» »

RTV prispevek višji za evro

RTV prispevek višji za evro

1 2 3
4
»

CoolBits ::

Že najmanj 2 leti nisem ne gledal ne poslušal RTV programov, položnice pa kar hodijo... in da bi še podražili. NE HVALA
Naj živijo od reklam kot komercialne televizije... saj vrtijo isto količino reklam zgleda... če nemorejo tako preživet pa naj zaprejo lepo, škode prav nobene!

Že discovery je večinoma preveden in ima več izobraževalnih oddaj v enem dnevu kot RTV v enem mesecu.

WarpedGone ::

Ne da bi zagovarjal rtv, ampak pri kabelski ti ne plačuješ tv programov. Plačuješ operaterju, ki ti nudi kabelski dostop.

Aja, torej oni ilegalno posredujejo programe naprej? Tako je blo morda pred 20imi leti, ko je bla vse skup ena vlka štala. Danes brez podpisane pogodbe in plačanih pravic predvanja kablaš zelo hitro zapre štacuno.

Na kratko: v naročnini na kabel je tudi plačilo programa. Izjema so (redki, večinoma nemški) brezplačni programi.

Discovery ni brezplačen niti pod razno.
Zbogom in hvala za vse ribe

WamPIRe- ::

Kje so časi ko sem lahko na TV SLO2 gledal ligo prvakov pa SP v nogometu!? Pa kje so dobri dokumentarcih o živalih in naravi?

Odkar sem se preselil na svoje, nimam doma možnosti gledati TV SLO -> beri: preslab signal za kakšne navadne antene in prevelika oddaljenost od DSL centrale.. pravtako je z ostalimi SLO programi (A, POP). Glede na program zadnjih treh let tudi ni nobene želje do RTVSLO.

Imam digitalno satelitsko (Astra) in je za moje potrebe več kot dovolj za tisti 2 uri na teden, ko sem pred TVjem(VOX, RTL, RTL 2, Eurosport, DSF, DMAX), edino kaksne kanale tipa Discovery pogresam, vendar tistih že tako ali tako nikoli nisem mogel gledati doma.

Se pa strinjam da recimo kulturno "osveščanje" mora biti, ampak za 10-15€ si lahko ogledaš že dobro predstavo v gledališču.

Če je RTV nesposobna ustanova naj pač propade... tako je, ne pa da nas "lupijo" za njihovo nesposobno delovanje.

borchi ::

> RTVS leta 2008 posloval pozitivno. Nobenega razloga ni za povečanje naročnine...

misliš rečt, ni nobenega razloga razen Virantove odprave plačnih nesorazmerij?

Decembrske plače so na javnem zavodu Radiotelevizija Slovenija še izplačali iz lastnih virov, za januarske pa bodo že morali najeti kredit. Te namreč vsebujejo del odprave plačnih nesorazmerij po zakonu o sistemu plač v javnem sektorju, za kar pa na RTV še niso dobili od države obljubljenega denarja.
l'jga

mtosev ::

POP TV ma najboljsi program. edino me motijo reklame med 24ur. drugace ocena 4 od 5 POP tvju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Hardstyle ::

mtosev ok pretiravali pa tud nebomo.

Pyr0Beast ::

PopTv bi dobil -1 od 5.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Saj to kar ustreza - mtosev predstavlja velik del populacije, ki želi tisto, kar trg lahko ponudi.

Državna televizija pa ponuja tisto, kar je za državo pomembno, pa tega trg ne ponuja, ker je premajhen.

Nihče razen nacionalke ne prevaja in predvaja kvalitetnih vsebin (dokumentarcev, risank, razvedrilnega programa).

Tudi nacionalki standard hitro pada - ampak komercialna ponudba pri nas je totalen podn. Ne pravim, da bi se nacionalka morala še naprej financirati s temi smešnimi prispevki ali skozi proračun, sem pa prepričan, da je v interesu države in predvsem vseh nas, da nacionalka obstane in še naprej ponuja tisto, zaradi česar je ustanovljena.

mtosev ::

dokumentarce gledam na discovery in NGC. tiste katere gledam ce sploh pridejo v SLO bojo cez 5-10let.

kaj ma RTV pametnega razen prenosa tekem SLO reprezentacne?

to je tudi vse kaj gledam na RTVju.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> dokumentarce gledam na discovery in NGC.

Prima. Nekateri pa pač ne morejo gledat senzacionalističnih dokumentarcev s šlampastimi podnapisi in jim dokumentarci na nacionalki pomenijo več.

mtosev ::

podnapise ne rabim. ce je v english je cisto ok.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> podnapise ne rabim. ce je v english je cisto ok.

Kaj pa če je v španščini?

mtosev ::

ce je v spanscini ne gledam. me zanima kolk stvari sploh je v drugih jezikih in ce ni v ang tak dubbajo v english.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bob Rock ::

mtosev...citat Karaya52
No, pa najbrž so te naučili da nisi sam?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Bob Rock ::

hardstyle
Šport si namerno izpustil? Pa tiste čirule čarule aka ljubezenski kalkulator? :)


Sport na RTV pogresam, ja. Predvsem zaradi komentatorjev(milovanovic, stare), ki sta neprimerljivo bolsa od komentatorjev komercialnih televizij.

