» »

RTV Naročnina

RTV Naročnina

1
2
»

smash ::

torej je RTV zaračunana na položnici za elektriko?

Hardstyle ::

Ne.


OFFTOPIC AGAIN
Pravkar na poptv videl reklamo za titanic... FO!

zee ::

offtopic=on

Titanik? a spet?!

offtopic=off
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

OldSkul ::

POP tv in Akanal sta pravtako sranje od televizije. Sej vidimo kakšn spored imajo.

krneki0001 ::

Kako je RTV prišel do podatkov o naročnikih elesa? Kaj pa varovanje osebnih podatkov? V sloveniji se baza s podatki kr na hitro preseli iz elesa v rtv, ljudje pa ste kr tiho. Dobr da RTV-ja ne plačujem!!!

smash ::

jest tud ne plačujem..ne vem zakaj folk to plačuje

Keyser Soze ::

Verjetno je malokdo tule slišal za "De gustibus non est dispuntandum".

Pa nič ne de. Se vsaj vidi mentaliteta.:\ Zakaj vsiljevati ljudem nekaj kar ne marajo gledati? Zakaj jim za to celo računati?
In spet. Kako hudiča ima nekdo jajca (oz. lack of brain) nekomu rečt, da je prav, da plačuje storitve, katerih ne želi. A uvedemo še cerkvene davke? Pa hare krišna članarino. Saj veste. Da bodo skrbeli za vašo kulturno ozaveščenost.
Smo za? Ste "kul s tem"? Valda da ste!

In za info (ok, bolj hint), tistemu, ki je napisal, da Siol zgolj in samo računa storitev, "da dolocene programe pripelje do tvojega doma in ti omogoci njihov ogled". Lepo, da so vsi ti tuji/domači ponudniki tako prijazni, da špilajo Karitas in ni treba niti pod razno plačati pravic za prenose. Ane??
OM, F, G!

Hardstyle ::

smash in nebivedu pa vi2 dobivata sploh položnico za rtv?

Alexius Heristalski ::

zdaj ko slovenija vpeljuje digitalno tv in bo seveda potrebno dokupiti še dodatni modem

No ja, ne reče se ravno modem, kajne. STB (set-top box) bo to. Brez njega tudi komercialnih programov ne boš mogel gledati, zato ne govori, kako TVS to vsiljuje.

macgajver ::

Hej nekaj mi je prišlo na misel mogoče pa sedaj ko je zelo popularno skrbeti za zdravje drugih s uveljavlanjem raznih kadilskih zakonov so se na rtv odločili da tudi oni pristavijo lonček.
Preprosto zanič program čez dan da bodo ljudje zunaj na zraku čeprav v mestih ne priporočam je slabše kot v kakšnem lokalu.po 23uri ko naj bi baje vrteli solidne filme kot je že nekdo omenil pa naj se gleda tv.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

smash ::

jest je ne dobivam

Karaya 52 ::

Pred leti so mi šiptarji zatrjevali da ne potrebujejo zdravstva oz. da po nepotrebnem plačujejo socialne prispevke češ da oni nikoli ne zbolijo. Upam da bo RTV šla še bolj v "hardcore vode" zgolj zato da izobrazi te naše plebejce. Kdor pa hoče "kruha in iger" pa tega (upam) nikoli ne bo našel na kanalih RTV.

Matek ::

Verjetno je malokdo tule slišal za "De gustibus non est dispuntandum". Pa nič ne de. Se vsaj vidi mentaliteta. Zakaj vsiljevati ljudem nekaj kar ne marajo gledati? Zakaj jim za to celo računati? In spet. Kako hudiča ima nekdo jajca (oz. lack of brain) nekomu rečt, da je prav, da plačuje storitve, katerih ne želi. A uvedemo še cerkvene davke? Pa hare krišna članarino. Saj veste. Da bodo skrbeli za vašo kulturno ozaveščenost. Smo za? Ste "kul s tem"? Valda da ste!

