» »

[EXCHANGE] Preusmeritev odhodne pošte iz Exchange 2003 na IMAP

[EXCHANGE] Preusmeritev odhodne pošte iz Exchange 2003 na IMAP

JamesBond ::

Zdravo, mene pa spet nekaj zanima (samo pomoč še hodim fehtat sem :D ). Torej situacija je taka, da mam IMAP server za maile in dohodni maili so preusmerjeni iz IMAP-a na EXCHANGE, ker so ga uporabniki pač bolj vajeni (pa sherani stiki in koledarji se jim dopadejo). Zdaj bi pa rad še odhodne maile ki grejo iz exchanga spravil, da bi šli preko mašine, ki laufa IMAP, da bi potem mel vse mail loge na enem placu. Ve kdo, kako bi to naredil?

JamesBond ::

Pa še ena stvar me zanima.. selil sem uporabnike z enega Exchange serverja na drugega, pošto sem prenesel deljenih koledarjev in stikov pa ne. Kako bi to dvoje še prenesel?

Microsoft ::

Ce je meni tole kaj znano, Exchange uporablja SMTP za posiljanje poste. Pa mislim, da pri tem ni ravno izjema.

No, naredis nov connector, reces da velja za vse posto (uporabi se znak *), ter da naj posto posilja na smart host, ki je tvoj IMAP server.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JamesBond ::

Malo si bil prepozen, sem že pogruntal (edino tega, da gre za vso pošto nisem nikjer rabil označiti) :D Hvala vseeno! Zdaj še edino morem te koledarje pa stike urediti.

Edit: Aja, jaz v bistvu nisem naredil novega connectorja, pri obstoječem SMTP connectorju sem obklukal možnost "Forward all mail through this connector to the following smart host" in tja samo vpisal IP od IMAP serverja in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

Microsoft ::

Ce mas stike v Public Folders, potem verjetno gre tako, da sinhroniziras star PF z novim. Ce to ne gre, potem lahko dismountas PF na starem serverju, skopiras na nov streznik in mountas.

Glede connectorja. Ce bos pogledal lastnosti od tega connectorja in se sprehodil cez vse tabe, bos videl, da je nekje mozno nastavit rul, za kater mail velja. Pa bos tam zvezdico videl.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

JamesBond ::

Hm, sem probal odmountati na obeh serverih public store, pa ona dva database fajla sem skopiral z starega na novi server (mata isto ime, na novem sem ju nekam premaknil za vsak slučaj) in dal mount na novem, pa napiše database corrupted. Tako da nebo šlo tako zlahka ;(

Microsoft ::

Kaj pravi Isinteg? KB301460


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JamesBond ::

Zdaj sem skopiral naazj stara fajla pa mi niti starega stora ne mounta in nikomu ne dela mail :S Lepo sranje mam zdaj.,

JamesBond ::

To mi javi zdaj za stari store:


You have selected First Storage Group / Mailbox Store (MPPI).
Continue?(Y/N)y
Isinteg cannot initiate verification process.
Please review the log file for more information.

Kje je ta log file


Edit: Ugasnilo mi je tudi Mailbox Store, ki se ga nisem diral in ne pozene nazaj! Fajslov od mailbox store se tudi nisem diral. Resetiral rac. ša ne pomaga. To je za popizditi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()

sasox ::

Jap, to je za popizdit ko folk nekaj čara pa nima blage o tem :)

JamesBond ::

Ja za popizditi je, ko te silijo, da čaraš, pa praviš, da nimaš blage o tem ;(

JamesBond ::

PM zdakj sem lahko do polnoci v sluzbi in resujem ta pofukan exchange ko so sami problemi z njim

Microsoft ::

Log je lahko kje folderju, ker si pognal isinteg.

Se dva linka:
How to Configure Public Folder Replicas
http://support.microsoft.com/kb/822895

Se pa bojim, da delas vse na horuk. Si naredil backup, prede si zacel kopirati/spreminjati/whatever?. Ne.|O

Ce bi, naredis restore za pet sekund in gres lepo domov. Sorry. Vseeno pa upam, da resis problem. In upam, da si prebral, kako se ta isinteg uporablja. Store more biti dismountan. Za log tudi pise, kje je defult lokacija, prav tako lahko dodas switch l ter navedes pot, kam ti naj vrze log.

Skratka, PREBERI, PREMISLI, PREGLEJ, PREVERI, ... in sele potem naredi.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

JamesBond ::

Ok, sem obrnil cel tech support na glavo in nazaj, pa ni pomagalo, potem se mi je pa malo vsralo pa sem rešil zadevo. In ja, prav imaš, delam na horuk ampak ne po svoji volji, pritiskajo na mene.

Edit: Onega loga pa ni bilo, pa v ukaz sem dodal opcijo -l pa mu rekel, kam naj da log pa nič. Se pa tega exchange-a ne taknem več, naj si zrihtajo koledare kak si vejo pa znajo :D

Edit 3: Anyways, hvala vsem za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JamesBond ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux] nadomestek Exchange strežnika

Oddelek: Programska oprema
192601 (1797) cryptozaver
»

MS Outlook Exchange - dostop od doma?

Oddelek: Programska oprema
293664 (3329) Ziga Dolhar
»

FTP win2003 server od IISja ?

Oddelek: Omrežja in internet
91589 (1589) ArisD
»

[Exchange 2003] Fornt-end/Back-end in smart host v obe smeri

Oddelek: Operacijski sistemi
151784 (1621) Microsoft
»

Poslijanje majla preko SMTP (IIS); kako?

Oddelek: Omrežja in internet
81605 (1522) Microsoft

Več podobnih tem