» »

T-2 in Wireless router

T-2 in Wireless router

MasterSPi ::

Zdravo!
Mam T-2 VDSL 8/1Mbit, dinamicni IP in mam wireless router. Ce povezem kabl iz VDSL modema v router v LAN 1 potem mi dela wireless, ce povezem kabl pa iz VDSL modema v WAN od routerja mi pa ne dela internet in rad bi povezal 3 racunalnike preko tega routerja (T-2 pa mi omogoca le 2 ip naslova). Router je na default nastavitvah nastiman tko da ma DHCP enable in Dinamic IP in me zanima zakaj mi ne dela ce dam kabl v WAN (tko kot je pravilno - narisano v prilozenih navodilih).
LP
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

balocom ::

mogoče reset vsega skupaj?
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mitch ::

Očitno je nekaj narobe v nastavitvah. Povej kakšen router imaš in kakšen "screenshot" nastavitev nebi škodil. Pa v ostalih računalnikih, kako imaš nastavljene mrežne nastavitve? Po mojem gre v tvojem primeru za napačno nastavljen "default gateway" oziroma nekaj te routing zeza...

LP,
Mitch

mmmato ::

Kater router imaš? Meni se je isti problem pojavil cca 2 mesca nazaj (router canyon). Ni mi več net delal, če je bil router z modemom povezan preko wan porta, preko navadnega pa dela. Sem nesel na servis, dobil novega, problem je ostal. DHCP je blo treba izklopit, poleg tega ne morem dostopat do routerjevih nastavitev na 192.168.2.1 . T-2ju nisem težil, ker se mi preprosto s tem ni dal več jebat.

TESKAn ::

Če hočeš internet delit z routerjem, potem moreš imet modem povezan na WAN port, povezavo skonfiguriraš na routerju, na račualnikih pa potem nastaviš, da ti avtomatsko dobi naslov in DNSje. Ma da dela.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MasterSPi ::

Sm reseteral.. isto ostane. Drugi racunalniki niso krivi, ker mi niti enga ne uspe povezat na wireless ostali pa sploh niso povezani še na VDSL.
Router mam EDIMAX BR-6204Wg ampak ni fora v routerju ker sm mel prej enga canyon pa je blo isto.
Prilagam se screenshote nastavitev na kartici ter na routerju:
Računalnik Povezava -

Router Wan Type -

Router Wan Setting - dinamic IP -

Router Wan - Dinamic IP more configuration -

Router Wireless Settings BASIC -

Router Wireless Settings ADVANCED -

Router LAN settings -

Računalnik nastavitve -
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

MasterSPi ::

A mislte da bi lahko bla ta fora da sm ubistvu zasedu ze 2 IP naslova (max dovoljeno) z 2ma razlicnima MAC address in pol noce VDSL dodelit routerju svojega IP naslova? - ker IP se spremeni na 24ur ce MAC address ni prikljucen na VDSL (to vela pr t-2)?
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Če je router priklopljen v ETH potem dela kot switch (v WAN pa dela kot router z NATom).

Najprej si porihtaj (w)LAN tako da odklopiš kabel iz t-2 modema do routerja (tako da bo delal file sharing med vsemi računalniki ).


Mešaš kruh in žemlje.
Obstajata:

a) privatni lokalni IP naslov računalnika (je lahko statični ali dinamičen (dodeljen preko dhcp-ja na routerju) (razred A , B, C) primer: 192.168.2.1 , 192.168.2.100 , 192.168.2.101 ...

b) IP, ki ti ga določi tvoj ISP (statični ali dinamičen)

kot ga vidi npr tale stran:
http://www.whatismyip.org


Lahko pingaš router (ping 192.168.2.1) iz prenosnika z intel 3945abg wifi mrežno ?
Kot je razvidno iz zadnje slike si že povezan na router...

Bi mogoče samo še vpisal DNSje od t-2 (Use the following DNS servers addresses) (84.255.209.77 , 84.255.210.77 ) ?



slika:


Sicer nisem na t-2 , ampak pomoje je potrebno vpisati mac od t-2 modema (tako kot pri kabelskem netu).

