» »

Kateri napajalnik?

Kateri napajalnik?

1
2
3

kuglvinkl ::

Upam, da bom v sredo našel čas za vrgadnjo.
Your focus determines your reallity

sid911 ::

Če imaš sedaj Anteca, prosim ne kupuj LCja ker LC smrdi

fora je da sem tale CWT ( Antec; v glavnem enaka elektronika kot Antec TP 430) nabavil ravno v zamenjavo mojemu LCju, ki sedaj dela v drugem kompu... nimam drugih pripobm nanj, razen tega da je glaaasen.

Kaj pravite, je enermax 400W tudi dober nakup, ali naj malo zategnem pas in dam 27k za 500W model? ( ali pa tale tagan? mi je cena nekako bolj všeč kot enermaxova)
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Shark-357 ::

Če slučajno koga zanima prodajam napajalnik iz podpisa za 20K. info na ZS

Kato ::

Jaz imam LCja tega za 9 k, kupil sem ga ker niti nisem več rabil vendar morem reč, da nisem zadovoljen z njim: Naslednji bo napajalnik za 25 k ali malce več.

sid911 ::

zdaj imam brata dvojčka tegale napajalnika

v igri za moj nov napajalnik pa so:
Tagan TG480-U22
Tagan TG530-U15
Enermax ELT Liberty 400W
LC6550G

kaj pravite? kak se naj odločim?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

kuglvinkl ::

Enermax, nimaš kaj.
Your focus determines your reallity

sid911 ::

grrr....vsi novi napajalniki majo nekam malo molexov;( ( al pa jih jas preveč rabim: 3x disk, 1x cdrom, 1xregulator+venti+neonka, pa še en prost bi mi vsekakor dobrodošel bil..) vsaj za grafično ne bom molexa potreboval če kupim novega....( ali pa je napočil čas za SATA diske) ojej ojej, danes bom o napajalnikih sanjal...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

delfinus ::

Sam sem v pelugi kupil Antec Neo Power 480W so imeli neko akcijo: 54 EUR je bila za ta napajalnik odlicna cena. V KITu so tudi ekstra molexi, ki se jih po potrebi kar pripopa na zice.
.

Review

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mm46 ::

Jaz sem lc6550 zamenjal za tega ( klik) in sem zaenkrat zelo zadovoljen:)

Jan987 ::

jest sem pa šov iz lc-ja z 120mm ventom na tistega z 140mm ventom pa ma slednjemu linije nihajo le za 0,03v povsod (v programh ker ''fizično'' še nism meru.) je pa tud velik bl tih od 120mm varjante. Sam če bi med zgornjimi izbirov bi vzel enermaxa

sid911 ::

Ok, stvar je taka, da počakam do naslednjega petka najmanj, da dobim keš in pol se odločim...verjetno bom kar enermaxa 400W vzel, razen če me prepriča kdo da naj dam 7k zraven za 500W
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

delfinus ::

Ce ces met za daljse odbobje je 500W nuja.

sid911 ::

finančno stanje se mi je nekoliko popravilo, tako da so spet v igri boljši napajalniki, sedaj pridejo v izbor naslednji:
Aerocool Aeropower B&S Line 550W
Aerocool Turbine Power 550W
Enermax ELT Liberty 500W
Revoltec "Chromus II" Star Series 500W
Tagan TG530-U15
Tagan TG480-U22
LC-Power 550W Silent Giant Rev. 2, 140mm

nagibam se malo k enermaxu, malo k taganu 530, sem pa pogledal malo teste Aerocool Turbine Power 550W in je kar dober napajalnik, cena je pa le 1400sit več od enermaxa...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Tribal ::

Am Ne tagana, Enermaxa!!!! Tih pa zmogljiv

kuglvinkl ::

Ok, sem končno zmontiral. Tiha zadeva. Vendar, ne kaže mi obratov (Abi NF-7S). Je to zato, ker se vent. prepočasi vrti? Po specifikacijah se vrti od 800 do 2400, in plata enostavno ne more prebrati teh 800 rpm-jev?
Your focus determines your reallity

Tribal ::

Da tako je :D

AtaStrumf ::

Zakaj pa ne Tagana? Včasih ste jih ful hvalili?!

Primoz78 ::

Tagan ma kar nizke voltaze linij...sem mel dva razlicna 480W in pa 580W EasyCon...ta zadnji je mel tud mal kratke kable za big tower ohisje ce mas PSU na vrhu...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

AtaStrumf ::

Kaj pa pol ENERMAX Liberty 500W ATX2.2 (120mm) je OK?

