» »

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad!

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad!

1 2
3
4

BigWhale ::

Jaz ne bom nikogar vec prepriceval. :P

Pridte pogledat na Infos... ;>

rasta ::

Za take ljudi, ki nočejo nič znati in vse imeti, je primerna konzola oz. specializirani terminali. Vzameš iz škatle, vklopiš in dela.
Ne pa potem, da po netu širijo najbolj neumne viruse, ker o delovanju računalnika ne vejo absolutno nič.
Tako kot moraš o avtomobilu kar precej vedeti, preden te spustijo na cesto, je tudi za delo z računalnikom treba kaj vedeti. Ali pa nič vedeti in za vse plačati.
Še za uporabo grabelj je treba poznati tehniko grabljenja ...

Brane2 ::

BigWhale:

Razstavljas na Infosu ?

noraguta ::

Pridte pogledat na Infos... ;>


BW avjo kaksne dobre hostese ? ;~P
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

rasta, kaj konkretno o avtomobilu pa morš vedet ? Poznat morš CPP, vedet morš kaj je gas in kaj zavora. To je pa vse. Moja mami vozi avto že 25 let pa vseeno ne zna gume zamenjat. Oziroma, verjetno bi lahko stuhtala ampak zakaj bi če ma na voljo asistenco in ji pridejo zamenjat gumo. Kaj šele da bi vedela kej o mašini, elektroniki...

Kaj je narobe s tem da vzameš iz škatle in delaš ? Jaz sem zdej na drugem macu in oba delata po tem principu. Pa na račun enostavnosti niso žrtvovali uporabnosti ali možnosti konfiguracije. Torej, zakaj nebi ostali sistemi bli podobni ?

noraguta ::

Vseeno pa ne voz bagerja recimo.Tvojo mamo mislim. Vsako leto pelje kureto na tehnicni pregled.Avto lepo vozi k mehaniku. Gume k vulkanizerju . Po bencin se odpravi na bencinsko in ne destilira doma kaksne kacje sline iz cespelj za gorivo. Ravno tako si najbrz ni namontirala namesto sedeza ,fotelj iz dnevne sobe ceprav je takooo zelo udoben. V racunalnistvu se pa dogajajo ravno taksne "modifikacije". Potem so pa krivi Mikrosoft in linux.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

no ja...sedež v njenem avtu je skor tolk udoben kot fotelj v dnevni, tko da nevem kaj si hotu povedat.
Vzdržuje ga tudi ja. Ampak ker računalnik ni avto ga ne pelješ na servis ampak lepo zaženeš automatic update da naloži tanove popravke.

Nevem kaj hočeš povedat s temi modifikacijami.

noraguta ::

no ja...sedež v njenem avtu je skor tolk udoben kot fotelj v dnevni, tko da nevem kaj si hotu povedat.

najbrz,da imate slabe fotelje v dnevni sobi.

Vzdržuje ga tudi ja. Ampak ker računalnik ni avto ga ne pelješ na servis ampak lepo zaženeš automatic update da naloži tanove popravke.

Nevem kaj hočeš povedat s temi modifikacijami.

to da sem sit , da folk daje neposlihtane racunalnike na mrezo in abusa s tem se ostale . Da folk odklop cel firewall za to da lahko emulera ali igra kaksno igrico. da je prelen ,da bi instalaril update ne samo za os temvec tudi za aplikacije. Linuksarji niso nobene izjeme niti osxarji ne. Navlecejo si nepreverjene driverje na masino.Ne certificiran SW. Vso to svijarijo postavijo na mrezo in ustvarjajo odlicno okolje za razsirjanje golazni.

Seveda vozili bi se varno , ob enem pa nebi niti preverili tlaka v pnevmativkah.In avta ne friziras, oziroma tak ne sme na cesto,brez atesta. Pri racunalnikih naj bi pa vse teklo samo od sebe. Keep on dreaming.

