» »

Windowsi so uradno škart roba

Windowsi so uradno škart roba

tuoermin ::

Kak teden nazaj so pri Mikrosoftu končno priznali, to kar so mnogi trdili že več let, da so Windowsi škart roba in se jovo na novo lotili izdelave novega operacijskaga sistema, ki povzema temeljne UNIX/Linux ideje.

Podrobnosti lahko preberete v tem članku.

Matri[X] ::

Windows Vista bo ob izdaji delovala tako kot je treba. Kar pise v clanku so samo fikcije linuxasev.

Highlag ::

Zanimivo branje tole.

Sploh tisti Bug-free:D
No bomo videli kako bo. :P
Never trust a computer you can't throw out a window

kriko1 ::

Ne poznam tega vira, ampak težko bi reku da so to neke fikcije, ker sem videl še več strani s tole novico.

tuoermin ::

Windows Vista bo ob izdaji delovala tako kot je treba.

To so govorili tudi za XP, in pred tem za 2000, in pred tem ta 98 in pred tem za 95.
Za 3.1 pa je to res držalo.:D
Linuxaši pa tega ne govorijo ampak raje kar naredijo!

EagerWolf ::

Kakorkoli ... (sam uporabljam Linux in Windows)

Windowsi so primerni za vse uporabnike racunalnikov. Tudi za tiste z malo manj znanja! So lepo graficno urejeni, pregledni, in poizkusijo uporabniku cimbolj olajsati delo. Zavoljo svoje ponudbe pa so pozresni in v dolocenih pogojih nestabilni. Logicno je da programer ne more predvideti koliko in katere programe bo uporabnik zagnal istočasno. Iz mojih izkušenj se WinXP zelo redko sesujejo. Tako da menim, da vsi ki tipkate raznorazne traparije cez windowse se rahlo motite. Kako bo stara mama pregledala mail v Linuxu, ce pa ga se pognati ne zna. V Windowsih se lahko nauci klikati po ikonah ... Za osnovno delovanje imajo vec kot dovolj dobro podpore za vse sistme ... Tako da prakticno le vstavimo CD pocakamo kake pol ure in sistem je pripravljen za uporabo.

Linux pa je sistem namenjen ozjem krogu potrosnikov. Namenjen je bolj naprednim, izobrazenim uporabnikom. Marsikdo obvlada Word, Excel ... ampak Linux ne bo znal skonfigurirati! Vse je treba narediti rocno, vse je treba narediti natancno... ni nobenih ugibanj ampak zgolj znanje. Kot posledica je logicni, da je sistem bolj stabilen. Vsekakor pa je uporabniku manj prijazen. Ko pa v linuxu pridejo okna (X-windows) pa sama stvar postane dosti bolj nestabilna (ravno tako kot windowsi)...

Danes je pac v modi, da nekoga, ki je uspesen poskusimo cimbolj "umazati", ga zatlaciti v kot in ga tam pustiti lezati kot nebogljeno dete!

NAZALOST!

Microsoft je spoštovanja vredna firma in njihovi produkti so zelo kvalitetni operacijski sistemi. Na žalost niso brezplačni ... kar gre večini v nos. Ne pozabimo: Malo denarja, malo muske!

LP
I never eat a pig couse a pig is a cup!

AndrejS ::

EagerWolf : Lepo si napisal

Najbolj pljuvajo po windowsih itak tisti , ki imajo piratsko kopijo!

kriko1 ::

@EagerWolf:

Se ne morem v celoti strinjati s tabo:

...Kako bo stara mama pregledala mail v Linuxu, ce pa ga se pognati ne zna.

Ravno tako kot v win, bo kliknila na ikono mail ali kmail ali opera, thunderbird....

ampak Linux ne bo znal skonfigurirati! Vse je treba narediti rocno, vse je treba narediti natancno... ni nobenih ugibanj ampak zgolj znanje.

Govoriš za...? Pri Suse 9.3 nisem imel (ko sem 1. nameščal) nič kaj preveč za konfigururat, poženeš namestitev, izbereš kaj želiš (tukaj se mi zdi en+ pred windowsi ker med namestitvijo tega ne moreš) in se namesti.

