» »

RTV naročnina

RTV naročnina

1
2
3

Karaya 52 ::

Matthai, naročnina se je realno znižala, nominalno pa je ostala ista.

djordjevic ::

Jap, HRT je vsaj kar se programa tiče vzor, kakšna bi nacionalna televizija morala biti.

zee ::

Se povsem strinjam in naj dodam, da je bil tudi med hrvaško vojno program boljši od RTVSLO....zagotovo je po sredi kak čudež!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

redo ::

Dokler bo na nacionalki (drugi program) vsako nedeljo od 13:15-13:45 in od 14:40-15:15 na sporedu program top-shop reklam, se lahko obrišejo pod nosom za naročnino. Ne kupim televizije. Računalniški monitor bo dovolj. Ali pa da vrtijo 15-let stara poročila. In nekdo mi kvasi o umetnosti, kulturi in kvalitetnih vsebinah, ki jih baje nihče drug ne prenaša. Daj zresnite se.

T0RN4D0 ::

Zakaj bi blo 5 evrov dovolj? Tko, od oka ja. Ma dam glavo stran da če bi RTvju ponudl polovično zmanjšanje prihodkov, al pa konkurenci 5 evrov od gospodinjstva in pogoj da program ostane magar isti, vsekakor pa ne slabši firma ne bi propadla niti približno. Mogoče bi blo treba odpustit en kup ljudi ki ne delajo nič, tisti ki delajo malo bi mogoče mogl začet delat, tisti ki kasirajo po 5k+€ na mesec bi jih pa po vsej verjetnosti lahko celo obržali. Čeprav se mi to zdi nekako tako kot da bi delu na rdečem križu za 2k€ na mesec.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

nejcpirc ::

Ne kupim televizije


To je enako, kot da bi ti posebaj računali 10 evrov, v kolikor bi imel širokopasovno povezavo. Namreč obstaja stran rtvslo.si in ti jo sedaj lepo plačuj. Njih sploh ne zanima, ali jo obiskuješ ali ne, važno da ti plačaš. In alternativa...če ne plačaš, ne smeš imeti dostopa do neta...BOLANO!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

Yossarian ::

nejcpirc, samo trajbaš svoje in sploh ne upoštevaš argumentov drugih. Ne, prebereš samo tisto, kar ti da možnost, da se usajaš. Še enkrat si preberi četrti odstavek, zakaj je potrebno, da jo imamo. In kot je nekdo že rekel, je zadeva ista, kot če bi med osnovnošolci naredili anketo, kaj bi imeli za malico: hamburger s pomfrijem pa pica pa hot dog. Dalje razmišljajte sami.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

poweroff ::

Karaya 52: u, saj rs, pozabil sem, da imamo tako super vlado, da je očitno pridelala toliko inflacije, da je sedaj realno RTV naročnina nižja.

Samo na žalost so tudi plače realno nižje.

Pa še glede risank: risanke na POP TV so navadno sranje. Slabo sinhronizirane, za manjše otroke popolnoma neprimerne že iz tega razloga, ker imajo nekatere podnapise, pa tudi sicer polne nasilja ali pa rešujejo "svetovne probleme" Barbik v stilu "kaj naj oblečem danes". V glavnem nekaj, kar v vzgojo mojega otroka nikakor ne sodi.

Je pa na RTV čisto preveč oddaj tipa "Na kravje", pa tudi razni politični pritiski (Vroči stol) znižujejo gledljivost RTV. Ampak ni problem prispevek - problem je vmešavanje politike.

In da - poznam par ljudi in plače niso prav visoke. Nasprotno - včasih so sramotno nizke. Ampak to velja za navadne novinarje, režiserje, tehnike. Politično nastavljena gospoda si je pa kar konkretno opomogla.
sudo poweroff

Utk ::

Yossarian, ampak froci so lačni in nazadnje bojo jedli kaj jim daš. Mi imamo pa na dosegu roke 150 kanalov in ne bomo gledali RTV-ja, če ne bomo hoteli.
Se strinjam, da je potrebna, ampak še bolj je potrebna velika čistka, racionalizacija itd. V resnici je še najhujše to, da tisti, ki na RTV-ju največ delajo, imajo slabe plače, ali pa sploh niso tam redno zaposleni, po drugi strani imamo pa vseeno 2000 ljudi, za katere nihče ne ve kaj delajo, plač pa nimajo tako slabih.

