» »

Poker

Poker

1
...
3 4
5
»

Matev ::

Pri šahu praktično ni mogoče premagati zadosti boljšega nasprotnika.

IceIceBaby ::

Pri pokru tudi ne.

Pohi ::

Se strinjamo s Sago-m ko pravi da se je pravila šaha zelo lahko naučiti, težje pa je obvladati vse aspekte igre, kakor velja tudi za poker. Res pa je da če je človek inteligenten pride do lastnih spoznanj kako mora igrati tako šah kot poker, toda za to so potrebna leta prakse, zato je še najlaže poseči po kakšnih knjigah, vsaj na začetku da se pridobijo neki temelji.
Ya hya chouhada!!!

Pohi ::

Oba se motita, tako pri šahu kot pri pokru je mogoče premagati boljšega nasprotnika. Res je da če pri šahu igrata nek začetnik in velemojster da začetnik nima šans, medtem ko lahko kak mojsterski kandidat ( ta rang je dokaj pogost in ga ni tako težko doseči) premaga velemojstra in niti ni takšno presenečenje. Kar se tiče pokra če igra nek intermediate igralec lahko v eni noči nadigra in obere tudi proje, seveda pa ga bojo proji dolgoročni obrali. Sploh na turnijih v pokru lahko slabši igralec premaga boljšega, pa ne samo na račun sreče.
Ya hya chouhada!!!

IceIceBaby ::

Jaz govorim za dolgoročno zmago. Drugače pa so nihanja lahko precej velika in predvsem precej mučna za igralce.

Matev ::

no šah niti ni tako enostaven za naučit
stavim da se 90% ljudi veliko prej nauči igrati poker kot šah

IceIceBaby ::

Pri šahu maš 6 različnih tipov figur, samo zapomnit si moraš kako se premikajo in to je to. Pri texas holdemu imaš 10 različnih možnih handov + 4 runde stavljenja + blinde.

Če že bi rekel, da je holdem bolj kompliciran za naučit, ampak v resnici ni neke bistvene razlike, oboje se da naučit v zelo kratkem času.

Pohi ::

10 različnih možnih handov? Ne razumem kaj si zdaj tu mislil. Drugače pa kateremu je težko razumeti kaj je mali in veliki blind, kdaj se stavi in da imaš v roki dve svoji karti ter 5 community kart, tisti bolje da ne igra hold'ema. Tu govorimo zgolj o osnovah, ne pa neki razčlembi mehanike same igre.
Ya hya chouhada!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pohi ()

IceIceBaby ::

10 različnih možnih handov? Ne razumem kaj si zdaj tu mislil.


Royal flush, barvna lestvica, poker, full house, flush, kenta, tris, 2 para, par, high card.

Drugače pa kateremu je težko razumeti kaj je mali in veliki blind, kdaj se stavi in da imaš v roki dve svoji karti ter 5 community kart, tisti bolje da ne igra hold'ema.


Se strinjam, sem napisal da ni nič težkega. 10 minut pa zakapiraš zadevo. Ampak Ravno tako je s šahom, samo zapomnit si je treba kako se premikajo figure pa je. Ampak takrat se šele začneš učiti igre.

Pohi ::

Ja se strinjam da je lahko se naučiti osnove, toda če hočeš premagovati malo boljše je potrebno pridobiti kakšna dodatna znanja in finese, in meni sta super obe igri, tako šah kot poker. :))
Ya hya chouhada!!!

MadMicka ::

Mislm, men se pa zdi sramota, nezaslišano (in škoda besed, razen še teh), da nekdo primerja po težavnosti šah in poker.

billy ::

Zakaj pa? Lahko daš kakšen argument ali se samo mlati prazno slamo?

Povej..koliko časa preigraš poker dnevno in koliko šah?

IceIceBaby ::

MadMicka, že 5 strani ponavljaš kako je poker enostaven in kako se ga da enostavno naučiti igrati maximalno dobro. Dobrega argumenta za to še nisi napisal, samo eno in isto ponavljaš. Poleg tega je tema poker in ne šah (sploh nevem zakaj bi primerjal).