Se vzdrzevan sistem ni imun, kaj sele povprecna domaca skatlja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

rasta ::

Tud pri avtomobilo moraš vedeti zakaj se uporablja sklopka, pa prestave, pa kdaj je dobro prestavo zamenjat ipd. To pa je že delovanje vozila. Za tiste, ki ne vedo, imajo avtomatski menjalnik in po zakonu ne smejo uporabljati ročnega.
Tako kot moraš tud pri računalniku vedeti kako je organiziran datotečni sistem pa kaj je firewall ipd.

Pa za konfiguriranje Linuxa je, kot je že bilo povedano, polno raznih manualov, tutorialov, how-to-jev pa polno forumov in newsgroupov. Na netu pa poznamo tudi iskalnik, kot je npr. Google, s katerim lahko z malo informacijske pismenosti prefiltriramo ves ta obsežen material in najdemo, kar nas zanima. Pa na večino vprašanj se da dobiti preprost in jasen odgovor (po logiki, da je že nekdo prej imel tak problem) že ob iskanju na groups.google.com.
Popravljanje kode pa od tebe nihče ne zahteva.
Vendar pa so kljub tej množini podatkov na internetu na forumih z Linux tematiko vsak teden razne bedne teme z naslovi "why linux sux", ki ji odpira len folk, potem ko ugotovi da za namestitev in uporabo Linuxa ni dovol samo dolvleka iso fajlov.

Pa tudi v Windowsih je dobro, da veš v čem je point resolucije, če jo že nastavljaš. In spet smo pri tem, da je treba o računalniku nekaj vedeti, ker brez tega ni nič ...

BigWhale ::

Brane2:

Lugos razstavlja na Infosu, pa tudi Slo-Tech, ce se ne motim. :)

Sahel ::

Bravo... ta je bla pa dobra... nepreverjen SW... Kaj Microsoft daje preverjene stvari?!??!?!?! On jih preveri... Firma ki izda strojno komponento izda tudi gonilnik... Windowsi pa ti ševedno težijo da stvar ni certificirana... v svetu linuxa uporabniki in creatorji sami to ustvarijo in sami preizkusijo... Linux software za razne distribucije more bit tudi prirejen distribuciji....
Kakšna golazen!!! Ni kriv linux da so windowsi leglo lukenj kamor se lahko z majhnim "programčkom vdre"
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Tero ::

Kakšna kreganja:D Mislim da malo tole preveč resno jemljete. No da še povem svojo zgodbo. Sam uporabljam windows2000 in sem sprobval razno razne distribucije linuxa. Ampak to ni bilo to. Jaz sovrazim pisat v neke konfiguracijske datotek. In konzola... FUJ
Saj smo v letu 2003! Ko so računalniki nastali smo uporabljali ukaze in ukaze. V sodobnih operacijskih sistemih pa imamo miško ne? Ne vem zakaj bi mogo tolko tipkat, če lahko vse z miško narejiš.:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

marS ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

tx-z ::

zakaj majo na hrvaškem večinoma linunx sisteme? ker nimajo dnarja za windowse :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

jezus_kristus ::

ta debata nikamor ne vodi. tistemu, ki je zacel to temo, se mu je linux se bolj zagravzal. Vidim da se bosta oba tabora se dolgo bojevala in iskala neke analogije. Hvala bogu da WIndows ni Linux in da Linux ni Windows. Tako imamo vsi moznost, da izberemo kar nam najbolj ustreza. Linux ni za vsakega. Je grd (za nekoga) in ucit se ga je treba. Windowsi tudi niso za vsakega. So grdi (za nekoga) in neuporabni. Izberite sami.

pivmik ::

jezus_kristus točno tako!

Linux se mi je še bolj zagravzal.

Ampak ne bom obupal sam se bom posilil in se naučil Linux in potem bom še več pljuval po njemu, morda pa bom celo tako napredoval da bom izdal User Friendy verzijo Linux-a.