Kot posledica je logicni, da je sistem bolj stabilen.

Zaradi tega ker ga je uporabnik ročno skonfiguriral? Ne. Skonfiguriraj ti in prevedi kernel po pomoti brez integracije modula za tvoj recimo sata kontroler, na katerem imaš boot disk.

Ko pa v linuxu pridejo okna (X-windows) pa sama stvar postane dosti bolj nestabilna (ravno tako kot windowsi)...

Že 1 leto in 2 meseca imam linux 2.6.11 z x.org ter (prej ati, fglrx) nvidiimi gonilniki in se mi ni še usul.

Microsoft je spoštovanja vredna firma in njihovi produkti so zelo kvalitetni operacijski sistemi.

Prej bi rekel da imajo ZELO dobre ideje kot pa kvalitetne izdelke.
Kot firma pa mi smrdijo, ker patentirajo vse po vrsti (ampak res bedne stvari), cilj patentov (pri njih) pa je zatret vsako konkurenco.

darkolord ::

Tole, kar bo kmalu postalo kreganje, je čisto nesmiselno... Vsak dan je približno 10 tisočkrat prebatirano, vedno brez rezultatov

christooss ::

darkolord Djmo prosm prosm še enkrat se spustit v to. Prosm prosm

>>>Najbolj pljuvajo po windowsih itak tisti , ki imajo piratsko kopijo!

To ni res tile najbl kurcijo linux. Zakaj? Zato ker pri njih odpade Zastonjskost kot prednost :P

Kje je pa članek?????

>>>>Ne pozabimo: Malo denarja, malo muske!

Kaj ma pa muska tukej zveze. >:D Rabš samo kodeke pa je. Enako na Linux kot na Windows>:D
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

lukaz ::

@darkolord
Jst imam vse windowse original, ampak useen pravm da so windowsi kot sistem ku*** in je linux 100x boljši :D
Torej sem očitno sm nenormalen, ali pa imam pač bolj objektiven pogled na svet kot ti.

darkolord ::

Verjetno si me s kom zamenjal. Jaz sem napisal, da tako gobezdanje iz obeh strani ne bo obrodilo sadov na nobeni strani.

fahrenGONE ::

A veste zakaj se sploh rabi Windows? Ker je gor najvec zanimivega. Ce bi lahko Linux pganja winodws igre ipd, potem bi verjetno dobil milijone novih uporabnikov, saj je zastonj in imas ogromno distrojev, lahko naredis vse po meri, ipd...

christooss ::

Ma ja Gremo se še kregat. JE kregat. Jupi

Sam ne presedat vlaka iz Windowsev v Linuxe. In iz Linuxa na Windows. Nima smisla.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

kriko1 ::

Linux lahko poganja windows igre:

http://www.transgaming.com/

Ali pa z malo truda s cvscedego.

fahrenGONE ::

Hm, ampak kaj je to potem enako hitro?

darkolord ::

1000000x hitrejše... Pa kar samo se igra

Jozek82 ::

No pa da še jaz pripišem mojkomentar!
Povedal pa bom čisto preprosto in tako kot mislim.
Vsaka stvar ima svoje dobre in slabe strani. Tako bom povedal, jaz imam winXP-je in če dobro pomislim, še se mi niso sesuli niti enkrat, to pomeni da so tudi stabilni, je pa res, da moraš malo obvladati računalnik, da ti to uspe in si naložiti dovolj varoval da ti potem ni potrebno skrbeti, da bi dobil kakšne viruse in kaj podobnega. Je pa res da so windowsi enostavni za uporabljati.