WarpedGone ::

In da - poznam par ljudi in plače niso prav visoke. Nasprotno - včasih so sramotno nizke. Ampak to velja za navadne novinarje, režiserje, tehnike


Očitno poznaš samo tako zelo sposoben kader, ki ne more najt bolje plačane službe.
Kako že gre, gliha skup štriha?
Zbogom in hvala za vse ribe

djordjevic ::

Feeling a bit žaljivi today?

nejcpirc ::

Ne Yossarian, slabo primerjavo si dal:P Malico hoče noče poje vsak, še dobro da jo dobi. Tukaj pa vsi plačujemo recimo gobovo juho, ki je samo ena od mnogih juh. Za razliko od nekaterih ostalih, pa niti ni tako dobra, zdrava in vsak ima pravico izbire. Običajno je, da jo večina zavrača, a hudiča, še vedno jo plačujemo in to presneto drago.

Naj kuhar dokaže, da je vredna svojega denarja ali pa naj jo močno poceni ali pa kar ukine...to je moje mnenje in žal me ne bo pri trenutnem programu in odnosu(ali plačaj RTV ali pa preprosto ne smeš imeti TVja) nihče prepričal.

nejcpirc ::

Pa tudi možnost, da ti preprosto zapečatijo TV sprejemnik in tudi redno kontrolirajo, če je pri tem ostalo...se ti ne zdi to sumljivo? Torej imamo možnost, da prispevka ne plačujemo in ne vem zakaj se razburajm...toda ali je TV naprava, ki zna predvajati samo sveti program RTV Slo? Tukaj je problem, ker mi s tem ukinejo možnost, da recimo na Discoveryu pogledam oddajo How It's Made ali pa Deadliest Catch...to me u bistvu boli. Zadeva pa pride do mojega TVja po optiki, ki pa je(nisem 100%) v privatni lasti...ali pa se motim?

Nisem pravnik, toda mogoče bi se jih lahko tukaj lepo ujelo v lastno zanko??? Ali plačujemo pravico do lastnine(TVja) ali do spremljanja RTV signala. Tega lahko ponudnik(T2) še vedno zablokira in s tem izpolni njihovo osnovno zahtevo, da ne bi slučajno spremljal RTVSLOja...saj u končni fazi ni nujno obvezen, tako kot recimo DDV...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

WarpedGone ::

En izhod maš: na volitvah podpri stranko, ki obljubi ukinitev obveznega RTV prispevka. Ostalo žal ne bo pomagalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

PaX_MaN ::

Kaj-pa-vem, telebajski so proti risankam kot da Vincijeve stvaritve proti pijanega Janezka umotvori. Resno, današnje risanke so grozljive.
Aja, RTV naročnina. Pogledam Tanjo Bivic, ker je huda, ostalega, ker ni hudo, pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

poweroff ::

Očitno poznaš samo tako zelo sposoben kader, ki ne more najt bolje plačane službe.
Kako že gre, gliha skup štriha?


Ne vem če bo to držalo. Poznam konkretno enega režiserja, ki je precej dober, posnel je že kar nekaj zelo kvalitetnih (tudi v tujini nagrajenih) dokumentarnih filmov. Vendar dela za RTV, ker pač drugega posla v Sloveniji za režiserje ni. No, dela tudi za ostale TV postaje, pa snema reklame (za preživetje), itd.

Ampak socialne varnosti nima nobene. Dela na pogodbi, ki jo lahko kadarkoli prekinejo, plačila so mizerna in z zamudo. Če hoče posneti kakšen film "za dušo", mora pač pristati na sramotne pogoje RTV.

