» »

RTV prispevek višji za evro

RTV prispevek višji za evro

«
1
2 3 4

kmetek ::

Bravo vlada, bravo.......kaj se že mora narediti za prekinitev naročnine?

Kenpachi ::

Ne smeš imeti elektrike.
Zaraki Kenpachi.

Bojevnik ::

Če prav vem ne smeš imet televizorja ali radia.

tilinho20 ::

In to tut v avtu ne!

Hardstyle ::

O takih zadevah bi jaz sklical referendum! Ker to pa je svinjarija! Zdaj imajo za izgovor recesijo! Recesije se bodo rešli tak, da bodo drapnili NAS! Kaj moreš naredit, da skličeš referendum? Ker zato bi po mojem takoj zbrali 40k podpisov al kolko je potrebnih.

mtosev ::

ah pri nas so za 2eur zaradi visjih avtorskih pravic dvignili racun za kabelsko tv.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

šernk ::

ah pri nas so za 2eur zaradi visjih avtorskih pravic dvignili racun za kabelsko tv.



ja vendar za razliko od RTVja njim lahko enostavno rečeš: byebye...

saj itak se bo sedaj našel nekdo ki še vedno podpira vse podražitve...10 centov tu, 1 € tam, 30 centov spet drugje...ko vse skupaj sešteješ pa glava boli...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Karaya 52 ::

Koliko se vas je pa pritoževalo ko je JankoviČ (in ostali župani) zvišal komunalne prispevke? Tudi meni ni obstoječi sistem po godu, toda...! Naročnina se zadnja štiri leta nominalno ni višala, realno pa je padala.

kmetek ::

Naj še plače dvignejo.
Od 500€ plače naj folk daje 12€ ?

PaX_MaN ::

A da bi delal kot vsako drugo podjetje, to je:

    Naj koga odpustijo.
    Naj reorganizirajo delo.
    Naj posnamejo samo en dnevnik na dan.
    Naj ne snemajo več dokumentarcev.
    Naj zaprejo kakšen studio.
    Naj zvišajo ceno reklamnega bloka.

to pa ne??!!
Kmjeti.

Karaya 52 ::

kmetek; plače realno rastejo. Malo smešno je polemizirat zaradi 12€, ko pa s trošarinami na goriva (zvišane nad minimalno predpisano raven) poberejo po 400€ letno.

dzinks63 ::

RTV ne bo edina. Po dvigu trošarin na naftne derivate, sledijo še druge. Res je lepo vzet tam, kjer ti nihče nič ne more, ampak mora pojest vse, kar se mu servira. Kmalu dražji cigarete in pivo

solatko ::

Karaya 52 - tudi kvaliteta programa je padla, raje naj nam kaj denarja vsak mesec dajo, da bo sploh vredno gledat ta sranja o slo1,2 in 3.

Dami ::

Karaya 52 - tudi kvaliteta programa je padla, raje naj nam kaj denarja vsak mesec dajo, da bo sploh vredno gledat ta sranja o slo1,2 in 3.

Kvaliteta programa ni padla. Takšna je kot pred 30 leti. Dolgočasna. Sam takrat ni blo neke hude alternative in smo požrli. Me res zanima kok folka bi blo za to, da komplet rtvs enostavno zaprejo. Gone. Finished. Js mam TV sam zato, kr raje gledam filme/serije s pcja na njem k pa na monitorju (pač 40" > 24").
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Saladin ::

Sem za RTV in naročnino - ampak spored bi trebalo radikalno preuredit.

Pa dajte sami napisat konkreten predlog uredništvu RTV-ja, kakšen NEKOMERCIALEN spored hočete imeti.
Sam ga že pišem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

imagodei ::

Ma, kakšna naročnina neki? V predvolilnih obljubah se je nekaj govorilo o ukinitvi naročnine, zdej bodo pa še zviševali?!

Kdo jih kaj prosi? Pri vseh teh programih, ki jih dobim preko kabelske, kdo hoče gledat RTV Slo in Mariota ob nedeljah zvečer? WTF? Za vse ostale kanale je dost 10 EUR al kolk za naročnino na kabelsko, za velecenjeno RTV Slo je pa treba plačevat? Jaz jih nočem. Če so taki frajerji, naj preživijo tako, kot komercialne televizije, drugače naj pa zaprejo svoja vrata in zbogom. Če je podjetje nekonkurenčno oz. ne zmore poslovat pozitivno, je čas da crkne, ne pa, se napaja iz naročnin.

