::

Če imaš sedaj Anteca, prosim ne kupuj LCja ker LC smrdi :D .

Jaz sem extremno zadovoljen z Enermax Liberty 500W, cena je 25k sit ampak je neslišen!
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker Napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
122824 (1806) MBString
»

Kako močan napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221703 (1279) joker16_7
»

kiri napajalnik priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
5982 (833) Shark-357
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
10863 (692) Good Guy
»

Nakup napajalnika za dolgi rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503956 (3321) ekseR

Več podobnih tem