Problem pa ni v denarju, problem je v razporeditvi sredstev. Namreč: gospodje politično nastavljeni uredniki in politično nastavljeno vodstvo (s strani SDS) imajo kar lepe plače. Tudi za brezvezni tretji, "parlamentarni" kanal, ki ga ne gleda nihče so se našla sredstva. Seveda po ukazu SDS in parlamentarne večine. Res, lepo razmetavanje davkoplačevalskega denarja - pod taktirko SDS seveda.

Kar pa se tiče znižanja RTV prispevka - to je obljubljala SDS z Grimsom na čelu. Pa ni bilo iz tega nič.

Očitno so pri SDS lagali - ali pa so tako nesposobni, da jim kljub parlamentarni večini, kadrovskem cunamiju in Goebbelsovskimi metodami ni uspelo izpolniti lastnih obljub. Vsekakor je to stranka, ki ne izpolnjuje lastnih obljub in ki je ne bomo več volili.
sudo poweroff

Yossarian ::

nejc, nejc, nima smisla. Kot sem že navajen, mi ljudje ne odgovarjajo na bistvena vprašanja, ampak trajbajo samo tisto, kar bi naj bilo njim v prid. Bom pa takole rekel: namen javne televizije je, da je oz. se vsaj trudi biti objektivna, torej ne bo npr. na volitvah favorizirala samo ene stranke. Komercialna TV lahko naredi to brez problema, javna pa ne sme. Če ni neke objektivnosti glede politike, tudi demokracije ne bomo imeli. Lep dokaz imaš 20 in več let nazaj.

CrniE, glede čistk in tega pa bi jaz bil hudo previden. Prvi problem je že, kdo bo to čistko izvajal. Mi gledalci? Si ne znam predstavljat, kako. Civilna družba? Kar kocine se mi postavijo pokonci, ko nekdo omeni civilno družbo. Stranke? Brrrr. Če se enkrat že dogovorimo, kdo bo izvajal čistko, smo pri drugem problemu: katera pa so tista merila, na podlagi katerih lahko objektivno ugotovimo, kdo je slab in kdo je dober? Se ti že malo svita? Da se ne menimo, glede pogdb o zaposlitvah, katerih ne moreš kar tako prekinit brez kakšne odpravnine. Je že malo bolj jasno, kaj? Misija nemogoče. Mislim, da so te čistke sama demagogija.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

>> Bom pa takole rekel: namen javne televizije je, da je oz. se vsaj trudi biti objektivna,

Sem že nekje drugje tole povedal pa bom ponovil: objektivnosti ni. Kdor se razglaša za objektivnega, želi le prikriti svojo lastno pristranost in svoja lastna navijanja prodajati kot dejstvo. Temu se reče manipulacija. Zato svojo objektivnost prosim zadrži zase in mi jo ne porivaj v goltanec. Lepo pokaži svojo člansko izkaznico, da bomo vedeli skozi kakšne filtre ti dojemaš realnost. Nekdo drug bo priznal da ma drugačno izkaznico, nek tretji pa spet eno tretjo. Na meni kot gledalcu pa je, da iz tega spektra filtrov izdelam svojo lastno razlago. Ki spet ni objektivna, ampak gre skozi filter moje članske izkaznice.

Ta tvoja zveličavna objektivnost je še iz časov, ko so "powers that be" odločale kaj je realnost in kaj ne. Lepa hvala ampak ne hvala. Zato, prej ko to našo kilavo RTV prodajo na dražbi, prej bo Slovenija naredila korak naprej.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Razen seveda, ko so "powers that be" uravnoteženi medijski strokovnjaki tipa Grims, ki so obljubljali znižanje RTV prispevka.
sudo poweroff

Invictus ::

Tukaj piše zakaj morate plačevati RTV naročnino :

"15. člen

Kdor ima radijski ali televizijski sprejemnik (v nadaljnjem besedilu: sprejemnik) na območju Republike Slovenije, kjer so zagotovljeni tehnični pogoji za sprejem vsaj enega programa Radiotelevizije Slovenija, mora Radioteleviziji Slovenija plačevati prispevek za opravljanje radijske in televizijske dejavnosti.


