» »

prekinjanje internetne povezave

prekinjanje internetne povezave

kingkong ::

imam sledeč problem.
imam kabelski internet. preden sem nabavil brezžični ruter (belkin wireless pre n), mi je vse delovalo brez problema in linija je delovala 24/7.
ko pa sem postavil brezžično omrežje, se je čez nekaj časa začela sesuvati mreža oz ni se bilo več mogoče povezati an internet, medtem ko je mreža med računalnikoma delovala bre problema (prenosnik ima Win xp home, stacionarni pa win xp pro). če hočem, da internet začne delovati, moram fizično izklopiti ruter (izklopiti štrom) in potem deluje normalno.
kaj bi lahko bilo narobe?

MUC ::

A si prepričan, da ne pada v resnici dol kabelski internet .. če maš telesmeh, pol je to to :)

kingkong ::

hm, nimam telesmeha, sem namreč v tujini :)

kingkong ::

kaj nima nihče kakšne ideje kaj bi lahko bilo narobe 8-O

bigk ::

ruter?
l.p.

//bigk K

pujsek_ ::

Tako je ruter ti frizne, simptomi wifi ruterjev pa so, ali pregrevanje ali zabijanje s prometom...:\
Welcome shop.wlan-sat portal...

kingkong ::

pregrevanje po moje ni, kajti iste simptome sem imel pri različnih ruterjih: asus, smc in sedaj belkin.
kar se tiče zabijanja s prometom pa ne vem, če je to problem ali pač. ali lahko malo bolj podrobno opišeš kaj, zakaj,...

igor0203 ::

Ti bom še jst mal ukradu temo...
Mam Siol ADSL in tist Sagemov modem, ki ga dobiš pri Modrem paketu. Do sedaj mi je vse delovalo v redu, zdaj me pa že ene 2 dni neki zajebava in ne poznam vzroka. Problem je namreč v tem, da se mi včasih povezava kar sama prekine al je pa povezan na net, ampak ko hočem odpret kakšno stran je ne morem(mrtva povezava). Potem ko se hočem ponovno priključit na internet, mi med klicanjem piše Connecting through WAN Miniport (PPPOE)in vrže error 678.
Zdej ne vem, a je kaj z modemom narobe, računlanikom,centralo,... Bi mi znal kdo pomagat?

ToniT ::

Gnjavi Siol! To je edina rešitev.

igor0203 ::

Misliš da nisem? Rekli so mi, da je pri meni nekaj narobe v Winsih nekaj narobe, ampak ni, ker sem FW, anti-virusni izklopil, pa še zmer ni delal. Tud spy ware sem pregledal, za viruse itd. pa ni nič pomagal.
Prej sem za par uric izklopil modem in zaenkrat v redu dela, upam da bo tko ostal...

OldSkul ::

Teli Sagemi delajo probleme. Verjetno je to vzrok težav.

igor0203 ::

Kaj jim pol za novga zatežim al kaj?

S.M.A.R.T ::

Napaka 628,pomeni da se ti modem ne more povezati z centralo oz. ni znaka centrale.(je modem crknil al pa kaj delajo)
Pokliči Siol oz. Telekom(bo bolje).
Povprečni ostajajo povprečni zato, ker ne naredijo več od povprečja.

Zgodovina sprememb…

igor0203 ::

Zgleda da je napaka v modemu, tko da moram čakat do pondelka...

lojzal ::

Bi se vmešal v temo, ker imam podoben problemz omrežjem. S sosedi imamo na kabelskem omrežju (Telemach, ponudnik pa Amis) kabelski modem Thompson in nato naprej preko routerja priklopljene pc-je. Večkrat se dogaja, da ko pobiram fajle z bit cometom, da zadeva zmrzne in je nato potrebno resetirat modem in router (na računalnikih se pojavi opozorilo omrežna povezava je prekinjena ali omejena). Na tehnični pomoči mi ne znajo povedati, zakaj se to dogaja. Največja težava je , da modem ni pri meni in moram morit soseda, da zadeve resetira. Drugače pa do pred pol leta teh težav nisem imel, vmes sem nato tudi formatiral pc in spremljal promet brez aktiviranja p2p programov, zadeva je delovala. Ima kdo kakšen nasvet? (Vsi imamo inštalirane XP Pro ali Home)
Pa še to, pred slabim mesecem nam je Telemach zamenjal tudi modem, tako da bi težavo glede modema izključil. Ali pač?

Se opravičujem če sem offtopic, samo težava se mi zdi identična moji, pa nisem odpiral nove teme.

igor0203 ::

Težavo sm zgleda rešil. Modem sem izklopil, vzel ven vse kable, ga malo zrukal in spet nazaj vse priklučil in zaenkrat dela BP. zgleda da je pomagu mal ruski način... :D

m0LN4r ::

Evo nekaj tekšnega se dogaja zdaj meni tukaj še en podrobnejši opis stvari.

Torej imam že dobro leto adsl z hitrostjo 1MB/s. Hotel semhitrost povečati a ne gre, ker sem predaleč od centrale.

Nekje pozno jeseni si je sosed nabavil adsl z 1MB/s povezavo in od takrat se mi povezava prekinja in to povdarjam, neznosno ! Na da sem priključen 2-3 ure in nato se mi sinhronizacija z modemom in centralo prekine in do drugega dne več NE morem vzpostaviti povezave.

Napako sem prijavil dvakrat siolu. Prišli so z telekoma in rekli da so popravili zadevo, ampak VSE je ostalo po starem, mogoče še huje. Danes sem spet klical in prijavil napako. Nato so me poklicali od telekoma in vprašali kaj je problem, pa sem jim to tudi razložil in rekli so:

Žal vam nič ne moremo pomagati, edina možnost za stabilno povezavo je da boste znižali hitrost.

Nato sem se naježil in rekel da eno leto nisem imel težav z povezavo, zdaj pa naj znižam hitrost na 0,5MB/s PA ZMEŠA SE MI !

In potem je telekomovec spet vljudno odgovoril, žal se je v preteklem času veliko ljudi prključilo na linijo in linija je preobremenjena.

Kaj se da tu storit. Edina stvar, ki jo ne razumem je, da moj bratranec, ki živi 200m dlje od centrale 100% nima nobenih težav. Jaz pa nebom šel na nižjo povezavo, prekinit pa tud ne morem , ker pogodba velja do avgusta.

Prosim za pomoč v vse variantah.

LP
(še dobro da niso rekli, da če hočem stabilno povezavo naj nimam interneta) !
https://www.youtube.com/user/m0LN4r


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1881563379 (379) MrStein
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293159646 (11513) kixs
»

Modri ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
12619103 (8546) Nejc Pintar
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049582 (7264) flipflop
»

ADSL razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
421846 (1150) bf4ed

Več podobnih tem