Kot je bilo v tej temi že nekajkrat ponovljeno, naj bi bila nacionalna televizija namenjena ravno nisam, ki niso popularne, torej naj bi zapolnila tisto praznino, ki jo pustijo komercialne televizije (verski programi, alternativne glasbene oddaje, alternativni filmi, oddaje manjsin...).

Kar pa se tice "placevanja za druge/za nekaj, kar se me ne tice" - newsflash, to pocnemo na prakticno vseh podrocjih, ki jih regulira drzava. S tem argumentom se lahko gres potemtakem bunit na tiste klasicne fore - zakaj placas enako zdravstvenega zavarovanja kot pretezki, kadilci in invalidi, zakaj placas ob tehnicnem pregledu prispevke za ceste enako kot kdo drug, ce si upokojenec in se vozis samo v trgovino cez vikend, itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

kmetek ::

A imajo Hrvati tudi prispevek?

Alexius Heristalski ::

Da.

Keyser Soze ::

Kar pa se tice "placevanja za druge/za nekaj, kar se me ne tice" - newsflash, to pocnemo na prakticno vseh podrocjih, ki jih regulira drzava. S tem argumentom se lahko gres potemtakem bunit na tiste klasicne fore - zakaj placas enako zdravstvenega zavarovanja kot pretezki, kadilci in invalidi, zakaj placas ob tehnicnem pregledu prispevke za ceste enako kot kdo drug, ce si upokojenec in se vozis samo v trgovino cez vikend, itd.


A ti to namenoma pišeš traparije? Al se samo hecaš?

Zapolni ti to tvojo "praznino" kakor veš in znaš. Ne pa na moj strošek. Probaj pač ne bit pijavka. Vem, da je to najlažje, samo ni pa glih "kulturno" (če že tako v über promoviraš to kulturno ozaveščenost in promocijo RTV SLO - se že blazno bližate propagandi RKC - Rode stile).:\
Če si pa upokojenski voznik in te žuli cestnina si pa pač nabavi bicikl. Simpl ane? Al te kdo sili, da imaš avto? Tud jest ne nucam avta(RTV SLO + radijski programi (razna manjšinska, verska, alternativna, ipd. skropucala), hočemo samo bicikl (SAT, kabl al pa IP-TV brez prej omenjenih ponudnikov skropucal).

Evo nivo RTV SLO.

OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

krneki0001 ::

hardstyle nimam televizije, tako, da sem zavrnil prvo položnico in sedaj ne plačujem. TV pa lahko gledam na monitorju (tv kartica v računalu), pa plačujem telemachu za satelitske kanale.

Matek ::

Zapolni ti to tvojo "praznino" kakor veš in znaš. Ne pa na moj strošek. Probaj pač ne bit pijavka. Vem, da je to najlažje, samo ni pa glih "kulturno" (če že tako v über promoviraš to kulturno ozaveščenost in promocijo RTV SLO - se že blazno bližate propagandi RKC - Rode stile).
Če si pa upokojenski voznik in te žuli cestnina si pa pač nabavi bicikl. Simpl ane? Al te kdo sili, da imaš avto? Tud jest ne nucam avta(RTV SLO + radijski programi (razna manjšinska, verska, alternativna, ipd. skropucala), hočemo samo bicikl (SAT, kabl al pa IP-TV brez prej omenjenih ponudnikov skropucal).


Heh, saj si sam sebi odgovoril. Ce si upokojenski voznik in te zuli cestnina, si nabavis bicikl. Po tvoji analogiji lahko jaz tebi nazaj povem, da ce te zuli RTV narocnina, se znebi televizorja.

Glede "pijavk" pa sem ti povedal, da je tako z vsemi drzavno urejenimi zadevami. Nekdo, ki je koncal samo osnovno solo, se lahko pritozuje, da mora placati enake davke kot nekdo, ki je doktoriral. Pa naj si te pijavke same placujejo srednjo solo in faks, ane? Ne pa da se na tuje stroske solajo.