Sprejemam naročila :)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

BigWhale ::

> V sodobnih operacijskih sistemih pa imamo
> miško ne? Ne vem zakaj bi mogo tolko tipkat,
> če lahko vse z miško narejiš

Ce pustiva AutoCad in podobne pri miru, kaj pa naredis hitreje z misko?

# cp * /home/some/dir/away


V sodobnih... Torej linux zate ni sodoben OS? Kaj je pa tko starinskega na njem? Shell? Pa saj GUI tudi obstaja. Konfiguracijske datoteke, ki jih bere vsak blesav text editor so pa se vedno precej boljsa resitev kot pa binarni 'registry'.

Lahko dejansko sam kaj popravis brez posebnega programa za popravljanje konfiguracije, sploh takrat ko se ti kaj zhebe.

Binarna datoteka je hitrejsa? Ja res je! Ampak kolikokrat na sekundo pa moras odpirat datoteko z nastavitvani in brat iz nje nastavitve? ;)

tha_man ::

Hahaha, s to srajco se bi moral malo sprehodit po FRI :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

noraguta ::

Bravo... ta je bla pa dobra... nepreverjen SW... Kaj Microsoft daje preverjene stvari?!??!?!?! On jih preveri... Firma ki izda strojno komponento izda tudi gonilnik... Windowsi pa ti ševedno težijo da stvar ni certificirana... v svetu linuxa uporabniki in creatorji sami to ustvarijo in sami preizkusijo... Linux software za razne distribucije more bit tudi prirejen distribuciji....
Kakšna golazen!!! Ni kriv linux da so windowsi leglo lukenj kamor se lahko z majhnim "programčkom vdre"


Jasno ce se ti sanja o zadevi vsaj malo ni problem.Govorimo o trotlzihr useru. Noben problem ni napisat programa za linux , ki ti bo usuval masino sploh pa se ce ga ganjas kot root. Vsaj meni ga je nehote ze uspelo. Konkretna kombinacija sta bila redhat(ki je zadevo zvlekel v distribucijo brez testinga) in IBMovi thinkpad-i.

Glede lukenj v windowsih pa so vecinoma pokrpane sproti. Slackware 9 je imel podobno od 18 marca do danes cca 20 security fixov.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

moj_nick ::

Ej, za 1 teden grem stran pa pišete tak sraje gor d je groza!!! Po 3eh straneh bučnega pisanja niste prišli nikamor.

PicNiK! Ti kr neki provociraš in iz čist vsake slabosti linuxa, za katero si nekje na enem odročnem forumu slišal, narediš hudobnega tigra, ki bo vsem začetnikom požrl računalnik.

Po tretjem testiranju (PhatLinux, TopologiLinux, Knoppix)


Te distribucije so hec. Kdo to sploh uporablja kot workstation?

Pa še neki mi najeda: GNOME 2.4 IMA MOŽNOST NASTAVLJANJA RESOLUCIJE IN FREKVENCE V GUI

Eni kr bluzite k nimate nč pojma

|O

pivmik ::

Linux je Linux boli me qrac ali je to distribucija ki se imenuje "Crash" ali Gentoo.
Katero distribucijo pa mi priporocaš? Slo-Tech Distribucijo,ki mimogrede temelji na knoppix-u?

Seveda nismo prisli nikamor, to pa zaradi taksnih kot si ti.

Vse kar sem napisal je prislo iz moje glave, ne iz drugih forumov.
LP, Gregor GRE^

IceIceBaby ::

Nevem zakaj nekaterim ne paše ta thread pa se ob prvem nestrinjanju začnejo dret da nikamor to ne vodi. Jaz sem recimo iz tegale zvedel da se da v Gnome nastavt resolucijo, verjetno je še kdo kej koristnega potegnu iz tega ven. Tko da ne bluzite, pa če nimate kej pisat pač ne pišite.

"najbrz,da imate slabe fotelje v dnevni sobi."

Niti ne. Men se zdi sedežna zlo kvalitetna in udobna. Hotel sem povedat da se da tudi v avtomobilu zelo udobno sedet in, da je lahko tudi prilagodljiv in zmogljiv OS enostaven in lep.