Pomoje bi bilo dobro če odpreš novo temo o šahu. Pa kakšna knjiga o pokru tudi nebi škodila, če misliš kaj pametnega prispevat v to temo.

preem ::

zmerej bolj kot igram, vedno bolj tudi v praksi vidim (v teoriji je tako jasno) da pri pokru sreča ne igra nobene vloge. Sploh pri cash gameih, na turneyju je mal drgač, tam se odigra samo tolk in tolk handov (končno število) in v tem času te pač mora neki zadet če hočeš zmagat. Pr cash gameu je pa čista matematika, sploh online ko gre zelo hitro naokoli par sto, tisoč hendov. Da se bit profitabilen, že če se samo držiš iger, kjer imaš matematične možnosti. Seveda pri višjih blindih, in ljudeh ki dejansko razmišljajo pri igri je drugače, pride zraven tudi psihološki faktor in igra postane bolj strateške narave. Sam dejsto pa ostane, sreča ni faktor.

res da je že tri leta od te teme, ampak debata je skoz aktualna, sploh s to šolo pokra na š1 ko majo. baje jim pokerstar krije vse kazni, ki jih dobijo zaradi oglaševanja pokra. heh, šport je res velik biznis.

tsh2 ::

zabaven video:

"tilting" o katerem govori je izguba živcev, koncentracije zaradi nepričakovane slabe sreče: Tilt %28poker%29 @ Wikipedia
zanimivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tsh2 ()

slyder3 ::

če kdo igra poker na netu je tle en način kako dobit 50$ kapitala na eno izmed poker strani. Registreraš se na http://www.pokerstrategy.com/. Potem moraš rešit en kviz z 20 vprašanji (če ne veš odgovorov, lahko najdeš vse na strani v tutorialih). Če pravilno rešiš, si lahko izbereš eno izmed strani (full tilt poker, pokerstars...) na kateri nato ko se registriraš in izpolniš vse potrebno dobiš 50$. In potem lahko špilaš načeloma zastonj >:D

bond007 ::

Koliko mi pa še ti primakneš zraven, če se preko tvojga linka registriram?

PrimziB ::

Zdravo!

Jaz igram fixed limit $0.5/$1 na Pokerstars. Imam reden profit, do katerega sem prišel s pomočjo branjem člankov, gledanjem videov ter poslušanjem predavanjem na strani pokerstrategy. Poleg tega ti dajo še $50 zastonj! (ne, ni nateg, vendar moraš bit 18+). Če še koga zanima poker, vam predlagam, da obiščete sledečo stran:

http://www.pokerstrategy.com/u4K2MJ

Primzi

sosed ::

Živjo

Mene zanima na katerih spletnih straneh igrate za pravi denar sedaj ko so pokerstars in fultilt ukinili v Sloveniji?

Lp

stalker ::

888, pkr, partypoker, pa še kaj bi se našlo.

Loocas ::

Winamax
Matev - najslabši troll vseh časov

sosed ::

Kaj pa pomeni možnost wire transfer pri izplačilu?

Machete ::

Nakazilo po žici. Ne saj ne. Nakazilo na bančni račun.

Btw. Sem se loginal po ne vem koliko letih. Kaj se je zgodilo s stanjem na računu? Vem da se imel okoli 15$ gor, sedaj se uporablja žetone, ampak stanje je pa seveda 0.
Kdo ve kako so to zbrisali in ali lahko pridem to tega denarja. Če ne drugega, da ga vsaj komu prenakažem, ki igra.
Tnx
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

sosed ::

Pri 888 poker sem opazil možnost izplačila preko bank transfer in wire transfer zato mi ni čisto jasno kaj je razlika.

CoreySteel ::

Machete je izjavil:

Nakazilo po žici. Ne saj ne. Nakazilo na bančni račun.

Btw. Sem se loginal po ne vem koliko letih. Kaj se je zgodilo s stanjem na računu? Vem da se imel okoli 15$ gor, sedaj se uporablja žetone, ampak stanje je pa seveda 0.
Kdo ve kako so to zbrisali in ali lahko pridem to tega denarja. Če ne drugega, da ga vsaj komu prenakažem, ki igra.
Tnx

Verjetno si downloadal PokerStars.NET, ki je za playmoney, zato ne vidiš svojega stanja. Prenakazat ne moreš, samo cashoutaš lahko.

sosed je izjavil:

Pri 888 poker sem opazil možnost izplačila preko bank transfer in wire transfer zato mi ni čisto jasno kaj je razlika.