Enako je z zdravstvom - ce si mlad, sporten tip, ne bos placal nic manj za zdravstveno zavarovanje, pa ceprav hodis k zdravniku samo na obcasen preventiven pregled, medtem ko je nekdo z bistveno slabsim zdravstvenim stanjem zate spet "pijavka", ker moras ti placevati za to, da ima on drage operacije.

EDIT: S svojim zanicevanjem abstraktne umetnosti pa si si naredil bolj kot ne medvedjo uslugo IMHO.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Horsechoker ::

V vrtcu najdeš veliko abstraktnih umetnikov ;)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

macgajver ::

Heh, saj si sam sebi odgovoril. Ce si upokojenski voznik in te zuli cestnina, si nabavis bicikl. Po tvoji analogiji lahko jaz tebi nazaj povem, da ce te zuli RTV narocnina, se znebi televizorja.

Malo posplošujete tole preveč čeprav tudi jas to rad delam. Za vse primere ki se jih da tukaj naštevat je pač treba plačat če hočeš uporabljat ne glede na količino uporabe (primer avto+registracija+tehniči pregled in tudi tu je izbira komu in kje plačaš. Recimo omenil si zdravstvo zavarovanje ni obvezno ponudb je ogromno sam se odločiš komu boš plačal in koliko tisto ki ga plačuješ pri šihtu če ga hočeš in ga plačujejo vsi enako je pa zelo vredu stvar ker enkrat ga boš sigurno rabil če ne prej ko boš zelo star in za dobre namene ni težko dajat denarja vsaj večini ne..

In zakaj hudiča bi se znebil televizorja če ga imam lahko doma da prek njega gledam filme iz predvajalnika ali iz videokamere in splošna uporabnost uglavnem sploh novi lcd in plazma tvji ki jih lahko uporabimo za računalniški ekran. No recimo če je hiša brez tvja eden od pogojev za neplačevanje naročnine je to že kar malo smešno.

In Med vso ponudbo tv programov ki je danes na voljo in ti zravn uvalijo kr eno naročnino na rtv ki ga res nočem gledat ali mi ga nudi že drugi ponudnik ki mu za to plačam. Zdej a smo v demokratični državi ali ne.
tenstan krompir je pa zakon

elToro ::

Dejstvo je, da ima javni TV servis, kar RTVSLO je, z zakonom določene obveznosti, ki jih navadne komercialke pač nimajo. In če te ne zanima oddaja o kulturi, manjšinah ali kmetijstvu jih pač ne glej. Verjetno pa še nisi prerasel Pod klobukom ali pa Radovednega Tačka(velja za večino muzoljarjev na tem forumu), ki sta odlični otroški oddaji. Če ne bi bilo naročnine bi morala država financirati javni TV servis iz proračuna, kar bi pa seveda prineslo politično odvisnost.
Normalno pa je, da raje gledaš bedaste ameriške serije, ki niso nič drugega kot telenovele v angleščini (spet obstajajo redke izjeme). Verjetno tudi raje bereš Žurnal kot recimo Delo.
Velika večina držav ima javni TV servis, ki ga tako ali drugače financira država. Naročnina je samo eden od načinov.

zee ::

"Če ne bi bilo naročnine bi morala država financirati javni TV servis iz proračuna, kar bi pa seveda prineslo politično odvisnost."

Aha...odgovrni uredniki so se po zamenjavi oblasti pred leti zamenjali zgolj iz vljudnosti al' kako?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

pa sej ima RTV reklame, naj nehajo vrtet reklame potem če dobivajo denar od nas. :\

Keyser Soze ::

Matek, jaz samo poveličujem RTV SLO in jo primerjam z avtomobilom. Meni zadostuje bicikl v obliki IP-TV. Saj vemo, komercialna ničvrednost ponudbe takozvanih kabelskih in internet ponudnikov televizije.

Kar se tiče pa tvoje abstraktne umetnosti. Čestitam. Umetnost je le umetnost. Pa ni važno izpod čigavih rok pride. Kot sem rekel, rajši ne debatiraj o okusih, da ne narediš ene opice iz sebe.