"to da sem sit , da folk daje neposlihtane racunalnike na mrezo in abusa..."

Se strinjam da je varnost sistema odvisna v prvi vrsti od userja. Ampak tuki ni govora o varnosti ampak o primernosti linuxa za povprečnega uporabnika.
Če pa že govorimo o varnosti in OSXu bi pa povedal da smo dost na boljšem. Automatic update je narjen dost boljše in bolj pregledno kot v winsih. Razen shareware se posname na disk brez "instalacije" kot jo poznamo pri winsih, torej nič pisanja po registru itd... Ne rečem da OSX userji na splošno kej boljš skrbimo za varnost, ampak že sam OS te na prijazen način opominja na varnost in ti sam ponudi rešitve.

"Tud pri avtomobilo moraš vedeti zakaj se uporablja sklopka, pa prestave..."

Jah sej pri računalniku tut veš kaj je miška in zakaj se uporablja tipkovnica. Pa to da morš zvočnike vklopit če hočeš glasbo poslušat... Sej osnovno znanje je potrebno za uporabo vsake stvari. Vprašanje je kako globoko je to znanje in kako težko se je neki naučiti.
Pri dobrem (za mene) OSu morajo bit stvari intuitivne. Se pravi takšne, da jih vsak povprečno intiligenten človek takoj zakapira in da začne uporabljat računalnik brez kakšnega hudega predznanja. Dost je recimo kratek manual na parih straneh. OSX je že takšen, Winsi v veliki meri tudi, pri linuxu pa se tisti manual na parih straneh razširi na miljone strani howtojev in faqujev in man pejdžov.

"Pa za konfiguriranje Linuxa je, kot je že bilo povedano, polno raznih manualov, tutorialov, how-to-jev pa polno forumov in newsgroupov. Na netu pa poznamo tudi iskalnik, kot je npr. Google, s katerim lahko z malo informacijske pismenosti prefiltriramo ves ta obsežen material in najdemo, kar nas zanima. Pa na večino vprašanj se da dobiti preprost in jasen odgovor (po logiki, da je že nekdo prej imel tak problem) že ob iskanju na groups.google.com."

Jah. Sej ne rečem da linux ni dobro dokumentiran. Ampak ne pozabi da govorimo o uporabniku ki se ne spozna in se noče spoznati na računalnike. Navodila morajo biti stisnjena na največ toliko kot so obsežna navodila za multipraktik ali videorekorder. Tile miljoni Howtojev in tutorialov se ne slišijo nič prijazno.
Poleg tega, zakaj bi se nekdo prebijal čez miljone strani, če ima na drugi strani OS s katerim lahko počne iste zadeve brez da bi kar koli bral, oziroma si prebere tistih 5 strani in je stvar rešena.

"...potem ko ugotovi da za namestitev in uporabo Linuxa ni dovol samo dolvleka iso fajlov..."

Jaz pravim da bi moralo to zadostovat. Pa še tistih 5 klikov za inštalacijo pa bi bil OS naložen. Nevem zakaj je treba tolk komplicirat.

"Pa tudi v Windowsih je dobro, da veš v čem je point resolucije, če jo že nastavljaš. In spet smo pri tem, da je treba o računalniku nekaj vedeti, ker brez tega ni nič ..."

Vsekakor je dobro vedet nekaj o resoluciji. Ampak za to je dost tist manual na 10 straneh da nakratko razloži v 2 stavkih resolucijo. Jaz bi moji mami razlagal pol ure kako config file spremenit da bo resolucija taprava, vmes bi pa verjetno obupala pa plačala nekomu da ji nardi kar je mislila nardit z računalnikom.