Na območju, kjer se zaradi racionalnosti uporabe frekvenčnega prostora in finančnih sredstev ali iz drugih utemeljenih razlogov opusti pokrivanje območja s prizemeljskimi omrežji in je zagotovljeno sprejemanje le preko satelita oziroma preko kabelske mreže, so imetniki sprejemnikov zavezanci za plačevanje prispevka pod pogojem, da jim Radiotelevizija Slovenija z začasno oprostitvijo ali zmanjšanjem prispevka ali na drug ustrezen način prispeva najmanj tretjino dodatnih stroškov za nabavo opreme za sprejemanje programov po satelitu oziroma po kabelskem omrežju.

Višina prispevka se določa z zakonom. Vlada lahko na predlog Sveta Radiotelevizije Slovenija višino prispevkov spremeni glede na porast življenjskih stroškov. Vlada lahko izjemoma spremeni višino prispevka do 20% zaradi izpada drugih prihodkov ali morebitnega presežka prihodkov nad odhodki, vendar največ za 1 leto.

Šteje se, da ima radijski ali televizijski sprejemnik vsaka pravna ali fizična oseba, ki je registrirana kot odjemalec oziroma plačnik električne energije v javnem električnem omrežju, razen če poda izjavo, da nima svojega in da v svojih prostorih tudi ne uporablja tujega radijskega ali televizijskega sprejemnika ter da je bila seznanjena z zakonskimi posledicami neresnične izjave.

Kdor pridobi sprejemnik po tem, ko je podal izjavo iz prejšnjega odstavka, mora v 30 dneh sprejemnik prijaviti Radioteleviziji Slovenija, spremembo naslova oziroma sedeža pa sporočiti najpozneje v 15 dneh po spremembi.

Predno RTV Slovenija od odjemalca oziroma plačnika električne energije, ki doslej ni bil plačnik RTV naročnine, zahteva plačilo prispevka na podlagi tega zakona, mu mora omogočiti, da poda izjavo o smislu četrtega odstavka tega člena."

Kakor sledi iz teksta, bi lahko rekli da plačujemo za možnost poslušanja in gledanja RTV SLO. V bistvu ti proste izbire ne daje. Edino kar lahko narediš, je da prijaviš na RTV SLO, da nimaš ne TV-ja in ne radia (tudi v avtu ne) in da ti ukinejo naročnino. Zraven si pa kupiš HDMI monitor in kak "set-top" box. Seveda si potem v prekršku, ki mu sledi kazen. Če te dobijo seveda ...

Da ne bo nejasnosti, si preberite stvari na naslednjem linku:

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...

Kar se tiče kvasenja o demokraciji in življenju pred 20 leti (v Jugi), naj večina prisotnih tukaj kar molči, ker so premladi da bi razumeli. Ljudje so živeli takrat bolj polno kot sedaj, pa še država ti je zastonj zgradila hišo (krediti, ki jih je požrla inflacija ...). Ampak to ni tema za tukaj, ampak naj se odpre novo temo.

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

kopernik ::


Pa še glede risank: risanke na POP TV so navadno sranje. Slabo sinhronizirane, za manjše otroke popolnoma neprimerne že iz tega razloga, ker imajo nekatere podnapise, pa tudi sicer polne nasilja ali pa rešujejo "svetovne probleme" Barbik v stilu "kaj naj oblečem danes". V glavnem nekaj, kar v vzgojo mojega otroka nikakor ne sodi.


To pa ne drži. Do nekje 10h zjutraj ima tudi PopTv povsem vredu risanke. Sinhronizirane in brez nasilja (nek poštar, rdeči traktor, ipd.). Povsem primerljivo z živžavom na RTV. Barbike, ninje in podobno sranje je pozneje, po 10h.

Na splošno se strinjam, da RTV mora biti, a program izboljšati. Poleg tega bi morali na rtv prepovedati reklame, saj se financira iz davkov.