I rest my case. Ste mi več kot dobro pokazali, da je ta vaša kulturnost in zapolnjevanje t.i. praznin eno običajno natolcevanje in ostanek časov, ko konkurence ni bilo in je moglo zadostovati "državno". In z vsakim novim izgovorom v prid naročnini na nacionalni program vržete nase še en dodaten kup iztrebkov.
OM, F, G!

Matek ::

Matek, jaz samo poveličujem RTV SLO in jo primerjam z avtomobilom. Meni zadostuje bicikl v obliki IP-TV. Saj vemo, komercialna ničvrednost ponudbe takozvanih kabelskih in internet ponudnikov televizije.
Mislim, da sem v tej temi ze zapisal, da primerjava financiranja drzavne postaje in placevanja poloznice za televizijo internetnemu ponudniku nista cisto primerljiva. V prvem primeru dobi denar dejanski izvajalec programa, v drugem pa placas za neko storitev, denar dobi ISP, pa potem on po zelji razpolaga z njim dalje. V veliki vecini primerov postaje najbrz ne dobijo nicesar, saj jim je itak v interesu, da jih gleda cimvec ljudi (razne zadeve ala HBO seveda izvzemam), ker sluzijo od reklam in ne od narocnin.

Razumem, da sploh ne gledas RTVSLO in je zato tudi ne bi rad financiral, hocem povedati le, da gre za eno od drzavnih zadev, ki ima specificen namen. Samo zato, ker se ta namen ne dotika tebe (ceprav se te posredno se kako), se ne pomeni, da ne rabis placevati zanjo. Na moje primerjave z drugimi drzavno reguliranimi zadevami se vedno nisi odgovoril, trenutno so tvoji argumenti "Ker sem jaz iz Ljubljane, ze ne bom placal za gradnjo ceste v Spodnji duplek, ker se tja nikoli ne bom peljal."

Kar se tiče pa tvoje abstraktne umetnosti. Čestitam. Umetnost je le umetnost. Pa ni važno izpod čigavih rok pride. Kot sem rekel, rajši ne debatiraj o okusih, da ne narediš ene opice iz sebe.
Si hotel delo RTVSLO primerjati s slikarijami zivali - potem bi lahko ob prilepljenih slikah omenil, da gre za to. Ce pa je bila tvoja namera z navidezno primerjavo RTVSLO in abstraktne umetnosti ukaniti nekoga, kot si mene - odlicno, uspelo ti je, kar dokazuje da nikakor nisem poznavalec abstraktne umetnosti. Za kar se tudi nikoli nisem imel. Se vedno pa tvoja primerjava z abstraktno umetnostjo kaze na to, da dojemas umetnost na precej nizkem nivoju. Da ne bo pomote, tudi sam nisem pogost obiskovalec galerij in tudi meni se zdijo razlicne cicke cacke svetovnih umetnikov pogosto nesmiselne, a sem do njih vendarle toleranten in dopuscam umetnisko bolj navdahnjenim in inteligentnejsim ljudem, da uzivajo v njih.

Ze od zacetka topica ponavljas, da o okusih ni vredno razpravljati - pa mar nisi ravno ti tisti, ki trdi da je RTVSLO zanic in nekateri od nas tisti, ki pravimo, da za doloceno manjsino vendarle ponuja doloceno vrednost? Kdo potem ocenjuje okus drugih?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bond007 ::

Meni je bila razlika med komercialno in nacionalno tv razložena v smislu, da komercialna ni zavezana poročati objektivno , v primeru vojne, bankrota ali kakih naravnih katastrof bi lahko prenehali z oddajanjem, če jim ne bi bilo več v interesu. Nacionalka pa naj bi tudi v kakšnih "hudih časih" skrbela za obveščenost ljudstva, bankrotirat očitno ne more, če ji praktično vsako gospodinstvo mesečno da teh 12€. Torej nacionalka naj bi delovala v imenu ljudstva, komercialna tv pa logično denarja...