"# cp * /home/some/dir/away"

Se strinjam. Shell je močno orodje za tiste ki ga obvladajo in potrebujejo. Če pa gremo spet na povprečnega uporabnika pa bo verjetno prej z miško označil fajle in jih prenesel v drugo okno kot pa samo napisal tisti ukaz. Poleg počasnega tipkanja pa se morš ukaza še naučit, ga morš razumet, da ga lahko uporabljaš. Po moje ukazna vrstica tem našim povprečnim uporabnikom ne pomeni kaj dosti, večina se je verjetno celo ustraši in izgubi voljo za delo z računalnikom.
Kar se config filov tiče se pa čist strinjam. Men se tak način zlo dopade. Ampak vseeno je lepo če je za vse pogosto uporabljene nastavitve na voljo grafični vmesnik.

tha_man ::

kst, midva imava zgleda zelo podoben pogled na operacijske sisteme. Jaz sicer še nisem delal z OSX (razen 5 minut igračkanja na predlanskem Infosu), ampak bi mi verjetno bil precej všeč. Prejšnji MacOS-i bi me s svojo preprostostjo najbrž omejevali (komandne vrstice večine časa res ne uporabljam, včasih pa le pride zelo prav), OSX pa se mi zdi ful zanimiv.


Linux bi se po mojem lahko OSX-u zelo zelo približal, ampak se to ne bo zgodilo dokler ga bodo programirali navdušeni linuxaši. Njihovo razmišljanje je popolnoma v nasprotju s tem kar hoče večina domačih uporabnikov. Dodaten problem je aroganten odnos do potreb teh ljudi (RTFM stil, kjer je M kot praviš tisoče strani teksta namesto kratkega get-started guide kjer je razloženo vse *pomembno*). Microsoft se tega zaveda, prav tako Apple. Problem slednjega je nekompatibilnost s PCjevskim hardverom in cena (vsaj pri nas). Linux deluje na PCju, cenovno je pa sploh v prednosti pred Winsi. Ampak vsak bo raje dal keš za windows (ki spet niso tako grozno dragi), kot pa se kdo ve kako dolgo zajebaval z linuxom. V tem času bi računalniško slabo podkovan uporabnik lahko zaslužu denarja za nakup 10 kopij windowsov, pa še MS Office za povrh.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Jebiveter ::

Linux bo v bistvu zmeraj ostal complicated to pa zato, ker je v osnovi tako nastajal. Za vse projekte, ki so kdajkoli nastajali pod prsti raznih profesorjev in njihovih studentov je znacilno, da se stvar do amena zakomplicira tako da jo lahko razumejo le tisti, ki so na projektu delali. That's the way it is!
Linux je super stvar in upam si trditi, da bo v roku 5ih let (kolikor nam se manjka do Longhorna) postal #1 med OSi. Vendar je za to potrebno se veliko veliko dela! Predvsem v smeri intuitivnosti dela. Ko bo neko graficno namizje (se pravi nekaj podobnega KDE oz. GNOME) prislo do tega nivoja, da bo vse samovmevno (v stilu OSX) potem se lahko zacnemo pogovarjati o "home-use OS". Zakaj je v US veliko vec Macov kot PCjev? Ker je folk z OSX dosti bolj seznanjen. Ce se ne motim imajo v veliko solah le in samo iMac-e oz. Apple produkte, se pravi, da je clovek ze od malih nog "navajan" na en dolocen vmesnik in nacin dela, ki ga je kasneje zelo tezko spremeniti. To se da storiti le se v "casu ucenja", se pravi med 10im in 25im letom. Takrat se mi zdi, da se clovek izoblikuje in izoblikuje svoje navade ipd. Ce se mu takrat "vsili" oz. sam najde nek dolocen nacin dela je potem zelo tezko kasneje preiti na nekaj drugega. Torej...
Edino resitev za masovno uporabo Linuxa vidim v promociji le-tega v izobrazevalnih ustanovah t.j. solah. In to ze v 1. razredu! Ce se bo otrok navadil delat z nekim dolocenim orodjem na nek dolocen nacin, bo potem doma starsem zacel tezit "zakaj pa doma ni tako?" In zna bit, da se bodo potem starci zaceli zanimat kaj je to za en tko hud program, da je otrok ves navdusen. Pa tudi ce ne... Ko bo otrok sposoben razmisljat z svojo glavo (15+) bo ugotovu, da je pac to to kar si zeli in bo crashal domace winse in nalozil linux. In to vse v "raziskovalnem duhu". Ne smemo pozabiti, da so otroci najbolj dovzetni za novosti in drugacne stvari. In ce se bo zacel zanimati, kako neka stvar deluje v linuxu bo kmalu pac "padu noter", t.j. vse ostalo se mu bo zdelo cudno, neznano, odbijajoce, nerodno, neuporabno. Sedanje generacije solske mladine so prihodnost linuxa. You'll see...