Yossarian ::

warpedone, ne vem, od kod tako žolčen napad na mene, če pa te moti izraz objektivnost, pa dajmo drugače: javna TV mora dati oz se trudi dajati vsem strankam enak pomen. Tako mora biti. Po mojem mnenju naši TV bolj ali manj uspeva, če ti misliš drugače, pač misliš. Jaz mislim tako, kot sem napisal. In spet ugotavljam, da jemljete stvari iz konteksta in me popljuvate. Fantje, to pa ni ravno lepo od vas.

Kopernik, s tvojim zadnjim odstavkom se v celoti strinjam.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

WarpedGone ::

Še enkart si povedal isto: nekdo se mora trudit, da zanika svoje lastne preference. Ampak človek po svojem ustroju tega ni sposoben, sploh če nima nobenega lastnega motiva, da bi to počel. Na vsakem koraku poskušate narest "novega človeka", ki bo bolj moralen etc. Čas je že, da se sprijaznimo, da smo ljudje kakršni pač smo, z lastnimi preferencami, in sistem pač temu prilagodimo. Če ne more bit en objektiven (kar ne more, ker je človek), se pač objektivnosti približajmo skozi povprečje mnogih - naj bo n medijev, vsak po svoje pofarban, skupaj bojo dali nek realnejši odraz stanja. Ne pa en medij postavlat nad druge in od njega zahtevat da je nadčloveški. Ker to ne bo nikoli bo / je rezultat samo pljuvanje in nezadovoljstvo. In seveda zloraba trenutnega stanja za lastne politične cilje in kot politično orodje / orožje.

Vam v bistvu ni za napredek, le za zamenjavo oblasti. Da boste spet vi na vrhu piramide in da se boste lahko spet počutli močne. Kdo je ta "vi" pa naj vsak sam presodi.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Vam v bistvu ni za napredek, le za zamenjavo oblasti. Da boste spet vi na vrhu piramide in da se boste lahko spet počutli močne. Kdo je ta "vi" pa naj vsak sam presodi.


Vas je strah?

Prav vam bodi. Pameten oblastnik bo zakone prilagodil tako, da mu bodo omogočali udobno pozicijo tudi, ko bo v opoziciji.

Nespameten si oblast uzurpira - in ko jo izgubi je vse narobe.
sudo poweroff

Mercier ::

Primer vsebine, ki jih nacionalna TV nudi in jih komercialne ne, so npr. Družinske zgodbe. Recimo včeraj je Ambrožič gostil Irgoliče, o Rafku Irgoliču ne bom zgubljal besed, Nada Irgolič pa je oseba, ki je farmacijo po upravni plati spravila v nek red, trenutno pa je ta scena puppet regime. Torej, predstavili so ljudi, o katerih drugače ne bi nič vedeli, vsaj širša javnost, ne, pa so dejansko pomembni za to družbo.

Utk ::


CrniE, glede čistk in tega pa bi jaz bil hudo previden. Prvi problem je že, kdo bo to čistko izvajal. Mi gledalci? Si ne znam predstavljat, kako. Civilna družba? Kar kocine se mi postavijo pokonci, ko nekdo omeni civilno družbo. Stranke? Brrrr. Če se enkrat že dogovorimo, kdo bo izvajal čistko, smo pri drugem problemu: katera pa so tista merila, na podlagi katerih lahko objektivno ugotovimo, kdo je slab in kdo je dober? Se ti že malo svita? Da se ne menimo, glede pogdb o zaposlitvah, katerih ne moreš kar tako prekinit brez kakšne odpravnine. Je že malo bolj jasno, kaj? Misija nemogoče. Mislim, da so te čistke sama demagogija.


Ma lepo te prosim, enga sposobnega direktorja, pa bo že počistil. Ne mislim tu nobenih rasnih, verskih, strankarskih čistk, ampak čisto ekonomske. Vsakega bi treba samo vprašat kaj zaboga sploh dela. Ker tistih 100 ljudi, ki jih vidiš izpisanih na koncu vsake oddaje, je večinoma honorarcev in podobnih. Tudi ves MMC, skoraj nihče ni tam res zaposlen. Kaj zaboga potem dela 3000 zaposlenih?
Če se tega ne da naredit, naj zaprejo vse skupaj.

edit: sej ne rabimo nobene demokracije tu. RTV je firma kot vsaka druga, in na nobeni firmi se tako (ne)dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WarpedGone ::

>> Nespameten si oblast uzurpira - in ko jo izgubi je vse narobe.