Druga stvar pa so linux-i, mislim da vsi lahko priznamo da jih je težje inštalirati, kot windowse... je tako? mislim da je.. prav tako so pa za uporabo težji kot windowsi, če pomislimo že iz tega stališča, kje v kateri osnovni šoli in srednji šoli pa se učijo na sistemu LINUX? mislim da nikjer - in logično da bo potem vsakemu lažje delati v WINDOWSIh kot pa v LINUX-ih... sam uporabljam oboje... linux-e za programiranje, windowse pa za vse ostalo, ampak sem bolj pristaš windowsov, ker mi jih je lažje uporabljati...

je pa res da pa je problem cena....

bmen ::

Jožek - Linuxa (suse, ubuntu...) in podobnih distribucij NI TEŽKO instalirati. Par klikov z miško in vpis uporabnika - in to je več ali manj vse. Za nekoga, ki o računalniku ne ve ničesar je po mojem mnenju še lažje kot windowse (maš manj za klikat in vpisovat).

_Tudi za npr tajnico, ki mora napisati na dan po par dopisov pogledati e-ošto ipd je popolnoma vseeno ali to naredi v Openofficeo in tbirdu ali pa v wordu in outlooku.

Sploh pa tajnice ne konfigurirajo računalnikov in ne instalirajo programov (razen virusov in trojancev ;-).
... B ...

AndrejS ::

Naloži ti linux svojemu sinčku, potem pa ga cele dneve poslušaj da bi rad špilal Need For Speed, Quake IV, FarCry, ...

Poldi112 ::

Ko vse drugo odpove se vrni k igricam.
Mu pa mislim da ne bo skodilo, ce ne bo cele dneve za monitorjem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bzp ::

Poldi112: a to iz lastnih izkusenj?

darkolord ::

maš manj za klikat in vpisovat

e?

christooss ::

Ja pa še kodo morš najdt na netu. to je problem.

Inštalacija Linuxa in wondowsev je pomoje enako težka. Zame seveda ni problem ampak za kšnga, k je največ kar je inštaliral igrca (pa še to mu je mogu frend crack zrihtat), sta pa obe zajebani
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Vpisat kodo, izbrat državo in vpisat svoje ime za povprečno inteligentnega človeka ne bi smelo predstavljati večjega problema

bmen ::

darklord - mišljeno je bilo klikanje in vpisovanje userjev pri instalaciji. Potem ko je treba "delati" je več ali manj enako - samo malo drugače ;-)
... B ...

fahrenGONE ::

Btw... Meni na Linuxu fonti niso vsec. XP ima veliko lepse fonte za aplikacije in web. Linuxi pa imajo vsi tiste debele zamazane crke. Bleh.

kriko1 ::

Ne vem, ampak na suse-ju so fonti odlični.

christooss ::

Sej win fonte lahko skopiraš v linux. Ampak to je že pol cko lahko nelegalno. Na pol
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

M.B. ::

Nekaj slabih stvari Microsofta.
Microsoftove "Inovacije"
Microsoftovi nakupi(Vidi se, da skoraj vsaka stvar, ki je sedaj v Winsih je bila kupljena od nekoga)

Sam Uporabljam Linux.
Sem uporabljal Windows ampak se mi ne zdi, da so UserFriendly. npr Windows Update sicer odlična stvar, ampak ko enkrat začne težit za restart je ne moreš ustavit. Tudi če proces prekineš v task manageru. Stalni restarti. Ko namestiš neki program -restart. Namestiš gonilnike -restart. Namestiš popravke -restart. (slišal sem, da bo v Visti Windows imel dve "inovaciji" popravki, pri katerih ne bo treba resetirat OSa in symlinks).
Pa slaba podpora Administratorju. To mislim s tem, da če nisi Administrator imaš težave, ker ti ogromno programov ne laufa in moraš posebej nastavlat, da delajo. Če pa si administrator je pa to seveda security risk.
Najbolj pa me moti, da če hočeš biti varen moraš imeti prižgan AntiSpyware, AntiVirus, Firewall.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniki na ISS migrirajo na Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17232466 (26871) MrStein
»

MSI: uporabniki nočejo Linuxa na netbookih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14013787 (8750) Daedalus
»

Vista brez ponovnih zagonov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
21314391 (9966) DCER
»

Vedno debelejši in neokretnejši linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
21911322 (11322) CCfly
»

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16710197 (7288) SOLMILE

Več podobnih tem