Dejmo še za LPP in SŽ pobirat naročnino, no... Če jo pa nočeš, moraš pa dokazat, da se v zadnjem letu niti enkrat nisi peljal z vlakom ali pa s trolo.
- Hoc est qui sumus -

kmetek ::

Saladin : misliš da bo kaj pomagalo?

Ljudje bi morali nehati plačevati naročnina pa konec debate.

TeraSonic++ ::

Nejbolj gnilo je to, da vrtijo bedarije kot so porpčila iz cajta 1991 in razne f* eme in evrovizije ter podobno sranje, izobraževaln program je pa večinoma v pm. Kdaj so nazadnje posnel kšn dober dokumentarc ?

1€ + za podpirat socjalo kot je Miša Molk in njen plastik fantastik čip šit (kulturni program my ass) :(

Referendum +1
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Matako ::

Najprej naj TVSLO pokaže vsaj malo dobre volje, recimo z ukinitvijo 3. kanala, potem pa naj pridejo z zahtevami za višanje.

Po mojem je povsem realno, da bi lahko ta tv hiša brez težav enostavno odpustila toliko ljudi, da zvišanje ne bi bilo potrebno.

Vem, da je kruto, samo nekateri enostavno nismo krivi, da je to slaba ustanova. Odgovornost.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Tr0n ::

Boli te dzoko za 1 EUR.

imagodei ::

Nakaži ga meni vsak mesec. Sej je samo 1 EUR, boli te dzoko...
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Nisi RTV.

imagodei ::

Nima veze. Boli te dzoko za 1 EUR.
- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Situacija na RTV je precej bolj zanimiva kot vi tukaj pišete.

Zaposlenih je okoli 2000 ljudi, od tega jih ne dela nič okoli 1000. Ostali pa tudi kaj preveč ne. Če pogledate kako vse skupaj teče, vedno eni in isti voditelji vabijo ene in iste ljudi in si delajo reklamo en drugemu. Je pač zaprta klika ljudi, ki živi na račun naročnin in proračuna. In nekateri ne slabo.

Drugače je pa to edina in največja javna hiša v Sloveniji, kjer dobiš zastonj če si dovolj visoko. Če se ti zdijo tvoje genitalije zalo zasebna in intimna zadeva, tam nimaš kaj početi. Sploh če si ženska.

LP I.

mtosev ::

Boli te dzoko za 1 EUR.

i agree. 1Eur najdes na cesti. 239,640sit je dosti $$$ ane? jaz sn tudi 500sit naso na cesti.:) tak da ce najdes tak denar na cesti ni nic vreden saj zakaj potem nisem na vecjo vsoto naletel - 1000sit, 5000sit,....
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GregiB ::

No, v tej debati je zanimiva ugotovitev ta, kako smo cenovno elastični pri določenih storitvah, pri drugih pa ne... Recimo, 1€ mesečne naročnine za RTV na gospodinjstvo (in ne na potrošnika) je tema "debate", medtem, ko npr. nihče kaj zelo pozorno ne spremlja mesečne porabnine mobilne telefonije v gospodinjstvih. Tam se "lučka" vžge šele takrat, ko so mesečne razlike precej več, kot 1€. Podobno je v gostinstvu. Praktično nihče ne gre v gostilno z "budgetom". Naročiti še eno rundo zraven pizze je bolj stvar navdiha (oz. žeje), kot cost-planninga... 1€ ni problem... Problem je ponudba...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Tr0n ::

Set your priorities straight, bi rekel.

Vsakodnevna korupcija (poglejte si samo vcerajsna porocila) vs. 1 EUR javni ustanovi, kjer se denar invenstira v kulturo slovenstva.

Presodite sami.

imagodei ::

> "kjer se denar invenstira v kulturo slovenstva."

Kakšno kulturo, človek božji? Poglej malo prevode/podnapise, pa program na splošno... Ko se bo na RTV Slo dejansko delalo v smeri promocije kulture in izobraževanja, bom takoj podprl en simboličen prispevek. Predvsem naj se pa prestrukturirajo - če lahko pri nas preživi 10 komercialnih televizij samo na račun oglasov, potem lahko tudi ena "visoko profesionalna" javna televizija.
- Hoc est qui sumus -

opeter ::

Boli te dzoko za 1 EUR.

i agree. 1Eur najdes na cesti. 239,640sit je dosti $$$ ane? jaz sn tudi 500sit naso na cesti.:) tak da ce najdes tak denar na cesti ni nic vreden saj zakaj potem nisem na vecjo vsoto naletel - 1000sit, 5000sit,....