SD + LDS je tole občutil na lastni koži in po 4ih letih jih še vedno boli enako močno kot prvi dan. Niso sposobni razmišljat o ničemer drugem, kot kako pridit nazaj. My precious!
Zbogom in hvala za vse ribe

D3m ::

Jst televizije tako mal gledam.....da je najbolj da TV na smetišče peljem. Ker so itak "dobri" programi vsak dan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Yossarian ::

warpedone, hvala ti za analizo mojih političnih prewpričanj; še sam nisem vedel, da sem tak. Kot sem že navajen (pa ne samo pri tebi), seveda nisi odgovoril na noben moj argument.

Iz tvojih razmišljanj lahko razberem, da si glede politike očitno mnenja, da kdor ni z nami je proti nam: a ni to malo prevečl znana krilatica iz komunističnih časov?

Iz neke teme o potrebnosti javne RTV si ti začel govoriti o moji članski izkaznici, čeprav sploh nisem član nobene stranke. Madonca, kakšen salto mortale. Ne bo ti uspelo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

kihc ::

Mene pa sam nekaj zanima - če si ti podnajemnik (študent) pri nekomu, kako te "najdejo"?

Recimo, lastnik stanovanja (ima 2 stanovanja), najbrž plačuje rtv prispevek samo 1x, na lokaciji kjer on živi. Zdaj, če je v stanovanju 5 študentov, to oni ugotovijo iz svoje evidence (začasno bivališče?) in pošljejo račun tja? Na čigavo ime - najbrž lastnikovo? Ne pošljejo potem kar 5 računov?
x

WarpedGone ::

Če iz napisanega nisi sposoben razbrat, da "člansko izkaznico" nisem uporabil dobesedno, potem res ni čudno, da se nonstop pritožuješ, kako da ti ne odgovarjamo na tvoje "argumente".
Zbogom in hvala za vse ribe

Yossarian ::

Eh, warped, saj je tudi jaz nisem uporabil dobesedno; to bi pa že lahko razbral;)
Ampak nisva midva razlog te teme, kajne?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zgodovina sprememb…

nejcpirc ::

Dragi moji, brez zamere, ampak trenutni zakon je slab oz. zastarel.

Dejstvo: plačevanja RTV prispevka ni obvezno. Lahko se mu izogneš s tem, da se odpoveš Tv sprejemniku.

V času, ko sta bila RTV SLo 1 in 2 edina možna kanala, ki si jih sploh lahko spremljal (davno nazaj) je bila zadeva še sprejemljiva, danes(oz. že 15, 20 let in več nazaj) pa pač ne več. TV sprejemnik(prav tako radijski) ti namreč poleg gledanja RTV Slo 1&2&3 omogoča še številne druge stvari:
- gledanje tisoče drugih kanalov(s pomočjo digitalnega satelitskega sistema)
- gledanje privatnih posnetkov (koncert, poroka, roj. dan....)
- igranje iger na konzole (xbox, playstation, Wii,...)
- gledanje filmov (CD, DVD, ...)
in verjetno bi lahko našel še veliko dejavnosti povezanih s TV sprejemnikom.

Zaključek: zakon že leta ni primeren.

Ali naj bo plačevanje obvezno za vse, ki so zdravi in sposobni plačevati(ne vem s čim bi to opravičili) ali pa naj dajo uporabnikom možnost, da se sam odloči ali želi sprejemati RTV signal (vendar ne na račun še vseh ostalih dejavnosti, ki so povezane s TV sprejemnikom)

Se strinjate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

Yossarian ::

Sem prepričan, nejcpirc, da nobena kolikor toliko resna parlamentarna stranka ne bo imela tega v programu.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nejcpirc ::

Pa se ti osebno strinjaš z mano, da je zakon slab oz. da danes res ni logično, da bi se moral na račun RTV Slo programov odpovedati TV sprejemniku in s tem številnim dejavnostim, ki so povezane z njim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejcpirc ()

Yossarian ::

Nejcpirc, s tem pa se v celoti strinjam.