Recimo, da sem nasedel temu crapu .. ampak mi še vedno gre v nos prisiljeno pobiranje naročnin, uglavnem slab programa, bedne in pogoste reklame,... Ko vsaj reklam ne bi bilo - če pa nimajo dosti profita od 12€* ene pol miljona gospodinjstev MESEČNO, pol pa tut ne vem.

OK.d ::

saj finta je v teh reklamah, če že plačujemo naj vrtijo reklame na 3.programu 24 ur če treba, prva dva programa pa naj pri miru pustijo>:D
LPOK.d

smash ::

OK.d. : zelo pametna izjava..sploh za naročnike reklam...ki bodo veselo plačevali visoke zneske, da bo rtv prikazovala reklame čimvečji množici na 3 programu..mislm kere izjave

Mr_Globus ::

Eh te reklame... pri takem "zastonj" denarju, ki ga dobijo bi mogle bit edine reklame, reklame v oddaji "Najbolj odštekane reklame" :D

Aja samo pol je kriza ker bi mogli ves un čas s čim kvalitetnim zapolnit >:D

In IMHO verske oddaje, cerkev in podoben bullshit nimajo niti za čohat po nacionalki ;(

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

borchi ::

zaradi znižanja rtv naročnine si bo povprečni slovenec lahko na mesec kupil koliko kavic več? pol? malo manj kot pol? eno žemljo? :D
l'jga

Thomas ::

A zdej je problem povprečni Slovenec? A ni problem 200000 najbolj ogroženih? Tem dohodninski cut in manjša RTV naročnina pa le nekaj pomeni. Al tudi ne?

Če smo že pri tem.

Najbolj pomagajo tem 200000 .... milijon tistih, ki bodo kupovali v Italiji in Avstriji in povzročili padec cen naših štacunah. Ker bo povpraševanje padlo.

Če se seveda splača hodit čez mejo. Jaz tega ne vem. Če se ne splača, pa tko ni kej jamrat. Stvari so normalne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Tisti ob zahodni meji pravijo, da je se zmeraj pretok predvsem v stacune na nasi strani..

borchi ::

> Tem dohodninski cut in manjša RTV naročnina pa le nekaj pomeni. Al tudi ne?

smem opomnit na zasuk vladne filozofije iz EDS na tole? pa thomasov tut, očitno. :D

kar se mene tiče, podpiram znižanje/ukinitev RTV naročnine za najbolj ogrožene, znižano stopnjo DDV... (na TV sem preslišal, da je v igri tudi varjanta neplačevanja za ekonomsko najbolj ogrožene, my bad)
l'jga

zee ::

@Gandalfar: Nutella in Rio Mare sta se vedno cenejsa pri zahodnih sosedih. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smash ::

@Zee: to pa zato k mamo mi original :) HAHAHA

kozi ::

RTV-prispevek je posebna oblika javne dajatve, ki jo morajo plačevati zavezanci za plačilo RTV-prispevka. RTV-prispevek zapade v plačilo 15. v mesecu za tekoči mesec.

Zavezanec za plačilo RTV-prispevka je vsak, ki ima oz. uporablja radijski ali televizijski sprejemnik oz. katerokoli drugo napravo, ki omogoča sprejem radijskih oz. televizijskih programov na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa RTV Slovenija.

Šteje se, da ima sprejemnik tudi vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalec oziroma plačnik električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda pisno izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.

rtv

smash ::

jest recimo nisem nikoli podal pisne izjave o tem, pa ne dobivam položnice za RTV

Wox ::

Smash, pa ti plačuješ elektriko?
Commodore 64

smash ::

plačujem

Tilen ::

Kako do odjave RTV?

Enostavno!

>:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2970286376 (3063) PovemVfaco
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661932 (47684) RejZoR
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327841 (22436) St235
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11010761 (8160) Yossarian
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729663 (8018) gzibret

Več podobnih tem