Dobro, jaz sem pred kakimi petnajstimi leti nazaj pred računovodstvom v srednji šoli našel pettisočaka. Seveda ga nisem oddal, ampak sem ga lepo obdržal. Tudi drugi bi isto ravnali.

Ampak vseeno ima Imagodei prav, tukaj gre za več desettisoč gospodinjstev, to pa sedaj pomnoži s tistim 1 €. Kar lepa vsota, ne da? Takšne vsote redkokdaj najdeš na ulici.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

@GregiB,

moja osebna potrošnja na mobilnem telefonu ali pa moje pivske navade ob pici so stvar moje osebne odločitve. Če sem na tesnem z denarjem, ne bom šel ven jest, ampak si bom doma pripravil testenine. Če sem bolj poln denarja, bom jedel v fensi restavracijah 4x tedensko.

RTV naročnino mi pa zaračunavajo ne glede na to, da radio postaje nikoli nimam nastavljene na njihove kanale in ne glede na to, da TV Slovenije sploh ne gledam. Stvar moje osebne odločitve je, ali gledam ali ne, glede plačila se pa ne morem odločit. To je svinjarija.
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Kultura je kultura, tudi ce ne ugaja ravno tebi.

RTV ni samo televizija.

imagodei ::

opeter> "tukaj gre za več desettisoč gospodinjstev"

Več sto tisoč, raje...
- Hoc est qui sumus -

profii ::

Ja RTVju uspe take vsote "pobrat na cesti" :)

imagodei ::

@Tr0n,

sori zdej, če si zaposlen na RTV. Drugi moramo svoje izdelke/storitve prodat, da zaslužimo za plače. Eni pa lahko pobirajo pavšalne prispevke.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

@Tr0n,

sori zdej, če si zaposlen na RTV. Drugi moramo svoje izdelke/storitve prodat, da zaslužimo za plače. Eni pa lahko pobirajo pavšalne prispevke.

ne lahko gres iz Slo drugje zivet ce ti tu ni vsec. slobodna odlocitev je kje bos zivel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pablic ::

Tale 1 € mesečno od ene naročnine je v pol leta 5 000 000 EUR (boli te džoko za 1 EUR?) od vseh (http://www.vest.si/2009/02/19/rtv-slo-b..., se pravi da oni dobijo od naročnine (zdaj 14 EUR) letno 140 000 000 EUR.
Glede tega koliko delajo na RTV:
Nekaj let nazaj so posneli krajši prispevek (5 min) z mojo mamo.
Prišli so:
-novinar
-kamerman
-lučkar
-asistent kamere
-šofer

Uganite koliko oseb je potrebno na komercialni televiziji?

Tr0n ::

Nisem zaposlen na RTV, prav tako ne gledam kaj veliko RTV postaj. Vseeno raje z mojim denarjem v financni krizi pomagam taksnim ustanovam, kot pa bankam ali avto industriji.

GregiB ::

@ imagodei...

Ja, se popolnoma strinjam s teboj, govorim le o tem, da smo pri določenih stvareh bolj in pri drugih manj elastični...
BTW, imajo pa švedi npr. podobno rešeno. Na vsako gospodinjstvo pride RTV naročnina, like it or not. To opravičujejo s tem, da ima vsak pravico do informiranja in je to pač treba.... financirati. Res pa je, da na nacionalki nimajo reklam.... mesečna naročnina... 170 SKR oz. 15,5€, Norveška celo cca. 19€...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

imagodei ::

Tr0n> "Vseeno raje z mojim denarjem v financni krizi pomagam taksnim ustanovam, kot pa bankam ali avto industriji."

Zaboga! Zelo poenostavljeno: če rešimo finančne ustanove, rešimo gospodarstvo. Če pa povišamo RTV naročnino, pa ne rešuješ ničesar. No, delovna mesta v ekonomsko neuspešnemu podjetju, ki dela za en drek proizvod - no tolk "za en drek", da očitno ne morejo preživet sami.

Krasna logika, ni kaj.
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Financne ustanova so tiste, ki so nas pripeljale v ta fucking mess, in ne, ce resimo njih, se ne resimo gospodarstva.