Menim tudi, da bi tovrsten javni zavod lahko prišel kako drugače do denarja, morda bi se lahko v celoti financiral iz proračuna.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

nejcpirc ::

Hvala za iskrenost. To je bil point moje teme.

Yossarian ::

Ni problem v iskrenosti, če imaš prav. Razvnela se je namreč tudi diskusija, zakaj sploh rabimo javni TV.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hamax ::

Kaj pa jaz, ki nimam TV sprejemnika, imam pa t2 TV, ki ga gledam preko racunalnika?
Lahko prijavim, da nimam televizije in za to ne bom placeval prispevka?
Televizijo gledam preko VLC-ja in ne preko tunerja...

nejcpirc ::

Hamax lahko. Obrazec najdeš na rtvslo.si.

hamax ::

Sem poslal vprasanje na rtv.prispevki@rtvslo.si :D
Me prav zanima odgovor...

neres ::

Kakšna pa je razlika med TVjem in PC monitorjem?
Ali se gre samo za sprejemnik... torej si najebal tudi če imaš PC tuner?

hamax ::

Kaksna je razlika med radijem in mobitelom, ki lovi fm frekvence?

Ko dobim odgovor, vam prilepim :D

poweroff ::

Oboje je radijski sprejemnik. Le da je mobitel tudi oddajnik (sicer oddaja na drugem frekvenčnem spektru, a vseeno).
sudo poweroff

Yossarian ::

hamax, ko boš dobil odgovor, nas obvesti. Zanimivo vprašanje.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

poweroff ::

Hamax, le pazi, da ne boš dobil takega odgovora:

"Spoštovani, veseli nas, da priznavate, da imate v lasti mobilni telefon za katerega je potrebno plačevati RTV naročnino. Prosimo, da zapadle obveznosti poravnate na TR **** najkasneje do ***."

:-)
sudo poweroff

Utk ::

Če gledaš katerikoli televizijski/radijski program, na katerikoli način, ti bojo odgovorili, da moraš plačevat.

šernk ::

to je svinjsko da plačuješ (ne vem koliko znaša točno prispevek) najemnino za TV. če je že tako naj mi dajo v najem še zastonj plazmo. kot pri SIOLu dobim zastonj modem, če crkne ga menjajo zastonj vendar sem vezan na 2 leti da sem pri njih, drugače ga moram odkupiti. tu pa moramo sami kupiti TV, če crkne sami krijemo popravilo (menjavo) in povrhu vsega moramo še plačevati zato ker smo ga kupili. in ja mojstra za nastavitev antene smo tudi sami plačali prav tako anteno. kakšno podporo nam nudijo?? nikakršne. vse kar nam nudijo je iz leta v leto manj bogat program.

OK naj prenašajo opere in razne predstave, vendar ne vsak dan ob najbolj gledanem terminu, zjutraj zabavni infokanal, potem topshop, nato pride ponovitev predstave iz prejšnjega dne. ko je čas za prenos kakšne športne prireditve/tekme raje predvajajo v tretje v 24 urah ponovitev opere!

kaj storiš odpreš TV, vidiš da ni hokeja, zapreš in greš na hladno pivo. čez 2 uri ti pa minister za zdravje predava v dnevniku da prekomerno pitje alkohola škoduje zravju :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Yossarian ::

Hamax, si že dobil odgovor?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

hamax ::

Nope...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ukinitev obveznega RTV prispevka (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27661443 (47195) RejZoR
»

RTV prispevek višji za evro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17911650 (7273) aljazh
»

T-2, SiOL IPTV in plačevanje RTV prispevka

Oddelek: Omrežja in internet
3910670 (8235) AtaStrudl
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010803 (8807) Tilen
»

RTV popis z grožnjo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
729619 (7974) gzibret

Več podobnih tem