» »

Takojsen prenos informacije

Takojsen prenos informacije

1
2
»

Utk ::

Sej, v vesolje gledamo bolj resno zadnjih nekaj 10 let. Kakšna je verjetnost, da bi neka sonda glih v tem času priletela v našo bližino... Če že je kakšno življenje kje, je najbrž tako daleč da ni niti teoretične možnosti, da se sploh kdaj srečamo.

Saladin ::

NIsem rekel milijon civilizacij ampak milijonletne. Tako bi verjetno že opazili.

Kdo govori o velikem številu civilizacij? Ugibam, če že, da je v naši galaksiji le par civilizacij. Stalno poudarjaš čas, jaz poudarjam pogoje. Če nimaš primernih pogojev ti jih tudi čas najverjetneje ne bo omogočil.

Zdej, kako stare so te civilizacije? Jaz jemljem osnovo za to v naši geografski legi in naših pogojih nastanka. Smo bolj na robu naše galaksije in drugi sistemi v tem pasu so približno iste starosti. Bolj proti centru galaksije ko greš, mlajše so sončni sistemi in so imeli bolj turbulentno zgodovino.
Civilizacija na zunanjem robu galaksije bi imela potrebne pogoje v grobo podobnem času kot mi. Civilzacija v središču galaksije pa bi bila znatno mlajša od naše.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Thomas ::

>Civilizacija na zunanjem robu galaksije bi imela potrebne pogoje v grobo podobnem času kot mi.

Na robu Galaksije ni zadostne koncentracije metalov, da bi se planeti sploh lahko formirali. Imeli iz česa formirati.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tear_DR0P ::

če bi bila kakšna civilizacija že stikala po naših koncih, recimo v roku zadnjih 100 miljonov let al pa celo v roku zadnjih 500 miljonov let, potem bi se ji zdel naš planet dovolj zanimiv za nadaljevanje raziskav, morda bi celo poslali stalno opazovalno bazo, pa je še ni videt
torej je prva civilizacija, ki je bila že kdaj sposobna raziskovat vesolje waaaaaaaaay further than this, daleč na okoli smo sami, kkšna škoda da v vesolju ne odmeva
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

snow ::

http://www.nytimes.com/2005/12/27/science/27eins.html?pagewanted=all - članek na tematiko z začetka te teme (EPR paradoks, quantum entaglement...)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Saladin ::

>Civilizacija na zunanjem robu galaksije bi imela potrebne pogoje v grobo podobnem času kot mi.

Na robu Galaksije ni zadostne koncentracije metalov, da bi se planeti sploh lahko formirali. Imeli iz česa formirati.


A niso vse zvezde in sončni sistemi nastali bllizu centra galaksije (zaradi turbulenc od črne luknje v oblaku), ampak so se potem vse bolj oddaljevale od središča zaradi vrtenja okoli črne luknje?? Seveda so obenem nastajale nove zvezde, medtem ko smo se mi pomikali vse bolj proti robu, ampak te zvezde so znatno mlajše.

Torej so morebitne civilizacije v našam pasu približno enake starosti (oz imeli so podobne pogoje), bližje centra mlajše so, bolj na robu so, starejše so.

Ker pa smo mi že bolj na zunanjem robu, se večina morebitnih ugodnih mest nahaja bližje središču galaksije in so pogojne civilizacije v povprečju mlajpe od naše.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Thomas ::

Ma kje pa! To je "k'r neki".

V enem ozkem pasu, obroču, je samo galaksija (potencialno) rodovitna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

gzibret ::

Blizu centra galaksije je IMO preveč burno dogajanje za nastanek neke civilizacije. Preveč supernov, preveč materiala, preveč žarčenja...
Vse je za neki dobr!

motorc ::

Neki bi vprasu. Sem precitu tist clanek od nytimes in me ene par stvari zanima. Zacnimo pri osnovah.

Zakaj je tista macka v skatli skupaj z neko radioaktivno snovjo ziva in mrtva hkrati? A ni mrtva neglede na to ali je skatla odprta ali zaprta?

Thomas ::

Zato ker ne veš, kako se je/ni razpočil tisti atom, ki sproži njeno usmrtitev če poči, je njeno stanje zate takoimenovana superpozicija obeh stanj. Živa in mrtva HKRATI

Za elektron to definitivno velja. Kemija celo, večkrat deluje točno tako, kot da bi bil elektron v igri, v dveh nasprotnih stanjih HKRATI. Če bi bil samo v enem ali drugem, bi bila kemija drugačna!

Mačka pa je samo ogromen oblak elektronov in drugih elementarnih delcev, pa logično mora to potem veljati tudi zanjo.

Drugo je, če mačko lahko res izoliraš v škatli. Elektron kar lahko, mačke ne moreš. Že bitje njenega srca povzroča nezaustavljive gravitacijske vplive, ki bi jih lahko "slišal".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

strictom ::

Neki me edino zanima. Čist offtopic.

A bi bilo možno v kakšni oddaljeni galaksiji ki je mi ne vidimo, da bi veljali drugačni zakoni?

Sorry za offtopic, ampak res me zanima.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Thomas ::

Ne, zagotovo ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mati ::

Še vedno ne kapiram one mačke in radiaktiven atom?

Pa se imam za enega pametnejših na forumu. ;)

Thomas ::

Superpozicija dveh stanj. Biti tu in bit tam, nam miselno ne gre skupaj.

Vendar eksperimenti nedvoumno kažejo, da se nekateri delci včasih obnašajo, kot da so tu in tam hkrati.

Razumeti ni kaj dosti, dokler tega dejstva ne sprejmeš.

Mačko zaenkrat pusti ob strani!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Elementi so naenkrat na dveh mestih ali je samo razmik med pojavom tako majhen, da tako zgleda?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Cross ::

jah glede mačke, ona ma dve stanji a to le navidezno za nas ker nimamo načina kako bi to ugotovil drgač kokr da bi pogledal notr, drgač stanje same po sebi mačke je samo eno, medtem elektron kot sam po sebi pa ima tako lasnost. že nekaj cajta se ve da lektron je delec in valovanje hkrati zravn ima pa še maso kar je čist fascinantno. to da elektronu ne moremo določiti pozicije je po zaslugi dejstva da je valovanje in je v bistvu povsod na tisti ovojnici okrog atoma. zelo zanimiva scena da ima tudi valovanje maso.
entering the subspace

Thomas ::

> Elementi so naenkrat na dveh mestih ali je samo razmik med pojavom tako majhen, da tako zgleda?

Ne, ne. Sploh ni nujno, da bi bil majhen razmik. Lahko je kar zelo velik.

Cross je tudi dobro povedal.

Ma, v bistvu elektron naredi eno šljako tu in eno tam - obenem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

OwcA ::

Razprava o komunikaciji z superluminarno hitrostjo.

Hvala Marijan!

P.S. prosim, držite se (naslovne) teme.
Otroška radovednost - gonilo napredka.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V jezeru Vostok mrgoli življenja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17949040 (43788) FlyingBee
»

Prenos podatkov z nadsvetlobno hitrostjo part II.

Oddelek: Znanost in tehnologija
302862 (1827) Stratus
»

Mrtev Mars ... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
35125967 (18552) drejc
»

Konec vesolja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12012207 (10216) CaqKa
»

Število naprednih civilizacij v naši galaksiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
566253 (5094) undefined

Več podobnih tem