Pa se na koncu: vsakemu svoje. Vendar na isti platformi - linux. S tem mislim pac na neke namenske distribucije:
"TajnicaLinux" za tajnice,
"DomaciLinux" za tatija in mamo,
"DirektorLinux" za visoke pomembneze (po moznosti z kakim fensi vmesnikom),
"AVLinux" za multimedia zanesenjake,
"HaX0rLinux" za linux zanesenjake, ki morajo imeti vse pod kontorlo,
...

v glavnem, vsakemu svoje, po zelji. A vendar kompatibilno, prenosljivo, odprtokodno, z podobnim nacinom dela. Idej je po moje ogromno, le uresniciti jih je treba...
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Brane2 ::

Picnik:


Sprejemam naro?ila :)


Za Linux al za majcke ? :D

kopernik ::

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad!

Heh, ta je pa smešna. Sovražim kolerabo... prepričajte me, da jo bom imel rad.:\

Sam vedno bolj uporabljam open-source programje, ker se mi enostavno bolj splača. Res je, da je navadno dokumentacija bolj švoh (ali pa vsaj preveč zakomplicirana), ampak sčasoma se navadiš na vse. Včasih mi je bilo precej hudo, če sem moral kako zadevo vzet iz CVS-a in jo prekompajlat. Sedaj se mi to zdi super, saj zraven še bolje spoznam sam program. (iz radovednosti pogledam še stil programiranja avtorjev - vedno se naučim kaj novega).

AMPAK, če nisi radoveden, če te delovanje ne zanima, potem ne vem, zakaj bi te nekdo nekaj prepričeval. Če trdiš, da si povprečen uporabnik in da nimaš časa, potem plačaj drugim (npr. Microsoftu), da postorijo vse zate. Tukaj ni neke hude znanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

BigWhale ::

> Linux je Linux boli me qrac ali je to > distribucija ki se imenuje "Crash" ali > Gentoo.

To je priblizno tako, kot bi trdil, da so Windowsi tako ali tako windowsi. Win3.1 ali pa WinXP..

Pa ni tako :)

rasta ::

Distribucije, kot so RedHat, Mandrake in Suse so uporabniku prijazne. V Paketu dobiš že večino potrebnih programov, ki so nameščeni že med inštalacijo. Večino nastavitev (tako kot Winsih) se da že nastaviti s klikanjem.
Programe se namesti s klikom na .rpm paket. Imajo vso kičasto navlako, tako kakor Winsi ...
Pa ne mi sedaj s hardverskimi težavi ... V trgovini lahko vsaka tajnica kupi hardware, ki bo zagaranitrano delal pod Linuxom, tako kot zagaranitrano dela sistem z winXP. Kar pa se tiče windowsov prilagojenega hardwarea (razni winmodemi), nastavitev takega je pač že nad nivojem tajnice, tudi v Windowsih.
Sam sicer Windowse ne uporabljam več od win98, ampak kot spremljam po forumih ima folk veliko hardwarskih težav tudi pod Windowsih ...

slawc ::

rasta:
ravno gledam nove tiskalnike, moj je ze precej zmucen. Mi garantiras da bo novi tiskalnik, scaner, fax delal tudi pod linuxom? (sam tok o hw opremi)
LP, Slawc

Tero ::

Mogoče ve kdo ki bi dobil tole majico?>:D Tukaj v tej spletni trgovini je malo predraga:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

IceIceBaby ::

slawc, jaz sem mel pred leti skener ki sem ga nujno potreboval 2, 3x na teden. In ko so prišli win2000 ven sem jih naložil in ves razočaran ugotovil da za win2000 pač ni driverjev za moj skener in jih tudi nikoli ni bilo.