Sicer je pa to ze OT.

imagodei ::

Aha. Ampak če rešimo morda nekaj 100 neracionalno zasedenih delovnih mest na RTV Slo, bomo pa kaj? Naredili obče dobro? Boš kulturo s televizije postregel otrokom za malico?
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Ce nam uspe resiti 100 delovnih mest z dodatnim 1 EUR na mesec, potem - sign me up!

opeter ::

@GregiB,

moja osebna potrošnja na mobilnem telefonu ali pa moje pivske navade ob pici so stvar moje osebne odločitve. Če sem na tesnem z denarjem, ne bom šel ven jest, ampak si bom doma pripravil testenine. Če sem bolj poln denarja, bom jedel v fensi restavracijah 4x tedensko.

RTV naročnino mi pa zaračunavajo ne glede na to, da radio postaje nikoli nimam nastavljene na njihove kanale in ne glede na to, da TV Slovenije sploh ne gledam. Stvar moje osebne odločitve je, ali gledam ali ne, glede plačila se pa ne morem odločit. To je svinjarija.


Humm... situacija je podobna nelegalni izmenjavi datotek ... grde, grde založbe ti želijo zaračunavati za glasbo, filme, medtem pa bi nekateri osebki vse to in še več čisto brezplačno.

Vem, RTV Slo naročnino mora plačati vsako gospodinjstvo, ki ima radio v takšni ali drugačni obliki ter kakršenkoli TV. To je pri nas zakonsko določeno.

Le kako imajo to rešeno prek na Hrvaškem (HRT)? Ali pa recimo Madžari (MTV), Italijani (RAI), Avstrijci (ORF & Ö3)? Oni ne plačujejo naročnine? Ali pa imajo to že zaračunano v položnico za elektriko? Morda te TV in radijske postaje služijo z reklamami?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

djordjevic ::

Zadnje čase vrtijo že tele-shopping reklame. In to je neka nacionalka? Ne me hecat, lepo prosim.
No grave is deep enough to keep us in chains.

kmetek ::

Set your priorities straight, bi rekel.

Vsakodnevna korupcija (poglejte si samo vcerajsna porocila) vs. 1 EUR javni ustanovi, kjer se denar invenstira v kulturo slovenstva.

Presodite sami.


jaz ne morem izbirati prioritete, jaz sem za ukiniitev RTV, naj plača kdor gleda.

imagodei ::

Tr0n> "Ce nam uspe resiti 100 delovnih mest z dodatnim 1 EUR na mesec, potem - sign me up! "

Če so vsa ta delovna mesta upravičena, potem se pridružujem tvojim dobrim željam. Glede na to, da je za RTV treba plačevat naročnino in jo sedaj še celo višajo, je to "in it self" definicija, da ne poslujejo samozadostno. Preveč ljudi, neracionalna poraba, prepoceni reklamni blok (zaradi nezanimivega programa?)...

Zakaj delaš razliko? Kaj ti je RTV tako pri srcu?! Dajmo še 1 EUR na mesec za MURO, 1 EUR na mesec za Gorenje, pa za Iskro, Unior, Prevent... Bomo rešili več kot le 100 delovnih mest!
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

Tr0n> "Ce nam uspe resiti 100 delovnih mest z dodatnim 1 EUR na mesec, potem - sign me up! "

Če so vsa ta delovna mesta upravičena, potem se pridružujem tvojim dobrim željam. Glede na to, da je za RTV treba plačevat naročnino in jo sedaj še celo višajo, je to "in it self" definicija, da ne poslujejo samozadostno. Preveč ljudi, neracionalna poraba, prepoceni reklamni blok (zaradi nezanimivega programa?)...

Zakaj delaš razliko? Kaj ti je RTV tako pri srcu?! Dajmo še 1 EUR na mesec za MURO, 1 EUR na mesec za Gorenje, pa za Iskro, Unior, Prevent... Bomo rešili več kot le 100 delovnih mest!

Muro? podpret nesposobnost vodilnih? no dice.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

mtosev,

a TV Slo ima pa sposobno vodstvo? Njih pa naj podprem? Haha!
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

nimajo minimanle place kot imajo v Muri, ne delajo rekordne minuse kot Mura,...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

O čem govoriš?

Ne delajo rekordnih minusov? Če jim ne bi praktično vsako slovensko gospodinjstvo vsak mesec nakazovalo pavšalnega zneska, bi delali tak rekordni minus, da ga nobena Mura ne ustvari...
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970287576 (4263) PovemVfaco
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661997 (47749) RejZoR
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327854 (22449) St235
»

Referendum za ukinitev RTV Slovenija prispevka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807254 (4954) urban99
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010876 (8880) Tilen

Več podobnih tem