Malo drugačnejši postopek. Wire je "običajnejši" in hitrejši.
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Kateri klient pa moram potem zloudat? Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

CoreySteel ::

PokerStars.EU, samo dobiš redirect na playmoney verzijo takoj. Piši na support, kjer bodo imeli odgovor zate.
Twitter: @CoreySteel_

c3p0 ::

Malo me srbijo spet prsti po pokru. Kakšno je kaj stanje za SLO igralce, kje igrate? pokerstars.eu me usmeri na pokerstars.net.

CoreySteel ::

PokerStars ne ponuja igre v Sloveniji že več kot 3 leta sedaj. Največ Slovencev igra na PartyPokru in 2bet4win trenutno.

Za download PartyPokra rabiš nastavitev googlovih DNS strežnikov, ker je internetna stran blokirana s strani naših ISPjev:
http://si.pokerpro.cc/novice/1343-inter...
Twitter: @CoreySteel_

Cruz ::

c3p0 je izjavil:

Malo me srbijo spet prsti po pokru. Kakšno je kaj stanje za SLO igralce, kje igrate? pokerstars.eu me usmeri na pokerstars.net.
Party poker je daleč najboljša izbira za Slovence. Tudi skupnost obstaja in turnirji med slovenskimi igralci - http://si.pokerpro.cc/. Tudi drugače imaš dnevne turnirje.

Edina slabost je ta, da se chat ne uporablja preveč. Pri PokerStarsu sem ga veliko uporabljal, psychological warfare pa to. :) Drugače je design slabši od PokerStarsa, ampak se hitro navadiš.

Še vedno igram, na vsake 2-3 mesece si naložim 25€ in (ponavadi) zapravim. Drugi dajo za Basija, jaz pa za poker. Vsakemu svoje.

Ori ::

tudi sam bi začel malo igrati poker, pa me zanima ali obstaja kje kakšna stran da lahko odpreš demo račun ali je boljše igrati kar takoj z denarjem. koliko sploh potrebujueš bankrolla za igranje z nizkimi vložki za čistega začetnika.nekje sm prebral da z manj kot 100€ nimaš kej delat tudi pri vložkih 1c/2c. kakšen je kaj vaš bankroll in za katere vložke igrate. se da toliko naučiti da z nekimi nižjimi vložki imaš nek stalen dodatni mesečni prihodek.

lp

CoreySteel ::

Obstajajo "playmoney" aplikacije, verjamem da jih dobiš že v Google playstoru dovolj, če hočeš za PC potem pa najlažje pokerstars.net ali partypoker.net (.net domene so playmoney). Samo to boš dobil povsem napačno predstavo o pokru, ker razlika med playmoney igro in igro za 1c/2c je velika.

Višina bankrolla je čisto odvisna od tega kako "resno" zastaviš. Lahko tako kot Cruz, ki vsake 2-3 mesece naloži 25 € in igra za zabavo, dokler ne zmanjka. Če pa zastaviš resno, s prebiranjem literature, gledanjem videov, sodelovanjem v debatah ipd, potem pa rabiš nek začetni bankroll. 100€ se zdi povsem OK, potem je pa samo na tebi da se tega držiš.

Definiraj stalen dodatni mesečni prihodek, vsaj višino :) Imam pa občutek, tako na napisano, da bo dogovor "težko".
Twitter: @CoreySteel_

drvo ::

Za 1-2centa bi bilo že 50€ dovolj.

Ori ::

CoreySteel je izjavil:

Obstajajo "playmoney" aplikacije, verjamem da jih dobiš že v Google playstoru dovolj, če hočeš za PC potem pa najlažje pokerstars.net ali partypoker.net (.net domene so playmoney). Samo to boš dobil povsem napačno predstavo o pokru, ker razlika med playmoney igro in igro za 1c/2c je velika.