Tolk o hardveru in driverjih. V linuxu je podprta velika večina stronje opreme, ni pa 100% da bo ravno tvoj tiskalnik delal. Prav tako se lahko zgodi da tiskalnik nebo imel driverjev za winse.

rasta ::

Večina firm domneva, da imaš nameščene winXP (s katerim tudi opremljajo računalnike za prodajo) in hardware je testiran, da dela na tem OS-ju. Včasih te celo vprašajo katero verzijo Windowsov imaš. Tako jih tudi lahko vprašaš, kateri printer je podprt pod Linuxem ali pa uporabiš Google.

rasta ::

Pa še to: Če kupiš nove gume in ko jih prineseš domov, ne pašejo na tvoj avto, si pač idiot.
Tako sem se jaz parkrat zajebal, ko sem še imel win98; sedaj pa sem se naučil brati razno dokumentacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rasta ()

BigWhale ::

Ja, in povprecna tajnica gre k mehaniku in rece naj da nove gume gor, jih ne menja sama.

:)

SOLMILE ::

Linux je Linux boli me qrac ali je to > distribucija ki se imenuje "Crash" ali > Gentoo.

To je priblizno tako, kot bi trdil, da so Windowsi tako ali tako windowsi. Win3.1 ali pa WinXP..

ITAK DA JE TKO, LINUX JE ZA PINGVINE-SUX, WINDOWS PA ZA OTROKE :)

http://www.xs4all.nl/~marcone/bsdversus... check this :)

napsy ::

debate podobne "bsd vs. linux" so totano uncool. Oboje je unix-like, to je pa tut najbolj vazno. Oba dva imata enake security probleme(razen OpenBSD mogoče >:D ).

Zakaj nima linux nek InstallShield-like postopek namestitve? Preprosto. Ker je to nemogoče. Zakaj? Zaradi problemov pri lastništva datotek. Če bi hoteli kdaj tak način videt u linuxu, bi mogl temeljito cel hfs sprement pa sistem za lastništva.

Jst linux že 4 leta uporabljam doma brez problemov. JEDRO se mi še NIKOLI ni sesulo(pazi, razlikuj X programe od sistema!!!). V linuxu lah vse delam, kar lahko u winsih pa se vec. Probal sem pa tut raznorazne distribucije(suse, red hat, mandrake, knoppix, slackware, ...)

Tisti windows optimisti: ko se vam bo racunalnik 6-krat na dan sesipu pa ko vas bo tolkrat razučaru kakr je mene, boste MOGOČE razumeli sovraštvo do microsofta in razumeli, zakaj se nekatero ljudstvo izogiba windowsim.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Gandalfar ::


Zakaj nima linux nek InstallShield-like postopek namestitve? Preprosto. Ker je to nemogoče. Zakaj? Zaradi problemov pri lastništva datotek. Če bi hoteli kdaj tak način videt u linuxu, bi mogl temeljito cel hfs sprement pa sistem za lastništva.


Pa saj imas .rpm pa .deb ipd. datoteke. Samo se en kicast gui za namestitev le teh rabis pa imas installsheild. Pa treba bi bilo pogruntat kako lahko to namestis kot lokalni user in ne root.

BigWhale ::

> Pa saj imas .rpm pa .deb ipd. datoteke. Samo se en kicast gui za namestitev le teh rabis pa
> imas installsheild. Pa treba bi bilo pogruntat kako lahko to namestis kot lokalni user in ne root.

Na nek nacin je to zabijanje noza v hrbet samemu sebi. Tako prides ze precej na neko tako 'windows' podrocje. Dokler lahko user pocne stvari, ki jih lahko pocne root je vseeno, ce root sploh ne obstaja.