Zgodovina sprememb…

MasterSPi ::

Vem jst tist glede privatnih pa globalnih ipjov sam pac predn sm dal router v mrezo sem zasedel 2 razlicna globalna ip naslova z dvema razlicnima compoma (sam to najbrz itak nima veze, ker bi mogl dodelit na nov mac address nov ip ampak sm vseen napisal). Vpisal sm dnsje pa tut ne dela.. tut clone mac address sm dal pa ni delalo.. ne vem no, se kaksna ideja? sej mreza zdej nima nc veze.. jst hocem za enkrat sam moj laptop povezat prek wireless routerja na internet - za lokalno mrezo me za enkrat BK. zdej je situacija taka VDSL - ROUTER - LAPTOP. Pa router mi pinga ja.
LP
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

amigo_no1 ::

Če imaš povezano VDSL - ROUTER (WAN port) - LAPTOP
potem je laptop znotraj NATa (kot tudi ostali račualniki če so priklopljeni na router ETH porte)
"na zunaj" pa se potem vidi samo en "globalni IP" ...

MasterSPi ::

Ja to vem. Lih to ti govorim. Da mam zdej tkole. Prej sm mel pa iz VDSLja direkt na 2 compa prek UTP kablov. Zdej sm dal pa stran 1 kabl in sm dal na WAN od routerja. Lokalno itak da laptop zdej dobi 192.168.2.100 ker je v routerju nastimano da od 100 do 200 dobijo lokalni compi. Sam problem se vedno ostaja - zgleda kot da router ne "dobi" od VDSL modema tist globaln ip naslov.
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

mmmato ::

jeje997, nočem ti solit pameti, to ti pišem kot ne-uporabniku t-2ja. Če imaš pc direktno priklopljen na modem (ali preko switcha), je tvoj lokalni IP = globalni IP, če izbereš svojega net ne dela.

masterSPi, a je to zihr, da imaš na voljo le 2 IP naslova? Čudno se mi zdi, če ti že dajo modem s 4 porti, zakaj le 2 IPja ...
Si se obrnil na T-2? Ker od začetka teh problemov jaz nisem imel. Na routerju sem za WAN povezavo izbral le Dynamic IP, net je delal brez da bi vpisoval dns in mac adresso (česarkoli že).

MasterSPi ::

4 ti dajo zato, ker je 1 za telefon, 1 za TV, 2 pa za net. Klical sm na t2 ja pa so rekl da mam 2 ipja na voljo na enkrat .. pa so mi neki govoril prek telefona .. sam ni blo nc.. so rekl da ne vidjo MACa od routerja.. bla bla.. 0 niso nardil. Bom sou se do kolega pa probal z istim routerjom ce pri njemu dela in bom pol klical na t2 in zahteval da mi tole postimajo ;)
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

mitja_i ::

Tako je na T-2 lahko dobiš samo 2 IP preko DHCP. Lease traja 24ur. Noben ISP se ne bo ukvarjal z nastavitvami tvojega routerja... Vse računalnike izklopi za vsaj 24ur in potem priklopi samo router (seveda pravilno v skladu z navodili proizvajalca in tako, da bo mac naslov viden tudi tehnikom na T-2)

MasterSPi ::

Se mi je zdelo, da mora bit neka taka fora.. bom probal se to resitev.
tnx
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

SasoS ::

napiši ipconfig /release tam kjer ti dela net
potem bo router lahko dobil ip

iro ::

@MasterSPi
Kako si rešil problem ?

bosto ::

@MasterSPI, potem ko vse priklopis po navodilih (in ti zgleda da ne dela) probaj pingat t-2 dns1: 84.255.209.77 ali pa t-2 dns2: 84.255.210.77.

Ce ping dela, potem moras vpisat ip dnsov od t-2 v nastavitve od mrezne kartice na vsakem racunalniku posebej.

MasterSPi ::

ma kurc.. nc ne pomaga - btw itak probavam samo prek kabla pa vseen ne dela. Probal sm tut dnsje nastavlat in nic.. isti klinac. Ne vem kaj naj se probam.
I dont wanna talk to you I just want BANG BANG BANG!

iro ::

Mam podoben problem. Računalnik z 3COM ovo mrežno karico se ne poveže na net.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8931632 (10540) Lonsarg
»

T2 in trije ruouterji

Oddelek: Omrežja in internet
162629 (2136) p1nky
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252772 (1375) SaXsIm
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74371 (4148) Piqui
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273184 (2892) ali3n

Več podobnih tem