Višina bankrolla je čisto odvisna od tega kako "resno" zastaviš. Lahko tako kot Cruz, ki vsake 2-3 mesece naloži 25 € in igra za zabavo, dokler ne zmanjka. Če pa zastaviš resno, s prebiranjem literature, gledanjem videov, sodelovanjem v debatah ipd, potem pa rabiš nek začetni bankroll. 100€ se zdi povsem OK, potem je pa samo na tebi da se tega držiš.

Definiraj stalen dodatni mesečni prihodek, vsaj višino :) Imam pa občutek, tako na napisano, da bo dogovor "težko".


stalen mesečni dohodek sem si zamislu nekje do 500€, seveda ko bi probal teh 100€ povečati na večji bankroll po nekje pol leta ali leto učenja verjetno se več. se mi pa zdi da bi vrjetno prej izgubil parkrat po 100€ preden bi se toliko naučil da bi nekje si lahko izplačeval take mesečne dohodke kokr sm si jih zamislil.
na kakšnih vložkih je potrebno igrati da pride do tega.

mgermo ::

Za 500€ mesečno moraš igrati nl25. In igra tu ni več enostavna. Za hobi, dušo, vsekakor probaj. Za resen profit si pa zamudil vlak 20 let.

msms ::

Ni zamudil, sam igro moreš menjat in sicer igraj PLO ali short deck no limit holdem. Dovolj akcije je na party poker.

CoreySteel ::

Kot je mgermo rekel, igra na NL25 ni enostavna, se pa v enem letu, brez predhodnega znanja o pokru, sigurno da priti do tja. Je pa za to potrebno veliko dela, tako kot pri vsaki drugi zadevi.

Fora tega, da štartaš s 100 € na 1c/2c in bankroll managementom na sploh je, da teh 100 € ne izgubiš. V teoriji vsaj. V praksi je ponavadi druga zgodba, samo kriv je pa človeški faktor :P
Twitter: @CoreySteel_

c3p0 ::

Cruz je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Malo me srbijo spet prsti po pokru. Kakšno je kaj stanje za SLO igralce, kje igrate? pokerstars.eu me usmeri na pokerstars.net.
Party poker je daleč najboljša izbira za Slovence. Tudi skupnost obstaja in turnirji med slovenskimi igralci - http://si.pokerpro.cc/. Tudi drugače imaš dnevne turnirje.


Hmm, berem da so ukinili HH in trackerje, not good at all.

CoreySteel ::

Če koga zanima, jutri štarta slovensko državno prvenstvo v pokru, ki bo zaradi COVIDa odigran na partypokru. Štirje turnirji, glavni v soboto, 5. decembra s $100 prijavnine.

Več info:
http://si.pokerpro.cc/novice/1703-slove...
Twitter: @CoreySteel_

CoreySteel ::

Imamo državnega prvaka v pokru, to je Jan Kurinčič :)
http://si.pokerpro.cc/novice/1718-jan-k...
Twitter: @CoreySteel_

wajdouc ::

Kure pač zna 8-)

CoreySteel ::

Rok Gostiša z zmago na WPT Online Main Eventu in $959.493 nagrade do verjetno največjega slovenskega dosežka v pokru. Denarno ga sicer "premaga" Blaž Žerjav, ampak tole je le eden najprestižnejših turnirjev :)

NEVERJETNO!!! Rok Gostiša veliki zmagovalec WPT Main Eventa na partypokru!
http://si.pokerpro.cc/novice/1921-never...
Twitter: @CoreySteel_

Zgodovina sprememb…

CoreySteel ::

Danes se začenja slovensko državno prvenstvo v pokru, ki bo ponovno potekalo online na partypokru.
Do nedelje se bo zvrstilo 6 različnih turnirjev, glavni sobotni turnir pa ima $109 prijavnine.

Vse informacije pa tukaj:
http://si.pokerpro.cc/novice/1976-danes...
Twitter: @CoreySteel_
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izgubili smo še v pokru (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5616869 (13239) leiito
»

Računalnik in človek v pokru statistično izenačena

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4921109 (14497) oemdzi
»

Online gambling in davek?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8115711 (11804) superman
»

gembling (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710314 (6395) c3p0
»

Verjetnosti pri kartah (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
60442204 (23411) itak37

Več podobnih tem