» »

Iz routerja v modem

Iz routerja v modem

Muks ::

No zdej sm u službi in loh opišem mojo težavo...

prvo sm imel na routerju uklopljena 2 računalnika use je delal neki cajta dobr, dokler ni en dan ko sm downloudu z azureusom zgleda crknu router ne vem kako sam tko se je pač zgodil u glavnm nism mogu več na internet.
Pol sm pa prklopu moj računalnik direktno na modem brez kakršnega koli vmesnika in mi je napisal limited or no connectivity, dam repair in mi vn vržne kr en ip naslov ki seveda ne dela. Hotu sm v tcp/ip nastavitah kej naštimat moj ip naslov sam tuki se pa zadeva nekako ustavi.:'( :'(

Če kdo pozna rešitev bi prosu da jo napiše.:D hvala

SasoS ::

Kakšen modem? adsl, vdsl, kabel, isdn, analogni? Katerega ponudnika interneta imaš? Daj bolj natančno opiši...

sznn ::

Sem imel pred casom tudi jaz podobne probleme.
Router je bil Linksys WRT54G. Imel sem občutek, kot da bi port na routerju nastavil blokado na PC. Poizkušal sem prestaviti kabel na drug port (odštirih) in kartica je potem delala. Po nekaj dnevih sem jo prestavil nazaj na prvotni port in je normalno delovala.

Cez kaksen mesec se je zadeva ponovila. Vedel sem da ni kriv router, ker sem se z laptopom normalno priklopil na router in na internet. Zato sem malo brskal in na internetu našel Winsock XP Fix, ki je popravil winsock (zakaj se je pokvaril ne vem) in od tistega casa mi zadeva deluje brezhibno.

LP

Muks ::

Bom probu ta Winshock drugač mam pa adsl prek siola, modem je pa ammm morm dam poklicat da se pozanimam sam zdej ni nobenga doma...router je smc drgač vem pa da mi je na azureusu javljal neko Nat napako pri nastavitvi portov in sm menjal UMZ al DMZ neki tazga sm dau drugo adresso pol je delal neki cajta nakar se je use kr naenkrat podrl (loh da je to krivo). Kasnej bom napisu še kater modem mam!

SasoS ::

V tem primeru ne smeš pisat IPjev na mrežno kartico ampak moraš naresti novo PPPoE povezavo če hočeš bit priklopljen direktno na modem.

Muks ::

Sj to je tm pod accessories - communications - new conection wizard, če to mislš sm že probu sam useen ne dela

sznn ::

A imaš še kakšen drug računalnik? Mogoče ti je šla mrežna kartica.
Če lahko z drugim računalnikom normalno prideš na internet ali vsaj do routerja, potem je to lahko vzrok. Pokliči kakega prijatelja da pride k tebi in priklopita drug računalnik na router.

Pa še nekaj: Praviš da ti je verjetno router crknil, a do routerja ti prideš s PCjem in ti samo internet ne dela ali sploh ne moreš priklopiti na router?

Muks ::

fantje zrihtu sm, hvala za use sam u routerju je blo treba ene nastavitve pr wanu unest not


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565138 (1967) c23po
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372338795 (39251) ignats
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61982953 (14714) brez-imenko
»

T-2 in Wireless router

Oddelek: Omrežja in internet
1912676 (12208) iro
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384854 (4373) SasoS

Več podobnih tem