Gandalfar ::

@BigWhale: samo znotraj lastnega ~ . Saj to se ze danes pocne?

Mercier ::

Gandalfar:
samo znotraj lastnega ~ . Saj to se ze danes pocne?
To gre meni na jetra. Folk ima da dela (kot je zapovedano), ne heka. (kjerkoli)

tha_man ::

Folk bi v primeru wizarda samo klikal next, kar je najboljši način da vse poteka kot je predvideno (po pravilih). Saj ravno v tem je problem linuxa, da ga praktično moraš hekat da ga usposobiš kot hočeš. Verjemi da 99% folku niti na kraj pameti ne pade da bi karkoli "hekalo", in ravno zato linuxu ne uspe veliki met! Heck, ogromno se jih boji celo spreminjat osnovne nastavitve v windowsih, kaj šele da bi ročno šli popravljat kake ini fajle...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Brane2 ::


Zakaj nima linux nek InstallShield-like postopek namestitve? Preprosto. Ker je to nemogoče. Zakaj? Zaradi problemov pri lastništva datotek.


Od kod ti to ? Saj mogoce je celo res (kar ne verjamem) samo zanima me s cem to utemeljujes.
Saj lastnistvo datotek poznajo celo moji Winsi 2K pa nimam problemov z instalacijo zaradi tega...

Brane2 ::

Aja, ce mislis, da program ob instalaciji ne more vedet, kako mas ti postimane userje pa grupe pa mislim da se motis. Saj te stvari so v osnovi dolocene v fhs specsih. Niso zabetonirane, vsendar se vsi precej solidno drzijo tega. To in analiza filetkov /etc/hosts in /etc/groups bi morala doseci cilj...

Gandalfar ::

meni se vseeno zdi 'apt-get install emacs' dost lazje od installsheilda.. niti next mi ni treba klikat :]

Ce si pa res GUI freak mas pa kaksn KPackage al pa kej..

Brane2 ::

Ze, ampak on je verjetno mislil "install shield", ki sam instalira zadevo na dano Linux distribucijo.

Debian, Gentoo itd instalacijska orodja delajo samo na eni instalaciji Linuxa. Kljub vsemu sem naletu na neki packageov, kjer je simpl "make" opravil vse...

Mercier ::

tha_man, fora je ravno, da v poslovnem okolju moraš preprečit, da bi kdorkoli spreminjal karkoli, niti next nima kaj klikat, če je seveda taka politika. Potem imaš pa folk, ki je poln idej... Ni jih veliko, so pa nedležni. Linux pa, koliko vem, v osnovi userju nameni svoj plac, ki je njegov peskovnik. No, ne vem koliko efektivno (ajde, enostavno) je to nadzirat.

noraguta ::

se strinjam za Sasa. v ansprotnem na koncu dobis inspekcijo v fermo pa pojma nimas qua vse je zinstalano in kaj ni placano.Najbrz je mislil v tej smeri.Pa tud probleme povzrocajo "advanced userji" k nucajo nevem kater si ze bodi program.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

Saša: linux/unix okolje ti to omogoca. Da uporabnik znotraj peskovnika ne more skoraj nic pocet. Se najmanj pa namescat novih programov. Niti zaganjat jih ne more ce mu ti to ne dovolis. Vse je odvisno od nastavitev sistema oz. pravic/dovoljenj uporabnika.

Mercier ::

Kako to delaš?

tha_man ::

Kdo pa govori o poslovnem okolju? Tukaj je govora o domačih uporabnikih.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniki na ISS migrirajo na Linux (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17232014 (26419) MrStein
»

Zakaj v Linuxu (še) ni virusov (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
576725 (5010) M.B.
»

Microsoft začel prodajati Windows XP SE v Aziji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
525663 (5663) Jeebs
»

Vedno debelejši in neokretnejši linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
21911198 (11198) CCfly
»

Idealna linux distribucija

Oddelek: Operacijski sistemi
451513 (1042) noraguta

Več podobnih tem