Ampak, saj pravim da ni idelaen program, se vedno pa, vec al manj, sluzi svojemu namenu.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

mtosev ::

jasno. zato ne gledam RTV, ker majo smeti. gledam kaj je ok. drugi jokajo kak "rabijo" gledat program kateri njim ni vsec (RTV). nihce jih ne sili. jaz ga ne gledam in THE END.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

WarpedGone ::

Prima. Nekateri pa pač ne morejo gledat senzacionalističnih dokumentarcev s šlampastimi podnapisi in jim dokumentarci na nacionalki pomenijo več.

Prav, naj jih gledajo. In tudi sami plačajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

WarpedOne> Prav, naj jih gledajo. In tudi sami plačajo.

In če ne morejo? Je osnovna informativno-izobraževalna infrastruktura kaj drugačna od osnovnega zdravstvenega varstva? Ker tisto tudi plačamo kolektivno, zato ker si invalidi sami pač ne morejo privoščit tega, trga, ki bi zadovoljil njihove potrebe, pa ni.

Po moje nacionalno televizijo potrebujemo, hkrati sem pa prepričan, da se lahko financiranje krepko zmanjša, kvaliteta pa dvigne, če se ven vrže pofl, ki ga je na komercialnih televizijah vsekakor dovolj (in ki tudi največ stane).

WamPIRe- ::


Po moje nacionalno televizijo potrebujemo, hkrati sem pa prepričan, da se lahko financiranje krepko zmanjša, kvaliteta pa dvigne, če se ven vrže pofl, ki ga je na komercialnih televizijah vsekakor dovolj (in ki tudi največ stane).


+1

Če lahko večino podjetij, ki se preživljajo sama, ven zmeče neustrezen, odvečen in nesposoben kader, lahko to naredi tudi RTV... Ne vem zakaj mora ljudstvo plačevati za nesposobne... Lahko se tudi jaz naredim neuporabnega pa me naj financirajo :P 1€ na gospodinjstvo se pa res ne pozna :D

Kenpachi ::

kaj ma RTV pametnega razen prenosa tekem SLO reprezentacne?


Zadnje čase tudi tega (sploh) ni več. Druge televizije jih prehitevajo pri pridobitvi pravic kot za stavo.
Zaraki Kenpachi.

imagodei ::

jype> "Po moje nacionalno televizijo potrebujemo, hkrati sem pa prepričan, da se lahko financiranje krepko zmanjša, kvaliteta pa dvigne, če se ven vrže pofl, ki ga je na komercialnih televizijah vsekakor dovolj (in ki tudi največ stane)."

Pod "pofl" imaš poleg crappy oddaj najbrž v mislih tudi presežek delavcev?
- Hoc est qui sumus -

WamPIRe- ::

Jaz sem tako razumel.

OldSkul ::

vedno nekej računajo, samo racionalizacija pri zaposlenih je ap redko oz. nikoli omenjena.
Kaj nucajo toliko ljudi, ko pa po programu sodeč, nimajo kaj delat?

Zadeva je podobna kot pri še enem dinozavru, to so slo železnice.

WamPIRe- ::

Najbrž zato ker dela veliko ljudi tam preko "VIP - veza in poznanstva", pa jim je lažje od ljudi denar pobrat, kot pa se komu veljaku zamerit, da bi njegov bratrančev (po ženini strani) nečak izgubil službo.

opeter ::

Najbrž zato ker dela veliko ljudi tam preko "VIP - veza in poznanstva", pa jim je lažje od ljudi denar pobrat, kot pa se komu veljaku zamerit, da bi njegov bratrančev (po ženini strani) nečak izgubil službo.


Saj je vsepovsod tak. Ne samo pri državnih, ampak tudi pri privatnih firmah, doo-jih in dd-jih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

WamPIRe- ::

Seveda, samo oni ne pobirajo našega denarja kot to dela RTV. Vsaj ne na tak način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WamPIRe- ()

plavko61 ::

RTV je za mene ena sama zbilka lenuhov in nesposobnežev.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

bacekjon ::

RTV je za mene ena sama zbilka lenuhov in nesposobnežev.


;) Si mi pobral z jezika.

bond007 ::

JSt bi mel več top šopa pred poročili, pa še več 18 let starih dnevnikov bi mel (je full zanimivo 18 let stare dnevne novice poslušat - mogoče zvemo, kje je takrat bla meja in zajebemo hrvate - kdor se je to spomnil, bi mu dal medaljo. Z minimalnimi stroški do zafilanja programa...
Dnevniki so že zadnje 20 let po istem kopitu - vedno ko poslušam tiste brezvoljne brezizrazne breznaglasne monotone novice/vreme na nacionalki prestavim, če seveda prej ne zaspim. JSt pravim ene polovico ljudi odpustit, pa jim bo ostal dovolj dnarja za mal bolj kvaliteten program...

aljazh ::

vedno ko poslušam tiste brezvoljne brezizrazne breznaglasne monotone novice/vreme na nacionalki prestavim, če seveda prej ne zaspim.

Vidiš, jaz pa ne morem poslušati tistega Darja Zgonc-school dretja novinarjev na Poptv, kjer ne vem ali mi želijo predstaviti nek dogodek, ali pa so tako nezadovoljni s svojim poklicem, da se že derejo na gledalce.

Se pa drugače strinjam, da bi bilo treba na nacionalki odpreti vsa okna in vrata ter narediti en ornk prepih.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV prispevek (strani: 1 2 3 457 58 59 60 )

Oddelek: Loža
2971287771 (72) aviator
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27662001 (47753) RejZoR
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327857 (22452) St235
»

Referendum za ukinitev RTV Slovenija prispevka (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
807254 (4954) urban99
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010876 (8880) Tilen

Več podobnih tem