Primoz78 ::

Jaz mam 620W in sem zadovoljen...pomojem bo tudi 500W ok!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

igor0203 ::

Enermax napajalniki so zelo kvalitetni, tko da je useen kerga vzameš. Jst sm tud zadovoljen s svojim Enermaxom (Coolergiant).

Shark-357 ::

Jaz trenutno zelo razočaran nad Liberty 620W namreč dobil iz tujine crknjenega...

AtaStrumf ::

Ja to se pa na žalost vedno lahko zgodi. Tudi meni je en Enermax šel po gobe, ampak sem dobil novega in je delal kot urca.

tvich ::

Da ne bom smetil po drugih temah.

Ali imate kakšno mnenje o Cooltek MST 500? Imam ga še v škatli in ga mislim čez vikend vgradit. Glede na to, da sem ga že kupil, bi bilo zelo obzirno če bi ga samo hvalilili :8)
Najbolj pa me zanima če ima kdo kakšne izkušnje z tem napajalnikom.

X2 4400+
MSI K8 Diamond
1xSATA
GeForce 6800 Ultra (sposojena, iščem nekaj boljšega(iščem tudi denar))
And AC said, ''LET THERE BE LIGHT!''
And there was light--

furnik ::

Jaz sem danes dobil Enermax ELT Liberty 500W ko sm ga vklopu mi je vse lepo delovalo,ko pa sem računalnik izklopil in ga potem ponovno zagnal mi napajalnik ni več deloval.Napajalnik sem kupil pri cool-pc.Zdaj me zanima kakšne izkušnje imate s to trgovino?V kakšnem času lahko računam na nov napajalnik če sploh lahko?

igor0203 ::

Zihr ti ga bojo zamenjal. Probaj še kakšen drug napajalnik potem pa jim piši na mail in se zmeni z njimi.

furnik ::

Sej sm probav prejšni napajalnik pa mi vredu dela.Naredu bom tako kot piše na njihovi strani poslav ga bom nazaj pol bodo pa že zrihtali.

Filth ::

tudi jest nameravam nabavt nov napajalnik, ker je tale LC totalni u k.....

izbiram pa med:
seasonic 600W https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
cooltek 600W https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
yesico 560W https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
nesteq 620W https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...
enermax liberty 620W https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...


trenutno mi je najbolj pri srcu seasonic.... so me testi čisto prevzeli, nikjer nič slabega o njem
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

igor0203 ::

Vzemi Seasonica ali pa Enermaxa. Z nobenim od teh ne boš zgrešil... Pač vzameš tistega, ki je cenejši. ;) :D

michobx ::

Dobr če mate dost dnara pol kupujte tko, eni pa se pač znajdemo in u kišto zmontiramo dva 300W napajalnika - (na 12V mam po 15A) tk da zadeva lavfa super!!
Na enga mam prklopleno samo plato na drucga pa disk, grafo, 2 cd/dvd roma, pa hlajenje!!
Same napajalnike pa dobiš za 5k na kos maximalno, seveda morš pa met dost veliko kišto, pa mal štromarske žilce!!
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

Primoz78 ::

Ni vse v moci PSU-ja...ampak v stabilnosti linij...:\ In ti drazji ponavadi majo stabilnejse linije...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

frudi ::

nabavil pred kakšnim mesecem dni enermax liberty 500W. delal super tri tedne, ko je nenadoma storil kruto smrt - kratek stik na vhodnem delu, na srečo je šel samo napajalnik in ne celotna vsebina računalnika.
za vsak slučaj nabavil prenapetostno zaščito, čez par dni dobil nov napajalnik - z njim se mi računalnik sprva sploh ni prižgal (oz. se je prižgal za trenutek in takoj ugasnil). potem ugotovil, da moram dalj časa držati power on in se vendarle zbud. ampak se je med delovanjem kar ugasnil vsake toliko.
si mislim ok, probam še windows reinštalirat... 7 ur in 10 reinštalacij pozneje mi je celo uspelo :), ampak tudi na sveži inštalaciji se mi v roku par minut pojavil BSOD in reset...
zmontiral nazaj starega Antec TruePower 430W in sedaj mašina spet dela brez problema.

Enermax kvaliteta my ass :\

zdaj ne vem ali naj poskusim še v tretje, ali obupam in vzamem kakega Tagana Easycon serije (absolutno pa hočem odstranljive kable :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Primoz78 ::

Hudo to ni kaj rect...8-O se dobro, da ti ni skurlo se kake druge komponente. Ma osebno ti ne priporocam Tagana Easy-CON...poglej raje po kakem druegem modelu...:\. 12V linija je kar precje nihala...nisem meril z DMM-jem sam ce so ze windowsi pokazali tolk je bolj tko...pa se precje nizka je 12V linija...ce dam primer, sistem v podpisu...

Tagan 580W (easy con)----12V---idle 11.92V----full load----11.45V
Enermax Liberty 620W-----12V---idel 12.52V----full load----12.45V

To govorim merjeno preko senzorja na MB in ne DMM!...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

frudi ::

sej, o novih Taganih sem že prebral marsikaj slabega tukaj, zato sem se tudi na začetku odločil za Enermax. bom verjetno res poskusil še v tretje, takrat gre rado baje :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

JIM22 ::

Kok sem bral po forumu(slo-tech), ma dost ljudi probleme z tem enermaxom 500W. Ne vem kak je pa kej z 620W. Primož je zadovoln.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Moonman ::

Jaz sem z mojim Liberty 620 do sedaj zelo zadovoljen. Pridobil sem cca. 30MHz na overclocku, glede stabilnosti linij pa še nisem opravil nič meritev.


klemen22 ::

A mam samo jaz tak občutek da so Enermaxi bolj pokvarljivi od celo LCja? Ker se kar nekaj folka je že pritoževalo nad tem da kar crkne po par tednih. Mislim napajalo za 20k sit:\
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Filth ::

sej jest bom pomoj kar seasonica uzel..... 600W verzijo.... pa en komplet bužirkov za cable manegement..... so me testi in mnenja na tujih forumih prepričali v 100% nakup!! pa poleg tega seasonic izdeluje napajalnike že od leta 1975!! enermax pa "samo" od leta 1990....

tale link me je prepričal v nakup:
http://www.seasonic.com/new/reviews.jsp

Seasonic has made a name for themselves not by producing something flashy but of vague substance, but by producing power supplies of excellent quality that provide reliable, long-lasting service. The S12-600 is nothing new in that regard, but its performance raises the bar even further. With rail voltages that varied a maximum of only two one-hundredths of a volt (.02V) regardless of load or input voltage, a stellar effiency of 80%, a power factor of .99, and all the features anyone needs to power their system, even the newest dual processor PCIe systems, Seasonic has built a power supply that provides a benchmark for other companies to try to match.

Appearance aside, the Seasonic S12-600 is, in short, one of the finest power supplies we've ever tested. For that reason, we're pleased to award to this unit our Systemcooling Seal of Excellence.
AMD 245, Sapphire 6870, 4GB Patriot Extreme, X-Fi Titanium...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Filth ()

Good Guy ::

ej folk sm v dilemi
SilverStone "ZEUS" ST65ZF-GM 650W dual

ali

Enermax Liberty 620W

kter je bolši za moj sistem?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

ZEUS:
+12.0 V1: 13A
+12.0 V2: 18A
+12.0 V3: 16A
+12.0 V4: 8A

Liberty:
+ 12 Volt (1): 22 A
+ 12 Volt (2): 22 A

Jaz prisegam na močnejše posamezne linije. Še najraje bi imel kak napajalnik z eno 50A linijo, a PC P&C je predrag.
Jaz bi ti priporočil Liberty.


Calligula ::

Dajte vi, ki saltate z LCja na kaj dragega namesto brezveznih "zadovoljen sem" napisat raje kaj ste pridobili.

Ker razni Tagani, Enermaxi,.. ponavadi niti priblizno niso vredni razlike v ceni..

LordWorm ::

mogoce se tistim ki navijajo splaca, ampak od 140mm LC Powerja 550 zihr niso kej bol tihi.
ni podatka

Good Guy ::

@moon kje bi se pa dalo dobit pc-ja (in še to prekleto vprašanje) koliko stane ?>:D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

JIM22 ::

rovtar: dobi se ga v angliji. Cena za 510W sli ready bi bla čez 60k(z vsemi stroški). Ne vem linka, od trgovine. Najbrž ga ve moonman.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Shark-357 ::

PC-power & coolin 510SLi model pride v angliji cca 65K;)

EDIT
----------
doh 30s :\ :D

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

uu jebote :\

pol bomo pa kr enermaxa kupl :D
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

uu jebote
Točno tako sem rekel tudi jaz. :D

Sam napajalnik ni tako hudo drag, ko pa prišteješ še vse stroške pa ... :|
Jaz sem z mojim Liberty 620 za 35k zadovoljen. :D


Good Guy ::

35k kje8-O 8-O 8-O
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Moonman ::

Severni sosedje. :>


klemen22 ::

Rovtar: imaš ti toliko znanja v navijanju da boš lahko izkoristil napajalc za 30k sit?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker Napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
122819 (1801) MBString
»

Kako močan napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
221700 (1276) joker16_7
»

kiri napajalnik priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
5980 (831) Shark-357
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
10860 (689) Good Guy
»

Nakup napajalnika za dolgi rok (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
503952 (3317) ekseR

Več podobnih tem